Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Брат ми плаща наем 800 и нещо на месец в София - на границата Гоце Делчев, Манастирски Ливади.
Добре, Петров, пак ще смятаме. :lol:
8000/800= 10 апартамента ( ама с уговорката, че 2 са наследствени в Бургас и сметката е силно завишена в полза на Танграта)
Значи остават 8 в София.
Танграта е купил 8 апартамента в София, докато роднините му се чудят как да си платят ремонта на покрива в Монреал?
Аре стига, бе! :rofl:
Виж Хъли отгоре! Той е по-забавен. Поне не се взима насериозно....Свидетели...Хахахахаха :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Vedren написа:Като сме тръгнали така с доходите от наем на Танграта я да ви питам нещо.

Дядо ми остави в наследство едно гърне пълно със златни жълтици и сега всеки месец си продавм по 2 жълтици за 3000 КАД да кажем.
Отделно една посланичка дипломатка разведена ми дава по 1000 КАД на месец ей така да я придружавам по дипломатически коктейли да не е сама.
Въпрпса сега е да ги броя ли и прибавям тези доходи към дохода от бизнеса? :D
Сега на дядо ти жълтиците са наследство и не са доход. Но имаш пък разходи по съхранението им, та не е ясно то тези 3000 долара, плащаш ли нещо о дали ти остават чисти 3000 и на колко български лева се развняват по тзблицата за ППП и ненам си какво там от сметките на БТНЖ (да се чете, батката, танграта, небостъргача и жорко)
Виж за дипломатката си ми звучи на "заработка на странични доходи", което си е чист доход и се добавя към заплатата. А ако не споделяш какво правите, може и да не предполагаме, че не е нелегално и всичко да си е ОК :lol:

Ей, не съм чел два дена и сега ми трбява време да наваксам с "Алиса в страната на чудесата", тоест в България. Само дето Алиса забравя, че и ние от там идваме и тез чудеса нещо само такива си остават.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Историята си съм я разказвал на доста хора. Само на по-малко от половината апартаменти в София имам ипотека. Която, заради покачването в цените е на 1/5 от общата стойност.
А тия в Бургас си нямат ипотека. И ги имам от 25 години вече.
Що тогава ме нарече трол, като казах, че "доходите" ти са всъщност семейни пари? Твето участие беше само да се прибереш при тях и да раздуваш оправдания защо не си останал в Монреал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа:Аз съм ти казвала и пак ще ти го повторя. Имам забележки само за булгаристанското мениджърство. За другото - живи и зрави да сте и да си ги харчите! :y: :)
Няма никакво булгаристанско мениджърство, отвреме навреме се праща работа на парче на високообразован човек (с титла), който се явява и роднина, така че това е и услуга донякъде, защото му се плаща като на канадец. Ако мислиш, че ще дадат нещо на кой да е или че им трябват хора там - твърдо нье.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

ablood написа:
Kan_Tangra написа:Историята си съм я разказвал на доста хора. Само на по-малко от половината апартаменти в София имам ипотека. Която, заради покачването в цените е на 1/5 от общата стойност.
А тия в Бургас си нямат ипотека. И ги имам от 25 години вече.
Що тогава ме нарече трол, като казах, че "доходите" ти са всъщност семейни пари? Твето участие беше само да се прибереш при тях и да раздуваш оправдания защо не си останал в Монреал.
Щото говореше за софийските, а те са 100% финансирани, рискувани и отрудени от мен. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

За това ли караш онези малките фирмени колички с надписи по вратите щото имаш 10 ап. в София от които взимаш 8000 лв наем? :rofl:

Ми нали всички взимате там голями заплати, бонуси, акции, дивиденти. Аз не знам защо са тези малки колички след като може да си позволите Бентилита. :D
Все едно на дипломатите в Отава да им дават да карат малки колички с надписи по вратите а в същото време да взимат по 10 000 Евро заплата.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Vedren написа:За това ли караш онези малките фирмени колички с надписи по вратите щото имаш 10 ап. в София от които взимаш 8000 лв наем? :rofl:

