Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

klisurov написа:Има тема за "третия пол", но в общи линии е събрала доста негативизъм, и затова не искам да коментирам там.

Има нещо, което не разбирам:
До 16 годишна възраст нямаш право да управляваш автомобил (в Кебек реално и до по-късно).
До 18 годишна възраст нямаш право да купуваш алкохол и цигари, да гласуваш и т.н.
Но, на 14 годишна възраст имаш правото да вземеш решение за кардинална и безвъзвратна промяна на живота си.
И никой няма право да ти се меси?!?
Дори и родителите ти, които са задължителни да се грижат за теб поне до навършване на 16?!?
Това е според мен е странно, но не това е тема на статията. Закона е ТЪП, но тъп или остър трябва да се спазва.
Спомням си преди години ми трябваше една бележка от аптеката за рецепта на сина ми, застраховката я искаше. Оказа се, че понеге детето беше над 14 аз не можех да поискам тази квитанция, ако и аз да бях платил рецептата с моята кредитна карта и да ми трябваше за моята застраховка. Сина ми лично трябваше да отиде до костко да си поиска тъпата квитанция. Това е правилото на 14 годишна възраст.
Освен това като се замисля, карането на кола и пиенето на алкогол са под някаква форма социално застрашими дейности. Дали си мъж или жена между краката си е лично твой проблем, не на обществото.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

А правенето на секс и то ли е социално застрашима дейност, както писах по-напред в темата, та "възрастта на консент" в Канада е 16?
Значи е по-вредно да се на***ш 1 път с някой/някоя на 20 и е забранено от закона,
но ако решиш да сменяш пола, може!

И е тъпо да го извърташ, че такъв бил закона.
Първо, това е нещо съвсем ново и тепърва законът се променя. И е променен скоро.

Второ, като гражданин е нормално да обсъждаш кой закон е добър и кой не, и да искаш промяна. Как иначе!?
Да не си мравка, без глава на раменете? Кошерно съзнание.

Съвсем наскоро, буквално преди дни (началото на този месец), в България се опитаха да прокарат закон за контрола върху децата в семейството. Кога да се отнемат деца и тн.
Хората заобсъждаха по форуми и фейсбук, вдигнаха се на протести и властта се принуди да отмени закона.



Българите са мъдър народ, това да не са зомбитата от Канада.

https://news.bg/bulgaria/protestirashti ... eteto.html"
03.05.2019
Родители организираха протести в София, Пловдив и Варна с искане за цялостна отмяна на Националната стратегия за детето, информира БНТ.

Недоволните родители се събраха пред сградата на министерството на труда и социалната политика, за да изразят недоволството си.

Протестиращите се опасяват, че стратегията децентрализира ролята на семейството, отнемат се права на родителите и се прехвърлят към социалните работници. Според тях това създава възможност за неправомерно отнемане на деца от родителите им.
https://news.bg/society/grazhdani-na-pr ... eteto.html"
Стратегията за детето, чието обществено обсъждане и приемане бяха замразени заради обществено недоволство се прокарват чрез промени в Закона за закрила на детето, Семейния кодекс и Закона за социалните помощи. За това алармира Христо Лафчиев от обединението "Когито" на пресконференция в БТА, заявявайки, че няколко национални организации се подготвят за протести в 10 български града на 11 май.

Против Стратегията и против промените се обявяват активисти от няколко национални организации в България. В София протестът ще тръгне от Министерски съвет към Народното събрание, като движението ще бъде блокирано. По думите на активистите гражданското недоволство не е политически мотивирано.

Причината за противопоставянето, според Христо Лафчиев, е насилственото извеждане на децата от семействата, а мотив за това са парите. Той обясни, че само през тази година 260 милиона са прихванати от огромни мрежи НПО-та за социални услуги. Държавата поверява социално слабите хора на частни организации.

И тъй като, според Лафчиев, няма достатъчно отнети деца в България на година, за да се оправдаят тези средства, се готвят нови стратегии като тази за детето.
Протестиращи родители поискаха отмяна на Националната стратегия за детето
Недоволните родители се събраха пред сградата на министерството на труда и социалната политика

Колкото повече отнети деца има, толкова повече услуги трябва да се предлагат от НПО-та, смятат активистите. Чрез нашите данъци и схемите за държавно делегирани дейности държавата също ще има участие, подчертават те. Държавата не се бори с насилието, а внушава на детето, че е насилено, служейки си с редица анкети.

Лафчиев акцентира и върху логото на стратегията, изобразяващо вещица.

Отрядите от 15 души, застанали срещу семействата, за да отнемат децата, те имат право да подготвят всякакви документи без знанието на семейството и да застават пред съда следствие на донос, обясни Лафчиев. По думите му това противоречи и на Конституцията, която дава право на родителите да преценяват кое е нравствено за детето и кое не.

От инициативата искат да се потърси отговорност за "отвличането" на децата и виновните за тези престъпления. Активистите се обявиха и за връщане на децата, които неправомерно са били отнети от семействата им. Примери обаче от България на пресконференцията не бяха дадени.
Стратегията за детето е папагалско налагане на европейски опит, според СДС
Настояват за редакция на документа

Припомняме, че родители организираха протести в София, Пловдив и Варна с искане за цялостна отмяна на Националната стратегия за детето.

От ВМРО се обявиха категорично против стратегията, а от СДС я определиха като папагалско налагане на европейски опит.

Ангел Джамбазки пък откривал много подводни камъни в Стратегията за детето.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/04/ ... v.408754,2"
лед протеста на родителите премиерът Бойко Борисов разпореди да бъде спряна работата по проекта за
Националната стратегия за детето за периода 2019-2030 г.
ВМРО: Стратегията за детето въвежда Гестапо "Барневарн"
Причината за решението му е негативната реакция на част от обществото срещу документа, съобщиха от пресцентъра на Министерството на труда и социалната политика.

Според протестиращите родители стратегията предвижда пълна власт от страна на държавата и респективно на отделните чиновници над живота на всяко дете и неговото семейство.

Те смятат също, че чрез стратегията се цели ограничаване на правата на родителите.

"Целта на документа никога не е била да отнема децата от техните семейства и да противопоставя интересите на децата и техните родители. Въпреки това Министерството на труда и социалната политика отчита реакциите на обществото и породилите се страхове в резултат на спекулативни интерпретации на заложените в проекта на стратегията мерки", коментираха от социалното министерство.

Оттам допълват, че държавата няма да решава вместо родителите или да изземва правата им.

"Подкрепата и грижите за детето и родителите са свързани. Най-добрата среда за детето е неговото семейство. За всички нас е важно да имаме общо разбиране за развитието на следващите поколения българи", пише още в съобщението.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Държавата не се бори с насилието, а внушава на детето, че е насилено, служейки си с редица анкети.

Лафчиев акцентира и върху логото на стратегията, изобразяващо вещица.

Отрядите от 15 души, застанали срещу семействата, за да отнемат децата, те имат право да подготвят всякакви документи без знанието на семейството и да застават пред съда следствие на донос, обясни Лафчиев. По думите му това противоречи и на Конституцията, която дава право на родителите да преценяват кое е нравствено за детето и кое не.
Някой да му прави впечатление, че се тръгва съвсем организирано, интернационално и координирано да се копае в тази посока!?
И се наливат едни пари от някого?

В този сив период е много важно каква позиция ще заеме обществото, защото тогава е тестовият период, където се експериментира дали обществото ще приеме или не това вмешателство.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:А правенето на секс и то ли е социално застрашима дейност, както писах по-напред в темата, та "възрастта на консент" в Канада е 16?
Значи е по-вредно да се наебеш 1 път с някой/някоя на 20 и е забранено от закона,
но ако решиш да сменяш пола, може!



Българите са мъдър народ, това да не са зомбитата от Канада.

Правенето на секс с момиче на 14 годишна възраст, в най-общия случай води до забременяване.
В най-общия случай момиче на 14 години не е способно да се се грижи за бебе и да бъде майка.
Същото се отнася и за момче на 14 години - в най-общия случай не е способно да бъде баща.

Българите може и да са мъдри, но това в никакъв случай не се отнася до теб - точно обратното дори.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Тангра,
Много политици с желание яхват вълната от страх и борба срещу стратегията, всявайки допълнителна несигурност и паника у родителите.

Четох легенди, че щяло да ти отнемат детето за един шамар, че било достатъчно някой да изпрати само донос, или дори самото дете да те натопи, щото не си му купил някоя играчка.

Накратко - всяка майка е сигурна, че възпитава детето си по възможно най-добрия начин и не иска някой да и слага ограничения на здравословните шамари. Това, че някое чуждо дете го пребиват, осакатяват, или изнасилват въпреки подадените сигнали е нещастно стечение на обстоятелствата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

Отдолу са цитирани няколко грешки и една невероятна смешка :rofl:

Правенето на секс по принцип може да е социално застрашима дейност, поради наличието на сексуално предавани инфекции - не случайно всички ние сме минали медицински прегледи, преди да ни допуснат в Канада за постоянно, някои са го правили и за щатите преди или след това.

Правенето на секс на 16, с някой на 20 и повече е забранено, не защото е кофти за по-възрастния, а точно обратното и ако това не го разбираш е много жалко. Просто доказва за пореден път, че хетеросексуалните мъже са къде къде по-опасни "преследвачи" от "третия пол" срещу който всички в един глас викате и ще го дебнете по тоалетните къде пикае ?

Между това да обсъждаш един закон и да не го спазваш има малка разлика. Коментари от хората на страната "врата у поле" нямат особена стойност по тази тема. Всички знаем как се спазват законите в милата ни родина, та затова и голяма част от нас не са там, а някъде другаде по света.

А относно "дискусиите по форуми и т.н." на проблеми насочени срещу домашното насилие и психическото и физическо здраве на слабите индивиди в българското общесвство - там картинката е плачевно позната. Едно е "здравословен шамар", съвсем друго е ежедневното физическо и психическо малтретиране на някой, просто защото ти е жена/дете/родител.

А това, че "българите са мъдър народ" всички го гледаме всеки ден, докато цецо си се вози в личния асансьор, например :rofl: :rofl: :rofl:
Kan_Tangra написа:А правенето на секс и то ли е социално застрашима дейност, както писах по-напред в темата, та "възрастта на консент" в Канада е 16?
Значи е по-вредно да се на***ш 1 път с някой/някоя на 20 и е забранено от закона,
но ако решиш да сменяш пола, може!

И е тъпо да го извърташ, че такъв бил закона.
Първо, това е нещо съвсем ново и тепърва законът се променя. И е променен скоро.

Второ, като гражданин е нормално да обсъждаш кой закон е добър и кой не, и да искаш промяна. Как иначе!?
Да не си мравка, без глава на раменете? Кошерно съзнание.

Съвсем наскоро, буквално преди дни (началото на този месец), в България се опитаха да прокарат закон за контрола върху децата в семейството. Кога да се отнемат деца и тн.
Хората заобсъждаха по форуми и фейсбук, вдигнаха се на протести и властта се принуди да отмени закона.


Българите са мъдър народ, това да не са зомбитата от Канада.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:И към шефа на вселената - бащата има право да е свободен, стига с тази си свобода да не накърнява свободата на някой друг, в случая детето му. За това и съда му е напомнил, че може да е свободен, но не за чужда сметка. Ако не иска да гледа и храни детето си повече, може да се разкара на майната си и/или да изгони детето на майната си, но все още няма право да го нарича по начин, който е подтискащ за детето.
Това да наричаш някого с името му не накърнява никаква свобода.
Детето също е свободно да изисква каквото си иска. Бащата, обръщайки се към детето с името му не накърнява тази свобода на детето.
Говориш за някакъв психически тормоз над детето, но бащата някак си не е из между тормозените когато дъщерята заявява, че иска да я наричат Гошо, вероятно публично.

Да може да се разкара или да разкара детето, но вероятно все още му е останало чувството, че трябва да се грижи за болното си дете.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

тоест шефа на вселената, с професионалната си квалификация, започна да поставя диагнози и определя кой болен и кой здрав. Това умение ти идва от вселената или просто така си се родил - надарен ?

Доколото виждам съда е наредил на бащата да се съобразява в желанията на детето, а не обратното. От това идва да се заключи, че психическото здраве на детето е застрашено, а не на бащата. А ако последния наистина искаше да се грижу за някого, никога нямаше да се озове в съда като "обвиняем" и застрашен от съдебното решение.

И последно : кой определя кое е точно името на това дете на 14 години ???
Това да наричаш някого с името му не накърнява никаква свобода.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Възрастта за съгласие за секс в Канада е 16, но с две важни изключения:

- Ако разликата във възрастта е под 5 години, age of consent е 14
- 12 - 13 годишни могат да дадат consent на някой до 2 години по-възрастен

Както повечето неща в Канада, естествено и това има повече смисъл от българското законодателство и реално възрастта в Канада е МНОГО по-ниска, стига да няма голяма разлика във възрастта на партньорите.


Close in age exceptions
A 14 or 15 year old can consent to sexual activity as long as the partner is less than five years older and there is no relationship of trust, authority or dependency or any other exploitation of the young person. This means that if the partner is 5 years or older than the 14 or 15 year old, any sexual activity is a criminal offence.

There is also a "close in age" exception for 12 and 13 year olds. A 12 or 13 year old can consent to sexual activity with a partner as long as the partner is less than two years older and there is no relationship of trust, authority or dependency or any other exploitation of the young person. This means that if the partner is 2 years or older than the 12 or 13 year old, any sexual activity is a criminal offence.
https://www.justice.gc.ca/eng/rp-pr/oth ... p/faq.html"
Последно промяна от kiro на Пон Май 06, 2019 9:52 am, променено общо 1 път.
Bulgayrian
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

..
Bulgayrian
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Между това да обсъждаш един закон и да не го спазваш има малка разлика. Коментари от хората на страната "врата у поле" нямат особена стойност по тази тема. Всички знаем как се спазват законите в милата ни родина, та затова и голяма част от нас не са там, а някъде другаде по света.

Едно е "здравословен шамар", съвсем друго е ежедневното физическо и психическо малтретиране на някой, просто защото ти е жена/дете/родител.

Доколото виждам съда е наредил на бащата да се съобразява в желанията на детето, а не обратното.
Интересно е дали ти си бил един от стожерите на закона по времето на комунизма и като си му е реда си снасял за всеки който говори против партията и т.н.
Да не споменаваме и законите на вермахта.

Ето ти "здравословен шамар" Felons spend less time in prison here, and the state says that's by design
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:Хъм, сега го прочетох!...
За щастие е цитирано, щото шматката е невидимка. :D
Радостното е, че ние, както изглежда минахме критичната възраст и аз още съм на свобода. :D
Защото, бога ми, ако дъщеря ми го беше направила това на мен (не на баща ѝ, а на мен) щях да я лежа в затвора!
Сори, ама и аз съм потисник в случая!
Докато я хрантутя и се грижа за нея, аз съм тази, която ѝ е избрала името и никакъв фъкинг съд не може да ме задължи да я наричам по друг начин!
Като мине във възрастта на автономност, шут в г**а и да се оправя, както знае! 8)
Венъж да се отпуснеш и да кажеш нещата такива каквито са. :y:
Може би не затвора, но да се оправя както знае.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:Между това да обсъждаш един закон и да не го спазваш има малка разлика. Коментари от хората на страната "врата у поле" нямат особена стойност по тази тема. Всички знаем как се спазват законите в милата ни родина, та затова и голяма част от нас не са там, а някъде другаде по света.

Едно е "здравословен шамар", съвсем друго е ежедневното физическо и психическо малтретиране на някой, просто защото ти е жена/дете/родител.
Интересно е дали ти си бил един от стожерите на закона по времето на комунизма и като си му е реда си снасял за всеки който говори против партията и т.н.

Ето ти "здравословен шамар" Felons spend less time in prison here, and the state says that's by design
[/quote]

До шефа на вселената :
- малко ми е трудно да сравнявам Канада днес и България до преди 1989 година; Ако питаш жорката и небостъргача, България ако не е задминала Канада до сега, ще го направи ей сега, утре кажи речи :lol:
- на 11.10.1989 бях на 14 години - не помня да са ме питали и аз съответно да съм "снасял" каквото и да било, да не говорим, че през предишната година бях и с намалено поведение в училище, та сигурно е нямало да бъда и "надежден" източник на информация, знам ли ?

А относно цитата ти, не разбирам какво общо има с темата ?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Няма значение на колко си бил, а дали трябва да спазиш закона както повеляваш.
Цитата е просто "здравословен шамар" във връзка със закона.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Няма значение на колко си бил, а дали трябва да спазиш закона както повеляваш.
Цитата е просто "здравословен шамар" във връзка със закона.
Кой закон точно през далечната 1989 е изисквал от 14 годишните да докладват за приказки против партията ? И как това е приложимо днес към темата, за нещо което се случва в Канада ? И изобщо кой на 14 години присъства на разговори против партията, изобщо в коя вселена се намира шефа й ?
Или вселената е пълна с глупости, само и само да разсеем мнението и да вкараме опонента в обяснителен режим ?
Заключено