От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

jovani написа:
Bistra написа:Последното ти изречение ме убеди да не си губя времето, благодаря, за което! :D ... И лека нощ!
Май и Мухата не го е разбрал, понякога имам усещането, че малко хора ме разбират, или проблемът е в аудиторията или в моят телевизор... А за примера питай Щерю, мисля че ще го разбере. Лека нощ и от мен.
Мухата отдавна всичко е разбрал и затова не се връзва на пропагандата на банките !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Последното ти изречение ме убеди да не си губя времето, благодаря, за което! :D ... И лека нощ!

добро утро.как спахте
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Аз тези хора така и не можах да ги разбера толкова години, щом искат да спестяват да си плащат наемите и остатъка да си го заделят в банките КЕШ , какъв е киро на кирия да се нагъзиш на барака ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

myhata II написа:Аз тези хора така и не можах да ги разбера толкова години, щом искат да спестяват да си плащат наемите и остатъка да си го заделят в банките КЕШ , какъв е киро на кирия да се нагъзиш на барака ?

мух с ръка на сърцето да си призная много ме дразнеха ню хомърите
малко изплувал от блатото събрал някой леф за даун и вече не можеш да говориш с него
той е от друго измерение
наистина причиняваха ми много негативни емоции
жалка картинка
до като купих триплекса
еле пък като го продадох съвсем ме омразиха
ми нямате топки бе пичове казвам аз.парите са за смелите
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

А може би се избиват комплекси за малоценност с тези бараки, не бях мислил върху това :D
Ужас колко ниско....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от капитан Немо »

Недоумявам как някои хора не наблягат на секса с партньор ( не сам със себе си) или не пият ракия с приятели а седят с часове пред форума и си губят времето.
А по-темата - неудачника си е неудачник без значение дали живее в Канада или Европа.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от axinia59 »

юфка се пише с ,,ф,, :)
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от 10xalot »

Ivandaman, Klisurov, myhataII, newcomer, miteto, ablood, Павел, Bistra, tonich, Kan_Tangra, roumensp, pumpy, със сигурност пропускам някого: prace беше започнал/а една доста любопитна според мен тема - От Канада в Европа. Аз съм един от тези българи, които най-вероятно до края на годината ще акостира със семейството си в Канада. Понеже това го подготвям от доста време, реших преди това да се запозная по-отблизо ( наистина че само като турист ) и със стария континент. Все пак, отиваме на другия край на света. Добре е да познаваме и това което оставяме далеч след нас. После пред вид основно разстоянията ще бъде доста по-трудно за такива пътешествия. Без Скандинавието не остана почти нито една по-значима страна, която да не съм посетил. И не става дума само за големите западноевропейски столици, но и за доста по закътани и непопулярни дестинации. Темата тук си вървеше логично докъм 3-тата страница. След това, по някаква причина решихте да използвате това пространство за да се препирате: “моргидж” или наем, талашитка в Канада или панелка в Русе ( откъдето съм и аз, макар че от години живея в София ), или с други думи на кой му е по-голям...Въпреки това, реших да си изгубя неделята с надеждата все пак да науча нещо полезно. Не искам никого да обиждам и съжелявам, че трябва да го кажа, но това което научих е че с малки изключения ( Klisurov, Kan_Tangra, ivandaman, донякъде и roumensp ), повечето от вас са претърпели явни повреди в софтуера. Докато четях постовете ви се подсетих и за един стар филм - "Седем". За тези от вас, които са го пропуснали ставаше въпрос за седемте смъртни гряха: лакомия, алчност, леност, гняв, гордост, похот и завист. Оставям на вас да си разпределите на кой какво му подхожда най-добре. Защо обаче си позволявам да се обръщам към вас по този начин? Отговорът е: защото много от нас напускат страната ни не по икономически причини, а защото в голям процент сънародниците ни тук претърпяха подобен срив в софтуера си. И защото други като мен са разбрали, че да се бориш със това е като да се бориш с вятърните мелници на Дон Кихот. Явно причините за това обаче не се крият в мястото, а в чипа. Единствено когато lutar отправи конкретен въпрос, малко се укротихте и подходихте чисто човешки и конструктивно. Може би защото и той е новак като мен, има много още да папка и няма как да ви бъде някаква конкуренция. Апелът ми е: не обръщайте форума на място за избиване на комплекси, самохвалство и обиди на кой колко у е IQ-то. Всъщност силно ми се иска да вярвам, че съм в голяма грешка и всички вие сте едни прекрасни и слънчеви хора. Ако е така, няма да се извинявам защото знам че няма да приемете никакви извинения, но наистина ще се радвам ако съм в грешка за вас. Сега по първоначалната тема: Европа. На някои от местата съм се връщал втори път, на други за трети. Няма да открия топлата вода, ако кажа че Европа не е това което беше допреди 10-ина години. Прави впечатлени все по-голямо напрежение, нетолерантност, ксенофобия и мръсотия. Последният път във Виена: срещу операта в центъра на града в малко паркче посред бял ден една тумба муджахидини налягали кой където свари , а наоколо невъобразима мръсотия. И това в сърцето на стара Европа. Мисля, че ще става по-зле, а не по-добре. Европа е разединена и отслабена. Навлизащите от Азия и Африка кохорти, тепърва ще създават големи проблеми от всякакво естество. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

10xalot написа:Навлизащите от Азия и Африка кохорти, тепърва ще създават големи проблеми от всякакво естество. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..
Иска ми се да ти кажа, че това е само там, но и тук навлизат: в друго съотношение от Европа, но факта е че caucasions са на границата да са малцинство в Северна Америка и е въпрос на няколко поколения да станат такова. Така че готви децата си за реалността, такава каквато ги очаква......
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от NightMartini »

10xalot написа:Ivandaman, Klisurov, myhataII, newcomer, miteto, ablood, Павел, Bistra, tonich, Kan_Tangra, roumensp, pumpy, със сигурност пропускам някого: prace беше започнал/а една доста любопитна според мен тема - От Канада в Европа. Аз съм един от тези българи, които най-вероятно до края на годината ще акостира със семейството си в Канада. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..

Това не е извънредна вежливост, а искренна добронамереност.
Успех, по-малко разочарования и повече щастливи моменти.
Намирането на живи хора тук ще направи адаптацията ви по-лесна. Не върви просто за да вървиш, а да за сбъднеш мечтите си. Не страдай когато паднеш – приеми го за опит.
Вратите ми са винаги отворени за хора, които имат нужда от помощ и подкрепа.

Мартин
Монреал
Телефон 438-931-7976
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

10xalot написа:Ivandaman, Klisurov, myhataII, newcomer, miteto, ablood, Павел, Bistra, tonich, Kan_Tangra, roumensp, pumpy, със сигурност пропускам някого: prace беше започнал/а една доста любопитна според мен тема - От Канада в Европа. Аз съм един от тези българи, които най-вероятно до края на годината ще акостира със семейството си в Канада. Понеже това го подготвям от доста време, реших преди това да се запозная по-отблизо ( наистина че само като турист ) и със стария континент. Все пак, отиваме на другия край на света. Добре е да познаваме и това което оставяме далеч след нас. После пред вид основно разстоянията ще бъде доста по-трудно за такива пътешествия. Без Скандинавието не остана почти нито една по-значима страна, която да не съм посетил. И не става дума само за големите западноевропейски столици, но и за доста по закътани и непопулярни дестинации. Темата тук си вървеше логично докъм 3-тата страница. След това, по някаква причина решихте да използвате това пространство за да се препирате: “моргидж” или наем, талашитка в Канада или панелка в Русе ( откъдето съм и аз, макар че от години живея в София ), или с други думи на кой му е по-голям...Въпреки това, реших да си изгубя неделята с надеждата все пак да науча нещо полезно. Не искам никого да обиждам и съжелявам, че трябва да го кажа, но това което научих е че с малки изключения ( Klisurov, Kan_Tangra, ivandaman, донякъде и roumensp ), повечето от вас са претърпели явни повреди в софтуера. Докато четях постовете ви се подсетих и за един стар филм - "Седем". За тези от вас, които са го пропуснали ставаше въпрос за седемте смъртни гряха: лакомия, алчност, леност, гняв, гордост, похот и завист. Оставям на вас да си разпределите на кой какво му подхожда най-добре. Защо обаче си позволявам да се обръщам към вас по този начин? Отговорът е: защото много от нас напускат страната ни не по икономически причини, а защото в голям процент сънародниците ни тук претърпяха подобен срив в софтуера си. И защото други като мен са разбрали, че да се бориш със това е като да се бориш с вятърните мелници на Дон Кихот. Явно причините за това обаче не се крият в мястото, а в чипа. Единствено когато lutar отправи конкретен въпрос, малко се укротихте и подходихте чисто човешки и конструктивно. Може би защото и той е новак като мен, има много още да папка и няма как да ви бъде някаква конкуренция. Апелът ми е: не обръщайте форума на място за избиване на комплекси, самохвалство и обиди на кой колко у е IQ-то. Всъщност силно ми се иска да вярвам, че съм в голяма грешка и всички вие сте едни прекрасни и слънчеви хора. Ако е така, няма да се извинявам защото знам че няма да приемете никакви извинения, но наистина ще се радвам ако съм в грешка за вас. Сега по първоначалната тема: Европа. На някои от местата съм се връщал втори път, на други за трети. Няма да открия топлата вода, ако кажа че Европа не е това което беше допреди 10-ина години. Прави впечатлени все по-голямо напрежение, нетолерантност, ксенофобия и мръсотия. Последният път във Виена: срещу операта в центъра на града в малко паркче посред бял ден една тумба муджахидини налягали кой където свари , а наоколо невъобразима мръсотия. И това в сърцето на стара Европа. Мисля, че ще става по-зле, а не по-добре. Европа е разединена и отслабена. Навлизащите от Азия и Африка кохорти, тепърва ще създават големи проблеми от всякакво естество. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..

Тц, ти не си за Канада ,такива чувствителни философи като теб полудяха тук, по добре си седи в България, сериозно ти го казвам ,такова село и простотия няма как да го издържиш !
Успех с чиповете ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от silvestur »

Точно някои от "чувствителните философи" имат реални шансове да намерят своето място тук. И да, в Канада се е изсипал народ от цял свят, но аз нямам никакъв проблем с младите напълно адекватни хора независимо от техния произход и цвят на кожата. A те са една огромна част от имигрантските деца второ и трето поколение - прагматични и наясно с това, което искат. Канада е далеч по-дружелюбна държава от старите европейски аристократки. Там е красиво, BCBG, с внимание към детайла (вашият подчертан източно-европейски акцент е само един от тези детайли и получава съответното "внимание").
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

10xalot написа:Ivandaman, Klisurov, myhataII, newcomer, miteto, ablood, Павел, Bistra, tonich, Kan_Tangra, roumensp, pumpy, със сигурност пропускам някого: prace беше започнал/а една доста любопитна според мен тема - От Канада в Европа. Аз съм един от тези българи, които най-вероятно до края на годината ще акостира със семейството си в Канада. Понеже това го подготвям от доста време, реших преди това да се запозная по-отблизо ( наистина че само като турист ) и със стария континент. Все пак, отиваме на другия край на света. Добре е да познаваме и това което оставяме далеч след нас. После пред вид основно разстоянията ще бъде доста по-трудно за такива пътешествия. Без Скандинавието не остана почти нито една по-значима страна, която да не съм посетил. И не става дума само за големите западноевропейски столици, но и за доста по закътани и непопулярни дестинации. Темата тук си вървеше логично докъм 3-тата страница. След това, по някаква причина решихте да използвате това пространство за да се препирате: “моргидж” или наем, талашитка в Канада или панелка в Русе ( откъдето съм и аз, макар че от години живея в София ), или с други думи на кой му е по-голям...Въпреки това, реших да си изгубя неделята с надеждата все пак да науча нещо полезно. Не искам никого да обиждам и съжелявам, че трябва да го кажа, но това което научих е че с малки изключения ( Klisurov, Kan_Tangra, ivandaman, донякъде и roumensp ), повечето от вас са претърпели явни повреди в софтуера. Докато четях постовете ви се подсетих и за един стар филм - "Седем". За тези от вас, които са го пропуснали ставаше въпрос за седемте смъртни гряха: лакомия, алчност, леност, гняв, гордост, похот и завист. Оставям на вас да си разпределите на кой какво му подхожда най-добре. Защо обаче си позволявам да се обръщам към вас по този начин? Отговорът е: защото много от нас напускат страната ни не по икономически причини, а защото в голям процент сънародниците ни тук претърпяха подобен срив в софтуера си. И защото други като мен са разбрали, че да се бориш със това е като да се бориш с вятърните мелници на Дон Кихот. Явно причините за това обаче не се крият в мястото, а в чипа. Единствено когато lutar отправи конкретен въпрос, малко се укротихте и подходихте чисто човешки и конструктивно. Може би защото и той е новак като мен, има много още да папка и няма как да ви бъде някаква конкуренция. Апелът ми е: не обръщайте форума на място за избиване на комплекси, самохвалство и обиди на кой колко у е IQ-то. Всъщност силно ми се иска да вярвам, че съм в голяма грешка и всички вие сте едни прекрасни и слънчеви хора. Ако е така, няма да се извинявам защото знам че няма да приемете никакви извинения, но наистина ще се радвам ако съм в грешка за вас. Сега по първоначалната тема: Европа. На някои от местата съм се връщал втори път, на други за трети. Няма да открия топлата вода, ако кажа че Европа не е това което беше допреди 10-ина години. Прави впечатлени все по-голямо напрежение, нетолерантност, ксенофобия и мръсотия. Последният път във Виена: срещу операта в центъра на града в малко паркче посред бял ден една тумба муджахидини налягали кой където свари , а наоколо невъобразима мръсотия. И това в сърцето на стара Европа. Мисля, че ще става по-зле, а не по-добре. Европа е разединена и отслабена. Навлизащите от Азия и Африка кохорти, тепърва ще създават големи проблеми от всякакво естество. В това отношение Канада има стройна политика и визия за следващите години. Аз имам две малки деца и моите основи приоритети са свързани с тяхното бъдеще. ..
Аз също не се заяждам, но понеже не си ме споменал в изключенията, ако може да цитираш кое мое изказване показва, че имам повреди в софтуера?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от umeiko »

Пич, защо мислиш че аз имам толкова малко познати българи в Канада, че и в Хамериката :)
Един съвет от препатил, в момента в който спреш да разчиташ на който и да е, на когото и да е, било той познат, близък, роднина, гадже, колега....ще успееш в Канада и Хамериката.
Тука всички уважават личностите, с мнение, опит и волята да наложат своята гледна точка. Така че приеми заяждането из форума като подготовка за живота ти тука :lol:
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от lutar »

Муха, теб те чувствам някак си най-близък... та да те питам... Ти кой грях си избра?
Публикувай отговор