От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

succes, малко встрани от темата е, ама се чудя какво е мнението ти за вариационния извод на уравнението на Шрьодингер. Не очаквам да си много добре запознат с материала, но виждам, че това не би ти пречило да имаш мнение по въпроса.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

succes написа: Значи да разбирам че плащаш 1500 и забравяш, така ли? Не ми казвай че като ти прокапе покрива, пак с 1500 ще го оправиш или ремонт някакъв, данъци и т.н.
По съвсем груби сметки си излиза поне 2 пъти повече от наем..
Ние си купихме къщата юли 2014, градушката удари септември 2014.
Покрива ми е около 3800 квадратни стъпки, смяната му струва около 10 месечни вниски по ипотеката, гаранцията на метален покрив е 50 години.
Моя е сменян през 2006 и миналата година нямаше нужда от смяна - според специалистите има няколко места, които са започнали да губят покритието си и ремонт би струвал около вноска и половина. Но не е необходимо все още. Между другото, застрахователната компания плати смяна на целия покрив, така че не би ми струвало НИЩО, ако искам да го сменя. И за да няма нови безсмислени коментари, застраховката НЕ ми се повиши, ако и да имах щета и плащане за около 40к ( не се опитвайте да ми смятате ипотеката по обратния път, застраховката плати покрива, дека, боядисване и лични вещи, ударени от градушката)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

speedy написа:succes, малко встрани от темата е, ама се чудя какво е мнението ти за вариационния извод на уравнението на Шрьодингер. Не очаквам да си много добре запознат с материала, но виждам, че това не би ти пречило да имаш мнение по въпроса.
Когато ти ми обясниш защо Л-допа + декарбоксилаза -> допамин не може да проникне в мозъка.
Иначе твоето частно диференциално уравнение от втори ред не ме греело со фа: ама съм порешавал туй-онуй на времето.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от lutar »

succes написа:частно диференциално уравнение от втори ред
Да живее УикипедиЯ... поне да беше сменил словореда...:lol:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от klisurov »

succes написа:... юруш да се покажеш като пърле пред майка си.
Аз няма какво и кому да показвам.
Това, какво съм имал или каквото имам по никакъв начин не помага, нито пък пречи някому.
Нито пък имам желание да убеждавам теб или когото и да е било в каквото и да е било.
Чисто и просто си губя времето (предизвиквайки недоволство у по-добрата ми половинка :( ) да споделя СОБСТВЕН опит свързан с близо 15 години процес на установяване и адаптиране в Монреал.

Усещам на собствен гръб и наблюдавам със собствените си очи околните какво е да си първо поколение емигрант в Монреал (забележи, не пиша в Канада или в Кебек, а само в града, където съм се установил).
Отделно имам и някаква база за сравнение с New Haven, CT; Brussel, Belgium и донякъде София, България.

Отделно, че за 6 години (откакто не съм бил в БГ), още не съм стигнал стандарта си от преди да емигрирам.
Емигрирането е процес сУрав и кУрав и ако има от къде да попрочетеш нещо, все е от полза.

Мухата предпочита да е под наем, Павел си е купил кондо, Пумпалов къща.
Всеки за себе си е прав.
Аз написах АЗ какво съм направил и защо мисля, че не е лошо.
Това ти или някой друг какво ще направи или е направил би било само информация. Нищо повече.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от scoubidou »

klisurov написа:
Отделно, че за 6 години (откакто не съм бил в БГ), още не съм стигнал стандарта си от преди да емигрирам.
Емигрирането е процес сУрав и кУрав и ако има от къде да попрочетеш нещо, все е от полза.
Еми как да го постигнеш, поне започни работа някъде, няма само жена ти да те храни.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

lutar написа:
succes написа:частно диференциално уравнение от втори ред
Да живее УикипедиЯ... поне да беше сменил словореда...:lol:
За какво да го сменям като се казва така, ти смени уикипедията от която сравняваш.
Иначе чрез субституция се привежда обикновено диференциално уравнение, което може да се реши по конвенционалните методи, линейната алгебра(собствени числа и вектори) или чрез трансформациите на Лаплас.
Оди рови сега, не се блещи.
Ето ти и на френски
Equation differentielle partielle, другото е ordinaire.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

пак да ви напомня защото се самозабравяте когато обевявате ,че сте си купили къщи,кондота или друго недвижимо имущество в канада
нищо не сте си купили,нямате никакво свое имущество,просто сте взели моргидж и имуществото в момента което считате за свое е на банката
и ще стане евентуално ваше след 20-25-30 години

така,че по полека с изцепките кой какво бил си купил,плс
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

newcomer написа: и ще стане евентуално ваше след 20-25-30 години
Е и? Ти да не се сдоби магически със собствен апартамент веднага след като завърши гимназия? Или ти се наложи да поработиш известно време?
Може да си работил по-малко от 20-25-30 години, за да го придобиеш, ама нали се сещаш като стане време за пенсия и се продава къщата, кой ще удари по-голяма кешовица - ти със седемдесетте квадрата бетон в Русе или някой със 150 квадрата талашит в Монреал? За Торонто и Ванкувър да не говорим, те сигурно ще могат да купят цялата ти кооперация, с печалбата.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

miteto написа:
newcomer написа: и ще стане евентуално ваше след 20-25-30 години
Е и? Ти да не се сдоби магически със собствен апартамент веднага след като завърши гимназия? Или ти се наложи да поработиш известно време?
Може да си работил по-малко от 20-25-30 години, за да го придобиеш, ама нали се сещаш като стане време за пенсия и се продава къщата, кой ще удари по-голяма кешовица - ти със седемдесетте квадрата бетон в Русе или някой със 150 квадрата талашит в Монреал? За Торонто и Ванкувър да не говорим, те сигурно ще могат да купят цялата ти кооперация, с печалбата.

