Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - работа, живот

Мнение от miteto »

pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 5:14 pm Има разлика между мед сестра и стоматологичен асистент/сестра. И ако си мислиш, че няма кандидати много, много се лъжеш. Просто се опитвам да дам работа на някой, който би се интересувал да направи малко кинти, но явно тук такива няма. Тук всички сме не за парите, а за по-дбрата среда на живот ;)
Пумпи, похвално че се опитваш да дадеш работа на някого. Но помисли и от другата страна, повечето хора си имат някаква постоянна работа, кой ще я зареже за няколко седмици, за да изкарва $25/час? Само такъв, който няма никаква работа точно в периода, който на теб ти трябва помощник. Иначе, за някой работещ, май ще му трябва една седмица да работи при теб само за да си избие парите за самолетния билет до Инуктиктакчукпак.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Мите, сестрата ми от последната смяна се прибра вкъщи с 31500.00 за 7 седмици работа. Нито лев за транспорт, храна, хотел, такси до летището. От вратата на къщата си до вратата на къщата си, без един долар разход и с 31500 повече в банковата сметка.
За всеки влак си има пътници, а и много хора остават на перона по избор....аз бих се кефил невероятно ако бях оцелил нещо такова преди години пресно кацнал в монреал или докато бях на безработица година по късно. Само като си представя че правех 7.30 на час като почнах като сестра в Монреал....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 6:35 pm Мите, сестрата ми от последната смяна се прибра вкъщи с 31500.00 за 7 седмици работа. Нито лев за транспорт, храна, хотел, такси до летището. От вратата на къщата си до вратата на къщата си, без един долар разход и с 31500 повече в банковата сметка.
За всеки влак си има пътници, а и много хора остават на перона по избор....аз бих се кефил невероятно ако бях оцелил нещо такова преди години пресно кацнал в монреал или докато бях на безработица година по късно. Само като си представя че правех 7.30 на час като почнах като сестра в Монреал....
мани,мани.те всичките тук са едни лайняни милионери ти си тръгнал да им се обесняваш и да им отваряш очите
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 6:35 pm Мите, сестрата ми от последната смяна се прибра вкъщи с 31500.00 за 7 седмици работа. Нито лев за транспорт, храна, хотел, такси до летището. От вратата на къщата си до вратата на къщата си, без един долар разход и с 31500 повече в банковата сметка.
За всеки влак си има пътници, а и много хора остават на перона по избор....аз бих се кефил невероятно ако бях оцелил нещо такова преди години пресно кацнал в монреал или докато бях на безработица година по късно. Само като си представя че правех 7.30 на час като почнах като сестра в Монреал....
И аз искам така ! 25 на час и после БУМ - 31 хиляди за 7 седмици. Евреите определено сте по-добри математици от китайците.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Павел »

roumensp написа: Пет Окт 02, 2020 1:29 pm
pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 6:35 pm Мите, сестрата ми от последната смяна се прибра вкъщи с 31500.00 за 7 седмици работа. Нито лев за транспорт, храна, хотел, такси до летището. От вратата на къщата си до вратата на къщата си, без един долар разход и с 31500 повече в банковата сметка.
За всеки влак си има пътници, а и много хора остават на перона по избор....аз бих се кефил невероятно ако бях оцелил нещо такова преди години пресно кацнал в монреал или докато бях на безработица година по късно. Само като си представя че правех 7.30 на час като почнах като сестра в Монреал....
И аз искам така ! 25 на час и после БУМ - 31 хиляди за 7 седмици. Евреите определено сте по-добри математици от китайците.
:lol: :lol:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

roumensp написа: Пет Окт 02, 2020 1:29 pm
pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 6:35 pm Мите, сестрата ми от последната смяна се прибра вкъщи с 31500.00 за 7 седмици работа. Нито лев за транспорт, храна, хотел, такси до летището. От вратата на къщата си до вратата на къщата си, без един долар разход и с 31500 повече в банковата сметка.
За всеки влак си има пътници, а и много хора остават на перона по избор....аз бих се кефил невероятно ако бях оцелил нещо такова преди години пресно кацнал в монреал или докато бях на безработица година по късно. Само като си представя че правех 7.30 на час като почнах като сестра в Монреал....
И аз искам така ! 25 на час и после БУМ - 31 хиляди за 7 седмици. Евреите определено сте по-добри математици от китайците.
Мъжът ми снощи за 2 мин сметна, че тази сума, на тази ставка плюс овъртайм ..
Не може да се изкара.
Но поне разговорът върви.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Аз се радвам, че разговора ви си върви. То не бяха медицински сестри, хигиенисти, мъже математици... И асистентката ми и аз сме в заслужена почивка до другата пролет. Всичко останало няма значение..

