От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:но цените на 3-5 год ауди,фв,бмв да не говорим за френските са доста по ниски от канада
Вероятно поради факта, че в Северна Америка не се продават френски коли. :D
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

newcomer написа: митове и легенди
къде ги видя тия в пъти по скъпи коли
и почти невъзможното безплатно паркиране

някои хора като почнат да бълват глупости чак не се усещат

верно е ,че се карат малолитражки ,а не големи лимузини,
но цените на 3-5 год ауди,фв,бмв да не говорим за френските са доста по ниски от канада
единственно данъците им са по високи
ама в Холандия караш по асфалт като хокейна площадка ,а в канада шосетата им са като кадаиф или ювка
Аз митове и легенди изключая гръцките не следя. Но ето два примера от нета:
http://www.autowereld.nl/audi/q7/4-2fsi ... tails.html"

http://www.kijiji.ca/v-cars-trucks/gati ... nFlag=true"

Една и съща година и само 9000км разлика. Холандското Ауди е 38 450 евро или около 55 400 канадски долара

Канадското Ауди е 33 200 с таксите на дилъра.

Понеже стана въпрос за френските коли в Канада, ето една на специал:

https://diensten.vwe.nl/publiek/dienst/ ... 044&lng=nl"

Без никаква гаранция за километрите и е само 2880 канадски долара. Не е зле за 14 годишна французойка :lol:

(продадена при това :y: )
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

dtodorova написа:
newcomer написа: митове и легенди
къде ги видя тия в пъти по скъпи коли
и почти невъзможното безплатно паркиране

някои хора като почнат да бълват глупости чак не се усещат

верно е ,че се карат малолитражки ,а не големи лимузини,
но цените на 3-5 год ауди,фв,бмв да не говорим за френските са доста по ниски от канада
единственно данъците им са по високи
ама в Холандия караш по асфалт като хокейна площадка ,а в канада шосетата им са като кадаиф или ювка
Аз митове и легенди изключая гръцките не следя. Но ето два примера от нета:
http://www.autowereld.nl/audi/q7/4-2fsi ... tails.html"

http://www.kijiji.ca/v-cars-trucks/gati ... nFlag=true"

Една и съща година и само 9000км разлика. Холандското Ауди е 38 450 евро или около 55 400 канадски долара

Канадското Ауди е 33 200 с таксите на дилъра.

Понеже стана въпрос за френските коли в Канада, ето една на специал:

https://diensten.vwe.nl/publiek/dienst/ ... 044&lng=nl"

Без никаква гаранция за километрите и е само 2880 канадски долара. Не е зле за 14 годишна французойка :lol:

(продадена при това :y: )


Миналата година в Бг се качих за малко на една такава френска тинейджърка - отначало ми хареса, въпреки че беше голям тесняк :D , обаче след половин часово яздене започнах да се питам, тя ли ме носи или аз съм я качил на гръб. Това е някаква анти жена, пардон кола, която трябва да се подарява, а не продава.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

dtodorova написа:Една и съща година и само 9000км разлика. Холандското Ауди е 38 450 евро или около 55 400 канадски долара

Канадското Ауди е 33 200 с таксите на дилъра.
Тия прехвърляния в курсовете са безмислени. Много по-показателно сравнение е това Ауди с колко минимални годишни заплати се купува съответно в Холандия и Канада.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в Европа

Мнение от Marto »

Не ми се цитират връзки, но като погледнах набързо, едно ново Ауди А6 с 3.0 двигател в Холандия струва около 80К евро, а в Канада около 70К долара. Това с данъците.

Средни заплати за хора на пълно работно време в Холандия са около 25К евро, чисто, докато в Канада е около 35К долара. Един начинаещ учител в Холандия взема 1700 евро на месец чисто, докато в Албърта изкарва поне 4000. Не знам за другите провинции. Това е просто един пример.

Много се чудя какъв доход трябва да има един холандец, за да може да си позволи къща (нищо че е от картон :) ) 200 квадрата с половин декар двор, две жадни коли и въобще лайфстайл подобен на канадската средна класа. Предполагам има доста неща, за които тука плащаме от джоба си, които там са "безплатни" социални придобивки, както и други "intangible" неща, които правят живат там по-добър, но общо взето си мисля, че тук се живее по-охолно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

Marto написа:Средни заплати за хора на пълно работно време в Холандия са около 25К евро, чисто, докато в Канада е около 35К долара. Един начинаещ учител в Холандия взема 1700 евро на месец чисто, докато в Албърта изкарва поне 4000. Не знам за другите провинции. Това е просто един пример.

Много се чудя какъв доход трябва да има един холандец, за да може да си позволи къща (нищо че е от картон :) ) 200 квадрата с половин декар двор, две жадни коли и въобще лайфстайл подобен на канадската средна класа.
Ибах тая канадска средна класа в къща 200 квадрата и 2 жадни коли с $35,000 заплата :rofl: Тва през 80-те ли или за сега става въпрос ;)
А сега сериозно - средна цена на къща в Холандия е EUR 230,000 а в Канада е CAD 450,000. Усещаш ли при тия заплати дето си ги цитирал къде се получава по-affordable ;) Сега, в интерес на истината - сигурен съм, че средния размер къща в Канада е по-голям от Холандия, ама ме мързеше да търся и тия данни. Като цяло в Европа е "по-тясно" сравнено със Северна Америка. И при размери на къщи и на коли.
Marto написа:Предполагам има доста неща, за които тука плащаме от джоба си, които там са "безплатни" социални придобивки, както и други "intangible" неща, които правят живат там по-добър, но общо взето си мисля, че тук се живее по-охолно.
Имат едни доста "tangible" 4 седмици платена отпуска минимум по закон (сравнено с 2 седмици в Канада).
Не ми се цитират връзки, но като погледнах набързо, едно ново Ауди А6 с 3.0 двигател в Холандия струва около 80К евро, а в Канада около 70К долара. Това с данъците.
Бай дъ вей (както казва професор Мухътъ) като сравних и аз набързо цените на audi.nl и audi.ca за базово Audi A4 и се получи 40,000 евро в Холандия срещу 45,000 канадски.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от yahoo »

.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

miteto написа:
Marto написа:Средни заплати за хора на пълно работно време в Холандия са около 25К евро, чисто, докато в Канада е около 35К долара. Един начинаещ учител в Холандия взема 1700 евро на месец чисто, докато в Албърта изкарва поне 4000. Не знам за другите провинции. Това е просто един пример.

Много се чудя какъв доход трябва да има един холандец, за да може да си позволи къща (нищо че е от картон :) ) 200 квадрата с половин декар двор, две жадни коли и въобще лайфстайл подобен на канадската средна класа.
Ибах тая канадска средна класа в къща 200 квадрата и 2 жадни коли с $35,000 заплата :rofl: Тва през 80-те ли или за сега става въпрос ;)
А сега сериозно - средна цена на къща в Холандия е EUR 230,000 а в Канада е CAD 450,000. Усещаш ли при тия заплати дето си ги цитирал къде се получава по-affordable ;) Сега, в интерес на истината - сигурен съм, че средния размер къща в Канада е по-голям от Холандия, ама ме мързеше да търся и тия данни. Като цяло в Европа е "по-тясно" сравнено със Северна Америка. И при размери на къщи и на коли.
Marto написа:Предполагам има доста неща, за които тука плащаме от джоба си, които там са "безплатни" социални придобивки, както и други "intangible" неща, които правят живат там по-добър, но общо взето си мисля, че тук се живее по-охолно.
Имат едни доста "tangible" 4 седмици платена отпуска минимум по закон (сравнено с 2 седмици в Канада).
Не ми се цитират връзки, но като погледнах набързо, едно ново Ауди А6 с 3.0 двигател в Холандия струва около 80К евро, а в Канада около 70К долара. Това с данъците.
Бай дъ вей (както казва професор Мухътъ) като сравних и аз набързо цените на audi.nl и audi.ca за базово Audi A4 и се получи 40,000 евро в Холандия срещу 45,000 канадски.
Бай Дъ Вей , като си тръгнал да обаждаш за мухата, цените в Онтарио започнаха яко да падат-предлагането е повече от търсенето
Бай Дъ Вей как я мислиш сега ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

myhata II написа:Бай Дъ Вей , като си тръгнал да обаждаш за мухата, цените в Онтарио започнаха яко да падат-предлагането е повече от търсенето
Бай Дъ Вей как я мислиш сега ? ;)
Кои цени, на мухите като примамка за риболов?
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

miteto написа:
dtodorova написа:Една и съща година и само 9000км разлика. Холандското Ауди е 38 450 евро или около 55 400 канадски долара

Канадското Ауди е 33 200 с таксите на дилъра.
Тия прехвърляния в курсовете са безмислени. Много по-показателно сравнение е това Ауди с колко минимални годишни заплати се купува съответно в Холандия и Канада.
За това изобщо не става и въпрос. Вижте колко литра бензин се купува с една минимална и колко в която искате провинция. Застраховките са различни. Но Г-н Батката вече няма да се включи по темата. Бих му благодарила да каже къде в Амстердам, Ротердам, Хага, Утрехт, Антрерпен може да се спира безплатно. Явно скоро е бил там :y:

Още една любопитна информация:

Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

dtodorova написа:
miteto написа:
dtodorova написа:Една и съща година и само 9000км разлика. Холандското Ауди е 38 450 евро или около 55 400 канадски долара

Канадското Ауди е 33 200 с таксите на дилъра.
Тия прехвърляния в курсовете са безмислени. Много по-показателно сравнение е това Ауди с колко минимални годишни заплати се купува съответно в Холандия и Канада.
За това изобщо не става и въпрос. Вижте колко литра бензин се купува с една минимална и колко в която искате провинция. Застраховките са различни. Но Г-н Батката вече няма да се включи по темата. Бих му благодарила да каже къде в Амстердам, Ротердам, Хага, Утрехт, Антрерпен може да се спира безплатно. Явно скоро е бил там :y:

Още една любопитна информация:

Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.

ще се включа що да не се включа

очаквам примери с които да докажеш че цените на колите в холандия са В пъти по високи отколкото в канада както твърдиш

и миналата година пролетта като ходих на гости на сестра ми в белгия и племенника в аахен германия след като си направихме малка разходка да се видим с приятели в южна холандия в градовете и селата които посетихме пари за паркиране не са ни искали
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dtodorova »

newcomer написа: направихме малка разходка да се видим с приятели в южна холандия в градовете и селата които посетихме пари за паркиране не са ни искали
E, селата в южна Холандия са определено представителна извадка. Остава да видим колко струва там 1м2, за да си направим извода за цяла Холандия :y: :handshake:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

dtodorova написа:Смяна на масло (определя се според годината на производство независимо от вида двигател) и маслен филтър за кола 2007г струва между 95 и 130 евро :o Тази операция се прави веднъж на 15-20 000км. Трябва да си запишете за рандеву и обикновенно дават час след 10-15 дни.
Ами в Канада е $45-$60 и се прави на всеки 5000км. Като го умножиш по 3 за да се изравни с интервал 15,000км в Холандия и става $135-$180.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

dtodorova написа:
newcomer написа: направихме малка разходка да се видим с приятели в южна холандия в градовете и селата които посетихме пари за паркиране не са ни искали
E, селата в южна Холандия са определено представителна извадка. Остава да видим колко струва там 1м2, за да си направим извода за цяла Холандия :y: :handshake:

написах и градовете,а не само селата
такива от порядъка на 200К население където паркирането беше платено само в централната зона на главната улица
в резидентал ериите паркомати не съм виждал
противно на твърдението ти ,че в Холандия паркирането навсякъде е платено

че и то в канада по големите градове в централната им част с периметър 10 километра безплатно паркиране няма или сега ще ми кажеш ,че не съм живял 10 год в канада и само съм бил чувал
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от капитан Немо »

Батка , отвори сайта в Холандия http://www.gaspedaal.nl/" и провери колко струва например Genesis sedan 2015, има само един .
Лек ден.
Публикувай отговор