От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

BTW, като си говорим за къщи от тухли: в Сиатъл преживях земетресение от 6.9 степен и единствените сгради, които пострадаха бяха тухлени сгради в даунтаун, високите сгради от бетон и стъкло и "талашитките" не му обърнаха внимание.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

roumensp написа:
newcomer написа:мите това поне което виждам си е самостоятелна къща и то истинска ,а не монтреалска талашитка
Ами то и тая е самостоятелна, като Боянската, единственият проблем е, че не е цялата твоя. :D
Не е голяма, но e само 338К (224K евро), а ако беше в Монреал сигурно щеше да е доста по-малко.
http://www.bettinareidgroup.ca/SouthSur ... ion=filter"



А ако се опиташ да ми кажеш нещо за района (Grandview Corners), гарантирам ти, че е много по-благоустроен от Бояна.
Това не може да се сравнява с боянската къща. Има много прозорци, докато боянската има и блиндирана врата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от klisurov »

succes написа:
klisurov написа:На месец масрафа (ипотека, municipal tax & school tax и застраховката) ми е под $1'500 (къщето нито е голямо, нито е в някой от престижните квартали на Острова).
Значи да разбирам че плащаш 1500 и забравяш, така ли? Не ми казвай че като ти прокапе покрива, пак с 1500 ще го оправиш или ремонт някакъв, данъци и т.н.
По съвсем груби сметки си излиза поне 2 пъти повече от наем.
Май още един дет пише без да чете, а още по-малко да мисли.

Сметки ти са повече от груби - данъци и такси съм ги включил.
Колкото до покрива и ремонти - почти всички сериозни ремонти са с 10 години гаранция, т.е. плащаш веднъж на 10 г.
Според твоите груби сметки, трябва да предвидя $1'500 на месец за ремонти. Това за 10 години прави скромните $180'000.
Какви ли ремонти ще да са това - къщето е скромно Town House с има няма 60 квадрата покрив?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
newcomer написа:мите това поне което виждам си е самостоятелна къща и то истинска ,а не монтреалска талашитка
Ами то и тая е самостоятелна, като Боянската, единственият проблем е, че не е цялата твоя. :D
Не е голяма, но e само 338К (224K евро), а ако беше в Монреал сигурно щеше да е доста по-малко.
http://www.bettinareidgroup.ca/SouthSur ... ion=filter"



А ако се опиташ да ми кажеш нещо за района (Grandview Corners), гарантирам ти, че е много по-благоустроен от Бояна.


ми не е лоша като визия и цена
ако мейтовете и те са готини може всеки уикенд да се заформя суингър парти
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от optics »

Улисани в убиването на времето на батката до мача, виждам че не сте обърнали внимание на фактите за които споменах, а именно че "талашитките" навлизат все по уверено в България, все повече ги възприемат и търсят (както и ред други неща първоначално оплювани се приемат все повече).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от optics »

newcomer написа: нямат нищо общо с безкрайно надценената цена на талашитките
И друг път е коментирано. Едно нещо е надценено ако седи и не се купува. Това че талашит струва еди колко си, може да те чуди и омайва, но щом не се заседява на пазара, значи не е надценено. И аз тъй се чудя и мая разни дизайнерски рокли как може да струват хиляди и десетки и стотици хиляди долари, ама явно има кой да ги купува.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от klisurov »

myhata II написа:... докато не си постват кокошарниците в снимки, да се види аджеба за какво иде реч
Google me :lol:
Малка е, Мух, малка, далеч от къщата на мечтите ми :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:
succes написа: Пумпи, ти пак само от твоята камбанария, така поднесена информацията и аз не виждам защо да не изплащаш къща.
Това за 100-те хиляди, някой беше спонеал нещо си та оттам.
Когато няма какво да кажем, започваме с личните сравнения...
А от чия камбанария да гледам ? Тази на брата, на лелята на един приятел на жена ми, не ми е позната, ерго не мога да гледам от нея....
Ти имаш ли пример където наема е Х, ипотеката е Х+800, и след 30 години под наем имаш нещо, което може да продадеш за 300 пъти Х.
Ако имаш такъв пример дай да го видим, че да разберем какво дърво е "талашитеното бунгало"
Бе гледай си от твоята камбанария, ама удряй ги тия камбани по дискретно.
Както обикновенно НЯМА да чуем/прочетем конкретен пример, а само общи приказки и лични определения...защо ли още се изненадвам ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
succes написа:
pumpy написа:
succes написа: Пумпи, ти пак само от твоята камбанария, така поднесена информацията и аз не виждам защо да не изплащаш къща.
Това за 100-те хиляди, някой беше спонеал нещо си та оттам.
Когато няма какво да кажем, започваме с личните сравнения...
А от чия камбанария да гледам ? Тази на брата, на лелята на един приятел на жена ми, не ми е позната, ерго не мога да гледам от нея....
Ти имаш ли пример където наема е Х, ипотеката е Х+800, и след 30 години под наем имаш нещо, което може да продадеш за 300 пъти Х.
Ако имаш такъв пример дай да го видим, че да разберем какво дърво е "талашитеното бунгало"
Бе гледай си от твоята камбанария, ама удряй ги тия камбани по дискретно.
Както обикновенно НЯМА да чуем/прочетем конкретен пример, а само общи приказки и лични определения...защо ли още се изненадвам ?
Пумпъл, още колко ще те чакаме да постнеш кокошарника, като биеш камбаната бий я като хората !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: От Канада в Европа

Мнение от grozdan »

Аз да запитам кой и как определи Бояна и Драгалевци за "баровски" квартали? Каквото съм ходил натам никога не ми е харесало - тока спира редовно, улиците са в окаяно състояние, слаб градски транспорт. Ми че то Банкя е в пъти по-добре от тях.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

grozdan написа:Ми че то Банкя е в пъти по-добре от тях.
Ми нищо чудно, Боко е оттам, може да я е пооправил в последните години.
Аз ходих в една тамошна кръчма през 2013 г., храната беше добра. :y:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

newcomer написа:


павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год

Батка, аз от гето не съм изпълзявал - в РусИ никога не съм живял :rofl: И талашитка няма как да ти покажа, щото живея в хай райз кондо, което предполагам се досещаш, е бетонно. Обаче мога да ти обясня моето заробване - кондото го купих март 2009 по време на т. нар. buyers market ; само до края на същата година цената му се вдигна с 100 бона. В момента цената му е 200 бона отгоре и съм го изплатил 70%. При повечето къщи, особено "дитачваните", цените за същия период са се удвоили. При лихва 2% трябва да си идиот (или муха), да не си се заробил с някакъв имот. Ако някога лихвата се вдигне над 5-6 %, го доизплащам накуп.
Всички българи, на които северно-американското грозде е кисело, много обичат да се подиграват на талашитките тук. Аз в САЩ съм живял 15 години все в талашитки и никакъв проблем или неудобство не съм виждал, даже напротив - през 94 преживях земетресение 6.9 по Рихтер (епицентъра беше в Нортридж) - единствените съоръжения които паднаха бяха бетонните - мостове, паркинги, магистрали. Двуетажната къща в която живеех само позаскърца за 2 минути докато трая земетресението и дори една пукнатина не претърпя. Влизал съм в къщи на по 60-70 години, които не бяха мръднали. Ако изобщо се появи проблем с термити - обвиват къщата като пашкул, обгазяват я и след 2-3 дни проблема е решен - това се прави (ако изобщо) веднъж на 30-40 години, време за което българските, дори тухлени, блокове са на разпад.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

roumensp написа:
grozdan написа:Ми че то Банкя е в пъти по-добре от тях.
Ми нищо чудно, Боко е оттам, може да я е пооправил в последните години.
Аз ходих в една тамошна кръчма през 2013 г., храната беше добра. :y:
Аз там ходех редовно в Бялата къща, където Рапона никак не го долюбват, нищо че им е комшия.

http://sofia.zavedenia.com/3487/%D0%91% ... %BA%D1%8F/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Павел написа:
newcomer написа:


павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год

Батка, аз от гето не съм изпълзявал - в РусИ никога не съм живял :rofl: И талашитка няма как да ти покажа, щото живея в хай райз кондо, което предполагам се досещаш, е бетонно. Обаче мога да ти обясня моето заробване - кондото го купих март 2009 по време на т. нар. buyers market ; само до края на същата година цената му се вдигна с 100 бона. В момента цената му е 200 бона отгоре и съм го изплатил 70%. При повечето къщи, особено "дитачваните", цените за същия период са се удвоили. При лихва 2% трябва да си идиот (или муха), да не си се заробил с някакъв имот. Ако някога лихвата се вдигне над 5-6 %, го доизплащам накуп.
Всички българи, на които северно-американското грозде е кисело, много обичат да се подиграват на талашитките тук. Аз в САЩ съм живял 15 години все в талашитки и никакъв проблем или неудобство не съм виждал, даже напротив - през 94 преживях земетресение 6.9 по Рихтер (епицентъра беше в Нортридж) - единствените съоръжения които паднаха бяха бетонните - мостове, паркинги, магистрали. Двуетажната къща в която живеех само позаскърца за 2 минути докато трая земетресението и дори една пукнатина не претърпя. Влизал съм в къщи на по 60-70 години, които не бяха мръднали. Ако изобщо се появи проблем с термити - обвиват къщата като пашкул, обгазяват я и след 2-3 дни проблема е решен - това се прави (ако изобщо) веднъж на 30-40 години, време за което българските, дори тухлени, блокове са на разпад.

Дай снимка на супер вдигнатия имот за Х бона който се вдигнал за 1 година на Нта степен ....в твоята глава
А,досега къде ходи на почивка или пил ли си бирички и водки скоро ?
Казах ви като говорите за кокошкарниците си ги поствайте тука да видят хората кой какъв е муха ли е, идиот ли е или фантазьор !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

klisurov написа:
succes написа:
klisurov написа:На месец масрафа (ипотека, municipal tax & school tax и застраховката) ми е под $1'500 (къщето нито е голямо, нито е в някой от престижните квартали на Острова).
Значи да разбирам че плащаш 1500 и забравяш, така ли? Не ми казвай че като ти прокапе покрива, пак с 1500 ще го оправиш или ремонт някакъв, данъци и т.н.
По съвсем груби сметки си излиза поне 2 пъти повече от наем.
Май още един дет пише без да чете, а още по-малко да мисли.

Сметки ти са повече от груби - данъци и такси съм ги включил.
Колкото до покрива и ремонти - почти всички сериозни ремонти са с 10 години гаранция, т.е. плащаш веднъж на 10 г.
Според твоите груби сметки, трябва да предвидя $1'500 на месец за ремонти. Това за 10 години прави скромните $180'000.
Какви ли ремонти ще да са това - къщето е скромно Town House с има няма 60 квадрата покрив?!?
То май и ти така, нито четеш, нито мислиш, юруш да се покажеш като пърле пред майка си.
Публикувай отговор