Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от ablood »

За сега у дома ползваме няколко андроида и гледаме предимно Нетфликс. Сега обаче Нетфликс надуха цената, Хулу отрязаха Канада и се появиха нови конкуренти. Та имам няколко въпроса:

При абонамент Амазон прайм получавам ли Нетфликс? Мога ли да го ползвам на множество устройства едновременно?

Какво повече/по-малко получавам от Року?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от speedy »

При абонамент за Amazon Prime получаваш Amazon Prime.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

Амазон Прайм Видео има доста по-малко филми от Нетфликс. Жена ми има Прайм, защото често пазарува оттам, но аз почти никога не го гледам, Нетфликс ми е достатъчен.

Року не ти дава право на нищо безплатно (имам две у-ва). Може да ти даде 4К и HDR, ако имаш съответния хардуер, но подобни филми все още са рядкост. За Року няма Kodi, ако случайно си свикнал с него от андроидите.

Стой си с андроидите и Нетфликс, в момента няма реална конкуренция.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от ablood »

Хм. Благодаря.

Понеже андроидът в нашата спалня одъртя обмислям да взема един Амазон базов плеър, който да ползвам за Нетфликс. Цената е едва $50 и хардуерът изглежда добър. Или едно Року? Евтините китайски Андроиди са бавни и досадни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

ablood написа:Хм. Благодаря.

Понеже андроидът в нашата спалня одъртя обмислям да взема един Амазон базов плеър, който да ползвам за Нетфликс. Цената е едва $50 и хардуерът изглежда добър. Или едно Року? Евтините китайски Андроиди са бавни и досадни.
Ако търсиш плейване на медия от нетуърк дискове/сървъри, Нетфликс, ЮТюб, Спотифай, разни канали за новини и подобни официални неща Рокуто става. Има и по-пиратски неща (private channels), ама качеството не е добро. Има и TV канали/пакети дето искат абонамент, но аз нямам интерес към тях. В магазините има поне 4-5 вида Року, прецени кой модел точно ще ти върши работа.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от optics »

Блъде, според мене, забрави го това року. Плащаш за маркетинговите им усилия не за някакви реални предимства.
Аз съм хвърлил око на един доста мощен китайски плеър с хубави ревюта. Ето го, и хич не е скъп.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

optics написа:Блъде, според мене, забрави го това року. Плащаш за маркетинговите им усилия не за някакви реални предимства.
Аз съм хвърлил око на един доста мощен китайски плеър с хубави ревюта. Ето го, и хич не е скъп.
Netflix не стриймва 4К и HDR на такива у-ва, а моето ТВ е такова.
Освен ако андроидското ти у-во не е NVIDIA Shield или Nexus Player, Нетфликс ще го сложи в категорията на смартфоните и таблетите.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от Павел »

roumensp написа:
ablood написа:Хм. Благодаря.

Понеже андроидът в нашата спалня одъртя обмислям да взема един Амазон базов плеър, който да ползвам за Нетфликс. Цената е едва $50 и хардуерът изглежда добър. Или едно Року? Евтините китайски Андроиди са бавни и досадни.
Ако търсиш плейване на медия от нетуърк дискове/сървъри, Нетфликс, ЮТюб, Спотифай, разни канали за новини и подобни официални неща Рокуто става. Има и по-пиратски неща (private channels), ама качеството не е добро. Има и TV канали/пакети дето искат абонамент, но аз нямам интерес към тях. В магазините има поне 4-5 вида Року, прецени кой модел точно ще ти върши работа.
Щом ТВто му не е смарт, няма как да е 4К, т.е. няма смисъл да се набутва за $100 Року; това за 50 върши отлична работа и идва с дистанционно, вместо да използваш телефона си за такова.
Року рулз!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

Павел написа:
roumensp написа:
ablood написа:Хм. Благодаря.

Понеже андроидът в нашата спалня одъртя обмислям да взема един Амазон базов плеър, който да ползвам за Нетфликс. Цената е едва $50 и хардуерът изглежда добър. Или едно Року? Евтините китайски Андроиди са бавни и досадни.
Ако търсиш плейване на медия от нетуърк дискове/сървъри, Нетфликс, ЮТюб, Спотифай, разни канали за новини и подобни официални неща Рокуто става. Има и по-пиратски неща (private channels), ама качеството не е добро. Има и TV канали/пакети дето искат абонамент, но аз нямам интерес към тях. В магазините има поне 4-5 вида Року, прецени кой модел точно ще ти върши работа.
Щом ТВто му не е смарт, няма как да е 4К, т.е. няма смисъл да се набутва за $100 Року; това за 50 върши отлична работа и идва с дистанционно, вместо да използваш телефона си за такова.
Року рулз!
На дистанционните на моите модели можеш да им говориш (войс команди), но лично аз не ползвам тая функция. Мразя да говоря и на PC-та, таблети и телефони ... чувствам се някак си глупаво. :D Може би съм изостанал, не знам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от optics »

Едно време се чудех защо майка ми не се впечатлява от по-високата резолюция на снимка или видео. Сега взех да идвам на същия хал :(
Не съм убеден че мога да различа 1080р от 720р на телевизора и разстоянието в къщи. Даже на 576р ми е перфектен експириънс.
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

optics написа:Едно време се чудех защо майка ми не се впечатлява от по-високата резолюция на снимка или видео. Сега взех да идвам на същия хал :(
Не съм убеден че мога да различа 1080р от 720р на телевизора и разстоянието в къщи. Даже на 576р ми е перфектен експириънс.
8)
Ами то зависи от големината му и от какво разстояние го гледаш. Колкото по-голям, толкова по-големи пиксели.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:Едно време се чудех защо майка ми не се впечатлява от по-високата резолюция на снимка или видео. Сега взех да идвам на същия хал :(
Не съм убеден че мога да различа 1080р от 720р на телевизора и разстоянието в къщи. Даже на 576р ми е перфектен експириънс.
8)
Ами то зависи от големината му и от какво разстояние го гледаш. Колкото по-голям, толкова по-големи пиксели.
Знам, но понеже не искам да развявам нито едното, нито другото по форуми, затова казах - при тоя размер и при това разстояние което е нашето в момента.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от c200 »

Року става за Нетфликс и тубата. За друго - не става, също както и най-смарт телевизорите. За Коди и подобни (плюс споменатите дотук) - Андроид, за мачове и хокей на живо (плюс всичко останало) - само компютър с Windows.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Amazon fire tv stick vs Roku stick vs Android TV stick

Мнение от roumensp »

Е то ако си решил сериозно да пиратстваш единствено PC върши работа, в това няма спор.
Но детето ти в другата стая няма да пиратства и не му трябва PC за целта, нали.

Интересите в едно семейство често се разминават, например аз още не съм отрязал кабела единствено заради жена ми, просто не мога да намеря за без пари по Интернет това, което тя гледа. Мога да го намеря срещу пари, ако се абонирам за ТВ пакет от фирма и го стриймвам, но какъв е смисъла, ако сумата ще е подобна на настоящата ?
Публикувай отговор