пратка Федекс

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

пратка Федекс

Мнение от melimelo »

здравейте,
Налагожи ми се да изпратя дипломите си в Бг с Федекс и те се блокираха на митниците. Министерството на образованието за които бяха изпратени не отреагира и сега отново. Моля за съвет как най-сигурно и бързо дипломите ми да стигнат до Министерството в БГ ?
Благодаря
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пратка Федекс

Мнение от pumpy »

Поискай ФЕДЕКС да ти върне пратката и я изпрати отново на човек, който може да ги занесе, където ти е необходимо.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: пратка Федекс

Мнение от yahoo »

Изпращал съм многократно документи до България по Федекс и не е имало никакви проблеми. С митницата ще има проблеми само ако неправилно са подготвени документите на пратката. Ако по погрешка при изпращане в документа е отметнато Commodity/Merchandise вместо Document трябва да присъства и напълно валиден Commercial Invoice за да мине митница. Дори и в този случай когато не са документи ако пратката е с FedEx International Priority освобождаването от митница се извършва автоматично от Федекс брокер. Не разбирам какви проблеми могат да се получат с митниците на пратка с документи освен ако някой не си е оставил ръцете докато е попълвал данните в шипинг мениджъра при изпращането.
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Re: пратка Федекс

Мнение от melimelo »

какво е мнението ви за Канада пост, ако е по-лесно така, за да няма митници и др. подробности ? Но се тревожа да не се изгуби, това е дипломата ми...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: пратка Федекс

Мнение от agent Ozo »

Малко излишно драматизираш нещата, melimeto. Ако ти се изгуби дипломата, тя се обявява за невалидна и ти се издава дубликат.

Не виждам защо една препоръчана пощенска пратка с уведомление за получаването ѝ да не свърши работа в случая.
Всички сме пращали оригинали на документи по този начин.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пратка Федекс

Мнение от Koko »

melimelo написа:здравейте,
Налагожи ми се да изпратя дипломите си в Бг с Федекс и те се блокираха на митниците. Министерството на образованието за които бяха изпратени не отреагира и сега отново. Моля за съвет как най-сигурно и бързо дипломите ми да стигнат до Министерството в БГ ?
Благодаря
Според мене ще ти се наложи да си прибереш пратката обратно, получателят не може да направи нищо в случая, като е хубаво да уточниш със Федекс какък точно е проблема заради който са спряни на митницата, след което пращаш документите наново - като този път гледай документите да са попълнени както трябва.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор