Пристигане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пристигане в Канада

Мнение от optics »

В хартата за права и свободи (за идващите - която е част от Конституцията) в член шести алинея втора се казва:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.


Значи след като си получил статус на PR - ясно. Въпросът тука е за тънкия момент когато си току що кацнал, имаш виза, но нямаш статус.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Пристигане в Канада

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:То и преди 2 години бай Иван абаджията идва и видя за какво става на въпрос и си изказа мнението за спорта в Канада
-"пълни селяци" и си замина обратно в България !
;)
Абаджиев гостува на Александър Върбанов ,който живее в Торонто и е легенда на щангите с една кофа медали от европейски, световни и олимпиади.
https://www.youtube.com/watch?v=QTZYlzFrpYY
Има две зали в Торонто, едната в района на Ислингтън и Лейк Шор и на Осингтън и Куин.
http://varbanovschool.com/about/
Неговият син Николай Върбанов стана шампион на Онтарио на 14 години и би рекордите на мъжете.
https://www.youtube.com/watch?v=-xcz91uPTM4
http://www.ontarioweightlifting.net/mal ... ecords.htm

И да, спортът и финансирането в Канада са пълна скръб. Изключваме Лийфс, Раптърс, Блу Джейс, Сенаторите и т.н. франчайзи от мейджър лигите.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от pumpy »

optics написа:В хартата за права и свободи (за идващите - която е част от Конституцията) в член шести алинея втора се казва:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.


Значи след като си получил статус на PR - ясно. Въпросът тука е за тънкия момент когато си току що кацнал, имаш виза, но нямаш статус.
Не бе, щом батката е минал, то значи ВСИЧКИ ще минат по същия начин.....
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от umeiko »

Това е дъвкано предъвкано и отдавна решено. С две думи, няма как да ти откажат да кацнеш където и да е в Канада, и да отидеш където и да е в Канада.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Пристигане в Канада

Мнение от tonich »

umeiko написа:Това е дъвкано предъвкано и отдавна решено. С две думи, няма как да ти откажат да кацнеш където и да е в Канада, и да отидеш където и да е в Канада.
Естествено, че няма да ти откажат да кацнеш защото ти вече ще си кацнал - няма да държат самолета кръжащ около пистата я! :D :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пристигане в Канада

Мнение от optics »

umeiko написа:Това е дъвкано предъвкано и отдавна решено. С две думи, няма как да ти откажат да кацнеш където и да е в Канада, и да отидеш където и да е в Канада.
Забравяш, че наличието на виза не е задължително условие да те пуснат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

optics написа:
umeiko написа:Това е дъвкано предъвкано и отдавна решено. С две думи, няма как да ти откажат да кацнеш където и да е в Канада, и да отидеш където и да е в Канада.
Забравяш, че наличието на виза не е задължително условие да те пуснат.
А наличието на ПР статут, какво е, салам ли, ще излезе че съм прав за научните сътрудници от БАН ! :D :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

и на мен когато се лендвах в канада виза не са ми давали
дадоха един лист хартия на който си пишеше,че съм с ПР статут и от входна виза за канада съм нямал нужда
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

newcomer написа:и на мен когато се лендвах в канада виза не са ми давали
дадоха един лист хартия на който си пишеше,че съм с ПР статут и от входна виза за канада съм нямал нужда
Същата, наподобяваше амбалажна хартия с която едно време увивах колбасите в хранителните стоки ! ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Пристигане в Канада

Мнение от 7George »

myhata II написа: А наличието на ПР статут, какво е, салам ли, ще излезе че съм прав за научните сътрудници от БАН ! :D :rofl:
Аз като казах на митничаря на летището в Тороно като влизахме за сефте, че нося домашен салам и лютеница, той се ухили с кривите си зъби и махна с ръка... :handshake:
Embrace your climate change!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада

Мнение от klisurov »

optics написа:В хартата за права и свободи (за идващите - която е част от Конституцията) в член шести алинея втора се казва:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.


Значи след като си получил статус на PR - ясно. Въпросът тука е за тънкия момент когато си току що кацнал, имаш виза, но нямаш статус.
На хартийката, за която пише Батката, е написано: Confirmation of Permanent Residence.
Но в същото време в паспорта се слага (поне на времето на мен и на пристигащите сега) иммигрантска виза.

Не знам колко пъти вече съм описвал какви приключения имахме при първоначалното ни влизане в Канада.
Юли 2007 кацнахме трима от четирима в Монреал. Т.к. бяхме по федералната процедура, имахме проблем с регистрирането на кебекарски адрес за получаване на PR Cards. Служителя чак се пробва да не ни пусне, та се наложи да помоля служител на Ministere d'immigration du Quebec да дойде да говори с федералния. Не че не влязохме в крайна сметка, но определено си бе стрес, когато посреднощ, след дълъг полет се опитат да ти обяснят, да ходиш в Онтарио.

След малко повече от месец хлапето кацна в Ню Йорк и тръгнахме с кола за насам. Tримата вече имахме PR Cards и въпреки че, визата на хлапето си бе на ред и на "хартийката" пише "Confirmation of Permanent Residence, Accompanying Family Memebers", служителя заяви, че няма да го пусне, т.к. нямам право да правя спонсорство, след като живея в Кебек, а нямам Certificat de sélection du Québec. Отне ни четири часа висене на границата - три часа докато се опитам да проумея за какво спонсорство иде реч и, че "аз нямам сестра", и един час да провери и да се увери, че съм кандидатствал за сертификата (на място в Кебек в деня след премеждията ни при кацането в Монреал) и все още нямам отговор. Пусна хлапето до излизане на решението за сертификата. Няколко часа по-късно се върнахме (пътуване до Монреал, наемане на кола, пътуване до Highgate Springs - St. Armand / Philipsburg Border Crossing, висене там, пътуване обратно до Монреал) за да "изгладим недоразумението".

Проблеми винаги може да възникнат. Въпросът е доколко ще успееш да намериш изход.

Когато федералните бяха спрели процедурата и в Канада влизаха най-вече такива по кебекарската, онтарийци (знам за конкретен случай) са питали кебекарските си колеги дали "ще си прибéрат версиите" или да ги връщат.
При предоставяне на адрес за изпращане на PR Card е достатъчно да ти поискат (не че знам да са го искали) доказателство за местоживеене в провинцията, за която си кандидатствал.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пристигане в Канада

Мнение от miteto »

optics написа:В хартата за права и свободи (за идващите - която е част от Конституцията) в член шести алинея втора се казва:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.


Значи след като си получил статус на PR - ясно. Въпросът тука е за тънкия момент когато си току що кацнал, имаш виза, но нямаш статус.
Доколкото разбирам, дамата е по федералната процедура. Сега, на теория може и да има някакви съмнения за евентуални проблеми ако си кандидаствал по Квебекарската, а кацаш и се установяваш във федерална Канада или обратното. Но тя е кандидатствала по федералната процедура и каца и се установява във федерална Канада - какъв точно е проблема? Че е изказала намерение за някакъв определен град? И какво от това, тя канадидатсва за виза за Канада, не за Онтарио или Албърта (щото не е по провинциална програма, тогава е различно).
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

miteto написа:
optics написа:В хартата за права и свободи (за идващите - която е част от Конституцията) в член шести алинея втора се казва:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.


Значи след като си получил статус на PR - ясно. Въпросът тука е за тънкия момент когато си току що кацнал, имаш виза, но нямаш статус.
Доколкото разбирам, дамата е по федералната процедура. Сега, на теория може и да има някакви съмнения за евентуални проблеми ако си кандидаствал по Квебекарската, а кацаш и се установяваш във федерална Канада или обратното. Но тя е кандидатствала по федералната процедура и каца и се установява във федерална Канада - какъв точно е проблема? Че е изказала намерение за някакъв определен град? И какво от това, тя канадидатсва за виза за Канада, не за Онтарио или Албърта (щото не е по провинциална програма, тогава е различно).

точно както го казваш проблема е точно никакъв
проблем може да има само в болните мозъци на някои потребители списващи тука
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Пристигане в Канада

Мнение от IRA »

klisurov написа:На хартийката, за която пише Батката, е написано: Confirmation of Permanent Residence.
Но в същото време в паспорта се слага (поне на времето на мен и на пристигащите сега) иммигрантска виза.
Преди това нямаше виза, а само хартийка.Някъде 2003-2004 го смениха на хартийка и виза, и въведаха ПР картите .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Като гледам заглавието на темата се сещам един култов филм, който се казваше "Пристигане в Америка"
Човекът, току що пристигнал, преливаше от позитивизъм:
https://www.youtube.com/watch?v=VP3eiC2tcp8"
;)

И да не забравяме ... куфарите ...:
https://www.youtube.com/watch?v=VyRKjXuWYE0"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор