От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

капитан Немо написа:Батка , отвори сайта в Холандия http://www.gaspedaal.nl/" и провери колко струва например Genesis sedan 2015, има само един .
Лек ден.
:rofl:

Божее, само ако знаеш колко са силни позициите на Хюндай с американски модели в Европа, направо ще ти падне шапката Нено !
:rofl: :lol:

Я сравни Vw ,Audi тези ги има и на 2та континента като модели !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от капитан Немо »

Просто , Батката се интересуваше от голяма разлика в цената тук и там
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

капитан Немо написа:Просто , Батката се интересуваше от голяма разлика в цената тук и там
Разлика има за азиатските автомобили заради високите такси за Европа , за другите модели не, имат само разлика за моделите за С. Америка
:y:
А у Европа никой не иска да чуе а Американски автомобил ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

капитан Немо написа:Батка , отвори сайта в Холандия http://www.gaspedaal.nl/" и провери колко струва например Genesis sedan 2015, има само един .
Лек ден.
Отвори http://www.mercedes-benz.ca/" и http://www.mercedes-benz.nl/" и провери колко струва Е-класата в Холандия и колко в Канада ;)
Какво го караш да проверява някакъв модел дето дори го няма в официалния сайт на Хюндай-Холандия?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

капитан Немо написа:Батка , отвори сайта в Холандия http://www.gaspedaal.nl/" и провери колко струва например Genesis sedan 2015, има само един .
Лек ден.

е добре де ,съгласих се ,че автомобилите в Холандия са малко по скъпи от автомобилите в канада,но все още никой не ми дава пример за в пъти по скъпи автомобили в Холандия сравнимо с канада както го твърдеше авторката

ако ви е къса паметта ще цитирам Тя какво точно каза:
-автомобилите в Холандия са в пъти по скъпи

ей това точно твърдение оспорвам,а не дали в Холандия автомобилите са по скъпи отколкото в канада

а това Скъпо е относително понятие,щото аз като пушач и пияч плащам 2 пъти по скъпо в канада за цигари и бира отколкото в Холандия което цифрово може да се изрази в 300 парични единици
и ако плащам за лиз на кола със 100 кинта по вече в Холандия на месец с разликата от 200 кинта бих имал възможност да изплащам и втора кола

така ,че партенките на някои езуити които ни се подхвърлят с цел да начешат личното си его използвайки тъпи примери за измерване на що е то стандарт пред мен не вървят по простата причина ,че все още не съм забравил да смятам


кутия цигари в Холандия е 5 кинта ,а в канада 10
бира в Холандия е 0,50 ,а в канада 1,50

ха смятайте ако пуша по 2 кутии цигари на ден и пия по 5 бири къде колата ще ми е по евтина
щот една кола я изплащам за 5 години и после я карам още 15
докато бирата днес като я пия след няколко часа я изпикавм и на другия ден трябва отново да зареждам резервара
което се отнася и за следващите 20 години

ма някои серсеми/това го помня още от канадско/ като чуят думата канада получават оргазъм и съм се научил на едно с такива изкривени индивиди не може да се спори
макар и в случая да направих изключение
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

Йезуитските опити за изкривяване на информацията не помагат особенно. Каса хайнекен тук е 7.50 евро за 24 бутилки. Колко е в Канада Батка?

Колко струва един F150 в Канада нов? Ето един оттук на 100км само за 58 950 евро или кръгло 85 000 CAD.

http://www.v8supercars.nl/voorraad/762/ ... _5.0l_2015"

Колко струва този камион в Канада?

http://www.autotrader.ca/a/Ford/F-150/C ... 090631941/"

51 000CAD. Колко пъти е разликата? Колко минимални заплати струва всеки един? А колко пъти е разликата в годишните такси? Като налееш само веднъж 80-100 литра по 1.60 евро и няма нужда да смятаме разлики :lol:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonich »

dtodorova написа:Йезуитските опити за изкривяване на информацията не помагат особенно. Каса хайнекен тук е 7.50 евро за 24 бутилки. Колко е в Канада Батка?

Колко струва един F150 в Канада нов? Ето един оттук на 100км само за 58 950 евро или кръгло 85 000 CAD.

http://www.v8supercars.nl/voorraad/762/ ... _5.0l_2015"

Колко струва този камион в Канада?

http://www.autotrader.ca/a/Ford/F-150/C ... 090631941/"

51 000CAD. Колко пъти е разликата? Колко минимални заплати струва всеки един? А колко пъти е разликата в годишните такси? Като налееш само веднъж 80-100 литра по 1.60 евро и няма нужда да смятаме разлики :lol:
Колко пъти ти се каза да не обменяш валутите?
Нонсенс на стероиди. :rofl: :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

dtodorova написа:Още една любопитна информация:

Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.
Явно нямаш кола в Канада - тука искат да го сменяш на 5 - 6 хиляди км. и струва 50 - 100 долара поне, зависи от маслото. Час може и за утре и за днес, парите ги прибират бързо.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

dtodorova написа: 51 000CAD. Колко пъти е разликата? Колко минимални заплати струва всеки един? А колко пъти е разликата в годишните такси? Като налееш само веднъж 80-100 литра по 1.60 евро и няма нужда да смятаме разлики :lol:
Е да, ако те впечатлява пикапа на Форд, мястото ти не е в Европа май... Парите ги махни.
Embrace your climate change!
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

7George написа:
dtodorova написа:Още една любопитна информация:

Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.
Явно нямаш кола в Канада - тука искат да го сменяш на 5 - 6 хиляди км. и струва 50 - 100 долара поне, зависи от маслото. Час може и за утре и за днес, парите ги прибират бързо.
Ще докарате нещата до това, дали колата е с електричаски стъкла или не :P

Цената не е само това, което ще дадеш в магазина. Сметнете колко ще струва общо тази кола за 3-5 години и за 50 000км. примерно. Мен лично такса 1400-1500 евро годишно ми изглеждат доста, на фона на около 300$ в района на Монреал. За другите провинции нямам идея.

Що се отнася до цената на смяна на маслото, то това в Италия е най-евтино. Те там изобщо не го сменят и този разход практически отпада :lol:

Пак ще припомня. Тук минималното заплащане е 9 евро на час. Какво е съотношението 10.50$/час към 300 долара такси и 9 евро към 740 евро да речем? Около 3/8 приблизително. И не забравяайте, че в Канада двигателите са доста по-големи.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

Благодаря, че ми припомняш - трябва да си платя тия данъци до края на месеца. Гледам - по $84,45 на кола, без значение на размера - ура, в Албърта е най-евтино! :party: В Европа - само на екскурзия. :)
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от ablood »

7George написа:Явно нямаш кола в Канада - тука искат да го сменяш на 5 - 6 хиляди км.
Генерализираш на базата на какво?

Моята е на всеки 12'000 км по книга. В гаранционната книжка също пише изискване -смяна на масло всеки 12'000 км. На жените ми колата е до 13'000 км.

Иначе джамбазите наистина ПРЕПОРЪЧВАТ да им ходиш в сервиза всеки няколко хиляди км.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

dtodorova написа:Каса хайнекен тук е 7.50 евро за 24 бутилки. Колко е в Канада Батка?
:D В Канада е $47 http://www.lcbo.com/lcbo/product/heinek ... c-Dx_lViko"
dtodorova написа:Колко струва този камион в Канада?

http://www.autotrader.ca/a/Ford/F-150/C ... 090631941/"

51 000CAD.
Не струва $51,000 щото цената дето ти я показват не е крайната цена. Два хинта - HST и Freight+PDI ;) И така както ги гледаше 51 хилки на сайта, изведнъж най-отдолу на фактурата ще видиш $61,000 в Квебек (или около 60 в Онтарио)!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от ablood »

:)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

dtodorova написа:
7George написа:
dtodorova написа:Още една любопитна информация:

Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.
Явно нямаш кола в Канада - тука искат да го сменяш на 5 - 6 хиляди км. и струва 50 - 100 долара поне, зависи от маслото. Час може и за утре и за днес, парите ги прибират бързо.
Ще докарате нещата до това, дали колата е с електричаски стъкла или не :P

Цената не е само това, което ще дадеш в магазина. Сметнете колко ще струва общо тази кола за 3-5 години и за 50 000км. примерно. Мен лично такса 1400-1500 евро годишно ми изглеждат доста, на фона на около 300$ в района на Монреал. За другите провинции нямам идея.

Що се отнася до цената на смяна на маслото, то това в Италия е най-евтино. Те там изобщо не го сменят и този разход практически отпада :lol:

Пак ще припомня. Тук минималното заплащане е 9 евро на час. Какво е съотношението 10.50$/час към 300 долара такси и 9 евро към 740 евро да речем? Около 3/8 приблизително. И не забравяайте, че в Канада двигателите са доста по-големи.


бе ти в канада ли живееш или в Холандия питам

щото аз лично много добре знам къде колко струва и в канада и в Холандия и белгия
какви са минималните заплати и как се оцелява с минимална в канада и в Холандия

и ще ти дам един пример като напълниш количката с манджа ,цигари и бира за една седмица в Холандия ще цакаш 100 еу а в канада 300д едвам ще ти стигнат

отделно наемите в Холандия са доста по ниски от тия в канада,да не говорим за имотите
и да не забравяме ,че преди 3 год минималната в канада беше 7,50

и ,ако наистина имаш база за сравнение ми отговори къде с 1200-1300 след таксите по лесно се сървайва
като се вземеш напредвид и социалните доплащания за доход около минималния в Холандия като чилдрен,хаузинг,ънемплоймънт и всякакви други бенефити за които в канада само можеш да си мечтаеш,отделно 1 месец платена отпуска и 13та заплата все неща за които в канада не са и чували

тръгнала си и ти да сравняваш развития социализъм в Холандия с дивия капитализъм в канада

за титра сървиз чувала ли си дето 50% от цената на услугите като почистване на домовете,грижи за малки деца и възрастни и куп други се поемат от държавата и още много други ,ма никой не ми плаща за да ти отварям очите
мога ти разправям и за куп облекчения по ипотечните кредити,как да ти сменят целия покрив на къщата,да го накичат със слънчеви панели,да я санират и да ти направят основен безплатен ремонт на интериора по редицата европейски програми за енергийна ефективност които правителството е длъжно да изпълни по закон
както би трябвало и дае в българия ,ама никой не ебава да го прави

е верно ,че в канада има много по вече богати люде което е видно от скъпите им имоти и коли ,но има и много доста бедни
нещо което в Холандия с невъоръжено око не се забелязва и ножицата на класовото разделение не е чак толкова широко отворена и бял хляб има за всички като богатите не са чак толкова богати ,а бедните не чак толкова бедни нещо което много яко бие на очи в така прехвалената канада
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор