преместване в Лондон, Онтарио

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
scorpio74
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Мар 20, 2011 5:29 pm
Местоположение: Montreal

преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от scorpio74 »

Здравейте, след 10 години в Кебек смятаме да се преместим в Лондон, Онтарио.
посетихме града веднъж, харесва ни, но искам да попитам има ли някой, който да сподели повече за живота там?
благодаря ви.
SFUMATO
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:36 am

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от SFUMATO »

Ами универсално правило:

Малкото населено място е добре за живеене (спокойно, тихо, няма трафик, чист въздух), но има лоши възможности откъм намирането на работа и престижни университети за децата. Като в големите градове е обратно. Две страни на монетата, така да се каже.

Специално за Лондон знам, че е икономически мъртъв, откакто филиала на Дженерал Мотърс е затворил там своето поделение.
Така, че ако имате начин да се препитавате без да ходите на работа, няма да е лошо да се живее в Лондон си мисля аз.
А евентулно, ако имате деца, един ден може да ги изпратите на квартира в Монреал да се образоват.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от umeiko »

От личен опит, много рашъни има :)
Иначе единственият ти проблем е работата, която бая намаля заради многото фалирали фирми и фирмички (ИТ), както и от претаковането на гъсениците и подобен сорт бизнеси.
Айде да съм по конкретен, CAT компанията бяха купени навремето от американският им конкурент, и кмета се похвали за добрата сделка даже....след което фирмата собственик изпозатвори и изпоуволни канадаският съства, и назначи други хора от мексико. И естествено че в момента са монополистти. Стана голям скандал навремето, нещо искаха да се намеси правителството едва ли не.....но това е бизнес, и това е поука за останалите. Ако фирмата в която работиш бъде купена от конкурент, имаш 1-2 месеца да си намериш нова работа.
Другото като лични впечатления, има много християни, което може да ти хареса, има много рашъни, даже май имаше некаква история че били имигрирали навремето в Лондон..., като живот е доста беден, центъра е малък, скромен, но има къде човек да хапне и пийне нормално. Сравнително спокоен град е (ако не се набуташ в квартала на бедните). Навремето е имало много производство, което обяснява доста добрите болници. Има много приятна зима, стига да не искаш да ходиш да работиш в Торонто с колата разбира се :) Ако имаш по хубава работа можеш да си вземеш доста добро жилище в хубав район. Училищата са стари, и благодарение на рашъните има възможностти за извънучебни програми....
Общо взетото хората са спокойни, няма много....странни елементи като в северната част на Торонто или Скарбороу :)
И е доста отдалечено от всичко, без кола си заникъде.
Да не забравя, има много сърнички, буквално пред мене утрепаха една (блъсна я с колата разбира се), само се чудя дали застраховката го е покрила ;)
А ако семейството печели добре, даже можете да запишете детето на частно училище. Аз си правих сметката, плащаш малко повечко отколкото ако е на държавно(детска градина), ама забравяш за всякакви грижи, градини, водене сутрин прибиране вечер, ядене и т.н...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от speedy »

SFUMATO не е виждал/а Лондон и на картата. Да кажеш, точно за този град, че има проблем с университет...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от anxeli »

И на мен затова ми стана смешно :D...
В Уестърн не е лесно влизането обаче, нито евтино. В такъв смисъл Монреал може да е изход. Но както е тръгнало, защо не и Халифакс, направо без пари, а няма нужда и да се учи френски :?: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от myhata II »

umeiko написа:От личен опит, много рашъни има :)
Иначе единственият ти проблем е работата, която бая намаля заради многото фалирали фирми и фирмички (ИТ), както и от претаковането на гъсениците и подобен сорт бизнеси.
Айде да съм по конкретен, CAT компанията бяха купени навремето от американският им конкурент, и кмета се похвали за добрата сделка даже....след което фирмата собственик изпозатвори и изпоуволни канадаският съства, и назначи други хора от мексико. И естествено че в момента са монополистти. Стана голям скандал навремето, нещо искаха да се намеси правителството едва ли не.....но това е бизнес, и това е поука за останалите. Ако фирмата в която работиш бъде купена от конкурент, имаш 1-2 месеца да си намериш нова работа.
Другото като лични впечатления, има много християни, което може да ти хареса, има много рашъни, даже май имаше некаква история че били имигрирали навремето в Лондон..., като живот е доста беден, центъра е малък, скромен, но има къде човек да хапне и пийне нормално. Сравнително спокоен град е (ако не се набуташ в квартала на бедните). Навремето е имало много производство, което обяснява доста добрите болници. Има много приятна зима, стига да не искаш да ходиш да работиш в Торонто с колата разбира се :) Ако имаш по хубава работа можеш да си вземеш доста добро жилище в хубав район. Училищата са стари, и благодарение на рашъните има възможностти за извънучебни програми....
Общо взетото хората са спокойни, няма много....странни елементи като в северната част на Торонто или Скарбороу :)
И е доста отдалечено от всичко, без кола си заникъде.
Да не забравя, има много сърнички, буквално пред мене утрепаха една (блъсна я с колата разбира се), само се чудя дали застраховката го е покрила ;)
А ако семейството печели добре, даже можете да запишете детето на частно училище. Аз си правих сметката, плащаш малко повечко отколкото ако е на държавно(детска градина), ама забравяш за всякакви грижи, градини, водене сутрин прибиране вечер, ядене и т.н...
какво разбираш за семейство да печели добре ?
я светни лампата на питащия в цифри :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от Koko »

scorpio74 написа:Здравейте, след 10 години в Кебек смятаме да се преместим в Лондон, Онтарио.
посетихме града веднъж, харесва ни, но искам да попитам има ли някой, който да сподели повече за живота там?
благодаря ви.
Имах познато семейство българи там преди около 15 години, спомням си един наистина много хубав уикенд който изкарах при тях на гости, тогава те и двамата имаха хубава работа в авто индустрията и бяха много доволни дотолкова че изкарваха добри пари в град с ниска издръжка на живота. За сравнение - за същите пари за които в Торонто се наемаше двустаен апартамент, тогава те там наемаха цяла къща, след като авто индустрията се скапа обаче, нещата се промениха и те вече не живеят там.
За мен самият имаше някаква опция да се преместя да живея в град Бари, след като имах интервюта за работа в завода за части на Хонда там, но понеже в крайна сметка не получих оферта, така и нямаше смисъл да се местя натам.
Казано с други думи, ако имате хубава работа мисля че би ви харесало, без работа обаче не знам дали би имало смисъл да се местите точно там.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
contra
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2016 11:36 am

Re: преместване в Лондон, Онтарио

Мнение от contra »

scorpio74 написа:Здравейте, след 10 години в Кебек смятаме да се преместим в Лондон, Онтарио.
посетихме града веднъж, харесва ни, но искам да попитам има ли някой, който да сподели повече за живота там?
благодаря ви.
Лондон е хубаво градче. Според последни данни безработицата тук е 7.6%, което е малко високо, но е съразмерно с Торонто, например (http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 4h-eng.htm" ). Така че, ако идвате с уредена работа, няма да имате проблеми. Иначе ще има конкуренция за работните места.

Ако режите да дойдете, отговорете и ще ви свържа и с други българи тук.
Публикувай отговор