Кондо и Мотоциклет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Kpetrov написа: Показателното в случая ablood е че преавиш маневри напред назад без да въртиш дори волана.
Единствения проблем беше, че си в дъното до стена и трябваше да излезеш с задницата наляво както си влязъл, щом не ти се правят толкова маневри, от които едната дори втора бяха напълно излишни.
И как да изнеса задницата веднага на ляво като дясното ми огледало е на 2" от стената? Естествено, че ще започна с маневра, която за неопитното око изглежда все едно изобщо не въртя волана.

Пък и не съм влязъл със завой от ляво както си мислиш, защото сутринта Версата я нямаше. Иначе изобщо нямаше да се бутам там.

Вярваш, че на базата на изкривеното видяно от 120° камера без да имаш идея за габаритите на колата знаеш по-добре от мен как трябваше да маневрирам. Или си много по-добър от мен, или...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Marto »

Защо не влезе в паркоместото на заден ход?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

В къщи паркирам на заден, но на обект твърде често имам нужда от достъп до багажника.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:В къщи паркирам на заден, но на обект твърде често имам нужда от достъп до багажника.
Докажи!
И какво означава "твърде често"? Половината пъти, по-малко от 1/3 или повече от 2/3 от случаите?
Майтапя се, разбира се.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Поне 5-10 пъти на ден, понякога много повече в зависимост каква "незаконна работа" извършвам.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:Поне 5-10 пъти на ден, понякога много повече в зависимост каква "незаконна работа" извършвам.
Това за незаконната работа не беше мое предположение.
Моля батката да не се намесва в тази тема поне, освен ако няма конструктивно мнение.
Модераторите могат да изтрият личните нападки, ако намерят време.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:
Kpetrov написа: Показателното в случая ablood е че преавиш маневри напред назад без да въртиш дори волана.
Единствения проблем беше, че си в дъното до стена и трябваше да излезеш с задницата наляво както си влязъл, щом не ти се правят толкова маневри, от които едната дори втора бяха напълно излишни.
И как да изнеса задницата веднага на ляво като дясното ми огледало е на 2" от стената? Естествено, че ще започна с маневра, която за неопитното око изглежда все едно изобщо не въртя волана.

Пък и не съм влязъл със завой от ляво както си мислиш, защото сутринта Версата я нямаше. Иначе изобщо нямаше да се бутам там.

Вярваш, че на базата на изкривеното видяно от 120° камера без да имаш идея за габаритите на колата знаеш по-добре от мен как трябваше да маневрирам. Или си много по-добър от мен, или...
От видяното на видеото е факт, че когато излезе назад се върна напред на абсолютно същото място.
Второ, когато се изнесе назад максимално втория път и потегли напред да излизаш, много ясно се вижда, че предницата ти тръгва на дясно в първия момент и чак тогава завиваш на ляво.
Дори и да не съм там на място и камерата да изкривява, то тези два факта са неоспорими и ясно се виждат.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:От видяното на видеото е факт, че когато излезе назад се върна напред на абсолютно същото място.
Абсолютно, а? ;)
Kpetrov написа:Второ, когато се изнесе назад максимално втория път и потегли напред да излизаш, много ясно се вижда, че предницата ти тръгва на дясно в първия момент и чак тогава завиваш на ляво.
Тука си абсолютно прав. Сега остава да се поинтересуваш защо много шофьори предпочитат да направят някоя допълнителна маневра, отколкото да въртят волана на място даже и със серво.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:
Kpetrov написа:От видяното на видеото е факт, че когато излезе назад се върна напред на абсолютно същото място.
Абсолютно, а? ;)
Kpetrov написа:Второ, когато се изнесе назад максимално втория път и потегли напред да излизаш, много ясно се вижда, че предницата ти тръгва на дясно в първия момент и чак тогава завиваш на ляво.
Тука си абсолютно прав. Сега остава да се поинтересуваш защо много шофьори предпочитат да направят някоя допълнителна маневра, отколкото да въртят волана на място даже и със серво.
В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Това, че теоретично може в някакъв частен случай да създава леки неудобства на някого?
Значи, ако някой се напие може да потроши много коли или да направи един куп поразии в гаража.
Означава ли това, че трябва да се забрани употребата на алкохол от живущите в кондоминиума, за да се избегне подобен аксидент?
Ами ако, както в твоят пример проблемът не е в мотоциклета, а в неудобното паркинг место - трябва ли да забраним на съседа ти да паркира, за да можеш ти да паркираш удобно, без да правиш излишни маневри?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Пак се правиш на недоразбрал.
Аре жив и здрав.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от miteto »

ablood написа:
jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Ако мотоциклета не излиза извън очертанията, не виждам за какви прецеденти става въпрос. Ако пльосне един Escalade extended length да не мислиш че ще е по-лесно да се паркира на съседните места?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

miteto написа:
ablood написа:
jovani написа: В края на краищата какво искаше да докажеш с този си пример?
Това, което казах:
ablood написа:За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.
Ако мотоциклета не излиза извън очертанията, не виждам за какви прецеденти става въпрос. Ако пльосне един Escalade extended length да не мислиш че ще е по-лесно да се паркира на съседните места?
Както и Hummer, Dodge Extended Cab, транспортен ван и още един куп други възможности.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Странджата »

А има ли още свободни паркоместа в гаража?
Публикувай отговор