Или пък да вземем една цифра от няколкото олучили: 47.50
40×47.50 + 50×47.50×1.5×7 като гледам се получава и повече. А колко се получава при заплата на мед сестра ? А като сметнем и бонуса "затварям си устата защото ми плащат не да плямпам а да работя". Парите за храна, хотел, пътни. Някой работят и пичелят, други оцелват правописните грешки от прерията... Whatever
Последно промяна от pumpy на Пет Окт 02, 2020 2:40 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Павел »

pumpy написа: Пет Окт 02, 2020 2:32 pm Аз се радвам, че разговора ви си върви. То не бяха медицински сестри, хигиенисти, мъже математици... И асистентката ми и аз сме в заслужена почивка до другата пролет. Всичко останало (че съм доказан лъжец и лицемер) няма значение....
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - работа, живот

Мнение от miteto »

pumpy написа: Пет Окт 02, 2020 2:32 pm Аз се радвам, че разговора ви си върви. То не бяха медицински сестри, хигиенисти, мъже математици... И асистентката ми и аз сме в заслужена почивка до другата пролет. Всичко останало няма значение..

Или пък да вземем една цифра от няколкото олучили: 47.50
40×47.50 + 50×47.50×1.5×7 като гледам се получава и повече. А колко се получава при заплата на мед сестра ? А като сметнем и бонуса "затварям си устата защото ми плащат не да плямпам а да работя". Парите за храна, хотел, пътни. Някой работят и пичелят, други оцелват правописните грешки от прерията... Whatever
Да, с $47.50/час + овъртайм може и да се получи. Само дето преди каза $25/час и не беше споменал нито за овъртайм, нито че плащаш "храна, хотел, пътни" (освен $70 дневни). Защо се нервиш сега, когато хората ти посочват несъответствието?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

Аз пък се питам дали и Джованката не е работил за него ... Помпи му давал 25 на час и Джовани правил 8к/ден, които ще инвестира за новия си бизнес с локуми в Китай. :lol:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

В прерията или не, още можем да смятаме и да съберем 2 и 2.
По лъжичка на час се сипва новата информация, за да се съеши някъде конфигурацията и да се случи сбора на известните неизвестни.



За 25$ на час всеки би могъл да си работи спокойна работа и да си живее в града, до семейството.
Последно промяна от tanyatais на Пет Окт 02, 2020 4:10 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Да се метна и аз в темата.
Сега страдам защото хората не пътуват. Ама после като отворят границите и мине вируса направо ме е страх да си помисля как ще им смогна. Зажаднели хората за ваканции и пътувания направо я виждам на Пумпи сестрата при мен в още едно ново бюро с по голяма заплата от 25 на час. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Пет Окт 02, 2020 3:50 pm Да се метна и аз в темата.
Сега страдам защото хората не пътуват. Ама после като отворят границите и мине вируса направо ме е страх да си помисля как ще им смогна.
Това "после" не е ясно кога ще дойда, Хълка. На такива като теб (дребни бизнеси) им таковаха таковката, радвай се, че още имаш бизнес, за разлика от други.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Павел »

roumensp написа: Пет Окт 02, 2020 3:53 pm
Vedren написа: Пет Окт 02, 2020 3:50 pm Да се метна и аз в темата.
Сега страдам защото хората не пътуват. Ама после като отворят границите и мине вируса направо ме е страх да си помисля как ще им смогна.
Това "после" не е ясно кога ще дойда, Хълка. На такива като теб (дребни бизнеси) им таковаха таковката, радвай се, че още имаш бизнес, за разлика от други.
В НЙ 75 % от баровете и ресторантите са вече фалирали :(
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Не ми се мисли за такъв сценарий да остана без бизнес след 20 години в тази идустрия в Канада а преди това и в БГ.
Повтарям си.
Ще настане естествен подбор. Ще останем най добрите, най гъвкавите, най издържливите с най добро съотношение: наем на офис / ефективност.

Ще натрия и носа на Кан Тангра който ми се смееше че офиса ми нямал хубава гледка към Витоша, към море, към езеро. Аз като му говорих че нямам нужда от такива гледки той искаше да ме убеди в обратното и се хвалеше с офиса в който е работник на заплата в Диана Бат дето гледа към грозните студентски общежития и се вижда малка част от Витоша.
Е сега се видя дали имам нужда от такива гледки от офиса.
Публикувай отговор