Пристигане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Пристигане в Канада

Мнение от kiro »

Лина Иванова написа:Хора, благодаря ви за отговорите.

Kan_Tangra, и в други теми си ми казвал, че положението в Калгари и Алберта е тежко.
Ние сме с образование от НСА и професиите ни са свързани със спорта. В Калгари има училища за спортисти, има и академия за олимпийски надежди, има много развити клубове. За нас все още това е мястото, където имаме най-голям шанс да се развиваме по професиите си.
Newcomer, предполагам, че това отговаря и на твоя въпрос, какво ни привлича в този град.

Поздрави
Относно установяването, проблеми има, ако сте минали по провинциална програма (като тази на Квебек), а още при влизането заявявате желание да живеете другаде. Във вашия случай най-вероятно няма значение. Аз бих питал CIC. При пътуване до Калгари, така или иначе повечето полети са с прехвърляне в Торонто, така, че вие ще влезете в Канада през Онтарио най-вероятно.

Масов спорт има навсякъде. Всяка втора тинейджърка тренира футбол (soccer). Във фитнес клубовете може лесно да намерите работа, ако говорите английски, но заплащането не е добро и повечето инструктори са студенти или пресни емигранти от англоговорящи страни. За професионални спортове не знам .
Bulgayrian
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Аз имах приятели българи от НСА, спортисти в Канада, със специалности и всичко.
Максимума, до което достигнаха беше парт тайм на повикване заместник учител по физическо в началното училище.
Да влезеш в някое училище на позиция фул тайм си е адски трудно дори и за местни. Емигранти просто хич.
За академии и олимпийци, просто няма какво да говорим.

И не разбирам каква е тази увереност, че някой ще ви признава българско образование? Признава се само на теория. На практика един местен БЕЗ образование е винаги пред емигранта. Дори емигранта да има български + местен университет, пак местния без никакво образование е по-напред и го наемат. Ту ще го извъртят, че не си квалифициран, ту че си прекалено квалифициран, ту че нямаш канадски опит, ту че имаш прекалено много, или че си по-възрастен и тн и тн.
Виждал съм го безброй пъти във фирмите.
На интервюто интервюиращия съгласи ли се, че ще си работите по професиите. Защото още тогава започват едни намеци и уфкания, че
"Ама вие готови ли сте за варианта, че може и да НЕ си работите по специалността изобщо?"
Аз тоя въпрос на интервюто го помня много добре, при все че минаха 12-13 години.
Още тогава му казах в прав текст, че ако не започна да работя по специалността ще уча отново нова специалност. Което ама никак не му хареса на интервюиращия. И взе да ми обяснява, че такъв вариант не бил добър. Ама за кого не е добър, не поясни.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

тангра,каквото и да обесняваш хората са си решили или са получили от някъде информация,че канада е рая на земята и нищо не е в състояние да ги разубеди
дет има един лаф съдбата на давещия се е единственно в неговите си ръце
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

Ама вече не обаждат за контейнера и колъта от България ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Не ми се влиза в спорове с вас. Няма нещо, което да искам да доказвам пред вас.
Ако можете да ми отговорите на въпросите винаги съм благодарна.
Мух, никога не е ставало въпрос за контейнер от България, защото ние не живеем там. Още при първите отговори в другата тема, разбрах че няма смисъл и написах там, макар това да няма никакво значение всъщност.
Отново много благодаря на всички, които ми отговориха конкретно.

Аз се потапям, защото повече ме дразнят коментарите ви, отколкото да получа полезна информация

Желая ви здраве и успехи
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

и на теб здраве и успехи
а ние ще продължаваме да помагаме кой с каквото може
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от pumpy »

Лина Иванова написа: Аз се потапям, защото повече ме дразнят коментарите ви, отколкото да получа полезна информация

Желая ви здраве и успехи
Браво батка, справи се жестоко......
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

pumpy написа:
Лина Иванова написа: Аз се потапям, защото повече ме дразнят коментарите ви, отколкото да получа полезна информация

Желая ви здраве и успехи
Браво батка, справи се жестоко......

ами да
аз единствен дадох на Лина конкретен,подкрепен от личен опит и смислен отговор на въпроса и дали може да кацне и се установи в друга различна от посочената в първоначалните и документи провинция

това ,че тя се отсланя на мненията на сульо и пульо заради лични симпатии които нямат нищо общо с истината си е неин проблем

поне на мен ,разказвал съм ви моята история-по провинциална квебекска процедура кацнал регистрирал се при имиграционните в БК Ванкувър.установил се за известен период и след това преселил се в кебек
не са ми създавали никакви проблеми,даже и не са ме занимавали с тъпи въпроси защо така
на всякаде ,ахха кебек,ма ю а уелкъм ин Ванкувър

пълните главата на жената с глупости и после новите дет четат форума що били пищели
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

И посрещачите изчезнаха , мани мани, ама в интерес на истината бая народ българи които познавам тук са се запътили към европата, с тия непосилни моргиджи и сметки им е дошло до гуша !
Сега са опънали едни обяви "За продан" и кесат за поредния шаран
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Пристигане в Канада

Мнение от succes »

newcomer написа:
pumpy написа:
Лина Иванова написа: Аз се потапям, защото повече ме дразнят коментарите ви, отколкото да получа полезна информация

Желая ви здраве и успехи
Браво батка, справи се жестоко......

ами да
аз единствен дадох на Лина конкретен,подкрепен от личен опит и смислен отговор на въпроса и дали може да кацне и се установи в друга различна от посочената в първоначалните и документи провинция

това ,че тя се отсланя на мненията на сульо и пульо заради лични симпатии които нямат нищо общо с истината си е неин проблем

поне на мен ,разказвал съм ви моята история-по провинциална квебекска процедура кацнал регистрирал се при имиграционните в БК Ванкувър.установил се за известен период и след това преселил се в кебек
не са ми създавали никакви проблеми,даже и не са ме занимавали с тъпи въпроси защо така
на всякаде ,ахха кебек,ма ю а уелкъм ин Ванкувър

пълните главата на жената с глупости и после новите дет четат форума що били пищели
Всеки с неговата си история, някой разправят че като видели чудотворната икона и О!Чудо!
Други разправят, че са имали проблеми (тук из форума някъде беше), като били по кебекарската, а кацнали в Онтарио. Рядко срещано явление, но на кой му се рискува след 5 години чакане.

В такива случай си е най-добре да се пита официално, както и Пумпи насочи, другото е, да се кацне там, където са писали, да поразгледат, поизчакат малко, извадят резиденстнки карти и други документи и да се преместят.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Пристигане в Канада

Мнение от succes »

Лина, личи си, че си позитивен човек на фона на всичкия негатизизъм тук, предполагам спортът ви помага да се държите във форма психологически :y:
Освен субективни мнения, реални не причетох такива. Действайте си по задачките и си довършете мисията, важното е да се опита. А иначе тук се спортува за оцеляване :D така че ...
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

succes написа:
newcomer написа:
pumpy написа:
Лина Иванова написа: Аз се потапям, защото повече ме дразнят коментарите ви, отколкото да получа полезна информация

Желая ви здраве и успехи
Браво батка, справи се жестоко......

ами да
аз единствен дадох на Лина конкретен,подкрепен от личен опит и смислен отговор на въпроса и дали може да кацне и се установи в друга различна от посочената в първоначалните и документи провинция

това ,че тя се отсланя на мненията на сульо и пульо заради лични симпатии които нямат нищо общо с истината си е неин проблем

поне на мен ,разказвал съм ви моята история-по провинциална квебекска процедура кацнал регистрирал се при имиграционните в БК Ванкувър.установил се за известен период и след това преселил се в кебек
не са ми създавали никакви проблеми,даже и не са ме занимавали с тъпи въпроси защо така
на всякаде ,ахха кебек,ма ю а уелкъм ин Ванкувър

пълните главата на жената с глупости и после новите дет четат форума що били пищели
Всеки с неговата си история, някой разправят че като видели чудотворната икона и О!Чудо!
Други разправят, че са имали проблеми (тук из форума някъде беше), като били по кебекарската, а кацнали в Онтарио. Рядко срещано явление, но на кой му се рискува след 5 години чакане.

В такива случай си е най-добре да се пита официално, както и Пумпи насочи, другото е, да се кацне там, където са писали, да поразгледат, поизчакат малко, извадят резиденстнки карти и други документи и да се преместят.

дрън,дрън

канада е свободна демократична страна

такъв термин ;софийско; гражданство в канада няма

изобщо няма и да си правя труда да навлизам в подробности за да го разясня

кой знае печели
кой се съмнява влиза в излишни разходи да се мести от място на място
щото слушал сульо и пульо кво бил казал

си чупят главите както си искат
аз няма съм тоя дето да плаща излишните разходи,неудобство и време
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

То сега страх лозе пази, да пита, ами да пита, ама онез нещо ако се заинатят и прее ат визите, я ние по терлички да влезем и после ще му мислим !
:rofl: :lol:

Няма никакво значение къде ще кацнете, само ще ви питат защо тук а не там ако изобщо ви питат , вие просто си им обяснете и това си е !
Успех! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

мух,то да к... да им го набиеш ,ама акъл не става

кацаш къдет си искаш ,явяваш се пред имиграционните и ,ако случайно те питат защо идвате тук когато сте писали там най елементарното и просто обеснение е :
-идваме при приятели за известно време и до като ни се наредят нещата там с квартира,работа и квот се сетите ще отседнем тук и след това се местим там
бе никой не го ебе на кой край на канада ще си плащаш данъците,важното е такспеъри да има ,че на канадските пенсионери пенсиите хич не са малки
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада

Мнение от pumpy »

newcomer написа:.....
щото слушал сульо и пульо кво бил казал

си чупят главите както си искат
аз няма съм тоя дето да плаща излишните разходи,неудобство и време

Ако спреш и да изливаш безсмислици тук щеше да е супер: най-малкото Канада от 2004 не е тази от 2015. Сигурно и Русе не е такова, каквото аз го помня от 1981, но това по никакъв начин не грее Лина и не я интересува.
Прочетохме ти мнението, поясненията и подкрепящите факти, хайде спри да ни го "набиваш" молим.....
Публикувай отговор