И какво стана в Албърта?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Павел написа:Искаш да кажеш, че ако производителите на маратонки, продавани тук за по 100-200, биха фалирали, ако вместо детски азиатски труд, използваха труда на възрастни канадци, заплащани по $15/час?
Вероятно няма да фалират, но печалбата им ще спадне значително, което няма да се хареса не само на самите тях, но и на техните shareholders. Според мен двата основни двигателя на прогреса са човешката алчност и мързелът. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Павел написа:Искаш да кажеш, че ако производителите на маратонки, продавани тук за по 100-200, биха фалирали, ако вместо детски азиатски труд, използваха труда на възрастни канадци, заплащани по $15/час?
Вероятно няма да фалират, но печалбата им ще спадне значително, което няма да се хареса не само на самите тях, но и на техните shareholders. Според мен двата основни двигателя на прогреса са човешката алчност и мързелът. :D
Значи няма нищо лошо бизнеса да търси начин за намиране или въвеждане на робовладелски режим, а пък мързеливите да се сдружават и избират правителства които да им вдигат минималната заплата.
Защо тогава трябва да се слагат "окови" на алчността - двигателя на прогреса във вид на норми на труд, опазване на околна среда и т.н.?
Не, че въпроса ми е насочен конкретно към теб, просто така си расъждавам дали е по-добре въобще да няма минимална заплата и защо да карат децата в Азия да работят, като и тези тук ще свършат работа, ако ги поставят в необходимит условия.
В какво общество искаме да живеем, в такова в което силните експлоатират слабите или в което има повече справедливост.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Bistra »

Venseremos! :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:... просто така си расъждавам дали е по-добре въобще да няма минимална заплата и защо да карат децата в Азия да работят, като и тези тук ще свършат работа, ако ги поставят в необходимит условия. ....
Тези тук не само че ще свършат работа, но ще я свършат и по-добре, но ще се повишат производствените разходи и оттам цената. Затова и се е появило явлението оутсорсинг. И аз не ща като звънна на къстъмър сървиз да ми вдигне някой от Индия, на който нищо не му е ясно и не му се разбира какво говори, или да се мъча да разбера имейлите и кода на разни убитаци от офиса ни в Азия, но това е положението, оутсорсингът е навсякъде ....

Минимална заплата трябва да има има разбира се и няма нищо лошо във вдигането й, но в случая лошото е изпълнението. Както вече казах подобни драстични промени трябва да се извършват в рамките на няколко години, за да няма сътресения на пазара на труда. Но може би тия ги е страх, че няма да изкарат толкова дълго ... :D
Лично аз бих предпочел такива, които ще свалят данъците .... На минимална заплата се предполага да стоиш не повече от няколко години (освен ако наистина не ставаш за нищо), докато данъци ще плащаш докато си жив.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Kpetrov »

Прав си, разбира се, но и за оутсорсинга и за "данъчния рай" има решения.

П.П.
А защо да се повишат производствените разходи ако вкараш в играта децата тук. Аз казах, ако ги поставят в необходимит условия.
Няма да работят за комат хляб ли?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:... за "данъчния рай" има решения.
Едно от тях се нарича България: 10% дори ако годишният ти доход е милиони. Е, после нЕма пАри за други работи като пенсии, пътища и т.н, ама то не може всичко убаво на едно място. :D

ПП
Нещо любопитно за съвременната глобализация: преди 2 седмици отворих един кейс с Майкрософт и на следващия ден получих имейл от един Киран Кумар, че го е отворил. А на следния ден мениджърът на Киран, наречен Мукеш го повери на "баш" специалиста по съответните въпроси - Нареш (от който днес получих отговор). Та в днешно време е така - свързваш се с М$ в Редмънд, WA и ти отговарят Киран, Мукеш и Нареш. :D Тия поне си разбираха материята, за разлика от други ...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Рецесията в Албърта вероятно ще се отрази положително на B.C.

Recession to unfold in Alberta, N.L., while B.C. powers ahead, economist predicts
Expect a recession this year in Alberta and Newfoundland and Labrador, while British Columbia will have the highest growth, according to a new outlook from the Conference Board of Canada.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:Искаш да кажеш, че ако производителите на маратонки, продавани тук за по 100-200, биха фалирали, ако вместо детски азиатски труд, използваха труда на възрастни канадци, заплащани по $15/час?
Вероятно няма да фалират, но печалбата им ще спадне значително, което няма да се хареса не само на самите тях, но и на техните shareholders. Според мен двата основни двигателя на прогреса са човешката алчност и мързелът. :D
Таргетските шеърхолдъри пита ли ги някой дали им се харесва идеята, вече бившият CEO, след като буквално иба майката на компанията, да си тръгне с 61 милиона severance package?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Павел написа:
roumensp написа:
Павел написа:Искаш да кажеш, че ако производителите на маратонки, продавани тук за по 100-200, биха фалирали, ако вместо детски азиатски труд, използваха труда на възрастни канадци, заплащани по $15/час?
Вероятно няма да фалират, но печалбата им ще спадне значително, което няма да се хареса не само на самите тях, но и на техните shareholders. Според мен двата основни двигателя на прогреса са човешката алчност и мързелът. :D
Таргетските шеърхолдъри пита ли ги някой дали им се харесва идеята, вече бившият CEO, след като буквално иба майката на компанията, да си тръгне с 61 милиона severance package?
Не знам дали им е харесала, но със сигурност не ги е отблъснала, защото в следващите 3 месеца акциите на Таргет се покачват с 11-12% и в настоящия момент са доста по-добре от Уолмарт и Костко.

https://ycharts.com/companies/TGT/performance"

От гледната точка на шеърхолдър оттеглянето от Канада е успешен ход.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:
roumensp написа:
Павел написа:Искаш да кажеш, че ако производителите на маратонки, продавани тук за по 100-200, биха фалирали, ако вместо детски азиатски труд, използваха труда на възрастни канадци, заплащани по $15/час?
Вероятно няма да фалират, но печалбата им ще спадне значително, което няма да се хареса не само на самите тях, но и на техните shareholders. Според мен двата основни двигателя на прогреса са човешката алчност и мързелът. :D
Таргетските шеърхолдъри пита ли ги някой дали им се харесва идеята, вече бившият CEO, след като буквално иба майката на компанията, да си тръгне с 61 милиона severance package?
Не знам дали им е харесала, но със сигурност не ги е отблъснала, защото в следващите 3 месеца акциите на Таргет се покачват с 11-12% и в настоящия момент са доста по-добре от Уолмарт и Костко.

https://ycharts.com/companies/TGT/performance"

От гледната точка на шеърхолдър оттеглянето от Канада е успешен ход.


Искаш да кажеш, че акциите са се вдигнали, щото насраният си замина с 61 милки? Ми да му бяха дали 161, та акциите да се вдигнат още повече.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от roumensp »

Искам да кажа, че не е луд тоя, който яде зелника ...

А сток-маркета е странно животно ... например акциите на моята фирма паднаха малко след последния 3-месечен отчет, на който обявиха рекордни за всички времена печалби. :D
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от 7George »

Минrмалните надници стават най-високи в Албърта от Октомври - $12.20/h.

http://srv116.services.gc.ca/dimt-wid/sm-mw/rpt1.aspx"
http://www.alberta.ca/alberta-minimum-wage-changes.aspx" - и така, докато стигнат $15.

За да се накарат чорбаджиите все повече да споделят благосъстоянието си със работниците. А последните да работят по-малко за същите пари, разполагайки с повече свободно време. На който не му харесва, да не прави бизнес тук или да го прави по друг начин.
:)
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от Kan_Tangra »

Алберта си играе на социализъм.
Ама да не стане 2ри Квебек. Всички знаем социализма до какво води.
То е лесно да раздаваш парите, ама откъде ще се взимат.

Може да вдигнат данъците на високите ставки. Там 100к+ ли какво беше.
50% данъци и нещата ще се компенсират! :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: И какво стана в Албърта?

Мнение от 7George »

The Alberta government is considering abolishing Daylight Saving Time in the province. Is this a good idea?

Yes, get rid of it! 63.25%

No, keep it 36.75%

Thank you for voting! (http://www.660news.com/" )
А дано го махнат вече! :y:
Една простотия по-малко...
Embrace your climate change!
Публикувай отговор