От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

Pointzero написа:разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Но не на боклука, а в сметката/ипотеката на собственика. Аз затова обичам хората като мухата.
Както четох в една книга: собственика на дадено под наем жилище има ипотека/liability, но тя се покрива от наемателя, тоест дълга се превръща в имот с труда на някой друг, а не на собственика ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Дами и господа, пак почнахме да си говорим за „спестовни касички” , а господина отгоре забравя за едно основно правило
„качеството на живот” а след тия 30 години с тия меки п.шки и няколко зъба за къде по напред ?
И по какъв начин ипотеката влияе на "качеството ми на живот" ???
Нима наема го плащат родителите ми, а ипотеката си я плащам сам ?
Не разбирам логиката
За зъбите няма да коментирам зашото аз планирм да имам 31 такива, колкото и днес
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Pointzero написа:разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Но не на боклука, а в сметката/ипотеката на собственика. Аз затова обичам хората като мухата.
Както четох в една книга: собственика на дадено под наем жилище има ипотека/liability, но тя се покрива от наемателя, тоест дълга се превръща в имот с труда на някой друг, а не на собственика ;)
Като гледам, от бос студент по улиците на Монреал вече си се превърнал в пресметлив рентиер, дано не си същия и със зъбите на хората
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа: Дами и господа, пак почнахме да си говорим за „спестовни касички” , а господина отгоре забравя за едно основно правило
„качеството на живот” а след тия 30 години с тия меки п.шки и няколко зъба за къде по напред ?
И по какъв начин ипотеката влияе на "качеството ми на живот" ???
Нима наема го плащат родителите ми, а ипотеката си я плащам сам ?
Не разбирам логиката
За зъбите няма да коментирам зашото аз планирм да имам 31 такива, колкото и днес
Има тук много хора във форума, които ако искат ще се включат в тази тема и ще ти го разяснят, не искам да излизам аз тоя който няма къща в Канада да ти го обясни
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Като гледам, от бос студент по улиците на Монреал вече си се превърнал в пресметлив рентиер, дано не си същия и със зъбите на хората
И това не го разбирам, но не ме изненадва.
Аз бях бос и то не студент, а хигиенист в Монреал през 2008/2009. Днес сме 2015 и е нормално човек да е мръднал малко напред. При мухите не знам как цикъла на живота, но при хората, които работят, обикновенно се върви "напред"
А какъв "със зъбите на хората" го знаят пациентите ми и това е единственото, което ме интересува и мнението на жена ми разбира се.

И понеже си говорим за "от Канада в Европа" пресен пример от вчера:
Тъщата живее в Бермуда, където има няма 10 зъболекари, масово обучени в Англия....
Та двама, независимо виждат тъщата преди около месец и диагнозата е "киста в синуса, трябва да се оперира." Доста травматична процедура, да не говоря колко струва в Бермуда. (4500)
Та летим ние тъщата до Денвър (500 кинта), пращаме я на едно просто изследване, 200 кинта, и НИКАКВИ кисти, никакви синуси, никакви 5 лева. Няма как двама зъболекари, лекуващи я от 20 и повече години да не сме я видяли "тази киста"....
Няма да коментирам качество на диагностика/лечение в Северна Америка и Европа.....
Последно промяна от pumpy на Вто Авг 25, 2015 12:05 pm, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от optics »

pumpy написа: И по какъв начин ипотеката влияе на "качеството ми на живот" ???
Нима наема го плащат родителите ми, а ипотеката си я плащам сам ?
Не разбирам логиката
Е ся и ти се прайш че не си чувал изтърканите клишета - "Няма купон", "Не знаят как да се веселят"
- то и с ипотека и без ипотека все тая :D -- купона е на Балканите. Но там (почти) всички са във собствени жилища и вероятно затова се веселят (чети по-надолу - за притеснението).

Що се отнася до ипотеката - психически елемент - хората с ипотеки им се е свило сърцето/гърлото от притеснение - най-вече колко лихва отива за подлия лихвар дето ги е измамил да им даде пари, а тия без ипотека са волни птички - плаща си наема и нищо не му тежи. Еле па като прокапе душа - обажда се на управителя и има няма една седмица - оправят му го. (безплатно!!!) :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа: Като гледам, от бос студент по улиците на Монреал вече си се превърнал в пресметлив рентиер, дано не си същия и със зъбите на хората
И това не го разбирам, но не ме изненадва.
Аз бях бос и то не студент, а хигиенист в Монреал през 2008/2009. Днес сме 2015 и е нормално човек да е мръднал малко напред. При мухите не знам как цикъла на живота, но при хората, които работят, обикновенно се върви "напред"
А какъв "със зъбите на хората" го знаят пациентите ми и това е единственото, което ме интересува и мнението на жена ми разбира се.
Стига бе Пумпи, ти сериозно ли майна
Огледай се бе , за 10 години си стигнал до затвора, а хората в България имат кабинети със сестри и секретарки, карат бмвта и мерцедеси и всяка вечер са по заведенията, за какви бунгала на кредит от банките , за какви 5 лева ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
pumpy написа:
myhata II написа: Като гледам, от бос студент по улиците на Монреал вече си се превърнал в пресметлив рентиер, дано не си същия и със зъбите на хората
И това не го разбирам, но не ме изненадва.
Аз бях бос и то не студент, а хигиенист в Монреал през 2008/2009. Днес сме 2015 и е нормално човек да е мръднал малко напред. При мухите не знам как цикъла на живота, но при хората, които работят, обикновенно се върви "напред"
А какъв "със зъбите на хората" го знаят пациентите ми и това е единственото, което ме интересува и мнението на жена ми разбира се.
Стига бе Пумпи, ти сериозно ли майна
Огледай се бе , за 10 години си стигнал до затвора, а хората в България имат кабинети със сестри и секретарки, карат бмвта и мерцедеси и всяка вечер са по заведенията, за какви бунгала на кредит от банките , за какви 5 лева ?
Мух,по принцип си прав но има едно Но
това което го разказваш се отнася единственно за кадърните които го могат
който не го може минава по трудния начин ,както пумпи
просто няма гаранция за него дали би бил имал тоя стандарт в българия който ти споменаваш за колегите му
явно се е преценил,че не може да го постигне
което един вид е похвално,че е реалист ненадценяващ личния си и професионален потенциал
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

Вие двамата се големи шегаджии: ще ви кажа само, че пейрола ми е 250к годишно и то защото не е лична "инфо"
Останалите ви простотии няма да коментирам
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

pumpy написа:Вие двамата се големи шегаджии: ще ви кажа само, че пейрола ми е 250к годишно и то защото не е лична "инфо"
Останалите ви простотии няма да коментирам

харчи си ги със здраве

ко ще и половин милион да е
никога в нанавут няма да имаш лайф стайла на твоите колеги от варна,пловдив или софия
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

pumpy, като кажеш пейрола ми е 250к годишно, трябва да дадеш пояснение, че това са парите които ти плащаш като заплата на други хора. Някои хора може да те "криворазберат", че това е твоят доход, който си е лична информация.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

speedy написа:pumpy, като кажеш пейрола ми е 250к годишно, трябва да дадеш пояснение, че това са парите които ти плащаш като заплата на други хора. Някои хора може да те "криворазберат", че това е твоят доход, който си е лична информация.
Тези, които са били на пейрол те ще разберат. Шегаджиите трябва да са работили някога за да разберат какво е пейрол. Или да са имали куража да имат бизнес и да плащат заплати/пейрол.
Но те затова са и шегаджии, защото само това си могат.
Аз личния си доход по форуми няма да го обсъждам, защото ли е лична работа.

А батка, моля се всеки ден 'Нунавут" да не заприлича на София, че тогава не знам къде ще се дяна.....За Варна и Пловдим нямам мнение, няма да коментирам ;)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: От Канада в Европа

Мнение от grozdan »

pumpy написа:За зъбите няма да коментирам зашото аз планирм да имам 31 такива, колкото и днес
Защо 31 зъба? Мислех, че са 28 + 4 мъдреца.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

grozdan написа:
pumpy написа:За зъбите няма да коментирам зашото аз планирм да имам 31 такива, колкото и днес
Защо 31 зъба? Мислех, че са 28 + 4 мъдреца.
Защото съм загулил един мъдрец вече - надявам се да е първия и последния, който ще загубя ;)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

speedy написа:pumpy, като кажеш пейрола ми е 250к годишно, трябва да дадеш пояснение, че това са парите които ти плащаш като заплата на други хора. Някои хора може да те "криворазберат", че това е твоят доход, който си е лична информация.

много добре разбираме.не сме хванати от гората
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор