Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Разбрах.
Частната инициатива и собственост са преливане от пусто в празно. Беаво таваришч Петров!
Интересно как ще се получи монопол вследтвие на премахването на монопола, това го няма и в учебниците по политикономия на социализЪма. :D
Разбира се, че приходите във федералния бюджет ще ги разпределя федералното правителство. Въпросът е, че със сега действащата формула за разпределение Квебек има основание да не си разработва природните ресурси и увеличава постъпленията от данъци, защото им се дава на готово от рези коото го правят.
Може ли да обясниш с какво е по-различно продажбата на квебекското хидро на частна компания и вдигането цената на ел. енергията за потребителите спрямо директното увеличение на данъчната ставка, примерно? Как това ще увеличи реално приходите на провинцията без да обеднеят жителите и и как това е по-различно от измисленото себетаксуване към просперитет?
Ти спомена този конкретен пример и това е преливане от пусто в празно.
Защо винаги се налага да придаваш друг смъсъл в думите на опонентите си? Никъде не съм казал, че частната инициатива и собственост са преливане от пусто в празно.

Нали монопола вдигал цените и правел каквото си иска, как така квебекското хидро има едни от най-ниските производствени цени в северна америка, ако не и най-ниските и е на печалба без да е субсидирано? Някой да те спира да се конкурираш с тях и да произвеждаш по-евтино?
И да, когато продадеш държавна регулирана компания на ЕДНА частна фирма няма да премахнеш монопола!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Ivan1007 »

Аз не оридавам никакъв друг смисъл - ако ти не разбираш какво си написал причината не е в мен :D
Аз въобще не аъм казвал, че квебешкото хидро трябва да бъде продадено на ЕДИН собственик. Това си е твоя приумица.
В момента има държавен монопол, който продава електроенергия на изкуствено занижени цени, които се субсидират и чрез федералния бюджет.
Мен никой не ме спира за нощо. Спира се пазарната конкуренция в електропроизводството в Квебек, чрез държавен монопол.
При липса на монопол, производителите биха продавали повече електроенергия там където цените са по-високи, което би довело до по-високи приходи и постепенно изравняване на цените в Квебек с тези в съседните им райони. Повече печалби, повече приходи за собствениците, повече приходи за собственика на природните богатства (Квебек), по-малко подаяния от федералния бюджет. Премахването на монопола би довело до производство на електроенергия и пт други източници - природен газ. Това ни довело до разработването на сонствените залежи от природен газ и току виж Квебек станал като Албърта и Британска Колумбия. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от agent Ozo »

И що да си дава този труд Квебек?
Само защото съществуващото положение не уйдисва на иванчовци от Албърта. Тцъ, ресто...не струва. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Аз не оридавам никакъв друг смисъл - ако ти не разбираш какво си написал причината не е в мен :D
Аз въобще не аъм казвал, че квебешкото хидро трябва да бъде продадено на ЕДИН собственик. Това си е твоя приумица.
В момента има държавен монопол, който продава електроенергия на изкуствено занижени цени, които се субсидират и чрез федералния бюджет.
Мен никой не ме спира за нощо. Спира се пазарната конкуренция в електропроизводството в Квебек, чрез държавен монопол.
При липса на монопол, производителите биха продавали повече електроенергия там където цените са по-високи, което би довело до по-високи приходи и постепенно изравняване на цените в Квебек с тези в съседните им райони. Повече печалби, повече приходи за собствениците, повече приходи за собственика на природните богатства (Квебек), по-малко подаяния от федералния бюджет. Премахването на монопола би довело до производство на електроенергия и пт други източници - природен газ. Това ни довело до разработването на сонствените залежи от природен газ и току виж Квебек станал като Албърта и Британска Колумбия. :tmi:
На колко компании ще продадеш електропреносната мрежа?
Доколкото знам в Квебек има свръхпроизводство, особено след шистовата революция в Щатите.
Щели да продават там където цените са по-високи! Мислиш ли, че Квебек специално се опитва да продаде ел.енергията си на по-ниска цена на американците?
Да, частната компания ще е по-ефективна, но защо мислиш американците ще искат да купуват на по-високи цени!!! Повечето приходи ще са за сметка на вътрешния пазар, което е равносилно на увеличаване на приходите от повишаване на данъците.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Ivan1007 »

Хидрото и в момента ознася на по-високи цени отколкото продава в Квебек.
Вземи се поинтетесувай как стои въпроса с електропреносната мрежа по други места. .
Оскаш да кажеш, че данъците ще се налагат пропорционално на потреблението?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Хидрото и в момента ознася на по-високи цени отколкото продава в Квебек.
Вземи се поинтетесувай как стои въпроса с електропреносната мрежа по други места. .
Оскаш да кажеш, че данъците ще се налагат пропорционално на потреблението?
Поинтересувах се и излиза, че не могат да се конкурират с производството в Квебек.
Хем произвеждат по-малко хем по-скъпо.
Я сега ти кажи кое е по-добре цените на ел.енергията за нас да са ниски, а да продаваме на американците скъпо или вие да продавате петрола и газта на американците на безценица и да купуваме крайния продукт от тях на пазарни цени?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от kiro »

Ivan1007 написа:по-малко подаяния от федералния бюджет.
Хидро Квебек е краун корпорация, една от най-големите канадски компании, и е печеливша. Тя не взима, а налива пари в бюджета
Bulgayrian
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от 7George »

С петиция явно няма да стане. Трябват си твърди мерки против пречещите на индустрията:

Federal Green Party Leader Elizabeth May arrested at anti-pipeline protest
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Kpetrov »

7George написа:С петиция явно няма да стане. Трябват си твърди мерки против пречещите на индустрията:

Federal Green Party Leader Elizabeth May arrested at anti-pipeline protest
Това ако са твърди мерки... нищо няма да се получи. Трябва американските или израелските колеги да привикат за една показна акция. Или някой американски тийнейджър-ученик. ;)
Предполагам първо са я попитали как трябва да се обръщат към нея.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
7George написа:С петиция явно няма да стане. Трябват си твърди мерки против пречещите на индустрията:

Federal Green Party Leader Elizabeth May arrested at anti-pipeline protest
Това ако са твърди мерки... нищо няма да се получи. Трябва американските или израелските колеги да привикат за една показна акция. Или някой американски тийнейджър-ученик. ;)
Предполагам първо са я попитали как трябва да се обръщат към нея.
Петров, пак пишеш глупости. Какви други “твърди мерки” освен арестуване и евентуално глоба може да има срещу протестиращи ? И не, не те питам за Рассия. :D
BTW някои изказват идеята, че и тия протести са подтикнати от руските интернет тролове ... ти като специалист по конспирациЙте к’во ще кажеш ?
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от 7George »

Какви други “твърди мерки” освен арестуване и евентуално глоба може да има срещу протестиращи ?
Ами например може да има гумени куршуми и водни струи, но не съм го чувал за Канада. Но те имат право да си протестират, само че в страни от трасето и строежа, просто да ги местят там. Не знам защо не лягат на жп-релсите с влаковите композиции с петрол, сигурно тия щото трудно спират... :D Ако са загрижени толкова за околната среда, да вземат да дежурят с кофи и парцали за евентуални разливи край тръбопроводите, както и в океана по западното крайбрежие.

Цялата работа е, че няма кой да им каже директно на индианците и другите екоактивисти, НДП-сти и пр., че за да се размотават и живеят безгрижно, играят дивашките танци край огньовете, някой трябва да изкара тия пари по някакъв начин, за да им ги прати от бюджета. Вместо това управниците в Отава и другаде продължават да трупат дългове за да закрепят положението.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от roumensp »

7George написа:
Какви други “твърди мерки” освен арестуване и евентуално глоба може да има срещу протестиращи ?
Ами например може да има гумени куршуми и водни струи, но не съм го чувал за Канада.
Такива нямаше дори когато изпотрошиха Ванкувър заради загуба на хокеен мач.
В случая полицаите са късметлии, помисли какво ги чакаше, ако бяха използвали по-твърди мерки срещу депутат и случая беше раздухан от медиите. А и от какъв зор да ползват по-твърди мерки, че някой стоял на пътя и размахвал плакати ?

BTW следната картинка показва доколко политиката на провинциалните лидери е популярна. Аз не съм фен на нашия, но не мога да отреча фактите.

Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
7George написа:С петиция явно няма да стане. Трябват си твърди мерки против пречещите на индустрията:

Federal Green Party Leader Elizabeth May arrested at anti-pipeline protest
Това ако са твърди мерки... нищо няма да се получи. Трябва американските или израелските колеги да привикат за една показна акция. Или някой американски тийнейджър-ученик. ;)
Предполагам първо са я попитали как трябва да се обръщат към нея.
Петров, пак пишеш глупости. Какви други “твърди мерки” освен арестуване и евентуално глоба може да има срещу протестиращи ? И не, не те питам за Рассия. :D
BTW някои изказват идеята, че и тия протести са подтикнати от руските интернет тролове ... ти като специалист по конспирациЙте к’во ще кажеш ?
Мисля, че вече споменах кои служби може да попиташ за по-твърдите мерки.
Рассия си е Рассия и се грижат за собствените си интереси и ако са успели да блокират износа на канадски суровини само с помощта на едни тролове толкова по-зле за Канада.
Впрочем, нали тръба вече има, какво ги боли, че ще има по-нова и модерна успоредна? Това би намалило натоварването на първата и най-вероятно редуцирала вероятноста от разливи.

Време е да пуснат драйверлесс камионите.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от roumensp »

Никой не го боли за новата тръба (или поне аз така мисля), тръбите са сейф, по-сигурни от всяко транспортно средство. Страх ги е, че тройното увеличение в обема ще увеличи тройно броя на танкерите, а те вече не са толкова сейф като тръбите. Пък и са чужди, като разлеят ходи ги гони после и съди.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Петиция в подкрепа на канадската енергийна индустрия.

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:Никой не го боли за новата тръба (или поне аз така мисля), тръбите са сейф, по-сигурни от всяко транспортно средство. Страх ги е, че тройното увеличение в обема ще увеличи тройно броя на танкерите, а те вече не са толкова сейф като тръбите. Пък и са чужди, като разлеят ходи ги гони после и съди.
Vancouver Airport Fuels Facilities Corporation is building a new fuel delivery system for Vancouver International Airport (YVR).

The system includes a Marine Terminal and Fuel Receiving Facility on the South Arm of the Fraser River and a 13-kilometre underground pipeline to YVR.

 
https://www.vancouverairportfuel.ca"

Викаш танкерите изнасящи петрол от Албърта са потенциално опасни за Ванкувър.
Танкерите внасящи керосин за Ванкувър от САЩ са безопасни :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор