От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа: ми тука
Ми тука к'во? :^)
Не е ли така? Който си е стъпил на краката, си е купил къща. Който не е,...ми злобее по форумите, че къщите били бараки и се налива с алкохол. Демек бъм отвсякъде. :tmi:

ми таковата
мух обеснява на лутар що е кондо тук
Лутър, като те виждам не си глупав пич, вземи запали автомобила и излез някъде на село, намери някой бостан и там най вероятно ще видиш барачка, ей на това тук в Канада се нарича "къща", необосновано оскъпени от местните изроди банките и лапнишараните кълват ли кълват и после почват да пъшкат ... :lol:

Кондо майна са новите кооперации във Варна където са затворени комплекси с охрана, фитнеси, басейни, тераси на последния етаж с барбекюта,
Във кондотата живеят млади хора, разбирай го както искаш , а във кварталните бараки дърти тролове ! ;) :rofl: :lol:
а последващата ти реплика с която го репликираш бе да обесниш за апартаментите под наем,кой живеел там,как миришело

точно ни в клин ни в ръкав
сама знаеш ква е разликата м/у кондоминиумите и апартаментите под наем ,
ма няма си ти ако не се направиш на интересна
с което всеки е запознат и не му обръща внимание
а в случая аз малко се задълбочих
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

Освен покупната си цена влече след себе си и кондо фий, които се плащат за целия период, докато си му собственик ( не знам дали месечно или годишно, но тук могат да дадат разяснения собствениците на такива)
Кодо фии-то може да е примерно 450 месечно. Включва вода, отопление и др. неща, които може и сам да си ги вършиш. Много глупави правила и ограничения, които ако не спазваш или не плащаш, съседите от "кооперацията" могат направо да те изхвърлят от блока, или от комплекса къщички. Ремонтите там са отделно, тоест върху кондо таксата. Когато "домсъвета" реши или нарочно назначената фирма за мениджмънт. Извършват се от фирими, които нямаш право да избереш сам, както и да поправяш много от нещата сам.
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от jovani »

7George написа:
Освен покупната си цена влече след себе си и кондо фий, които се плащат за целия период, докато си му собственик ( не знам дали месечно или годишно, но тук могат да дадат разяснения собствениците на такива)
Кодо фии-то може да е примерно 450 месечно. Включва вода, отопление и др. неща, които може и сам да си ги вършиш. Много глупави правила и ограничения, които ако не спазваш или не плащаш, съседите от "кооперацията" могат направо да те изхвърлят от блока, или от комплекса къщички. Ремонтите там са отделно, тоест върху кондо таксата. Когато "домсъвета" реши или нарочно назначената фирма за мениджмънт. Извършват се от фирими, които нямаш право да избереш сам, както и да поправяш много от нещата сам.
А също така може и да е 750 или 1150 на месец - аз лично съм бил в първият случай, а познавам хора от вторият...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в Европа

Мнение от Kan_Tangra »

Аз лично съм чувал хора, споделяли, че плащат кондо фий от 200 до 1200$.
Може да има по-малко или повече от тоя диапазон, но него със сигурност го има.
Говоря за Монреал специално.
Дори съм виждал да се предлагат кондо-та, даунтаун, на безценица, примерно 350к,
но кеча е, че влачат заедно със себе си огромно кондо фий.
По-високите кондо фийта включват басейни, фитнеси, градини на покрива, обслужващ персонал, охрана, портиери, чистачи, майстори за ремонт, дори и видеотехника и камери по коридорите.
В някои е включено само отоплението на общите части, в други цялото.
В някои има големи зали за партита, които могат да се резервират, дори и заведения.
В кондо фий-то може да ти е включено косенето на тревата, почистването на снега пред входа, гаражите и паркоместата, някои от ремонтите.

Според мен точно кондо фийто е тънката разлика до колко финансово си струва една инвестиция в кондо. Която малко хора си играят да смятат правилно.
И пак се връщаме на класическата северноамериканска максима, че "в добрия случай", имотите с високи разходи за поддръжка, 'теоретично' би трябвало да си вдигат цената ежегодно.
В повечето случаи наистина се оказва така. Въпросът е да избираш внимателно. Все пак има и набутвации.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от jovani »

Щом сме тръгнали да си говорим за инвестиции в недвижими имоти и "логиката" за вдигането на цените им - то въпросът е много прост. Докато банките са готови да осигуряват моргиджи и лихвеният процент намалява, то цените на имотите ще растат.

Проблемите настъпват, когато поне един от тези два фактора не е налице. Банките имат резерви и не могат да отдават повече от 10 пъти резервите си, а ако започне вълна от дифолти (поради една или друга причина - например срив в икономиката на някоя провинция, довеждащ до много високи нива на безработица и т.н.) - тогава банките стават "собственици" на имоти и други задължения, които не могат да продадат и резервите им бързо се стопяват (при леверидж 10 към 1). В един момент те не могат да покрият изискванията от закона и спират да отдават моргиджи, което още повече влошава положението. За последен път в Канада това се е случвало в началото на 90-те години, в САЩ се случи наскоро...

Стоковият пазар е същата работа, но там цикъла просто е по-кратък (статистически погледнато).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Koko »

jovani написа:Щом сме тръгнали да си говорим за инвестиции в недвижими имоти и "логиката" за вдигането на цените им - то въпросът е много прост. Докато банките са готови да осигуряват моргиджи и лихвеният процент намалява, то цените на имотите ще растат.

Проблемите настъпват, когато поне един от тези два фактора не е налице. Банките имат резерви и не могат да отдават повече от 10 пъти резервите си, а ако започне вълна от дифолти (поради една или друга причина - например срив в икономиката на някоя провинция, довеждащ до много високи нива на безработица и т.н.) - тогава банките стават "собственици" на имоти и други задължения, които не могат да продадат и резервите им бързо се стопяват (при леверидж 10 към 1). В един момент те не могат да покрият изискванията от закона и спират да отдават моргиджи, което още повече влошава положението. За последен път в Канада това се е случвало в началото на 90-те години, в САЩ се случи наскоро...

Стоковият пазар е същата работа, но там цикъла просто е по-кратък (статистически погледнато).
Вземи и си напиши домашното, защото пак пишеш неверни неща и като те хване човек в крачка че не знаеш за какво приказваш, после другите са ти виновни.
Можеш ли да посочиш източник, например в уебсайта на Банк оф Канада, където да е посочено какво е изискването към канадските търговски банки по отношение на това какъв резерв трябва да поддържат?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:Щом сме тръгнали да си говорим за инвестиции в недвижими имоти и "логиката" за вдигането на цените им - то въпросът е много прост. Докато банките са готови да осигуряват моргиджи и лихвеният процент намалява, то цените на имотите ще растат.

Проблемите настъпват, когато поне един от тези два фактора не е налице. Банките имат резерви и не могат да отдават повече от 10 пъти резервите си, а ако започне вълна от дифолти (поради една или друга причина - например срив в икономиката на някоя провинция, довеждащ до много високи нива на безработица и т.н.) - тогава банките стават "собственици" на имоти и други задължения, които не могат да продадат и резервите им бързо се стопяват (при леверидж 10 към 1). В един момент те не могат да покрият изискванията от закона и спират да отдават моргиджи, което още повече влошава положението. За последен път в Канада това се е случвало в началото на 90-те години, в САЩ се случи наскоро...

Стоковият пазар е същата работа, но там цикъла просто е по-кратък (статистически погледнато).
Вземи и си напиши домашното, защото пак пишеш неверни неща и като те хване човек в крачка че не знаеш за какво приказваш, после другите са ти виновни.
Можеш ли да посочиш източник, например в уебсайта на Банк оф Канада, където да е посочено какво е изискването към канадските търговски банки по отношение на това какъв резерв трябва да поддържат?
Канада действително е една от малкото страни в които няма "Reserve Requirements", което обяснява защо банките правят каквото си поискат.
http://www.bankofcanada.ca/wp-content/u ... wp97-8.pdf

Обаче има една международна спогодба "Базел III", която дори Кандските банки ще се наложи да имплементират...
http://www.cba.ca/en/media-room/50-back ... -in-canada

Комичното в случая е, че доколкото си спомням преди известно време коментирахме във форума групата от стандарти "Базел" и то не с кой да е, ами с Коко, но явно е позабравил, та е дошло време да му ги припомня...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от klisurov »

Lutur, в Канада има три (ако бъркам ме поправете) типа жилищни имота:
Блок (различно големи) с апартаменти за отдаване под наем.
Блок или "парцел" с къщи, закупени от собственици. Нарича се Condominium, или Кондо на кратко.
Къщи, различен тип и различно големи. Навярно тук са и Duplex, Triplex, и т.н. ...plex. Сграда на два етажа с два имота е Duplex. Два етажа с черири имота е Четириплекс и т.н.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от ivanko13 »

Bistra написа:В Канада е обратното. В апартаменти под наем живеят мухлясали социаладжии дошли едно време с баща ми, разбирай 60 годишни, които поглъщат с наслада пакистански аромати и си мечтаят за "младо". :rofl: :D
Някои се оправят, а други си остават бъмове доживот. ;)
А в къщите живеят оправни професионалисти на средна възраст, плащащи моргидж и един милион utilities, държат термостата на неефикасния фърнис на минимум щото иначе не излиза исапа... Канадците им викат "house poor"... Някой път "house rich"/"cash poor"... Естествено е да са малко тези които ще си признаят ,че са в подобна ситуация и ,че треперят да не останат без работа... Както казахме, животът не е само в черно и бяло...


A house-poor couple confronts a looming cash crunch
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

ivanko13 написа:
Bistra написа:В Канада е обратното. В апартаменти под наем живеят мухлясали социаладжии дошли едно време с баща ми, разбирай 60 годишни, които поглъщат с наслада пакистански аромати и си мечтаят за "младо". :rofl: :D
Някои се оправят, а други си остават бъмове доживот. ;)
А в къщите живеят оправни професионалисти на средна възраст, плащащи моргидж и един милион utilities, държат термостата на неефикасния фърнис на минимум щото иначе не излиза исапа... Канадците им викат "house poor"... Някой път "house rich"/"cash poor"... Естествено е да са малко тези които ще си признаят ,че са в подобна ситуация и ,че треперят да не останат без работа... Както казахме, животът не е само в черно и бяло...


A house-poor couple confronts a looming cash crunch
E някой да ми обясни:
- за какво им е на двойка с едно дете 4 спални и 5 и половина бани ??? Излиза, че те за планирали тази къща за самите себе си, понеже детето е непланирано.....

Двора е страхотен, но решението им е глупаво, лично мнение
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от jovani »

Както и още един въпрос: защо са им отпуснали висок моргидж за хора в тяхното финансово положение?
Отговор: за да продължи "мечтата" на останалите с още един ден, месец, година...
Виновни са както те, така и тези, които са ги подлъгали за този "дийл", и в края на краищата всички ще операт пешкира.
Събпрайм, нещото което в Канада не съществува.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от dea »

pumpy написа:E някой да ми обясни:- за какво им е на двойка с едно дете 4 спални и 5 и половина бани ??? Излиза, че те за планирали тази къща за самите себе си, понеже детето е непланирано.....
Не е ли тази причината?
His wife’s family was already living in the Toronto area and since he planned to bring his own parents here as well, the couple looked for a place that would fit all of them.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от Iris »


E някой да ми обясни:
- за какво им е на двойка с едно дете 4 спални и 5 и половина бани ??? Излиза, че те за планирали тази къща за самите себе си, понеже детето е непланирано.....
Индийска работа, пресметнали са всичко правилно.
Ако гледаме баните- ще докарат още 2-3 семейства екстендед фамили,
свекървата ще гледа бебето, дядото ще стриже тревата, другите ще търсят начин да се легализират и след време дворът ще е детска градина...
Тъщата и тъстът са в Онтарио, така че и те могат да помагат за гледането на бебето и с финанси, както си е по стара индийска традиция...
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от lutar »

klisurov написа:Lutur, в Канада има три (ако бъркам ме поправете) типа жилищни имота:
Блок (различно големи) с апартаменти за отдаване под наем.
Блок или "парцел" с къщи, закупени от собственици. Нарича се Condominium, или Кондо на кратко.
Къщи, различен тип и различно големи. Навярно тук са и Duplex, Triplex, и т.н. ...plex. Сграда на два етажа с два имота е Duplex. Два етажа с черири имота е Четириплекс и т.н.
А няма ли, вариант за самостоятелно (независимо) жилище без големи дворове, треви и други подобни ангажименти (нещо по умерено), малка, градска къща или нещо подобно... Прави ми впечатление, че съпътстващите разходи на един имот в Канада могат да бъдат доста "заробващи", особено като се прибавят към неминуемата ипотека, или както се казваше там...
Май не е трудно едно българче, израснало в соца да си надене хамута преследвайки северо-американската мечта... :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

lutar написа:
klisurov написа:Lutur, в Канада има три (ако бъркам ме поправете) типа жилищни имота:
Блок (различно големи) с апартаменти за отдаване под наем.
Блок или "парцел" с къщи, закупени от собственици. Нарича се Condominium, или Кондо на кратко.
Къщи, различен тип и различно големи. Навярно тук са и Duplex, Triplex, и т.н. ...plex. Сграда на два етажа с два имота е Duplex. Два етажа с черири имота е Четириплекс и т.н.
А няма ли, вариант за самостоятелно (независимо) жилище без големи дворове, треви и други подобни ангажименти (нещо по умерено), малка, градска къща или нещо подобно... Прави ми впечатление, че съпътстващите разходи на един имот в Канада могат да бъдат доста "заробващи", особено като се прибавят към неминуемата ипотека, или както се казваше там...
Май не е трудно едно българче, израснало в соца да си надене хамута преследвайки северо-американската мечта... :)
Много е трудно, надяват си го и после почват да питат другите, а вие няма ли да си вземете къща ?
:rofl: :lol:

Има няма 5, 10 години и се наиграят , защото Лутър само първите 5 години плащаш лихвите по заема !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор