Българи в Куба, въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Българи в Куба, въпрос

Мнение от sunrise16 »

Здравейте,
Чакам гости от България, с ЕТА, с български паспорт.
Имаме купена ваканция за Куба и бях пропуснала, че може би ще им трябва кубинска виза. Някой знае ли нещо по въпроса, може би някои от вас имат такъв случай, например са водили родителите си в Куба.
Притеснявам се, че нямам много време, гостите ми пристигат на 30 януари, а ваканцията е за 6 февруари.
Благодаря предварително.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от Kan_Tangra »

Също както и при българите в Канада. Купува се виза при кацането на тяхното летище (входна такса)(и/или изходна).
В крайна сметка, има го и подобният казус, където си перманент резидент, но с Бг паспорт и летиш до Куба.
При всички случаи, визата се урежда на кубинското летище.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от sunrise16 »

Тангра, не съм сигурна. Чета нещо из нета, че има значение дали си с български паспорт и живееш в Канада и имаш канадска резиденска карта или просто се с български паспорт и живееш в България.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от Kan_Tangra »

Имам опит и с 3те варианта. И не е имало проблем.
Отделно пък, Кубинците са приятели на България от време оно. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от sunrise16 »

Ти личен опит ли имаш, ще трябва да отида в кубинското консулство може би, за да съм сигурна. Не мога да рискувам да кацнем в Куба и да не ги пуснат.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от ablood »

И моите родители летяха до Куба по време на първото си идване до Канада. Не бях чувал Куба да иска визи за туристите си. Те от това живеят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от IFF »

sunrise16 написа:Здравейте,
Чакам гости от България, с ЕТА, с български паспорт.
Имаме купена ваканция за Куба и бях пропуснала, че може би ще им трябва кубинска виза. Някой знае ли нещо по въпроса, може би някои от вас имат такъв случай, например са водили родителите си в Куба.
Притеснявам се, че нямам много време, гостите ми пристигат на 30 януари, а ваканцията е за 6 февруари.
Благодаря предварително.
Няма проблем, от личен опит с майка ми преди 3 години. Дойде в Канада и след 20-на дена летяхме за Куба. Върнахме се и си продължи престоя в Канада.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от Pyrelight »

Куба може, Доминикана-също е безвизово за българи. Ние нашата баба я влачихме до Доминикана, щото не ни харесва в Куба.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от sunrise16 »

Към аблод и Iff, конкретно откъде им дадоха визите на вашите родители, на летището в Куба или от Кубинското консулство в Монреал или от България. В България има тур оператори, които са оторизирани да вадят кубинска виза. Но се оказа, че канадските туроператори не го правят. Не успях да се свържа по телефона с кубинското консулство в Монреал, намира се на Decarie, в четвъртък ще отида на място, сряда не работят, а другите дни са от 8до 12, днес съм ги изпусналала. Моля ви споделете по конкретно.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от kiro »

Сънрайз, кубинската "виза" представлява една такава хартийка:

Изображение

Подпечатва се от кубиинските гранични на влизане. Трябва да пазиш листчето и да го върнеш на излизане.

На всички чартърни полети (Сънуинг/Транзат) излитащи от Канада такива туристически карти или визи се раздават от стюардесите и са включени в цената на билета.

Изискването да имаш и попълниш такава туристическа карта е еднакво за Българи и Канадци.

За да си по сигурен, най-добре питай авиокомпанията/туроператора от където си купил почивката. В кубинското посолство по телефона едва ли ще ти дадат някаква информация.
Bulgayrian
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от sunrise16 »

Киро,
Благодаря, и аз това гледам, че я наричат виза или туристическа карта. Аз за последно съм ходила в Куба 2014 и бях забравила за това, че и на нас канадските граждани ни трябва виза и я попълваме в самолета. Ваканцията сега я купих чрез агент, но той не е сигурен как се прави в този случай, тоест за моите приятели от България дали не е нужно да имат предварително издадена виза от някое консулство. Но това е идея сега да звънна на сънуинг и да ги питам.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от ablood »

Загибих бройката колко пъти сме летяли до Куба, но вероятно гони 20. Не че съм им фен, ама с 3 деца цената е решаваща и ми позволява да ходим в пъти по-често отколкото Мексико, или Хавай.

Всеки път стюардесата раздава визи, независимо от тур-оператора.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от IFF »

sunrise16 написа:Към аблод и Iff, конкретно откъде им дадоха визите на вашите родители, на летището в Куба или от Кубинското консулство в Монреал или от България. В България има тур оператори, които са оторизирани да вадят кубинска виза. Но се оказа, че канадските туроператори не го правят. Не успях да се свържа по телефона с кубинското консулство в Монреал, намира се на Decarie, в четвъртък ще отида на място, сряда не работят, а другите дни са от 8 до 12, днес съм ги изпусналала. Моля ви споделете по конкретно.
Никъде не сме звънели, на летището преди да излетим ни дадоха на всеки по една хартийка(виза), на майка ми също , попълнихме си ги и си влязохме в Куба. Ходил съм в Куба и с български паспорт, няма предварително вадене на виза. А от няколко години визите вече са включени в цената на ваканциите, така че ти и твоите роднини всъщност имате вече визи :D Не знам кой ти е агента, но аз препоръчвам Виолета Димитрова. Сигурен съм, че ако и се обадиш ще ти обясни, нищо че ексуркизията не е купена чрез нея.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от Kpetrov »

И ние сме пътували с родители български паспорт + многократна виза) до Куба и всичко става на място.
За Куба нямате проблеми, по-скоро трябва да се провери дали ЕТА дава право за многократно влизане в Канада. Да не стане сакатлък когато се връщате обратно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Българи в Куба, въпрос

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:И ние сме пътували с родители български паспорт + многократна виза) до Куба и всичко става на място.
За Куба нямате проблеми, по-скоро трябва да се провери дали ЕТА дава право за многократно влизане в Канада. Да не стане сакатлък когато се връщате обратно.
ЕТА дава многократно право за влизане в Канада, докато е валиден паспорта, към който е асоциирана, стига да не си превишил законната продължителност за престой в страната, която е 6 месеца.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор