Въпрос за Electronic Travel Authorization (eTA)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Въпрос за Electronic Travel Authorization (eTA)

Мнение от GGG »

Здравейте,

Бърз въпрос - Майка ми получи виза да ни посети, купихме вече и билет. Обаче при закупуването и на последната страница ни посрещна този абзац:
As of March 15, 2016, eTA, a new requirement for visa-exempt travelers to Canada becomes mandatory. The link to eTA is found under "You Can Also.."
Тук не съм сигурна как да преведа - задължително е еТА за тези които не са "обвързани" с виза, демек нямат виза ли...?
В същото време обаче на техния сайт има това:
Find out if you need an Electronic Travel Authorization (eTA) or a visitor visa
И ето тук ме озадачава това "или" ("оr"). Излиза че ако имаш виза, еТА не ти трябва.
Ама за по-сигурно - трябва ли ми еТА или не?

Мерси
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за Electronic Travel Authorization (eTA)

Мнение от pumpy »

НЕ
Българите не са освободени от виза, ерго еТА не важи за тях
Това се подтвърждава и от втория абзац, където ти казват дали ти трябва еТА или виза. Майка ти има виза, тоест не и трябва еТА

Идеята е проста: трябва някакси да знаем кой ще идва. Възможностите за това са две:
- визи - контрола е пълен;
- безвизови пътувания следва еТА, контрола е относително по-бавен, защото зависи от пътуващия да попълни еТА до няколко дни преди пътуването, докато визите ги даваме ние и ги "очакваме" под някаква форма да се появят някъде.
В крайна сметка всички, които идват до Канада са под някакъв контрол, да не стават грешки :)
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за Electronic Travel Authorization (eTA)

Мнение от GGG »

Благодаря много!
Публикувай отговор