Въпрос за подновяване на ПР карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
Marto написа:Ми точно, щото всички знаем колко струва безплатния съвет ;)

Аз вече му се обадих на питащия по телефона с допълнителен безплатен такъв :D

Нещата доста са се променили откакто някои хора тук са си подновявали ПР картите.
така ли правите когато искате да обсъдите и наплюете някой от форума ? ;) :lol:
Стига цвъка бе.
Темата може да бъде полезна за някой след мен.
Като си говорим по телефона форума не присъства в разговорите.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:Ако погледнем формално, то Файтъра не би могъл да влиза в САЩ без виза, след като няма канадски паспорт. Значи влизането му е уредено от канадския му работодател и няма как със същия вид разрешително за влизане (виза) той да си прави частни разходки до Щатите.

Така ли е, Файтъре? Или визата ти е универсална?
Визата е В1/В2, имам я отдавна, не е свързана с работодателя.
От сайта на имиграционните не ми става ясно дали те правят разлика между служебни пътувания такива за разходка.
Както и да е, бих могъл да попитам и Legal Shield, на които съм мембър, но отнема време за отговор, а аз днес нямам.
Компанията ми се е заела да подготви писмото, обаждайки се до имиграционните преди това да ги пита какво да представлява и как апликацията да бъде urgent
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

fighter написа:
myhata II написа:
Marto написа:Ми точно, щото всички знаем колко струва безплатния съвет ;)

Аз вече му се обадих на питащия по телефона с допълнителен безплатен такъв :D

Нещата доста са се променили откакто някои хора тук са си подновявали ПР картите.
така ли правите когато искате да обсъдите и наплюете някой от форума ? ;) :lol:
Стига цвъка бе.
Темата може да бъде полезна за някой след мен.
Като си говорим по телефона форума не присъства в разговорите.
боец, как така толкова години си в Канада и си още без пашапорт ! :^)

а въпроса беше до другаря Марто и колеги ванкувърски баровци, не към теб ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

Промениха изискванията, нямам време да обяснявам повече. Като се върнат децата от България и за гражданство ще кандидатстваме.
Изчезвам, че ме извикаха на работа.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Marto »

От формуляра за кандидастване:

21. ТRAVEL HISTORY: Have you travelled or lived outside of Canada in the last five (5) years (or if you became a permanent resident less than five (5) years ago, since becoming a permanent resident)? Include ALL absences (including those due to employment, vacations, trips to the United States and any other time you left Canada)

Декларира се всичко до дупка. Причината за промените, както съм споменавал, са тарикати като батката.

Има едно хубаво нещо, което се случи преди известно време. Това е, че преди при кандидастване за гражданство се отнемаше един ден (на влизането или излизането от Канада), а сега и двата дни се броят за присъствие в Канада. Това благодарение на един супер много готин канадски адвокат, който пише в този форум ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Павел »

Absences from country of residence outside Canada

For all applications (received before, on, or after June 11, 2015), if the applicant travelled outside the country of residence to accompany their family member as part of their family member’s duties for employment, this time can be counted as residence/physical presence.
Няма логика времето прекарано извън Канада като придружител на работещ в чужбина да се брои, а за теб самият, прекарал X дни извън Канада по работа, да не се брои. Имам някакви мътни спомени, че работодателят май трябваше да е канадски.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от MrGeek »

Marto написа:Това благодарение на един супер много готин канадски адвокат, който пише в този форум ;)
Ей тва е! :y: :clap:
Павел написа:Няма логика времето прекарано извън Канада като придружител на работещ в чужбина да се брои, а за теб самият, прекарал X дни извън Канада по работа, да не се брои.
Павка, къде в цитата на Марто се говори за това какво се брои и какво не? Това, което Марто цитира се отнася за информацията, която си длъжен да ДЕКЛАРИРАШ. Какво и как ще се зачете е съвсем друга история.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
Marto написа:Това благодарение на един супер много готин канадски адвокат, който пише в този форум ;)
Ей тва е! :y: :clap:
Павел написа:Няма логика времето прекарано извън Канада като придружител на работещ в чужбина да се брои, а за теб самият, прекарал X дни извън Канада по работа, да не се брои.
Павка, къде в цитата на Марто се говори за това какво се брои и какво не? Това, което Марто цитира се отнася за информацията, която си длъжен да ДЕКЛАРИРАШ. Какво и как ще се зачете е съвсем друга история.
:y:
Именно.
Аз давам информацията, те броят и смятат.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
Marto написа:Това благодарение на един супер много готин канадски адвокат, който пише в този форум ;)
Ей тва е! :y: :clap:
Е те това е !
като няма кой да ви хвали , сами почнахте да се хвалите ! :D

Боец, точно благодарение на такива като "супер много готения " адвокат си на това дередже, промениха процедурите и се чудиш какво да пишеш и какво да прескачаш ...

така и не разбрахме какво толкова ще се промени с -,+ 2 дни разлика , при положение че досега 1000 пъти да си си прибрл пашапорта ! ;)


а, за гац оставаме да блъска чинелите ! :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Marto »

МуЪ, с новите изисквания за граждаство (4 от 6 г. + допълнителни изисквания) и с днешните processing times, файтъра може най-рано догодина да си вземе пашапорта. Научи се първо да броиш до 6, па после говори за "1000 пъти".

Добре, че либералите направиха промени и нещата ще се върнат на 3 от 5 години, но това ще е ефективно чак тази есен.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

Marto написа:МуЪ, с новите изисквания за граждаство (4 от 6 г. + допълнителни изисквания) и с днешните processing times, файтъра може най-рано догодина да си вземе пашапорта. Научи се първо да броиш до 6, па после говори за "1000 пъти".

Добре, че либералите направиха промени и нещата ще се върнат на 3 от 5 години, но това ще е ефективно чак тази есен.

Либералите , за които ти и западната ви провинция гласувахте, еб..а мамицата на Канада, в икономически и социален план , та затова недей да ми говориш за пИдалите , а се стягай да живееш със китайци и сирийци и дружно да пушите марихуана от догодина !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
Marto написа:МуЪ, с новите изисквания за граждаство (4 от 6 г. + допълнителни изисквания) и с днешните processing times, файтъра може най-рано догодина да си вземе пашапорта. Научи се първо да броиш до 6, па после говори за "1000 пъти".

Добре, че либералите направиха промени и нещата ще се върнат на 3 от 5 години, но това ще е ефективно чак тази есен.

Либералите , за които ти и западната ви провинция гласувахте, еб..а мамицата на Канада, в икономически и социален план , та затова недей да ми говориш за пИдалите , а се стягай да живееш със китайци и сирийци и дружно да пушите марихуана от догодина !
Бълха, тяхната провинция и Саскачуан са единствените дето не гласуваха за либералите: :D
http://www.huffingtonpost.ca/2015/10/20 ... 38574.html"

Източна и Атлантическа Канада най-вече ги докараха.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от myhata II »

Аз доколкото си спомням марто си е симпатизант на либералите или се бъркам ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от IFF »

myhata II написа:Аз доколкото си спомням марто си е симпатизант на либералите или се бъркам ? ;)
За коя година питаш?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за подновяване на ПР карта

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Marto написа:Това благодарение на един супер много готин канадски адвокат, който пише в този форум ;)
Ей тва е! :y: :clap:
Павел написа:Няма логика времето прекарано извън Канада като придружител на работещ в чужбина да се брои, а за теб самият, прекарал X дни извън Канада по работа, да не се брои.
Павка, къде в цитата на Марто се говори за това какво се брои и какво не? Това, което Марто цитира се отнася за информацията, която си длъжен да ДЕКЛАРИРАШ. Какво и как ще се зачете е съвсем друга история.
Първо, цитата на Марто не го бях видял преди да пусна моя - обърни внимание, че е писан по същото време и второ, казаното от него не изключва казаното от мен. Поста ми беше във връзка с чуденето на Боеца "От сайта на имиграционните не ми става ясно дали те правят разлика между служебни пътувания такива за разходка." Аз може и да не съм адвокат, но съм готин ;) и също се опитвам да помагам безплатно :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор