Пристигане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Привет на всички!

На документите към визите ни пише в кой град и провинция сме решили да отидем.
Въпросът ми е - можем ли да кацнем в друга провинция и там да се установим?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от pumpy »

Лили, твоята имиграция е специфична, така е малко вероятно да получиш правилния отговор тук. Аз лично след инвестирани пари и време не бих рискувал и бих кацнал там за където съм декларирал, че ще се "установя"
Знам, че визата е федерална, че е свободна страна и т.н., но и знам, че имиграционните имат право да те размотават ак онещо не им хареса.
Избора е твой
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Благодаря, pumpy.
И мен това ме притесни.
Ще търся информация в официалния им сайт.
Поздрави
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Лина Иванова написа:Благодаря, pumpy.
И мен това ме притесни.
Ще търся информация в официалния им сайт.
Поздрави

те пък като ще ти я дадат
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от pumpy »

newcomer написа:
Лина Иванова написа:Благодаря, pumpy.
И мен това ме притесни.
Ще търся информация в официалния им сайт.
Поздрави

те пък като ще ти я дадат
Лили, пак от 10 и повече годишен опит: аз лично бих игнорирал горния "списвач", поради несъстоятелността на повечето от мненията му. Батката е бивш гастарбайтер в Канада, видял много места поради естеството на работата си, събрал някакви бели пари за черни дни и въртящ си синджирчето днес в Русе.
Защо е още тук не е ясно, тий като няма нищо общо с Канада, освен може би някаква пенцийка един ден.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

като гледам и теб не те заслуша и реши да се посъветва от правителствен източник,а не от сульо и пульо кво казали

що не и кажете на жената истината
че има ли канадска виза ,независимо от статута ПР,работна или туристическа виза може да кацне в която си поиска точка на страната
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Ivan1007 »

newcomer написа:като гледам и теб не те заслуша и реши да се посъветва от правителствен източник,а не от сульо и пульо кво казали

що не и кажете на жената истината
че има ли канадска виза ,независимо от статута ПР,работна или туристическа виза може да кацне в която си поиска точка на страната
Въпросът обаче има и втора част - установяване.

Ако е с работна виза - тя е свързана с конкретен работодател.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Ivan1007 написа:
newcomer написа:като гледам и теб не те заслуша и реши да се посъветва от правителствен източник,а не от сульо и пульо кво казали

що не и кажете на жената истината
че има ли канадска виза ,независимо от статута ПР,работна или туристическа виза може да кацне в която си поиска точка на страната
Въпросът обаче има и втора част - установяване.

Ако е с работна виза - тя е свързана с конкретен работодател.

естественно,че ще се установиш/живееш там където ти е работата

какъв е резона да спиш в торонто,а денем да ходиш на работа в монтреал
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Ох, не сме с работна виза. Но когато започнахме процедурата преди 5 години, и във формата имаше въпрос къде ще отидем - написах Онтарио. Но с времето се насочихме към Алберта.
Newcomer, направи ми впечатление, че за теб няма значение кой какво пише или пита, ти си търсиш думичка, за която да се хванеш и да се заяждаш. За това и не коментирах след първия ти отговор.
Относно отговора на pumpy - той ми написа точно това, което и аз се опасявам, че може да стане.

И да мисля, че ако попитам в имиграционния офис, ще ми отговорят. Защото винаги са го правили. Но исках да попитам първо тук, защото от една страна мисля, че е дребен проблем, за да ги занимавам, но друга мен ме притеснява.

✋
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Лина Иванова написа:Ох, не сме с работна виза. Но когато започнахме процедурата преди 5 години, и във формата имаше въпрос къде ще отидем - написах Онтарио. Но с времето се насочихме към Алберта.
Newcomer, направи ми впечатление, че за теб няма значение кой какво пише или пита, ти си търсиш думичка, за която да се хванеш и да се заяждаш. За това и не коментирах след първия ти отговор.
Относно отговора на pumpy - той ми написа точно това, което и аз се опасявам, че може да стане.

И да мисля, че ако попитам в имиграционния офис, ще ми отговорят. Защото винаги са го правили. Но исках да попитам първо тук, защото от една страна мисля, че е дребен проблем, за да ги занимавам, но друга мен ме притеснява.

✋

там ти е грешката,че слушаш сульо и пульо които освен да те объркат с друго не могат да ти бъдат полезни

а,аз иначе много добре разбирам и не се хващам за думата,буквата или алинеята,но на човек който се заслушва в мнението на дезинформатори на база симпатии нямам ама и най малкото намерение да му отварям очите
нека си чупи главата самосиндикално

но вслучая ще направя изключение по лични симпатии

и ще ти го обесня бавно и цветно

-изкарала си процедурата за ПР за канада
-писала си във формата место за установяване Онтарио
-никакъв проблем да кацнеш и се установиш в коя и да е точка на канада и никой няма да ти направи проблем даже и в куебек/за някои екстри в кебек трябва да имаш кебек ПР,но ако нямаш намерение да ги ползваш можеш и без тях да минеш,а ако искаш ще трябва да минат 3 месеца след регистрацията/

и да съм по актуален както се казва давам личен пример
-имахме ПР за кебек,но кацнахме във Ванкувър.имигр офицер пита ами що,ами щото тук по ни харесва и това е
-след един месец се преместихме в монтреал

и имай едно на ум,че тука има една група индивиди,които са в състояние ако пропуснеш една запетайка и в затвора да те вкарат

от такива бягай по надалеч,както го препоръчах и на тони
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Благодаря, newcomer.

Сърдечни поздрави
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Marto »

Обикновено този въпрос възниква, когато хората идват през квебекарската процедура. Там на теория могат да ви направят проблем, защото се подписва някаква декларация, че ще живееш в Квебек.

Вие обаче сте по федерална процедура, доколкото разбирам и в такъв случай нямате абсолютно никаква причина да се притеснявате. Къде точно в Албърта възнамерявате да живеете?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Лина Иванова написа:Благодаря, newcomer.

Сърдечни поздрави

мола
ма едва ли ще ме послушаш

калгари или Едмънтън сте си избрали
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Калгари избрахме.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Лина Иванова написа:Калгари избрахме.

що не помислите за Едмънтън
в радиус 500 км на север от Едмънтън има много работа
от калгари до там радиусът става 800 км
което си е доста по голямо разстояние за пътуване
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор