От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

roumensp написа:Абе Европа си е Европа, можеш да купиш цяло село в Испания за 230К. :D

http://www.npr.org/sections/parallels/2 ... t=20150823"
Чувал съм, че в Детройт имало къщи и по $1, ама не знам колко е вярно. Тогава за 230К цял квартал ще купиш :D
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

miteto написа:
roumensp написа:Абе Европа си е Европа, можеш да купиш цяло село в Испания за 230К. :D

http://www.npr.org/sections/parallels/2 ... t=20150823"
Чувал съм, че в Детройт имало къщи и по $1, ама не знам колко е вярно. Тогава за 230К цял квартал ще купиш :D

вярно е
виждал съм ги с очите си
цели блокове ,разбирай от корнер до корнер опожарени и разкапани необитаеми къщи и съм виждал табелата продава се за 1 долар
ма май няма мераклии да купят земята в негър сити
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

В Чехия набира популярност виц, разказан от Бабиш преди дни: „Северноамериканските индианци навремето не са преценили вълната от нелегални емигранти от Европа. И къде са те сега?"
http://news.ibox.bg/news/id_424732846"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

succes написа:
Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
А ти на кой я напълни, на банката :rofl:


Още един горд капацитет, пишещ от собствената панелка в Обеля 6, който подобно на Мухата изобщо не вдева от материята, седнал да се присмива на хора, чиито "талашитени" имоти са се вдигнали с по няколко стотин хиляди само за последните 6-7 години |(
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели ![/quote]

Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:[/quote]

А ти на кой я напълни, на банката :rofl:[/quote]

Още един горд капацитет, пишещ от собствената панелка в Обеля 6, който подобно на Мухата изобщо не вдева от материята, седнал да се присмива на хора, чиито "талашитени" имоти са се вдигнали с по няколко стотин хиляди само за последните 6-7 години |([/quote]

Вдигнали със стотин хиляди долара ... :tmi:
Плащай там на банката още 30 години, че да не ги загубиш ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа: Ама ти защо се сравняваш и даваш за пример непрекъснато, нали ако ипотеките бяха по 700-800 долара всеки щеше да се нахвърли на жилище. То и на холивудските звезди не им тежат именията, ама вадят яко кинти.
То идеята е да имаш пари, та да плащаш и да си гледаш кефа, а не като повечето да се свиват и събразяват и треперят за работа, доходи, сметки непрекъснато и т.н.
Е ако само холивудските звезди и аз имахме имоти, то много зле ще да е положението ;)
Никои не очаква да живее за 700 кинта на месец в холивудски палат, нали ?
Но в крайна сметка ипотеките и наемите са съизмерими и дълъг план/време има смисъл.
Всеки сам преценява дали да го види или не
Ти случайно в Холивудски палат ли си?
Кое им е съизмеримото?
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

Marto написа:
newcomer написа:аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
От поне 2 години насам лихвите по ипотечните заеми са под 3%, батка.

succes, това са доходи на семейство, не индивидуални.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от umeiko »

succes написа:
Marto написа:
newcomer написа:аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
От поне 2 години насам лихвите по ипотечните заеми са под 3%, батка.

succes, това са доходи на семейство, не индивидуални.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
Забравяш че трябва да извади 55к при покупка, и още един процент данък агент/държава/продавач, сложи го общо 100к суха пара преди още да си стъпил в къщата...
Да не говориме че ако е стара къщата (100%) означава още едно 20-40к ремонти.....
Или ако си направиш сметката, треба да живееш 10г поне в тази къща че да минеш нулата :lol: , и да се молиш на Харпър, господ де, да не си изгубиш работата, че тогава става мазало.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

......и да се молиш на Харпър, господ де, да не си изгубиш работата, че тогава става мазало.
Ето това последното е много показателно, за тези които искат да изплащат "моята" ипотека вместо своята си: молят се на някой да не си загубят работата, вместо да им се молят да не си тръгнат от съответната позиция.....
Ти случайно в Холивудски палат ли си?
Кое им е съизмеримото?
Не, защото доходите ми не са холивудски.
Аз съм в къща, на която наема е около Х пари, вноската ми на месец е Х-800 пари, застраховка и данъци включени. Е да, дал съм бил 20%, но не виждам как качеството ми на живот се е влошило, след като плащам по-малко, отколкото бих плащал за наем на същата къща.
Е да това лято боядисвах и сменях дека, но едното има 9 години гаранция, второто - 25 и съответно няма да го правя всяка година, я ..... Е да струват пари, спор няма, но и къщата ми струва 1.15 Х вече само за една година -тоест все още не съм на загуба. И определено новия дек и боядисване ще се отразят на стоността й ако реша да я продавам утре, та не виждам проблема да "инвестирам" в поддърката й.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
И защо трябват 100к чист доход, за да изплащаш ипотека, а не наем ?
Със 100к чисто доход ще изплащаш ипотека за 60к на година;
Със 70к чист доход, ще иплащаш ипотека за 40к на месец;
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

umeiko написа:
succes написа:
Marto написа:
newcomer написа:аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
От поне 2 години насам лихвите по ипотечните заеми са под 3%, батка.

succes, това са доходи на семейство, не индивидуални.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
Забравяш че трябва да извади 55к при покупка, и още един процент данък агент/държава/продавач, сложи го общо 100к суха пара преди още да си стъпил в къщата...
Да не говориме че ако е стара къщата (100%) означава още едно 20-40к ремонти.....
Или ако си направиш сметката, треба да живееш 10г поне в тази къща че да минеш нулата :lol: , и да се молиш на Харпър, господ де, да не си изгубиш работата, че тогава става мазало.
Ако не се бе появил Неумелко, цирка нямаше да е пълен :rofl: За какъв данък агент/продавач говориш, при ПОКУПКА на жилище? Явно че освен бонбони Лукче, нищо друго не си купувал през живота си, ама иначе се пънеш да коментираш.
Значи, само купилите жилище би трябвало да треперят да не си загубят работата; при рентиерите е друго - казваш на лендлорда, че си останал без работа и той вместо да те попита за наема, ти носи виенска кифла с каничка кафе :rofl:

Колко съм се заблуждавал, че IT специалистите са хора с акъл! По броя на изписаните глупости тук, даже и Мухата не може да бие Неумелко и Калифорниеца.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

pumpy написа:
......и да се молиш на Харпър, господ де, да не си изгубиш работата, че тогава става мазало.
Ето това последното е много показателно, за тези които искат да изплащат "моята" ипотека вместо своята си: молят се на някой да не си загубят работата, вместо да им се молят да не си тръгнат от съответната позиция.....
Ти случайно в Холивудски палат ли си?
Кое им е съизмеримото?
Не, защото доходите ми не са холивудски.
Аз съм в къща, на която наема е около Х пари, вноската ми на месец е Х-800 пари, застраховка и данъци включени. Е да, дал съм бил 20%, но не виждам как качеството ми на живот се е влошило, след като плащам по-малко, отколкото бих плащал за наем на същата къща.
Е да това лято боядисвах и сменях дека, но едното има 9 години гаранция, второто - 25 и съответно няма да го правя всяка година, я ..... Е да струват пари, спор няма, но и къщата ми струва 1.15 Х вече само за една година -тоест все още не съм на загуба. И определено новия дек и боядисване ще се отразят на стоността й ако реша да я продавам утре, та не виждам проблема да "инвестирам" в поддърката й.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
И защо трябват 100к чист доход, за да изплащаш ипотека, а не наем ?
Със 100к чисто доход ще изплащаш ипотека за 60к на година;
Със 70к чист доход, ще иплащаш ипотека за 40к на месец;
Пумпи, ти пак само от твоята камбанария, така поднесена информацията и аз не виждам защо да не изплащаш къща.
Това за 100-те хиляди, някой беше спонеал нещо си та оттам.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

Павел написа:
umeiko написа:
succes написа:
Marto написа:
newcomer написа:аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
От поне 2 години насам лихвите по ипотечните заеми са под 3%, батка.

succes, това са доходи на семейство, не индивидуални.
Именно, това значи че всеки от двамата трябва да вади по поне 70 000-80 000 бруто, че нетото като го умножиш по две да дава 100 000 за двамата. Те колко семейства могат да се похвалят с подобен доход?
Забравяш че трябва да извади 55к при покупка, и още един процент данък агент/държава/продавач, сложи го общо 100к суха пара преди още да си стъпил в къщата...
Да не говориме че ако е стара къщата (100%) означава още едно 20-40к ремонти.....
Или ако си направиш сметката, треба да живееш 10г поне в тази къща че да минеш нулата :lol: , и да се молиш на Харпър, господ де, да не си изгубиш работата, че тогава става мазало.
Ако не се бе появил Неумелко, цирка нямаше да е пълен :rofl: За какъв данък агент/продавач говориш, при ПОКУПКА на жилище? Явно че освен бонбони Лукче, нищо друго не си купувал през живота си, ама иначе се пънеш да коментираш.
Значи, само купилите жилище би трябвало да треперят да не си загубят работата; при рентиерите е друго - казваш на лендлорда, че си останал без работа и той вместо да те попита за наема, ти носи виенска кифла с каничка кафе :rofl:

Колко съм се заблуждавал, че IT специалистите са хора с акъл! По броя на изписаните глупости тук, даже и Мухата не може да бие Неумелко и Калифорниеца.


павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в Европа

Мнение от miteto »

newcomer написа:павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год
Абе и вие с това "заробване" сте голяма работа. Добре че майките и бащите ви са се блъскали по комунистическо 15-20 години да изплатят апартамента, че да го имате сега на готово и да говорите колко сте "свободни" :D
А пък ако баба и дядо от село пращат буркани със зимнина, сте свободни и от "робията" на супермаркетите, ми така де - кво ще им се заробвате на пластмасовите домати :D
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

miteto написа:
newcomer написа:павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год
Абе и вие с това "заробване" сте голяма работа. Добре че майките и бащите ви са се блъскали по комунистическо 15-20 години да изплатят апартамента, че да го имате сега на готово и да говорите колко сте "свободни" :D
А пък ако баба и дядо от село пращат буркани със зимнина, сте свободни и от "робията" на супермаркетите, ми така де - кво ще им се заробвате на пластмасовите домати :D

аз моя мите си го купих кеш
не вися кат сопол на банките с години
и е от тухли и бетон,а не от картон
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

newcomer написа:
miteto написа:
newcomer написа:павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год
Абе и вие с това "заробване" сте голяма работа. Добре че майките и бащите ви са се блъскали по комунистическо 15-20 години да изплатят апартамента, че да го имате сега на готово и да говорите колко сте "свободни" :D
А пък ако баба и дядо от село пращат буркани със зимнина, сте свободни и от "робията" на супермаркетите, ми така де - кво ще им се заробвате на пластмасовите домати :D

аз моя мите си го купих кеш
не вися кат сопол на банките с години
и е от тухли и бетон,а не от картон
Да, в провинциален град на най-бедната и най-корумпираната страна в ЕС, с кеш изкаран в Канада. :D Мечтата на българския гастербайтер ... :D
Публикувай отговор