Агенции за намиране на работа в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от silvita »

Здравейте!

Бих искала да попитам за агенции за намиране на работа в Торонто. Има ли такива от които сте доволни, в които си подаваш документите и ти търсят работа, срещу съответно удръжка от първата заплата или някаква такса?

Благодаря!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от miteto »

Има, но трябва да уточниш в каква сфера търсиш - повечето са специализирани малко или много - IT агенции, Accounting/Finance агенции, "бачкаторски" агенции и т.н.
Обикновено те си взимат техния дял от работодателите, а не от кандидатите. Така че ако ти намерят работа, ще получаваш колкото сте се уговорили на интервюто - няма да ти удържат нищо.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от Koko »

silvita написа:Здравейте!

Бих искала да попитам за агенции за намиране на работа в Торонто. Има ли такива от които сте доволни, в които си подаваш документите и ти търсят работа, срещу съответно удръжка от първата заплата или някаква такса?

Благодаря!
Търсенето на работа с помощта на агенция е като нож с две остриета, особено ако си на етап търсене на първа работа. Да разчиташ само на тях че те ще ти намерят работа - не е толкова лесно за съжаление, а от друга страна без тях едва ли ще минеш.
Митето вече ти е отговорил - ако уточниш в каква област ще търсиш работа, може да получиш и по-контретни отговори.
Можеш също да влезнеш в http://www.workopolis.com и като тръгнеш да търсиш обяви за работа, имената на агенциите сами ще изкочат.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от silvita »

Здравейте!

Благодаря за бързите отговори. Става въпрос за първа работа в Канада в област Туризъм, в хотели, Executive Housekeeper. Без канадски опит, предполагам, че няма да мога да започна със досегашната ми позиция, а може би c по-ниска като Assistant Housekeeper или Floor Supervisor.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от optics »

Писал съм го и друг път - ако агенция ти иска пари (за да започне да ти търси работа) - бягаш като дявол от тамян.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от kiro »

silvita написа:Здравейте!

Благодаря за бързите отговори. Става въпрос за първа работа в Канада в област Туризъм, в хотели, Executive Housekeeper. Без канадски опит, предполагам, че няма да мога да започна със досегашната ми позиция, а може би c по-ниска като Assistant Housekeeper или Floor Supervisor.
Виж тук:
https://www.hcareers.ca"

Или
http://Www.wowjobs.ca"
Bulgayrian
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от Georgi92 »

Без разрешително за работа няма как да стане , и аз искам, търся, но това са правилата.
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от silvita »

Здравейте!

Георги92, какво имаш предвид под без разрешително за работа?

Ние имаме Permanent Residence cards и SIN номера, правени от Монреал. Така като следя от форума е възможно преместването в английската част и доколкото разбрах Картите и СИН номерата важат за цяла Канада. Трябва да си намерим квартира, да открием банкова сметка в Торонто и за медицински карти OHIP да подадем и след това започва търсенето на работа. Трябва ли ни още някакъв документ за това?

Благодаря!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от roumensp »

silvita написа:Здравейте!

Георги92, какво имаш предвид под без разрешително за работа?

Ние имаме Permanent Residence cards и SIN номера, правени от Монреал. Така като следя от форума е възможно преместването в английската част и доколкото разбрах Картите и СИН номерата важат за цяла Канада. Трябва да си намерим квартира, да открием банкова сметка в Торонто и за медицински карти OHIP да подадем и след това започва търсенето на работа. Трябва ли ни още някакъв документ за това?

Благодаря!
Не, не ви трябва. Единственото, което ви трябва е късмет, че да не мрънкат много CBSA заради почти 3-годишното отсъствие (на мен ми четоха конско заради "само" 2 години).
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от AsicsFan »

silvita, просто си търси работа, не разчитай на агенция. когато им потрябваш те сами ще те намерят и ще ти предложат.

малко съвети за всеки който търси работа на днешно време:

1. добре написано CV (resume) е половин спечелено интервю
2. в първите моменти всичко е в ключовите думи
3. не търси агенциите, те сами ще те намерят
4. ако търсиш работа за нещо повече от survival job (демек нещо по-добро от чистачка, миячка итн) имай профил в LinkedIn - не гарантира нищо, но и предоставя допълнителни възможности, както за активно, така и за пасивно търсене
5. ако искаш да получиш пари, изглеждай като пари - демек пред рекрутъри и работодател се появявай в професионален вид
6. не ходи на т.нар. job fairs - там никой не върши работа в твоя полза, макар че някои панели за готини и може да попаднеш на интересна лекция

не претендирам че съм експерт, но имам опит както в сървайвъл джобовете, така и в другото. и да - в началото е трудно, доста рекрутъри ще ти се врътнат защото си нова тук, но не се отказвай. незнам за Квебек, мен тук търсенето ми отнема повече време отколкото в БГ, но пак има резултат.

успех
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
valeroch
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 06, 2016 7:51 am

Re: Агенции за намиране на работа в Торонто

Мнение от valeroch »

Специално за работа в маркетинг сегмента, ИТ сферата или финанси, LinkedIn е мястото. Имат добра търсачка за джобс. Ако си направиш хубав профил и дай боже имаш опит, който да опишеш там е много вероятно да те извикат за интервю.
Публикувай отговор