Кондо и Мотоциклет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
И сега ми е интересно на кое място в класацията би следвало да поставиме Канадската лигъл система?

Съпоставка с България, където биха те потрошили от бой посред бял ден - пародията на държава оставена ни от съпартийците и наследниците на дядо ти. Тъжното е, че ти се дава думата па било макар и само в този форум. Това че не си в България, а в Канада как се нарича? Лицемерие?


Държавата на криминално проявените
. "
Кой в днешно време не е криминално проявен. Всеки е", заяви по телевизията Ивайло Борисов-Ториното, защитавайки своите охранители, които пребиха с метални палки посред бял ден семейство на Околовръстното в София. Те не били "махленски хулигани, а предизвикани", заяви Ториното, на фона на кадри на които облечени в черно мутри бият невъоръжен с нищо човек с разкървавена челюст.

Ивайло Борисов със сигурност не би имал против всички да сме криминално проявени, за да може да се потопи в това море. През 2006 г., в отчета на прокуратурата за организирата престъпност той фигурира като един от хората с най-много висящи производства за автокражби (11), заедно с имена като Тони Дебелия и Иво Главата. През 2010 г. попадна за постоянно в ареста по разследванията срещу него, а после стана и обвиняем по делото за разпространение на наркотици заедно с бившия си бос Златомир Иванов - Златко Баретата. Нито едно от тези неща не е довело до осъждането на Ториното.

Затова в държавата, в която съдебната система не работи, той може спокойно да твърди, че всички сме еднакво виновни. А за нас остава да посочим, че отговорност за тази държава имат две неработещи системи - едната е прокуратурата, а другата е полицията, чиято задача е да прави пътищата и движението по тях безопасно. Агресията, която все повече и по-често започва да избива по българските пътища, е следствие от липсата на елементарен контрол за неразумното шофиране, нарушаването на правилата и бабаитското мерене на автомобили.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Kpetrov »

Той, Джовани не каза, че правната система тук не работи, даже напротив. Работи си много добре правят яко пачки.
Въпроса беше, че стигнеш ли до там и не си добре финансиран губиш дори и да си прав, дори и съдията да сметне така.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Той, Джовани не каза, че правната система тук не работи, даже напротив. Работи си много добре правят яко пачки.
Въпроса беше, че стигнеш ли до там и не си добре финансиран губиш дори и да си прав, дори и съдията да сметне така.
За да не сме голословни. Ти в колко дела участвува и какъв беше резултатът, ако може? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от myhata II »

Marto написа:Мухи, ами ако махне номера на мотоциклета едно МПС ли остава ;)

Значи, някоолко неща:

1. Твърде много хора печелят пирови победи, понякога защото адвокатът им е струвал прекалено много. В бракоразводните дела особено ако почнат разни моушъни и апликейшъни (всяка от която струва десет(ки)) хиляди става една, да не говорим за trial... но там емоциите или злобата често надделяват над здравия разум.

2. Не съм сигурен дали и паркоместото не е било собственост на Джовани. При нас, особено в блоковете, паркоместата си имат собствен тайтъл и принадлежат на собствениците.

3. Тъпото в случая е, че според адвоката (Джовани, аз в началото си помислих, че ти си наел Хийнън Блейки :D ) дори и да има изрична забрана за паркиране на 2 МПС-та, ако не се пречкат на околните или не представляват опасност, тя е unreasonable. Никъде в документите не са обвинили Джовани в това. Адвокатът прави и тънка разлика между правилата и декларацията на кондото, но поне на мен съвсем не ми е ясно как ако нещо в правилата (Клайн) е в разрез със закона (кондо акт), но ако същото го пише в декларейшъна (Джовани) изведнъж става законно. А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Марто, предполагам че ако Джовани държеше и мотопед тип скутер или колело, никой нямаше да им обърне внимание !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от haimana »

А какво става ако си паркираш трака с АТВ, моторна шейна или кросов мотор в каросерията(може и с два)?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

Това е идея jovani- паркираш джагуара с багажник на покрива и мотоциклета отгоре.
Сигурен съм, че ще онемеят. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

myhata II написа:
Marto написа:Мухи, ами ако махне номера на мотоциклета едно МПС ли остава ;)

Значи, някоолко неща:

1. Твърде много хора печелят пирови победи, понякога защото адвокатът им е струвал прекалено много. В бракоразводните дела особено ако почнат разни моушъни и апликейшъни (всяка от която струва десет(ки)) хиляди става една, да не говорим за trial... но там емоциите или злобата често надделяват над здравия разум.

