Имам идея!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Имам идея!

Мнение от Ivan1007 »

Изображение
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Имам идея!

Мнение от Panem et Circenses »

А защо да не се въведе един временен (който после ще стане постоянен) Provincial Sales Tax от 5% (или колкото ви е нужно да закрепите положението).

Защо освен локалните (провинциални) карбонни такси да не се въведе и един общонационален - който да покрива "карбоновите" емисии на всички тези пожари, които горят всяка година в Канада. (трябва да сте сериозни за бъдещето на новата си "родина")
Предполадам,че емисиите само на този пожар около Форт Мак са равни на годишните емисии от петролната индустрия в Канада.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имам идея!

Мнение от Ivan1007 »

Panem et Circenses написа:А защо да не се въведе един временен (който после ще стане постоянен) Provincial Sales Tax от 5% (или колкото ви е нужно да закрепите положението).

Защо освен локалните (провинциални) карбонни такси да не се въведе и един общонационален - който да покрива "карбоновите" емисии на всички тези пожари, които горят всяка година в Канада. (трябва да сте сериозни за бъдещето на новата си "родина")
Предполадам,че емисиите само на този пожар около Форт Мак са равни на годишните емисии от петролната индустрия в Канада.
Първлто няма да стане - няма толкоз изкугуригал политик дори и в НДП.Дори и да се намери ще го обесят пред провинциалния парламент. Даже с въпросния данък въпросната кукундрела вече е политически мъртвец.
Не знам дали разбираш колко си прав в последното си изречение. Предполагам, че като истинска зелен(в)а глава си нямаш и на идея.
Благодаря все пак за идеите де.
Няма да се учудя ако Трюдо се възползва от втората.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имам идея!

Мнение от myhata II »

само едно ще ти кажа на теб и на модераторите тука съвсем сериозно :

ако продължавате така с "идеите", в най скоро време, ти ще си последния който сам ще си хлопне вратата на умиращия форум ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Имам идея!

Мнение от Странджата »

myhata II написа:само едно ще ти кажа на теб и на модераторите тука съвсем сериозно :

ако продължавате така с "идеите", в най скоро време, ти ще си последния който сам ще си хлопне вратата на умиращия форум ...
По-принцип си прав.Но може и да дойдат времена ,в които некои другари от форумът да се отправят реципрочно с еднопосочен билет към Шерметиево!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имам идея!

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:само едно ще ти кажа на теб и на модераторите тука съвсем сериозно :

ако продължавате така с "идеите", в най скоро време, ти ще си последния който сам ще си хлопне вратата на умиращия форум ...
Ами то твоите теми във форума са най-много бе, мухЪ. Като започнем от "Рассия са сила", минем през "Путин", " Брюксел, идваме, каквото ще да става", "новият Хитлер" и стигнем до "срамувам се че съм пловдивчанин !". Това означава ли, че хлопането вратата на форума трябва да го дължим основно на твоята скромна личност (и чичо Гошо евентуално)? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Имам идея!

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
В провинцията бензиностанция имали идея! :lol:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Имам идея!

Мнение от 7George »

Кхмъ-кхъ...

Ако не трябва да вървят пари за Квебек, ще трябва да си намалим като цяло, доста заплатите. Искаме ли го наистина?

По-добре е въглероден данък. Ще "пострадат" само определена категория дето много бръмчат и ползват неефективни двигатели. Много от тях не ги бърка въобще. PST - в никой случай.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам идея!

Мнение от roumensp »

7George написа:По-добре е въглероден данък. Ще "пострадат" само определена категория дето много бръмчат и ползват неефективни двигатели. Много от тях не ги бърка въобще.
Пропускаш тия, които ползват газ за отопление / топла вода, а при вас, както и при нас май са доста.
PST разбира се е много по-драстична мярка, дори и да е само 1% ... А ние плащаме и двете (CТ вече 8 години, а PST-то е 7%) и си траем. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имам идея!

