Кондо и Мотоциклет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Странджата написа:А има ли още свободни паркоместа в гаража?
В момента не знам, но ме съмнява, защото паркоместата бяха по-малко от броят на юнитите, т.е. имаше юнити, продадени без паркоместа и един дълъг списък от желаещи да купят на цени 60% по-високи от цените на билдъра.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:
jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Ако мотоциклета не излиза извън очертанията, не виждам за какви прецеденти става въпрос. Ако пльосне един Escalade extended length да не мислиш че ще е по-лесно да се паркира на съседните места?
1.В това, което Джовани е цитирал на първа страница е написано light duty trucks and suv. Пък и Ягуар-и те май не са по-къси от повечето full-size suv.

2.За какви очертания говориш? Не помня да съм виждал гараж с очертания от всички страни. На този принцип можеш да вкараш 2 коли една зад друга без да пресича "очертания".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:
miteto написа:
ablood написа:
jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Ако мотоциклета не излиза извън очертанията, не виждам за какви прецеденти става въпрос. Ако пльосне един Escalade extended length да не мислиш че ще е по-лесно да се паркира на съседните места?
1.В това, което Джовани е цитирал на първа страница е написано light duty trucks and suv. Пък и Ягуар-и те май не са по-къси от повечето full-size suv.

2.За какви очертания говориш? Не помня да съм виждал гараж с очертания от всички страни. На този принцип можеш да вкараш 2 коли една зад друга без да пресича "очертания".
Hummer и Escalade не се водят "heavy duty truck" според тази класификация. Ягуарите не са по-дълги от стандартен лек автомобил.
Става въпрос за автомобили марка "Ягуар", не за Батмобил.
Последно промяна от jovani на Чет Мар 03, 2016 3:37 pm, променено общо 2 пъти.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

Аве jovani още ли го дъвчеш този мотоциклет?

Истината е ясна - гледан си в саксия, мама меси, тато носи, вкарали те с връзки в гимназията и в университета, избутал си го на протекции, ама системата се разпаднала и вместо в партийна школа в Москва те пратили да се трепеш да переш пачките от куфарчето в Канада. Тук нещата са малко по-различни и на никой не му дреме, че дядо ти бил АБПФК и си син на тоталитарчик та да те остави да си правиш квото ти скефне. Ми приеми го накрая и спри да мрънкаш. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Аве jovani още ли го дъвчеш този мотоциклет?

Истината е ясна - гледан си в саксия, мама меси, тато носи, вкарали те с връзки в гимназията и в университета, избутал си го на протекции, ама системата се разпаднала и вместо в партийна школа в Москва те пратили да се трепеш да переш пачките от куфарчето в Канада. Тук нещата са малко по-различни и на никой не му дреме, че дядо ти бил АБПФК и си син на тоталитарчик та да те остави да си правиш квото ти скефне. Ми приеми го накрая и спри да мрънкаш. :D
Тук нещата са много по-зле от България в това отношение. И примери колкото искаш:
Бандити с криминални досиета в бордовете на директорите.
Прайм министри с офшорни компании.
Кметове-наркомани, заплашващи да убият някого в пиянството си.
Откачалки, които се стрелят по улиците.
И много, много други примери.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Прайм министри с офшорни компании.
Не знам притежаването на офшорна компания какво престъпление се води, но пък знам за един прайм министър на една държава в ЕС, който идва от подземните охранителни среди и е бил ключова фигура в една могъща подземна трибуквена организация, в която е разпределял навремето подземния бизнес с амфетамини. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

jovani написа: Hummer и Escalade не се водят "heavy duty truck" според тази класификация. Ягуарите не са по-дълги от стандартен лек автомобил.
Става въпрос за автомобили марка "Ягуар", не за Батмобил.
Hummer се произвежда върху шасито на GMC 2500HD, което е точно heavy duty.
Escalade extended length за който говорим пък ептен не е light duty suv.

A Ягуарът наистина не е по-дълъг от "стандартен лек автомобил, стига да е в стандартите за "бизнес клас". ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа: Hummer и Escalade не се водят "heavy duty truck" според тази класификация. Ягуарите не са по-дълги от стандартен лек автомобил.
Става въпрос за автомобили марка "Ягуар", не за Батмобил.
Hummer се произвежда върху шасито на GMC 2500HD, което е точно heavy duty.
Escalade extended length за който говорим пък ептен не е light duty suv.

A Ягуарът наистина не е по-дълъг от "стандартен лек автомобил, стига да е в стандартите за "бизнес клас". ;)
Пичага, вземи млъкни накрая, отново сереш в темата и пишеш глупости.
Моля, модераторите да не изтриват цялата тема, а само последните глупости на Аблъд и това, което сметнат, че са лични нападки.
Ето ти щатската класификация за Лайт и Хеви Дюти, която се ползва също в Онтарио:
https://en.wikipedia.org/wiki/Truck_classification
Light duty
...
Class 3[edit]
The Class 3 truck gross vehicle weight rating (GVWR) ranges from 10001–14000 lb (4536–6350 kg).[2][13] Examples of vehicles in this class include the Dodge Ram 3500, Ford E-350, Ford F-350, and the GMC Sierra 3500. The Hummer H1 is another example of a single rear axle Class 3 truck, with a GVWR of 10300 lb (4672 kg).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Edit: извинявам се. Прав си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
jovani написа:Прайм министри с офшорни компании.
Не знам притежаването на офшорна компания какво престъпление се води, но пък знам за един прайм министър на една държава в ЕС, който идва от подземните охранителни среди и е бил ключова фигура в една могъща подземна трибуквена организация, в която е разпределял навремето подземния бизнес с амфетамини. :D
че той подземния бизнес и сега си го разпределя
знаеш ли само от както е на власт колко се е вдигнала цената на кв.метър в орландовци :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Дори и да е спорен въпроса дали Хъмър Х1 е лайт дюти СУВ или не (намерих и други класификации според които лайт дюти е дефинирано като МПС с GVWR под 10,000 паунда, а Х1 се води 10,300) то Хъмър Х2 с GVWR 8600 паунда определено е.

Хъмър Х2 често съм виждал по паркинзите на кондоминиумите, както и Додж Рам Екстендед Каб и всякакви други американски добичета, дето стърчат извън паркоместото, за разлика от моят случай в който ако се постарая можех да вкарам колата и мотора и да остане по половин метър разстояние от всяка страна, с изключение на пространството до стената, което вярвам не се ползва от никого.

При Хъмърите проблема не е дължината, а това че са квадратни и съседите не могат да си отворят вратите на автомобила, ако Хъмър е паркиран на съседното паркоместо.
Така че, аргументите на Аблъд издишат тотално, че моторът можел теоретично да пречи на някого в някакъв частен случай (например тайт паркинг место), където всеки нормален човек би се молил да му се падне съсед моторджия, паркиращ мотор и седан, наместо да му се падне селянин с баят пикап или егоцентрик с Хъмър.

Така че е видно, че в случая става въпрос за следното: завист, бабаитлък, селски простотии, които както виждате са много популярни по тези места (в частност Канада), както и където и да било по света.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от roumensp »

Джовани, за да не мислиш, че само вашия борд са били катили, ето ти подобен пример при нас:
http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3590579"
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ttorontoo »

jovani написа:Дори и да е спорен въпроса дали Хъмър Х1 е лайт дюти СУВ или не (намерих и други класификации според които лайт дюти е дефинирано като МПС с GVWR под 10,000 паунда, а Х1 се води 10,300) то Хъмър Х2 с GVWR 8600 паунда определено е.

Хъмър Х2 често съм виждал по паркинзите на кондоминиумите, както и Додж Рам Екстендед Каб и всякакви други американски добичета, дето стърчат извън паркоместото, за разлика от моят случай в който ако се постарая можех да вкарам колата и мотора и да остане по половин метър разстояние от всяка страна, с изключение на пространството до стената, което вярвам не се ползва от никого.

При Хъмърите проблема не е дължината, а това че са квадратни и съседите не могат да си отворят вратите на автомобила, ако Хъмър е паркиран на съседното паркоместо.
Така че, аргументите на Аблъд издишат тотално, че моторът можел теоретично да пречи на някого в някакъв частен случай (например тайт паркинг место), където всеки нормален човек би се молил да му се падне съсед моторджия, паркиращ мотор и седан, наместо да му се падне селянин с баят пикап или егоцентрик с Хъмър.

Така че е видно, че в случая става въпрос за следното: завист, бабаитлък, селски простотии, които както виждате са много популярни по тези места (в частност Канада), както и където и да било по света.
Това се нарича двоен станадарт. Един и същи закон за различни лица се прилага по различен начин. Излиза, че между БГ и Канада през 2016 г. няма особено разлика.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ttorontoo »

Направете си операция за смяна на цвета на кожата, за издърпване на очите назад тип "кореец" и си сменете пола. Може би това ще обърне законите във ваша полза.

А и си посадете марихуана пред кондото. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от roumensp »

За втори път ти потретвам - стой си там. :D
Публикувай отговор