мите това което казаваш може и да е така,може и да не е така
в случая не коментираме някакви си фючърсни сделки които биха били приносители на солидни дивиденти,или загуби,според зависи
репликата ми е конкретно отправена към хората взели моргидж да се изказват по правдиво
правилното е да казват взех моргидж,а не купих си имот
щото покупката на имота е някъде във фючъра
един вид я камилата я камиларя
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

Ти па голям педант си бил, цепиш семантиката на две :D Някой като вземе заем от банката да стартира нов бизнес, кво казва "Започвам бизнес" или "Банката започва бизнес" ;) Или като купи кола на изплащане кво казва "Купих кола" или "The finance arm of the auto dealer gave me a loan".
Щом искаш да си супер-точен, най-вярно е "Купих имот като за целта взех моргидж от банката" :D
Пък и все тая, така или иначе даунпеймънтите в Торонто и Ванкувър са колкото един среден русенски апартамент, че сигурно и повече.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
pumpy написа:
succes написа:
pumpy написа:
succes написа: Пумпи, ти пак само от твоята камбанария, така поднесена информацията и аз не виждам защо да не изплащаш къща.
Това за 100-те хиляди, някой беше спонеал нещо си та оттам.
Когато няма какво да кажем, започваме с личните сравнения...
А от чия камбанария да гледам ? Тази на брата, на лелята на един приятел на жена ми, не ми е позната, ерго не мога да гледам от нея....
Ти имаш ли пример където наема е Х, ипотеката е Х+800, и след 30 години под наем имаш нещо, което може да продадеш за 300 пъти Х.
Ако имаш такъв пример дай да го видим, че да разберем какво дърво е "талашитеното бунгало"
Бе гледай си от твоята камбанария, ама удряй ги тия камбани по дискретно.
Както обикновенно НЯМА да чуем/прочетем конкретен пример, а само общи приказки и лични определения...защо ли още се изненадвам ?
Пумпъл, още колко ще те чакаме да постнеш кокошарника, като биеш камбаната бий я като хората !

Мух,не чакай снимки
хората ги е срам да покажат какви курници са си купили за дом

на единия градушката му надупчила покрива,на другия вятъра му отвял дограмата

купуват боклуци заради ниските си финансови възможности които никой друг не ги иска

ти кво си мислиш,че тия материалисти,ако имаха кво да покажат дали нямаше да те залеят със снимки
ама нямат
така,че снимки скоро няма да видиш
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

miteto написа:Щом искаш да си супер-точен, най-вярно е "Купих имот като за целта взех моргидж от банката" :D
Не знам законите в другите провинции, но при нас имаш Title, на който пише, че си собственик, пък какво дължиш на една или повече банки си е твоя работа. Ти и след като си изплатиш жилището (а и преди това) можеш да "заложиш" една част от него, за да получиш кредитна линия с максимално нисък процент на лихвата, нали. И в двата случая частта от жилището, която си заложил служи за collateral, но ти си собственика по документи, не банката.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
miteto написа:Щом искаш да си супер-точен, най-вярно е "Купих имот като за целта взех моргидж от банката" :D
Не знам законите в другите провинции, но при нас имаш Title, на който пише, че си собственик, пък какво дължиш на една или повече банки си е твоя работа. Ти и след като си изплатиш жилището (а и преди това) можеш да "заложиш" една част от него, за да получиш кредитна линия с максимално нисък процент на лихвата, нали. И в двата случая частта от жилището, която си заложил служи за collateral, но ти си собственика по документи, не банката.

румба не ми рзаправяй алабалистики
имота ,ако беше твоя собственост нямаше да продължаваш да правиш ежемесечни вноски към банката която ти е осигурила кредит за да си го закупиш

като си го изплатиш след Н години ела и заповядай да кажеш аз живея в собственно жилище
другото тайтъл,майтъл са пълни глупости
утре спреш ли да плащаш си бездомник,как му викаха в канадата
Хоум лес
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в Европа

Мнение от Marto »

roumensp написа:
miteto написа:Щом искаш да си супер-точен, най-вярно е "Купих имот като за целта взех моргидж от банката" :D
Не знам законите в другите провинции, но при нас имаш Title, на който пише, че си собственик, пък какво дължиш на една или повече банки си е твоя работа. Ти и след като си изплатиш жилището (а и преди това) можеш да "заложиш" една част от него, за да получиш кредитна линия с максимално нисък процент на лихвата, нали. И в двата случая частта от жилището, която си заложил служи за collateral, но ти си собственика по документи, не банката.
Точно така е, Румба.

Сега, ако ще задълбаваме, "моргиджа", от чисто техническа гледна точка, НЕ е заем. И също така, като купуваш къща не "вземаш" моргиджа, а всъщност го "даваш": "Сульо Пулев grants a mortgage to the Big Bad Canadian Bank". Тва, което грантваш на банката е "security interest in" твоята къща.

Между другото, много хора тук имат сто, двеста че и повече хиляди чиста стойност в домовете си, така че ако банката въобще притежава нещо, то е само някакъв процент. Няма нужда да чакам 20 или 30 години, ако продам къщата си утре, мога да си купя... хайде, половината кооперация на батката. Ако имах бензиностанция като михата2, щеше да е друго ;)
Публикувай отговор