2. Не съм сигурен дали и паркоместото не е било собственост на Джовани. При нас, особено в блоковете, паркоместата си имат собствен тайтъл и принадлежат на собствениците.

3. Тъпото в случая е, че според адвоката (Джовани, аз в началото си помислих, че ти си наел Хийнън Блейки :D ) дори и да има изрична забрана за паркиране на 2 МПС-та, ако не се пречкат на околните или не представляват опасност, тя е unreasonable. Никъде в документите не са обвинили Джовани в това. Адвокатът прави и тънка разлика между правилата и декларацията на кондото, но поне на мен съвсем не ми е ясно как ако нещо в правилата (Клайн) е в разрез със закона (кондо акт), но ако същото го пише в декларейшъна (Джовани) изведнъж става законно. А писмото до Джовани е някакво недоразумение с аргумента за единственото число за МПС. Отвсякъде е просто incomprehensible.
Марто, предполагам че ако Джовани държеше и мотопед тип скутер или колело, никой нямаше да им обърне внимание !
Пак си сгрешил, Муха. Изрично е писано, че паркинзите са за МПС само, демек колело не може да се паркира там.
И това се прави, за да може билдъра да си продаде клетките за велосипеди.
А това колко МПС ще се паркират на 1 парко-место на билдъра не му дреме и затова е пропуснал да го ограничи в декларацията.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:
Kpetrov написа:Той, Джовани не каза, че правната система тук не работи, даже напротив. Работи си много добре правят яко пачки.
Въпроса беше, че стигнеш ли до там и не си добре финансиран губиш дори и да си прав, дори и съдията да сметне така.
За да не сме голословни. Ти в колко дела участвува и какъв беше резултатът, ако може? :^)
Участвал съм в две, но и двете са в traffic court. На едното бях просто свидетел.
Там не се изисква да имаш адвокат и няма какво да губиш. Нещата там са толкова несериозни, че разчитат просто на невежеството на масата.
Аз не казвам, че системата тук е корумпирана или нещо такова, но тезата,че дори и да си невинен могат да те ошушкат до последна стотинка не ми е чужда.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Нямах намерение да се включвам повече по тази "сериозна" тема, но днес се случи нещо много показателно. 3 пъти седмично посещавам този блок и паркирам на мястото на президента (който е на работа). Обикновено мястото зад него е свободно и нямам проблеми с маневрирането, но вероятно поради пролетната ваканция днес там стоеше един Сивик. Аз имам над половин милион км опит, познавам си габаритите на колата и хич не ми дреме от дребни побутвания и драскотини, но за да изляза измежду тази Версичка и тоя Сивик ми отне 1:20 мин. Ако някой от тях беше със скутерче пред бронята (даже и да не е ягуар) щях да въртя 5 минути. За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.

Предна камера:
https://youtu.be/tZRiwKDyvEc

Задна камера:
https://youtu.be/vjnWXFYQUwc
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от grozdan »

Извод от последното мнение - Заблуда има 2 камери, които държи да покаже. И двете снимат в бъдещето.
Живота ми вече придоби смисъл.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от ablood »

Пич, всеки Москвич в Русия има задължително камера. Струват 10 USD е eBay. Какво показване те гони?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

ablood написа:Нямах намерение да се включвам повече по тази "сериозна" тема, но днес се случи нещо много показателно. 3 пъти седмично посещавам този блок и паркирам на мястото на президента (който е на работа). Обикновено мястото зад него е свободно и нямам проблеми с маневрирането, но вероятно поради пролетната ваканция днес там стоеше един Сивик. Аз имам над половин милион км опит, познавам си габаритите на колата и хич не ми дреме от дребни побутвания и драскотини, но за да изляза измежду тази Версичка и тоя Сивик ми отне 1:20 мин. Ако някой от тях беше със скутерче пред бронята (даже и да не е ягуар) щях да въртя 5 минути. За това ти казвам, че няма значение дали пречиш някому. Може преосто да създаваш прецедент, отразяващ се на другия край на гаража.

Предна камера:
https://youtu.be/tZRiwKDyvEc

Задна камера:
https://youtu.be/vjnWXFYQUwc
Може и така да е, теоретично съм съгласен, в смисъл, че аз мога да ти гарантирам, че моите МПС не излизаха от ограденото, но на теория някой някъде (в някой ъгъл примерно) може да създаде проблем за някой друг и това беше обяснението на един от борда, на който явно това му беше фикс идея - да разкара моторджиите.
Обаче за тази работа си има ред - да се предложи на гласуване на общо събрание и да се избере с мнозинство от гласовете ново правило. Обаче тук има един проблем - новото правило няма да може да бъде ефективно, заради случая "Клейн", за който адвоката е писал, където някой си съдия е решил, че в такива случаи правилото противоречи на закона.
Тогава остава да гласуват промяна в декларацията (която, колкото и да е странно има по-голяма тежест от закона), но за целта им беше необходимо 75% от гласовете от всички собственици на юнити (не 50% от присъстващите на събранието) - ами гууд лък уит дет.
Така, че бяха решили че е по-лесно да ми създадат ядове с надеждата да ме разкарат и с това да дадат пример на останалите да се разкарат. Вероятно ме бяха избрали по причини:
А. Защото ги критикувах за вдигането на мейнтенанса
Б. Защото имах едно от най-скъпите юнити в комплекса (може да е бил вторият, че дори и третият по цена, защото сега се сещам, че имаше повече от едно къстъм изпълнения) и им бях като трън в очите

Хауевър за мен това е един пример за Канадската правосъдна система, който се опитвам да дам и който илюстрира принципа, че дори и да съм прав в случая аз (а това определено е така) цената за доказване на тази ми правота можеше да бъде значително по-висока от стойността на проблема, който се опитвах да разреша. Примерно със сигурност щеше да ми струва повече от един мотоциклет и вероятно повече от цената на самият паркинг спот ($25,000), бях готов дори да дам $40,000 за втори паркинг спот (което поне нямаше да са пари, хвърлени на вятъра и загуба на време и нврви), но нямаше такъв за продан.
Отделно имаше елемент на гамблинг - да кажем под 10% шанс да загубя ако попадна на съдия, който мрази моторджиите ("Мразим сички моторджии, да ги... ") или беше от същата националност, като адвоката на борда (евреин; е можеше и българин да се падне с вероятност 0.00001%), или беше познат на някой от кантората на адвокатите на борда (такива работи в Канада, разбира се не се случват, нали, както няма наркомани-кметове и бандити-членове на борда на директорите).

Това е, което се опитвам да докажа с този случай и мога да ви гарантирам, че моите съдебни загуби ($2,000 +/-) са нищо в сравнение със загубите на други, попаднали в лапите на Канадската правосъдна система.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Сега, след като го написах предходното мнение ще ви кажа, че например съдията на първият кръг беше от шотландски произход - фамилията му започваше с Мк. Та той изрази безрезервно, че в случая с мотоциклета борда няма никакви шансове, но спомена, че на следващият кръг може да се падне друг съдия дето мрази моторджиите например.

Та въз основа на индуктивната логика аз бях сигурен, че ако съдията беше от британски произход - Ирландски, Британски или Шотландски или от друг Западноевропейски произход щях да спечеля (освен ако не се бяха намесили връзки), но при евреин съдия (а това са доста голяма част от случаите) не бях много убеден - наречето го шесто чувство например, при положение, че адвоката на опонента беше евреин. Да допълня - аз лично нямам нищо против евреите и както съм казвал ги намирам за добри професионалисти и дори предпочитам да ползвам услугите на лекари, зъболекари и адвокати - евреи, защото като цяло смятам че са добри в това, което правят. Но съм забелязал, че при тях го има този "bias", който съществува и при други националности (близкият изток, централна азия и пр.) да се подкрепят, но липсва в по-голяма степен в други националности (западно европейци и източно европейци например - при последните дори съм забелязал обратен "bias", както може да се види от мненията в този форум).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Нямах намерение да се включвам повече по тази "сериозна" тема, но днес се случи нещо много показателно. Аз имам над половин милион км опит, познавам си габаритите на колата и хич не ми дреме от дребни побутвания и драскотини, но за да изляза измежду тази Версичка и тоя Сивик ми отне 1:20 мин.
Предна камера:
https://youtu.be/tZRiwKDyvEc

Задна камера:
https://youtu.be/vjnWXFYQUwc
Показателното в случая ablood е че преавиш маневри напред назад без да въртиш дори волана.
Единствения проблем беше, че си в дъното до стена и трябваше да излезеш с задницата наляво както си влязъл, щом не ти се правят толкова маневри, от които едната дори втора бяха напълно излишни.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Pavel M »

grozdan написа:Извод от последното мнение - Заблуда има 2 камери, които държи да покаже. И двете снимат в бъдещето.
Живота ми вече придоби смисъл.
и моя също :D :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор