Кондо и Мотоциклет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от todor73 »

Луда работа са тук, в щатите са още по-зле съдят се за всичко. Днес слушах по радиото за Майк Уорд, хуморист от Квебек, та той има много черен хумор, беше направил един скеч за едно малко дете инвалид, което стана извесно с това че ходи да пее на папата. За това че се подиграл с него, осмиваше го яко де, родителите на детето завели дело за 80 000 $, а хумориста вика, досега делото ми струва 100 000 $ за адвокати, и е искал да се споразумее с тях, но те не искали.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Marto написа:Джовани, в случая без каквато и да е ирония ти съчувствам. Ега ти тъпото лийгъл опиниън.
miteto написа:адвокат или поне част от тях? Интересно ми е, дали някой наистина печели в действителност или само адвокатите на двете страни.
Когато има споразумение при което и двете страни правят концесии, адвокатските хонорари обикновено дори не влизат в разговора.

В съда (в повечето провинции, не знам за Квебек) ако спечелиш ти дават и някаква малка част от това, което си похарчил за адвокати. Много рядко можеш да си върнеш всичките пари ("solicitor-client costs"), но за това е нужно държанието на другата страна или адвокатът им да е скандално (reprehensible or outrageous conduct или ако искът е frivolous or vexatious).

Може обаче човек да подпише договор, в който се съгласява да плати solicitor-client costs ако другата страна го съди. Например, като си подписал моргиджа си, 99.99% си се съгласил, че ако почнат foreclosure proceedings ще платиш всеки последен цент на адвокатите им.
Така е, но има едно уточнение - в случая с кондо корпорациите в Онтарио 100% от лигъл кост се плащат от загубилата страна, ако не е загубила кондо корпорацията. Това се дължи на някакъв прецедент, в който съдията бил преценил, че другите съсобственици не би следвало да понасят загуби от лигъл костс на един кондо собственик. При което моят риск беше всички щети до момента + моите лигъл експенсис + лигъл експенсите на Кондо корпорацията (които са ларж и не се церемонят да кътват пенита, харчейки чужди пари).
Максималната ми "печалба" бе щетите до момента + малък % от моите лигъл експенсис. И ако бяхме продължили адвокатът на корпорацията ме предупреди, че ще има моушъни и други изпълнения с цел да ме вкарат колкото се може по-дълбоко (не го каза последното, но то се подразбира).

И сега ми е интересно на кое място в класацията би следвало да поставиме Канадската лигъл система?
Какво общо има канадската съдебна система с това?

Ти не си бил на съд доколкото разбирам.

Досега разбрахме, че след като няколко пъти са те предупредили да не паркираш две мпс на едно място си продължил да дървенееш. Оказало се обаче, че това не е България, където всеки идиот си прави каквото си иска. В крайна сметка идиота се разкарал за щастие на съсобствениците.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Kan_Tangra »

Незнам какви декларации си подписвал, влизайки в тая кооперация,
но теоретично никой не може да ти начисли лично на теб такси за чужд адвокат, без да си осъден.
В смисъл, без вина няма как да ти наложат каквото и да е финансово задължение, което не идва от закон или някакъв акт.

А да се включи точно това, като клауза в кондо правилник, ми изглежда мега абсурд!

Не знам как са канадските закони, но това им е първото слабо място, което се набива на очи, и евентуално могат да бъдат осъдени, че ти удържат от кондо фиййто.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от roumensp »

todor73 написа:Луда работа са тук, в щатите са още по-зле съдят се за всичко. Днес слушах по радиото за Майк Уорд, хуморист от Квебек, та той има много черен хумор, беше направил един скеч за едно малко дете инвалид, което стана извесно с това че ходи да пее на папата. За това че се подиграл с него, осмиваше го яко де, родителите на детето завели дело за 80 000 $, а хумориста вика, досега делото ми струва 100 000 $ за адвокати, и е искал да се споразумее с тях, но те не искали.
Малко му е.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Kan_Tangra написа:Незнам какви декларации си подписвал, влизайки в тая кооперация,
но теоретично никой не може да ти начисли лично на теб такси за чужд адвокат, без да си осъден.
В смисъл, без вина няма как да ти наложат каквото и да е финансово задължение, което не идва от закон или някакъв акт.

А да се включи точно това, като клауза в кондо правилник, ми изглежда мега абсурд!

Не знам как са канадските закони, но това им е първото слабо място, което се набива на очи, и евентуално могат да бъдат осъдени, че ти удържат от кондо фиййто.
Значи специално в Онтарио така се процедира, без изключения, както сам виждаш. Има един "кондо акт" - вече го знам почти наизуст, та като го четох ми се изправиха косите.
Защото моето са бели кахъри - има случаи на хора, които буквално са си губили кондото (например осъдени да заплатят $50,000 щети + $80,000+ лигъл фийс на кондо корпорацията) за някакви глупости от сорта на това, че си паркирали автомобила на чуждо парко место или че одраскали вратата на гаража.
Грешката им е, че са решили да се разправят и са отишли направо на "големият" съд (смол корт клеймс има лимитейшън на щетите от $25,000) и след години разправии, обжалвания и последна инстанция пристига сметката...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Marto написа:Джовани, в случая без каквато и да е ирония ти съчувствам. Ега ти тъпото лийгъл опиниън.
miteto написа:адвокат или поне част от тях? Интересно ми е, дали някой наистина печели в действителност или само адвокатите на двете страни.
Когато има споразумение при което и двете страни правят концесии, адвокатските хонорари обикновено дори не влизат в разговора.

В съда (в повечето провинции, не знам за Квебек) ако спечелиш ти дават и някаква малка част от това, което си похарчил за адвокати. Много рядко можеш да си върнеш всичките пари ("solicitor-client costs"), но за това е нужно държанието на другата страна или адвокатът им да е скандално (reprehensible or outrageous conduct или ако искът е frivolous or vexatious).

Може обаче човек да подпише договор, в който се съгласява да плати solicitor-client costs ако другата страна го съди. Например, като си подписал моргиджа си, 99.99% си се съгласил, че ако почнат foreclosure proceedings ще платиш всеки последен цент на адвокатите им.
Така е, но има едно уточнение - в случая с кондо корпорациите в Онтарио 100% от лигъл кост се плащат от загубилата страна, ако не е загубила кондо корпорацията. Това се дължи на някакъв прецедент, в който съдията бил преценил, че другите съсобственици не би следвало да понасят загуби от лигъл костс на един кондо собственик. При което моят риск беше всички щети до момента + моите лигъл експенсис + лигъл експенсите на Кондо корпорацията (които са ларж и не се церемонят да кътват пенита, харчейки чужди пари).
Максималната ми "печалба" бе щетите до момента + малък % от моите лигъл експенсис. И ако бяхме продължили адвокатът на корпорацията ме предупреди, че ще има моушъни и други изпълнения с цел да ме вкарат колкото се може по-дълбоко (не го каза последното, но то се подразбира).

И сега ми е интересно на кое място в класацията би следвало да поставиме Канадската лигъл система?
Какво общо има канадската съдебна система с това?

Ти не си бил на съд доколкото разбирам.

Досега разбрахме, че след като няколко пъти са те предупредили да не паркираш две мпс на едно място си продължил да дървенееш. Оказало се обаче, че това не е България, където всеки идиот си прави каквото си иска. В крайна сметка идиота се разкарал за щастие на съсобствениците.
Имаше съд, както споменах (за кой ли път) и в края на краищата ми върнаха парите. В кондото имаше още 4-ма пича мотоциклетиси, ама тях по-малко ги тормозеха, пък и те се предадоха и разкараха моторите накрая, а аз се борих до край. Правото беше на моя страна, както лесно може да се види от посочените документи.
Изводът е, че ако ти се наложи да се съдиш със силна страна (например корпорация, която има адвокати на заплата) шансовете са, че ще загубиш делото, защото няма да ти стигнат парите да плащаш на твоите адвокати, а другите могат да си позволят да те размотават с години.
Това е изводът за канадската лигъл система и има не малко хора, които са го изпитали на собствен гръб (говорим за сериозни пари, не за 2 бона).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

Ма разбира се, че е било на твоя страна според теб.

Съдебно решение няма обаче, а има споразумение (корена на думата е разум)

Могъл си да постъпиш разумно и си разкараш мотоциклета още след първото предупреждение.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Ма разбира се, че е било на твоя страна според теб.

Съдебно решение няма обаче, а има споразумение (корена на думата е разум)

Могъл си да постъпиш разумно и си разкараш мотоциклета още след първото предупреждение.
Защо, при положение, че законът е на моя страна (прочети първото писмо)?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:Ма разбира се, че е било на твоя страна според теб.

Съдебно решение няма обаче, а има споразумение (корена на думата е разум)

Могъл си да постъпиш разумно и си разкараш мотоциклета още след първото предупреждение.
Защо, при положение, че законът е на моя страна (прочети първото писмо)?
Това е твоето мнение, което не се споделя от другата страна.
На чия страна е законът ръшава съдът, а той не е решил нищо по същество.

И от тази комшийска разправия според теб следва, че канадската съдебна система е като българската?

:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:Ма разбира се, че е било на твоя страна според теб.

Съдебно решение няма обаче, а има споразумение (корена на думата е разум)

Могъл си да постъпиш разумно и си разкараш мотоциклета още след първото предупреждение.
Защо, при положение, че законът е на моя страна (прочети първото писмо)?
Това е твоето мнение, което не се споделя от другата страна.
На чия страна е законът ръшава съдът, а той не е решил нищо по същество.

И от тази комшийска разправия според теб следва, че канадската съдебна система е като българската?

:D
Не, канадската правна система според мен е еквивалента на мутрите в България.
И както казах това е наистина една дреболия - представи си какво следва ако тръгнеш да съдиш голяма корпорация?
Използвай гугъл (нещо което явно не ти се отдава) и виж за какво става дума - има случаи някой да е намазал по политически причини (например индианец, пребил шофьор на автобус), но с/у голяма корпорация изходът почти винаги е летален (освен ако не се вдигне патаклама по вестниците и решението отново се вземе по политически причини).

Никъде в смисълът на кондо декларацията, както и т.нар. "правила" няма указание за това, колко превозни средства могат да се паркират на едно паркоместо. Адвокатът се базира на прецедент, свързан със интерпретацията на декларация на друга кондо корпорация, в която собствениците са ползвали сателитни чинии, без това да се забранява изрично от декларацията (кейса, който е посочен) и в този случай съдът е решил, че кондо корпорацията има право да интерпретира правилата, ако интерпретацията е "рийзанъбъл". Друг пък е спечелил делото да паркира две МПС (Клейн), въпреки изричната забрана в правилата. Изобщо в съда зависи на кого ще попаднеш - съдията на първата среща каза, че според него е абсолютно ясно, че аз имам право да паркирам 2 МПС, но ако следващият съдия например не обича моторджиите резултата може и да не бъде в моя полза.

Та къде е законът в Канада питам аз - ами няма такова нещо, един може да реши едно, а друг друго.
Значи, купуваш кондо, четеш декларацията и правилата, казваш си - брех тук няма забрана да паркирам 2 МПС на едно парко место - супер. Избира се някакъв борд, който решава, че тая няма да я бъде и започва мутренският тормоз. Ами добре, аз за какво ги четох тези декларации и си правих сметката (при положение, че има случаи дето дори и да е забранено в правилата въпреки това хора са спечелили - Клейн). Значи аз се старая да бъда примерен гражданин, да спазвам закона, но друг си прави каквото си иска и адвокатът демонстрира, че изобщо не му пука за закона, стига да лапа кинти. Един вид излиза че закон няма, а съдиите могат да решат каквото си поискат. Мутренска работа.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

Пробвай да си представиш възникването на подобен спор в България:
- Имаш панелка в Младост 4 със запазено паркомясто
- паркираш си Ягуара и мотора на определеното място
:D

Има ли смисъл да продължавам? :D

-Домоуправителя ти прави забележка :D

- Четири пъти и накрая наема адвокат и отивате на съд.:D

От къв зор като може да даде 50 кинта на некой циганин и ще потрошат и теб и мотоциклета и таратайката ти? :D

Та това е еквивалента. :D

Идея си нямам как си успявал да ги събираш двете на едно място, предполагам че си бил извън очертанията. Дори и да не си бил изглежда пълна цигания. Грешката на корпорацията е била, че е пренебрегнала възможността тъмен балкански субект да купи апартамент и да се циганее - аз за това те питах дали си пробвал с две или 4 мпс. Съгласих се, че не е забранено и 4. :D
Като имаш две мпс си взимаш второ парко място.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Та къде е законът в Канада питам аз - ами няма такова нещо, един може да реши едно, а друг друго. Мутренска работа.
Признавам си, не съм адвокат, но не мога да не те порежа в случая, защото не става въпрос за НИКАКЪВ канадски закон (нека Марто да си каже тежката дума), а просто за тълкуване на някакви неща от една декларация на кондо корпорацията, която ти си подписал. Та недей да плюеш законите в случая. Освен това виж например резулата в случая цитиран от todor73 - в ролатя на "гадната корпорация" е идиота Майк Уорд, който надлежно си го е получил (даже моето мнение е, че му е твърде малко за сътворените идиотщини).
В края на краищата не разбрахме имаше ли реално дело или просто си плати като поп. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Пробвай да си представиш възникването на подобен спор в България:
- Имаш панелка в Младост 4 със запазено паркомясто
- паркираш си Ягуара и мотора на определеното място
:D

Има ли смисъл да продължавам? :D

-Домоуправителя ти прави забележка :D

- Четири пъти и накрая наема адвокат и отивате на съд.:D

От къв зор като може да даде 50 кинта на некой циганин и ще потрошат и теб и мотоциклета и таратайката ти? :D

Та това е еквивалента. :D

Идея си нямам как си успявал да ги събираш двете на едно място, предполагам че си бил извън очертанията. Дори и да не си бил изглежда пълна цигания. Грешката на корпорацията е била, че е пренебрегнала възможността тъмен балкански субект да купи апартамент и да се циганее - аз за това те питах дали си пробвал с две или 4 мпс. Съгласих се, че не е забранено и 4. :D
Като имаш две мпс си взимаш второ парко място.
Значи Клейн, който е спечелил делото, въпреки изричното указание в правилата е "тъмен балкански субект"?
И другите 4-ма моторджии в билдинга.
И да ти кажа моторът си пасваше перфектно отпред, перпендикулярно на муцуната на джага и успоредно на стената и имаше по половин метър разстояние от очертанията на паркоместото до всяка страна на колата или мотора. Мотори редовно се паркират в Торонто на едно и също парко место; дори и да исках да купя второ нямаше свободни, дори и много юнити изобщо нямаха парко места. Не знам за какво ти се обяснявам - закону в Канада е тъмна индия и мутренска работа, дето я няма никъде по света.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от jovani »

Хайде да се спрем, че като се сетя ми идва да купя билета и да си бия камшика - баси и историята.
Между другото и на мен би ми било интересно да чуя мнението на Марто - той как би постъпил, ако беше на мое място?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кондо и Мотоциклет

Мнение от Ivan1007 »

Аз не разбрах защо го навираш този Клейн като този случай подкрепя тезата, че съдът е решил в полза на гражданина срещу корпорацията?
Да си карал до съд и да не си се споразумявал.

Или стой твърдо или бягай бързо
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор