От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Трябва да си пълен идиот да си "купиш" на заем от банките дървено бунгало за 600 000 долара !
Ако някой хора се точат да се подпишат на банките за робство, да вземат първо да чукнат новинарските сайтове и да погледнат какво се случва по света !
Канада влиза в дълбока "РЕЦЕСИЯ", днес петрола на световния пазар чукна 40$ за барел !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace

Мнение от prace »

[quote="roumensp"]

Аз съм си купила къща според възможностите. Спри да се правиш на интересен. Бай дъ вей знаеш ли къде е Монтреал?
prace

Мнение от prace »

myhata II написа:Трябва да си пълен идиот да си "купиш" на заем от банките дървено бунгало за 600 000 долара !
Ако някой хора се точат да се подпишат на банките за робство, да вземат първо да чукнат новинарските сайтове и да погледнат какво се случва по света !
Канада влиза в дълбока "РЕЦЕСИЯ", днес петрола на световния пазар чукна 40$ за барел !
600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
speedy

Мнение от speedy »

prace написа:
600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
Трябва да си пълен идиот, за да си купиш нещо, което да не можеш да си позволиш. Казали му.... мама и тати, ли? Не съм живял във Ванкувър, а само съм бил посетител. Затова не си позволявам да давам съвети за конкретни места, но едно бързо търсене изкарва много таунхаузи и кондовци за около $375-$450к във всеки от районите.

Когато си купувахме къща и имахме предварително одобрение за определена сума за ипотека, не се хвърлихме на максимума. Всеки с 6-ти клас образование (ако е канадско - 8-ми) може да си направи сметките, ако седне за половин час с най-добрите финансови съветници - молива и калкулатора.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
pumpy

Мнение от pumpy »

speedy написа: Когато си купувахме къща и имахме предварително одобрение за определена сума за ипотека, не се хвърлихме на максимума.
И аз така, ама жена ми се "хвърли" :lol: . Добре, че не кандидатствахме и двамата за тази ипотека, че тогава не знам къде щяхме да се намерим с къща ;)
Сега си праказваме с приятели, че видиш ли имали 30% от къщата си, понеже стойността й се била покачила - и кво ме грее това, месечната им вноска си е все същата. И те все още са със тези 5% даун, понеже плащат предимно лихви. Е ако и когато продадат може и да имат 30%, но това не го виждам скоро.......
"Pure vero et sancte servabo vitam meam et artem meam."
"Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство."
Аватар
myhata II

Мнение от myhata II »

За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Стефан Цанев
Павел

Мнение от Павел »

myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
You can stick your 9 to 5 living, and your collar and your tie.
You can stick your moral standards, cause it's all a dirty lie.
The late Bon Scott
Аватар
myhata II

Мнение от myhata II »

Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Стефан Цанев
Павел

Мнение от Павел »

myhata II написа:
Павел написа:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
The late Bon Scott
Аватар
myhata II

Мнение от myhata II »

Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
Предпочитам да живея под наем, така ми е по спокойно, имам си подземен гараж, зимата ми ринат снега, лятото ми подстригват тревата, есента ми събират шумата !
Какво по хубаво от това ?
Стефан Цанев
Аватар
roumensp

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
Предпочитам да живея под наем, така ми е по спокойно, имам си подземен гараж, зимата ми ринат снега, лятото ми подстригват тревата, есента ми събират шумата !
Ми и на Павел му събират шумата и му косят тревата или мислиш, че той обикаля с косачка из даунтаун. :D
The time you enjoy wasting is not wasted time.
Аватар
pumpy

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
След 30-35 години да имаш нещо за продаване, вместо наемодателят ти да има нещо за продаване....
Години са толкова, защото взимам под внимание екстра разходите по подръжка на собствена къща.
"Pure vero et sancte servabo vitam meam et artem meam."
"Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство."
Павел

Мнение от Павел »

Освен че обикалям с косачката и снегориначката по цял ден, нямам и подземен гараж (такъв се полага само на рентьорите :D ) та ми се налага да паркирам на плажа, при отлив де.
The late Bon Scott
Pointzero

Мнение от Pointzero »

разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
myhata II

Мнение от myhata II »

Pointzero написа:разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Дами и господа, пак почнахме да си говорим за „спестовни касички” , а господина отгоре забравя за едно основно правило
„качеството на живот” а след тия 30 години с тия меки п.шки и няколко зъба за къде по напред ?
Стефан Цанев
Публикувай отговор