Ми нали всички взимате там голями заплати, бонуси, акции, дивиденти. Аз не знам защо са тези малки колички след като може да си позволите Бентилита. :D
Все едно на дипломатите в Отава да им дават да карат малки колички с надписи по вратите а в същото време да взимат по 10 000 Евро заплата.
:rofl: :rofl: :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

sunrise16 написа:"Калгари (едно от най-добрите места за живеене в света)"

Е, това вече беше върхът :lol: :rofl: :rofl:
ами той човека дето го написа това освен калгари и албания където е бил на други места не е ходил да види та и заради това от тази си база на сравнение м/у двете дестинации може и да е прав :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Vedren написа:Като сме тръгнали така с доходите от наем на Танграта я да ви питам нещо.

Дядо ми остави в наследство едно гърне пълно със златни жълтици и сега всеки месец си продавм по 2 жълтици за 3000 КАД да кажем.
Отделно една посланичка дипломатка разведена ми дава по 1000 КАД на месец ей така да я придружавам по дипломатически коктейли да не е сама.
Въпрпса сега е да ги броя ли и прибавям тези доходи към дохода от бизнеса? :D
Сега на дядо ти жълтиците са наследство и не са доход. Но имаш пък разходи по съхранението им, та не е ясно то тези 3000 долара, плащаш ли нещо о дали ти остават чисти 3000 и на колко български лева се развняват по тзблицата за ППП и ненам си какво там от сметките на БТНЖ (да се чете, батката, танграта, небостъргача и жорко)
Виж за дипломатката си ми звучи на "заработка на странични доходи", което си е чист доход и се добавя към заплатата. А ако не споделяш какво правите, може и да не предполагаме, че не е нелегално и всичко да си е ОК :lol:

Ей, не съм чел два дена и сега ми трбява време да наваксам с "Алиса в страната на чудесата", тоест в България. Само дето Алиса забравя, че и ние от там идваме и тез чудеса нещо само такива си остават.....
а моля.както искаш ме разглеждай само в една група с жорката и неботъргача не ме слагай.
те са Тиквеници,т.е. фенове на Тиквата и са на заплата при Апартамента.
а аз съм честен частник с непромит мозък и враг на Тиквата и Асансьора.

абе от малък още не ги обичам милиционерите и Толкоз. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Такива като теб взимат околоо CAD68 000 на година в Албърта или 5600 на месец. Това в левове са 7300.
Първо, дори в Албърта "такива като него" взимат доста повече от $68,000 и второ, неговата фирма в София не е клон на фирма от Алберта (която провинция въобше не съществува на картата на известните ИТ-хъбове), а на фирма от Силиконовата долина, където заплатите са $150-200К USD и нагоре за "такива като него".
Може би не съм разбрал.
В такъв случай, би ли казал каква точно е професията на такива като него.
Надявам се все пак да я има в NOC?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

простете за невежеството,ама на няколко пъти тук се споменава за тъй наречената Силиконова долина
та коя е тая долина и от къде и идва името и изобщо къде се намира това място.
и верно ли е ,че са кръстили тая долина Силиконова щото всички мадами там са с изкуствени цици от минимум 5 кубика
ако е така да ходя и аз там :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tonny »

Що?! И ти ли искаш цици? :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

tonny написа:Що?! И ти ли искаш цици? :lol:
ко,станахме двама :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от optics »

5 кубика??? Ти добре ли си? Една яка цица отива къде 500 кубика. Като приспаднем че полвината вече я има, трябва да добавим поне 200-300 кубика отгоре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

optics написа:5 кубика??? Ти добре ли си? Една яка цица отива къде 500 кубика. Като приспаднем че полвината вече я има, трябва да добавим поне 200-300 кубика отгоре.
бе дециметри бе човек.кой ти смята в сантиметри :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор