Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Горното няма нищо общо с твърдението че Линко е най голямият паразит в буквален смисъл в този форум.
Те не случайно го махнаха от позицията модератор. Защото видяха и разбраха какъв човек са избрали и назначили да дава пример на новите имигранти.

Аз пък познавам много хора които си тръгнаха за БГ но се върнаха след година, две в Канада адски разочаровани от БГ.

На мен Канада не само че не ми е взела нищо а ми е дала.
Дадоха ми ПР карта с право да живея и работя легално, дадоха ми паспорт. Дадоха ми студентски заем. След добре написан бизнес проект ми дадоха право да участвам в програма за малкия бизнес от което имах директен финансов бонус.
Без много пазарлъци с мин. брой документи и без такси за разглеждане на документи ( за сравнение с БГ ) ми дадоха заем за бизнес. Дадоха ми ипотека за да си купя жилище.
От у-ще нито съм се изтощил нито съм полудял.
Обратно в БГ познавам много полудяли от бюрокрация и корупция в опит да развиват частен бизнес.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:[има и други паразити - петрола, ....
Да разбирам ли, че караш велосипед и магарешка каруца, събираш съчки за зимата, живееш в типи и ще си изхвърлиш компютъра, телефона и всякаква електроника и пластмаса около теб?

Моят най-добър приятел си тръгна от тук преди 2 години. В България основа ферма за перма култура и вече има стотици последователи. За да няма спекулации тук работеше за общината и вземаше по 40-45 на час. За две години му се случиха и застанаха на пътя му толкова много хубави неща и хора там, колкото тук не се случиха никога за през 12 годишният му престой. Аз не крия лошите страни на България и не бих се върнал заради престъпността и агресията там.
Не си разбрал последното мнение - чейнджа е Ведрен, петрола си ти, просто игра на думи. А иначе от 7 години ходиa пеша и карам колело.
Аз също ходя пеша, тичам и карам колело, кънки през зимата. Не те питах за това.
Разбрал съм те много добре .
Само не разбирам, ако не си доволен и щастлив от това което правиш, що го правиш?
Върви си отвори ферма за каквато и да била култура, върви при баща си на брега на морето, бери череши или квото те прави щастлив.
Аман от нещастници, които не знаят какво искат.
Щастлив трябва да си всеки ден - не утре, не догодина, не след магистратура или като вземеш пенсия.

Ако не си щастлив - промени го, вместо да се оплакваш и да търсиш причината в Канада, в България, в международното положение.
Като не щеш в България и Канада ти е малка, за да си намериш щастието проблемът е в теб, не извън теб.
Ние не учим и работим за степени и пари, а за да живеем и сме щастливи.
Ако не се забавляваш на работа всеки ден - крайно време е да си намериш друга. Това ми го каза един инструктор по време на 3 месечно обучение за една от големите фирми за сервиз за нефт и газ - май ценния професионален съве, който съм получавал.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Vedren написа:Горното няма нищо общо с твърдението че Линко е най голямият паразит в буквален смисъл в този форум.
Те не случайно го махнаха от позицията модератор. Защото видяха и разбраха какъв човек са избрали и назначили да дава пример на новите имигранти.

Аз пък познавам много хора които си тръгнаха за БГ но се върнаха след година, две в Канада адски разочаровани от БГ.

На мен Канада не само че не ми е взела нищо а ми е дала.
Дадоха ми ПР карта с право да живея и работя легално, дадоха ми паспорт. Дадоха ми студентски заем. След добре написан бизнес проект ми дадоха право да участвам в програма за малкия бизнес от което имах директен финансов бонус.
Без много пазарлъци с мин. брой документи и без такси за разглеждане на документи ( за сравнение с БГ ) ми дадоха заем за бизнес. Дадоха ми ипотека за да си купя жилище.
От у-ще нито съм се изтощил нито съм полудял.
Обратно в БГ познавам много полудяли от бюрокрация и корупция в опит да развиват частен бизнес.
Искам нещо да те питам честно - ти смяташ ли ли че аз съм олигофрен...
Дай да ти задам един въпрос - понеже яво познаваш добре историята на форума - къде е Коко и какво става с него. Аз знам отговора. Заради такива пишман канадци като вас дето си повярвахте,че сте голямата работа и се държите да се изтукните, това от място за конакти и мнения се превърна в пумиина яма.
Канада нищо не ми е дала - за да имам това, което имам в моемнта от 7 години излизам в 7 сутринта и се прибирам в 23 вечерта, а събота и неделя съм по библиотеки. Аз не съм шатслив в Канада, но Канада е щастлива от хора като мен които 3 месеца след катасането на летището не са спрели да работят и учат едновремено. От образование до образование има голяма разлика. Първият ден, когато ни събраха ни казаха, че държавният изпит, които е в рамките на 3 дена е един от най-трудните в Канада. След като никога не си бил изтощен от учене мога само да си представя какво си учил.
Никъде не е написано, че е грях или против закона да получавш социална помощ, а тук има поколения канадсти, които живеят само от това. Никъде не е казано че като завършиш траибва да останеш и работиш тук, и спокойно универститетите прибират достатъчно пари от чуждестраните студенти, най-вече децата на китайски индустриалци. Какви сте ви че да определяте житейските решения на другите - само не ми излизай с номера че ти му плащаш сметката. Естествено че ще се върне в България Кан Тангра - ти иамш ли представа как се оцелява тука сам психически особено през зимата и то 10 години. Само това че нима паник атаки и още е добре с главата си е постижение.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:
NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:[има и други паразити - петрола, ....
Да разбирам ли, че караш велосипед и магарешка каруца, събираш съчки за зимата, живееш в типи и ще си изхвърлиш компютъра, телефона и всякаква електроника и пластмаса около теб?

Моят най-добър приятел си тръгна от тук преди 2 години. В България основа ферма за перма култура и вече има стотици последователи. За да няма спекулации тук работеше за общината и вземаше по 40-45 на час. За две години му се случиха и застанаха на пътя му толкова много хубави неща и хора там, колкото тук не се случиха никога за през 12 годишният му престой. Аз не крия лошите страни на България и не бих се върнал заради престъпността и агресията там.
Не си разбрал последното мнение - чейнджа е Ведрен, петрола си ти, просто игра на думи. А иначе от 7 години ходиa пеша и карам колело.
Аз също ходя пеша, тичам и карам колело, кънки през зимата. Не те питах за това.
Разбрал съм те много добре .
Само не разбирам, ако не си доволен и щастлив от това което правиш, що го правиш?
Върви си отвори ферма за каквато и да била култура, върви при баща си на брега на морето, бери череши или квото те прави щастлив.
Аман от нещастници, които не знаят какво искат.
Щастлив трябва да си всеки ден - не утре, не догодина, не след магистратура или като вземеш пенсия.

Ако не си щастлив - промени го, вместо да се оплакваш и да търсиш причината в Канада, в България, в международното положение.
Като не щеш в България и Канада ти е малка, за да си намериш щастието проблемът е в теб, не извън теб.
Ние не учим и работим за степени и пари, а за да живеем и сме щастливи.
Ако не се забавляваш на работа всеки ден - крайно време е да си намериш друга. Това ми го каза един инструктор по време на 3 месечно обучение за една от големите фирми за сервиз за нефт и газ - май ценния професионален съве, който съм получавал.
А на теб кой ти даде роля на съветник, утешител от къде накъде моят живот е релевантен към твоите усещания.
Когато ти опрат пистолет в главата и нож в сърцето, тогава може да започнеш да разбиарш хората, с които говориш на разл;ичен език.
Знаеш ли една атака какъв силен псориазис отклучи в един приятел.
Аман от вас дето си смилсите, че само вие го разбирате живота.
Ама аз съм прост - довечера след работа имам тест, а съм тръгнал да се обиаснивам като ученичка.
Последно да кажа нещо - в икономиката има един термин - при равни други условия. Знам че това вклчва доста условности, но при равни други условия Канада само може да завижда на това, което имa България.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
Vedren написа:Линко написа:
ами аз също съм карал курс по счетоводство в Канада бе,
Не знам какво си завършил ама явно нищо не си разбрал и научил щом вместо да водиш счетоводство на няколко малки фирими без да имамш нужда от никакви титли си избрал да работиш по строежите и да чукаш черчевета.
Езък за парите на данъкоплатците дето са ти отпуснали за курса по счетоводство.
То черчевета може да се чукат и без да бяха трошили пари за такъв курс. :D
А той това го е изкарал, не за да го работи, а вероятно за да му продължат шомажа. |(
Ама пак по-добре (за него) счетоводство, вместо масаж - вторият по популярност курс сред шомьорите..., че някак си не го виждам да масажира дебели, мазни и космати араби. :rofl:
от личен опит ли го знаеш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Имиграцията не е за всеки.
Както още на времето прекосяването на океана за да стигнеш до Америка не е било за всеки.

Не случайно двиза и е:
Аmerica land of the brave and free

Като не сте подготвеини психически и физически поне четете.
Написано е ясно в девиза по горе. Даже съм го оцветил.

Стойте в БГ и работете за да плащате данъци на корумпирани политици а като остареете и се пенсионирате с 300 лв. си купете имот на БГ черноморието където топлия сезон е 3 месеца а водата от тоалетните се излива директно в морето. Като се изкъпеш в морето те хващат всякакви коремни разстройства, диарии и почваш да повръщаш.

Да наясно съм защото и аз съм бил в трудна ситуация в началото но не мрънкам и не хленча. И аз съм дошъл сам в Канада и аз съм оцелавал през зимата докато съм бил студент.
Даже съм бил в по лоша ситуация защото Танграта има роднини в Монтреал а аз нямям такива в Канада.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Vedren написа:Имиграцията не е за всеки.
Както още на времето прекосяването на океана за да стигнеш до Америка не е било за всеки.

Не случайно двиза и е:
Аmerica land of the brave and free

Като не сте подготвеини психически и физически поне четете.
Написано е ясно в девиза по горе. Даже съм го оцветил.

Стойте в БГ и работете за да плащате данъци на корумпирани политици а като остареете и се пенсионирате с 300 лв. си купете имот на БГ черноморието където топлия сезон е 3 месеца а водата от тоалетните се излива директно в морето. Като се изкъпеш в морето те хващат всякакви коремни разстройства, диарии и почваш да повръщаш.

Да наясно съм защото и аз съм бил в трудна ситуация в началото но не мрънкам и не хленча. И аз съм дошъл сам в Канада и аз съм оцелавал през зимата докато съм бил студент.
Даже съм бил в по лоша ситуация защото Танграта има роднини в Монтреал а аз нямям такива в Канада.
Обещавам последно че довечера ще ме скъсат на теста.
Дай да се сложим на 5 км пресечена местност. След 5те километри ще си премерим и психиката и след това ще ми останат и сили да покажа на Бистра как се готви. Как и къде разбра, че не сме готови я покажи къде се оплакахме . Аз съм бил в силовият трибой и съм бил републикански по смесени боеви, ти ли ще ми говориш за психика.
"Топлят сезон в България е 3 месеца а водата от тоалетните се излива директно в морето" - Уау....... какъв невероятен титан на мисълта
Заради практичното си отношение към всичко което се случва тук, Канада никога няма да има романтиката и очарованието на някой малки, но наистина разкошни места в България.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Това с къпането в морето и последствята после съм го изпитал лично.
Ако не вярваш не мен гледай новините по ТВ.

До тези разкошни места в БГ често няма път или е лош такъв, няма инфраструктура, трябва да си построиш сам трафопост ако искаш да имаш ток.
Не случайно цената на лукс имот там е макс 300 -400 000 Евро и то надута цена заради руснаци които нямат визи за по хубави места по света и надуват цените в БГ.
В Канада и УСА в райските места имотите са по 10- 20 -30 мил. долара. Сигурно има причина да са на такава цена.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:[има и други паразити - петрола, ....
Да разбирам ли, че караш велосипед и магарешка каруца, събираш съчки за зимата, живееш в типи и ще си изхвърлиш компютъра, телефона и всякаква електроника и пластмаса около теб?

Моят най-добър приятел си тръгна от тук преди 2 години. В България основа ферма за перма култура и вече има стотици последователи. За да няма спекулации тук работеше за общината и вземаше по 40-45 на час. За две години му се случиха и застанаха на пътя му толкова много хубави неща и хора там, колкото тук не се случиха никога за през 12 годишният му престой. Аз не крия лошите страни на България и не бих се върнал заради престъпността и агресията там.
Не си разбрал последното мнение - чейнджа е Ведрен, петрола си ти, просто игра на думи. А иначе от 7 години ходиa пеша и карам колело.
Аз също ходя пеша, тичам и карам колело, кънки през зимата. Не те питах за това.
Разбрал съм те много добре .
Само не разбирам, ако не си доволен и щастлив от това което правиш, що го правиш?
Върви си отвори ферма за каквато и да била култура, върви при баща си на брега на морето, бери череши или квото те прави щастлив.
Аман от нещастници, които не знаят какво искат.
Щастлив трябва да си всеки ден - не утре, не догодина, не след магистратура или като вземеш пенсия.

Ако не си щастлив - промени го, вместо да се оплакваш и да търсиш причината в Канада, в България, в международното положение.
Като не щеш в България и Канада ти е малка, за да си намериш щастието проблемът е в теб, не извън теб.
Ние не учим и работим за степени и пари, а за да живеем и сме щастливи.
Ако не се забавляваш на работа всеки ден - крайно време е да си намериш друга. Това ми го каза един инструктор по време на 3 месечно обучение за една от големите фирми за сервиз за нефт и газ - май ценния професионален съве, който съм получавал.
А на теб кой ти даде роля на съветник, утешител от къде накъде моят живот е релевантен към твоите усещания.
Когато ти опрат пистолет в главата и нож в сърцето, тогава може да започнеш да разбиарш хората, с които говориш на разл;ичен език.
Знаеш ли една атака какъв силен псориазис отклучи в един приятел.
Аман от вас дето си смилсите, че само вие го разбирате живота.
Ама аз съм прост - довечера след работа имам тест, а съм тръгнал да се обиаснивам като ученичка.
Последно да кажа нещо - в икономиката има един термин - при равни други условия. Знам че това вклчва доста условности, но при равни други условия Канада само може да завижда на това, което имa България.
Ти ми даваш ролята на съветник с мрънкането си.
Канада не е длъжна ни никого нищо, най-малко на такива като мен и теб дето само са избрали да дойдат в нея и нищо не ти е взела, само ти е дала
Love it, or leave it!
Може да завиждаш ти, на някого в България или където и да било другаде, Канада няма за какво да завижда на никого.
Една от най, богатите страни в света и добро място за живеене няма за какво да завижда на една от най-бедните в Европа, от която за 30 години се изнесе една четвърт от населението - световен рекорд.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа: Ти ми даваш ролята на съветник с мрънкането си.
Канада не е длъжна ни никого нищо, най-малко на такива като мен и теб дето само са избрали да дойдат в нея и нищо не ти е взела, само ти е дала
Love it, or leave it!
Може да завиждаш ти, на някого в България или където и да било другаде, Канада няма за какво да завижда на никого.
Една от най, богатите страни в света и добро място за живеене няма за какво да завижда на една от най-бедните в Европа, от която за 30 години се изнесе една четвърт от населението - световен рекорд.
[/quote][/quote][/quote][/quote]

Ти правиш ли разлика между мнение и мрънкане, или и на теб зимата ти е промила мозъка. Аз не защитавам лошите практики в България, аз просто не плуя по родината. Ти имаш ли представа колко прекрасни хора има в България. Ето виж, образовай се малко канадецо:

https://www.youtube.com/watch?v=M2MXOQe ... jPLsv3a55U"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Аз много добре знам какви прекрасни хора има в България - майка ми, баща ми, тъста ми, че и тъщата дори 8), сестра ми и куп още роднини и приятели и нямам нужда от YouTube за това.
Това че, живея в Канада не означава, че не ги обичам, както не означава, че като живея с жена ми, не обичам майка ми.
Мнението ти е мрънкане.
Освен в Канада имаш възможност да отидеш да живееш в почти цяла Европа. Колкото и да се въртиш обаче, задника ти си остава отзад и от него не можеш избяга
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа:
Pyrelight написа:
Vedren написа:А щото Линко хич не е най голямият паразит във форума. :D
Къща на брега в Булгаристан...двойно мухахаха! :rofl: :D
Голиам смиах нали, друго е да имаш къща до брега на реката с кафявата вода и хилядите малки мухи във въздуха, и всеки ден да се чудиш дали днес ще ти се наложи да ползваш помпата в мазето.
Не това имах предвид. Къщата има гледка, ама брегът е твърде висок там за да се наложи помпане.
По-скоро си мислех за брега на океана в слънчева Флорида. 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа: Дай да ти задам един въпрос - понеже яво познаваш добре историята на форума - къде е Коко и какво става с него. Аз знам отговора.
Ако мислиш, че ме интересува... |(
Колкото ме интересува, защо мухъта спря почти да пише или други простаци като батката също губят интерес... |(
Някой да го е бил да се занимава с разбиране на хората? :^)
Аз не държа някой да ме разбира! Даже го предпочитам...неразбирането. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:Аз много добре знам какви прекрасни хора има в България - майка ми, баща ми, тъста ми, че и тъщата дори 8), сестра ми и куп още роднини и приятели и нямам нужда от YouTube за това.
Това че, живея в Канада не означава, че не ги обичам, както не означава, че като живея с жена ми, не обичам майка ми.
Мнението ти е мрънкане.
Освен в Канада имаш възможност да отидеш да живееш в почти цяла Европа. Колкото и да се въртиш обаче, задника ти си остава отзад и от него не можеш избяга
А мога ли преди това да си завърша образованието платено изцяло с моята заплата, да си взема титлата одитор заслужено след положени усилия и след това да сменя Канада с друга държава. Просто питам дали става, щото звучи така все едно ти опредеliash правилта на живота.
И само да ти подскажа, не се прави на философ , защото нищо не знаеш, филмът е дълъг 1.30 часа гледай го.
И пак да повторя - не си убедителен за това че мрънкам. Като човек, които винаги тук е работил, винаги на 5 март е бил готов с декларацията си, винаги спазва законите и е джентълмен в метрото за ралика от местните профани, които винаги се правят на разсеяни, мисля че мога все още да изразивам мнение.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Можеш да си завършиш образованието, но не можеш да твърдиш, че е платено изцяло с твои пари, освен ако не си плащаш като чуждестранен студент.
Всъщност можеш, но няма да е вярно, защото ако не си чуждестранен студент плащаш не повече от една трета от стойността, останалото го плащат канадските данъкоплатци, също както на Танграта.
Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Та пак да се върнем на това, откъдето тръгнахме - ако напуснеш Канада би следвало да си платиш образованието като чуждестранен студент.
Не, че ще стане, но както писах, поне можеш да се отнасяш с уважение към тези, които са ти дали много повече, отколкото ти си направил за себе си.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор