От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: От Канада в Европа

Мнение от grozdan »

pumpy написа:Защото съм загулил един мъдрец вече - надявам се да е първия и последния, който ще загубя ;)
На мене ми извадиха и 4-те преди 30-тата ми годишнина. Помъдрях след това ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

optics написа:
pumpy написа: И по какъв начин ипотеката влияе на "качеството ми на живот" ???
Нима наема го плащат родителите ми, а ипотеката си я плащам сам ?
Не разбирам логиката
Е ся и ти се прайш че не си чувал изтърканите клишета - "Няма купон", "Не знаят как да се веселят"
- то и с ипотека и без ипотека все тая :D -- купона е на Балканите. Но там (почти) всички са във собствени жилища и вероятно затова се веселят (чети по-надолу - за притеснението).

Що се отнася до ипотеката - психически елемент - хората с ипотеки им се е свило сърцето/гърлото от притеснение - най-вече колко лихва отива за подлия лихвар дето ги е измамил да им даде пари, а тия без ипотека са волни птички - плаща си наема и нищо не му тежи. Еле па като прокапе душа - обажда се на управителя и има няма една седмица - оправят му го. (безплатно!!!) :rofl:


Не са изтъркани клишета, ами си е точно така ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

pumpy написа:
myhata II написа: Дами и господа, пак почнахме да си говорим за „спестовни касички” , а господина отгоре забравя за едно основно правило
„качеството на живот” а след тия 30 години с тия меки п.шки и няколко зъба за къде по напред ?
И по какъв начин ипотеката влияе на "качеството ми на живот" ???
Нима наема го плащат родителите ми, а ипотеката си я плащам сам ?
Не разбирам логиката
За зъбите няма да коментирам зашото аз планирм да имам 31 такива, колкото и днес
Ама ти защо се сравняваш и даваш за пример непрекъснато, нали ако ипотеките бяха по 700-800 долара всеки щеше да се нахвърли на жилище. То и на холивудските звезди не им тежат именията, ама вадят яко кинти.
То идеята е да имаш пари, та да плащаш и да си гледаш кефа, а не като повечето да се свиват и събразяват и треперят за работа, доходи, сметки непрекъснато и т.н.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
А ти на кой я напълни, на банката :rofl:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

roumensp написа:
prace написа:
ivandaman написа:
Kan_Tangra написа: Все още чакаме да чуем кой форумец се е сдобил с нещо недвижимо в тамошния район. Баровците, дето са от ХХ години ИТ светила, не ги броим. Говорим за простосмъртните.
Не смея да се определя за "IT светило" защото определено не съм. Но пък имам над 15 години опит в областа на Мрежовите комуникации повечето от които на Management Level и съм се примирил с факта че къща във Ванкувър НИКОГА няма да мога да си позволя, поне докато разчитам на заплата в Ай-ТИ сектора.
Сега ако реша да живея на една туба бензин в Langley или Maple Ridge, може и да намеря нещо,но в по близките предградия е абсолютно невъзможно.
Ванка, не ти знам заплатата, но аз работя в Лангли и ми отнема 45 минути в едната посока сутрин рано. Никога не мога да купя къща в Лангли (а и не искам), защото за добра къща на добро място трябва да си приготвя поне 650К. Колежка моя си купи преди два месеца къща за 550К в добър район на Лангли и има доста неща за правене по къщата. Знам поне, че банята и кухнята са за ремонт. Друг колега търси къща в Лангли до 630К, но с бейсмънт, който да дава под наем. Мортгидж хелпър.
Това са извънземни цени. Невъзможни, нереални. Да не споменаваме и че къщите са от дърво и талашит.
В подобни случаи отговарям "Да сте купили преди 10 години", вместо да слушате умниците, разправящи че цените щели да паднат, тогава 630К бяха цените в Норт Ван.
BTW, 630К изобщо не е "невъзможна" цена, семеен доход от 100К е достатъчен, за да може да се изплаща.
А Ленгли не е чак толкова далече, до Ванкувър може да се стигне за 50-ина минути, когато няма трафик. В пиковите часове обаче може да отнеме двойно (но това важи за навсякъде). Maple Ridge е много далече, но Pitt Meadows е гору-долу колкото Ленгли. Всичко това важи за къща, разбира се, кондо е много по-лесно да се купи в по-централен район. В днешно време май това е начина - почваш с кондо и по-късно се "ъпгрейдваш".
Тва е толкоз смешно изказване ... звучи като да се бяхте абортирали гат баща ви ви правеше ...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

succes написа:
Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
А ти на кой я напълни, на банката :rofl:
Какво значение къде отиват парите, които излизат от джоба му? Дали ще е банка или лендлорд, все тая. Важното е колко са излезли и колко остават.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

succes написа: Ама ти защо се сравняваш и даваш за пример непрекъснато, нали ако ипотеките бяха по 700-800 долара всеки щеше да се нахвърли на жилище. То и на холивудските звезди не им тежат именията, ама вадят яко кинти.
То идеята е да имаш пари, та да плащаш и да си гледаш кефа, а не като повечето да се свиват и събразяват и треперят за работа, доходи, сметки непрекъснато и т.н.
Е ако само холивудските звезди и аз имахме имоти, то много зле ще да е положението ;)
Никои не очаква да живее за 700 кинта на месец в холивудски палат, нали ?
Но в крайна сметка ипотеките и наемите са съизмерими и дълъг план/време има смисъл.
Всеки сам преценява дали да го види или не
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в Европа

Мнение от klisurov »

speedy написа:... Какво значение къде отиват парите, които излизат от джоба му? Дали ще е банка или лендлорд, все тая. Важното е колко са излезли и колко остават.
Според мен, разликата е, че тези за landlord са са си заминали безвъзвратно. А от тези за банката, нещо може и да си върна, като реша да продавам - според зависи.

Две спални в наше село започват от $700 на месец. Мойто къще има два номера и два електромера (плащам си ги), защото преди време е било две по 4 и 1/2. Вече някъде съм го писал: На месец масрафа (ипотека, municipal tax & school tax и застраховката) ми е под $1'500 (къщето нито е голямо, нито е в някой от престижните квартали на Острова). Сметката (без кръчмар, може би) показва, че ако инвестирам за да върна имота в duplex, наемателите ще си ми го изплащат. Но за сега предпочитам ние да живеем в него, защото ни е повече от удобно.

Та те това е от значение за мен къде отиват парите.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в Европа

Мнение от Marto »

prace написа: 600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
Дори и на минималното 5% даун, при сегашните (и ланските) лихви, моргиджа би трябвало да му е около $2,500 на месец.

Между другото, цената на къщата не е баш толкова важна. В Сейнт Джон НБ данък сгради беше близо 2%. Ако една и съща къща струва 500К в Едмънтън и 350К там, данъците са $3,500 и $7,000 годишно, съответно. Тези триста долара на месец плащат почти 100К допълнителна ипотека, ама се плащат и след като я изплатиш. Да не говорим, че тука заплатите са двойно по-високи.

А ако на тази графика може да се вярва, имотите съвсем не са непосилни за едно нормално семейство в по-голямата част от страната:





Изображение
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

klisurov написа:
speedy написа:... Какво значение къде отиват парите, които излизат от джоба му? Дали ще е банка или лендлорд, все тая. Важното е колко са излезли и колко остават.
Според мен, разликата е, че тези за landlord са са си заминали безвъзвратно. А от тези за банката, нещо може и да си върна, като реша да продавам - според зависи.

Две спални в наше село започват от $700 на месец. Мойто къще има два номера и два електромера (плащам си ги), защото преди време е било две по 4 и 1/2. Вече някъде съм го писал: На месец масрафа (ипотека, municipal tax & school tax и застраховката) ми е под $1'500 (къщето нито е голямо, нито е в някой от престижните квартали на Острова). Сметката (без кръчмар, може би) показва, че ако инвестирам за да върна имота в duplex, наемателите ще си ми го изплащат. Но за сега предпочитам ние да живеем в него, защото ни е повече от удобно.

Та те това е от значение за мен къде отиват парите.
Значи да разбирам че плащаш 1500 и забравяш, така ли? Не ми казвай че като ти прокапе покрива, пак с 1500 ще го оправиш или ремонт някакъв, данъци и т.н.
По съвсем груби сметки си излиза поне 2 пъти повече от наем.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:[/quote]

Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели ![/quote]

Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:[/quote]

А ти на кой я напълни, на банката :rofl:[/quote]

Какво значение къде отиват парите, които излизат от джоба му? Дали ще е банка или лендлорд, все тая. Важното е колко са излезли и колко остават.[/quote]

Именно ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от succes »

Marto написа:
prace написа: 600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
Дори и на минималното 5% даун, при сегашните (и ланските) лихви, моргиджа би трябвало да му е около $2,500 на месец.

Между другото, цената на къщата не е баш толкова важна. В Сейнт Джон НБ данък сгради беше близо 2%. Ако една и съща къща струва 500К в Едмънтън и 350К там, данъците са $3,500 и $7,000 годишно, съответно. Тези триста долара на месец плащат почти 100К допълнителна ипотека, ама се плащат и след като я изплатиш. Да не говорим, че тука заплатите са двойно по-високи.

А ако на тази графика може да се вярва, имотите съвсем не са непосилни за едно нормално семейство в по-голямата част от страната:





Изображение
Брех тия заплати, па като отворип индиида друга работа...
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: От Канада в Европа

Мнение от Marto »

newcomer написа:аз на 550к при 10% даун ,начи на 490к моргидж на 5,25% за 3 плекс плащах 3180 д на месец с всички такси-2007-2009 год
От поне 2 години насам лихвите по ипотечните заеми са под 3%, батка.

succes, това са доходи на семейство, не индивидуални.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

Абе Европа си е Европа, можеш да купиш цяло село в Испания за 230К. :D

http://www.npr.org/sections/parallels/2 ... t=20150823"
Публикувай отговор