Интернет текстинг

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Интернет текстинг

Мнение от pumpy »

Имам въпрос и се чудя дали някой има идея ? Нали знаете, че Вайбър има приложение за десктоп - на мен лично ми е много по-лесно да позлвам тази му форма, отколкото да си "чупя" пръстите по екрана на каквото и да е мобилно устройство.
Та в този ред на мисли има ли начин да изпращам и получавам смс/текст съобщения от онлайн форма, вместо от телефон отново ? Причината е че го използвам в офиса да подтвърждавам часове с пациенти, но ми се вижда супер губене на време да плащам на някой да си играе по екрана на смарт телефон, при положение, че от нормален екран и клавиатура може да е много по-лесно и бързо.

Приемам идеи, но не и готови решения, което се предлагат от фирми в бранша да ми контактуват пациентите вместо мен - знам за съществуването им, не е нещо, което ми върши работа. Благодаря, Иво
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Интернет текстинг

Мнение от c200 »

Ето 3 варианта, има и още:
1. http://mightytext.net/install" - това свързва Google Account с андроидски телефон, който после се кнтролира от PC-то. Възможно е и твоят телефон да има такова приложение за PC, зависи от модела и производителя.
2. ViberOut (и SkypeOut също) може да праща SMS, мисля че струва 10 цента на съобщение, зарежда се акаунта и аре
3. http://wiki.voip.ms/article/SMS" - това е безплатно до второ нареждане
Последно промяна от c200 на Пет Ное 13, 2015 1:55 pm, променено общо 1 път.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Интернет текстинг

Мнение от Kan_Tangra »

Провери тоя хром буук дали може дсе връзва към андроид телефони и дали има такив апликации, които позволяват пращане на смс-и директно от него. Би трябвло д може, но не знам със сигурност.
http://www.newegg.ca/Product/Product.as ... 6834131950"

Другия вариант е андроид телефон + блутуут клавиатура. Аз лично ползвам microsoft mobile keyboard. Адски са удобни за писане. (ползвам я обаче на стандартен лаптоп с уин 7, но със сигурност може да се връзва към андроиден телефон)

Също и телефоните могат да се закачат към външен монитор.

Друг вариант, купуваш си един китайски пад със сим карта от алиекспрес. Има и за 100ина $. И после съответно пак си купуваш по желание монитор и клавиатура.

Не съм ползвал лично нито едно от изброените, така че трябва да си проучиш. Но не виждам принципни проблеми.

Със сигурност има апликации, които конвертират смс в каквото си искаш. Остава да намериш подходяща. Също и подходящ ОС.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интернет текстинг

Мнение от pumpy »

Знаех си аз къде да питам - супер благодаря. Работи и съм много щастлив. Имате по едно питие и двамата от мен. Само кажете къде да го пратя :y:
Публикувай отговор