Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Да де, ама ми напомни старите шеги в България за на овчарите щели да им казват оператори на биологични единици.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Не е точно простотия , но е смешно
City of Edmonton will pay 'Goat Co-ordinator' up to $43 per hour
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Новият "gender based" бюджет на манекена е за тая тема.

Liberals unveil 2018 federal budget focused on gender equity, with $18.1B deficit

William Watson: Bill Morneau plays identity politics with the federal budget

Trudeau Liberals just tabled Canada's first full-blown social justice budget
The word gender appears 358 times. Choose another big issue, say, terrorism — that word doesn’t appear once. It tells you something about priorities.
Hillary Clinton built her political strategy on a base of women and minorities. Justin Trudeau, with GBA+ and his focus on Indigenous relations, is opting for identity politics, too. It didn’t end well for Hillary. We’re a different country, of course. But I’m guessing not that different.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Тея кози били обучени да ядат предимно плевели. Малко като "да обезвредим вредителите" - като оная мъдрост от другата тема.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

speedy написа:От новините днес - обявата за работа в Едмънтън за Goat Co-ordinator

https://edmonton.taleo.net/careersectio ... &job=32057

Като оставим настрана стандартните за козар изисквания, като university degree, able to recognize and manage group dynamics или пък еxcellent oral and writing skills, в обявата се забелязва следното условие:
Hire is dependent upon a Police Information Check including Vulnerable Sector check satisfactory to the City of Edmonton
Интересно какво градските бюрократи си мислят, че координаторът би могъл да прави с козите...
Зависи от произхода/религията на координатора и от степента на носталгия, която изпитва по оставените ин ди олд кънтри кози ;)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

roumensp написа:Очевидно не става дума точно за "козар" а.к.а. пастир. :D Що за проект е това, разселват кози по парковете, за да играят ролята на "weed control" ? :o А не са ли се замисляли, че козите си падат и по кора на млади дървета ...

ПП
Ако беше Павел наоколо щеше да допълни, че трябва да внимават за произхода и религията на кандидатите ... :lol:
:rofl: :rofl:

Написах го преди да съм ти видял поста
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Верига която има много магазини (и то големи). В сайта няма никакви цени. Има снимки, има описание на продуктите, телефони, емайли и всичко, само не и цени.
Пиша на емайла - моля пратете ми ценовата листа за еди кой си вид продукти. И наивно очаквам някъв пидиеф от 3-4 страници с различните видове и размери. Вместо това получавам въпрос "ама от кои видове се интересувате". Въздъхвам по неполучения пидиеф, избирам 4 вида и пиша - ето тези. Получавам фактура за въпросните стоки на цена от около $475 заедно с данъка. Стигам до извода че не само нямат никакви прайс листи, но за да ти отговорят на един толкова прост въпрос, единствения начин е да генерират фактура (което си е излишен чанч за някого, а също и неудобно за мен, щото ако се сетя за някой друг артикул, трябва да питам пак).
Е тва е простотия!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Не ти ли беше по-лесно да се разкараш до магазина и видиш етикетите?

Тая верига е явно за такива, дето не им пука много за цените.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

7George написа:Не ти ли беше по-лесно да се разкараш до магазина и видиш етикетите?

Тая верига е явно за такива, дето не им пука много за цените.
На 15 км ми е. А това за наше село е много далече. :)
Примерно работата ми е на 4км.

Сега да споделя една друга простотия, която ми се набива на очи под различни форми.
Поради толерантността, високия стандарт и т.н. проявления на хубавия живот в развита страна, хората губят
чувство за самосъхранение. И не само хората, но и домашните, а даже и дивите животни!
Миналата седмица блъснах сърна насред градска улица (в тъмно и не я видях поради отсрещни фарове).
С колелото пък редовно се разминавам с хора разхождащи кучета със или без каишка по сравнително тясна алея
(за евентуалните критици - да, разрешена за колелета). Тия кучета се държат все едно аз не съществувам.
Припкат срещу мен, припкат да пресекат линията по която предстои да мина, не дават никакъв ама никакъв признак
че ме държат под око и че са готови да скочат и да се отмахнат. Последния път понеже карах доста бавно и можех
да спра ако се наложи, карах си напред и кучето се стресна чак когато бях на метър от него. И разбира се,
по закона на Мърфи, скочи в посока така че каишката да пресича траекторията ми. Аз спрях и погледнах собственика
"Кво е ся тва"? Той се извинява. Но аз я знам логиката на всички кучкари - "куче е - простено му е". Интернационална е.
За хората - сега нямам точно конкретен пример в паметта ми, но със сигурност съм наблюдавал много пъти -
да речем малко дете - метър височина (или дребен човек - възрастта тука не е от значение, от значение е липсата на
усет кой е по-дребен/по-лек/по-фраджайл ;-)) ходи срещу тебе, ти носиш в ръце нещо огромно и тежко. Оня те
гледа с едни големи невинни очи и ни най-малко не се отмества от пътя ти.
А, сега си спомням че Танграта май беше набил някой такъв, ма не помня защо?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Не са виновни кучетата, а собствениците им, и аз съм имал подобни случаи. Общо взето важи правилото, че пешеходецът е цар на пътя, но в тъмното всички са равни, няма царе. Добре че повечето колоездачи придобиха навик да карат в тъмното с отражателни дрехи и разни мигащи светлини по велосипедите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Цар цар, ама това дето не се отмества пешеходеца (дето не дадох истински пример) е когато и двамата са пешеходци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

optics написа:Цар цар, ама това дето не се отмества пешеходеца (дето не дадох истински пример) е когато и двамата са пешеходци.
За това питай Танграта, той е специалиста по такива заплетени казуси. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
7George написа:Не ти ли беше по-лесно да се разкараш до магазина и видиш етикетите?

Тая верига е явно за такива, дето не им пука много за цените.
На 15 км ми е. А това за наше село е много далече. :)
Примерно работата ми е на 4км.

Сега да споделя една друга простотия, която ми се набива на очи под различни форми.
Поради толерантността, високия стандарт и т.н. проявления на хубавия живот в развита страна, хората губят
чувство за самосъхранение. И не само хората, но и домашните, а даже и дивите животни!
Миналата седмица блъснах сърна насред градска улица (в тъмно и не я видях поради отсрещни фарове).
С колелото пък редовно се разминавам с хора разхождащи кучета със или без каишка по сравнително тясна алея
(за евентуалните критици - да, разрешена за колелета). Тия кучета се държат все едно аз не съществувам.
Припкат срещу мен, припкат да пресекат линията по която предстои да мина, не дават никакъв ама никакъв признак
че ме държат под око и че са готови да скочат и да се отмахнат. Последния път понеже карах доста бавно и можех
да спра ако се наложи, карах си напред и кучето се стресна чак когато бях на метър от него. И разбира се,
по закона на Мърфи, скочи в посока така че каишката да пресича траекторията ми. Аз спрях и погледнах собственика
"Кво е ся тва"? Той се извинява. Но аз я знам логиката на всички кучкари - "куче е - простено му е". Интернационална е.
За хората - сега нямам точно конкретен пример в паметта ми, но със сигурност съм наблюдавал много пъти -
да речем малко дете - метър височина (или дребен човек - възрастта тука не е от значение, от значение е липсата на
усет кой е по-дребен/по-лек/по-фраджайл ;-)) ходи срещу тебе, ти носиш в ръце нещо огромно и тежко. Оня те
гледа с едни големи невинни очи и ни най-малко не се отмества от пътя ти.
А, сега си спомням че Танграта май беше набил някой такъв, ма не помня защо?
Хмм, не помня да съм бил пешеходци.
Напротив, и аз се отмествам, но далеч не винаги е било редно точно аз да се отмествам.
Типичен пример, забил нос в телефона и пере, като цар, очаквайки всички пешеходци да отскачат в страни. Или вижда, че ти си по напред и пътищата се засичат, хоп, обръща се и се заглежда в страни и се прави че не те вижда.
Или пък ускорява крачка и променя ъгъла на вървене , дори и да не му е точната посока, но пък точно да мине с една стъпка напред в краката ти, вместо зад теб, както е била първоначалната траектория. Това включително жени и деца и семейства.
Също, вървят 5 човека семейство, бащата 1ви бърза да те изпревари и да ти мине през краката, а отзад чаветата се навират, така че трябва да ги чакаш всичките, все едно пресича влак. А след тях и 2-3 нахални лели, и те се залепят плътно за колоната, че да чакаш и тях.
Бтв, това поведение понякога се случва и на включванията, като се шофира.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Абе, то тебе те разбрахме, че в гора си расъл...Чудно ми е, как ли се оправяш сега в Софето, дето всички са учтиви и навсякъде ти дават път? :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Не само в България има изперкали шофьори..

https://bc.ctvnews.ca/caught-on-camera- ... -1.3848448"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Заключено