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:само едно ще ти кажа на теб и на модераторите тука съвсем сериозно :

ако продължавате така с "идеите", в най скоро време, ти ще си последния който сам ще си хлопне вратата на умиращия форум ...
Ами то твоите теми във форума са най-много бе, мухЪ. Като започнем от "Рассия са сила", минем през "Путин", " Брюксел, идваме, каквото ще да става", "новият Хитлер" и стигнем до "срамувам се че съм пловдивчанин !". Това означава ли, че хлопането вратата на форума трябва да го дължим основно на твоята скромна личност (и чичо Гошо евентуално)? :D

точно така, но да подчертаем дебело ОСРАНИ от такива злоради човеченца като теб ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам идея!

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
MrGeek написа:
myhata II написа:само едно ще ти кажа на теб и на модераторите тука съвсем сериозно :

ако продължавате така с "идеите", в най скоро време, ти ще си последния който сам ще си хлопне вратата на умиращия форум ...
Ами то твоите теми във форума са най-много бе, мухЪ. Като започнем от "Рассия са сила", минем през "Путин", " Брюксел, идваме, каквото ще да става", "новият Хитлер" и стигнем до "срамувам се че съм пловдивчанин !". Това означава ли, че хлопането вратата на форума трябва да го дължим основно на твоята скромна личност (и чичо Гошо евентуално)? :D

точно така, но да подчертаем дебело ОСРАНИ от такива злоради човеченца като теб ! ;)
Това "дебело" към "подчертаем" или към "ОСРАНИ" се отнася ? :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имам идея!

Мнение от optics »

roumensp написа: Това "дебело" към "подчертаем" или към "ОСРАНИ" се отнася ? :D
:rofl: :rofl: :rofl: :handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имам идея!

Мнение от optics »

Panem et Circenses написа:(трябва да сте сериозни за бъдещето на новата си "родина")

Наборе, светна ми каква е твоята история. Не знам дали си вляво на снимката или вдясно, или нито един от двамата, но карай...
В Канада са те докарали децата ти по спонсорска програма. Ти седиш в къщи и освен другите интернет занимавки (Нетера може би?) списваш редовно във форума, защото общо взето е скука и нямаш много занимания. Другите българи, набори наоколо или са далеч или са идиоти които не стават за интелектуален разговор.
Просторният апартамент ти се вижда като един "луксозен затвор". Добре, че е интернета!
Познавам едно семейство (родители на имигранти) които дойдоха по спонсорска програма но после бяха върнати обратно в България поради редовно и обилно мърморене. Познавам и няколко които идваха за по-дълги периоди, но понеже ги стяга чепикът и само мърморят, взеха да ги канят по-рядко и по-за кратко (или никак). Друго си е да си пуснеш душичката във волната българска действителност - (за справка - Танграта, макар че той не е пенсионер).
Жив и здрав!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Имам идея!

Мнение от 7George »

roumensp написа:
7George написа:По-добре е въглероден данък. Ще "пострадат" само определена категория дето много бръмчат и ползват неефективни двигатели. Много от тях не ги бърка въобще.
Пропускаш тия, които ползват газ за отопление / топла вода, а при вас, както и при нас май са доста.
PST разбира се е много по-драстична мярка, дори и да е само 1% ... А ние плащаме и двете (CТ вече 8 години, а PST-то е 7%) и си траем. ;)
Така е, но нали сме/сте баровци - ще можем да си го позволим. :)

Още идеи: тия мощните пикапи, да се обложат с един доста по-висок данък. Даже и паркирани да са. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам идея!

Мнение от roumensp »

7George написа:
roumensp написа:
7George написа:По-добре е въглероден данък. Ще "пострадат" само определена категория дето много бръмчат и ползват неефективни двигатели. Много от тях не ги бърка въобще.
Пропускаш тия, които ползват газ за отопление / топла вода, а при вас, както и при нас май са доста.
PST разбира се е много по-драстична мярка, дори и да е само 1% ... А ние плащаме и двете (CТ вече 8 години, а PST-то е 7%) и си траем. ;)
Така е, но нали сме/сте баровци - ще можем да си го позволим. :)

Още идеи: тия мощните пикапи, да се обложат с един доста по-висок данък. Даже и паркирани да са. 8)
Те се облагат като им наливаш повече бензин, отколкото на един седан.
Публикувай отговор