Мистър Уандърфул влиза в политиката

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от speedy »

Как можа да измисли такова име? Като видя неща като партия на народа или народна партия и нещо ме присвива стомаха.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

speedy написа:
Как можа да измисли такова име? Като видя неща като партия на народа или народна партия и нещо ме присвива стомаха.
Като People's Republic of China. :D Карай, очаква се хората, че хората знаят, че не се бори за комунизъм.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

roumensp написа:
speedy написа:
Как можа да измисли такова име? Като видя неща като партия на народа или народна партия и нещо ме присвива стомаха.
Като People's Republic of China. :D Карай, очаква се хората, че хората знаят, че не се бори за комунизъм.
Станах "founding member" (for free). Съвсем сериозно, не се майтапя.

https://www.peoplespartyofcanada.ca/"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от speedy »

Аз спрях да вярвам в Дядо Мраз (още известен като Дядо Коледа) на 5 години. На политици - на около 25.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

speedy написа:Аз спрях да вярвам в Дядо Мраз (още известен като Дядо Коледа) на 5 години. На политици - на около 25.
Това ми звучи малко като "всички са маскари" на ... знаем кой. Викаш по-добре да скръстим ръце и да чакаме чорапа да ни "оправи". За щастие не всички мислят така и провинциите почват да се събуждат една по една, от днес и Манитоба: Manitoba drops planned carbon tax
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Станах "founding member" (for free). Съвсем сериозно, не се майтапя.

https://www.peoplespartyofcanada.ca/"
Хайде и аз се присъединих.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от miteto »

Пичове, единствено правите услуга на Чорапа, разцепвайки консвервативните гласове. Не казвам, че не трябва да гласувате по съвест, но просто това ще е крайният резултат.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от ivandaman »

miteto написа:Пичове, единствено правите услуга на Чорапа, разцепвайки консвервативните гласове. Не казвам, че не трябва да гласувате по съвест, но просто това ще е крайният резултат.
Това е една от главните причини заради която аз лично съм много скептичен към Максим Бърниър..

Също така от друга страна за мен и двете партии - и либерали (леви) и консерватори (десни) са глобалистки партии пропагандиращи отворени граници, масова миграция, ЛГБТП+ джендъризъм и тем подобни нео-либерални глобо-хомо идеологии..
НДПто пък дори и не си заслужава да ги коментираме.. Те са ясни.. Мултикулти и дегенерация на макс..

Канада има нужда от Националистическа партия която открито да се обяви против етноцида на евро-канадците.. Защото в интерес на истината това е най-големият проблем на Канада независимо дали повечето хора са склонни да го признаят (поне пред себе си) или не.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

miteto написа:Пичове, единствено правите услуга на Чорапа, разцепвайки консвервативните гласове. Не казвам, че не трябва да гласувате по съвест, но просто това ще е крайният резултат.
Могат да направят коалиция, дори и след самите избори. НДП така взеха властта в BC: без да имат най-много гласове направиха една следизборна коалиция със зелените, пуснаха вот на недоверие, спечелиха го и докопаха властта.
BTW когато бяха изборите за лидер на CPC аз гласувах за Максим Берние, никога не съм бил фен на настоящия.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от miteto »

roumensp написа:BTW когато бяха изборите за лидер на CPC аз гласувах за Максим Берние, никога не съм бил фен на настоящия.
Тоя настоящия не знам от кой скрин с нафталин го изкопаха, ама може би това беше правилният ход. Явно канадският гласоподавател си пада по захаросани въздухари като Чорапа, а не по хора тип "право куме в Очи" като Берние. Та Шиър бидейки полит-коректна и безопасна (макар и леко безлична) персона - може би е по-добрият избор за тези избори?

За разцепването на гласовете имам предвид ефекта на First-past-the-post системата, те може и да направят коалиция в парламента, но в много спорни райони нито CPC нито PPC кандидата ще бъде избран ако либералния кандидат ги надмине с мъничко поради факта че консервативните гласове се броят към 2 различни кандидата.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от IRA »

Максим Берние има някъв шанс в Квебек, другите не ( консерваторите).
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

miteto написа:За разцепването на гласовете имам предвид ефекта на First-past-the-post системата, те може и да направят коалиция в парламента, но в много спорни райони нито CPC нито PPC кандидата ще бъде избран ако либералния кандидат ги надмине с мъничко поради факта че консервативните гласове се броят към 2 различни кандидата.
Това е вярно. Чорапа удари дюшеш като не предложи изборна реформа, както беше обещал.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от Kpetrov »

IRA написа:Максим Берние има някъв шанс в Квебек, другите не ( консерваторите).
Аз предимно за това клоня на там. В Квебек други наистина нямат шанс на този момент.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от ivandaman »

Ако някой се интересува.
Днес, основателят на People's Party of China-da(PPC) Максим Берниер има конференция във Ванкувър..
"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мистър Уандърфул влиза в политиката

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Ако някой се интересува.
Днес, основателят на People's Party of China-da(PPC) Максим Берниер има конференция във Ванкувър..
"
Мен ме каниха няколко пъти с имейл, ама нямам време.
Публикувай отговор