Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:Днеска ме възмути тая простотия. Излиза че само аз си накъсвам кашоните на парчета преди да ги сложа на боклука,
оплоскавявам ги така да се каже. Сичките съседи - големи баровци. Изнасят картонени щайги както са си - без минимално усилие
да ги оплоскавят.
:@
Аз нещо не схващам проблема. Ти нали си в къща, нямате ли собствени кофи ? Ние сме с 3 различни, едната от които е за рисайкъл (хартии, кашони, стъкло) и ако оставя кашони извън кофата там и ще си останат. Дали в кофата са нагънати или не само аз си знам, а ако нямам място вътре трябва да ги нагъна и вържа с канап, за да има шанс да ги вземат.
Имаме кофа за обикновен боклук, кофа за хранителен боклук, кутия за пластмасов боклук и консерви, кутия (същата на цвят като предходната) за стъклени буркани. А хартията - в специални сини найлонови торби. Проблем не знам дали има, щото не знам дали са им го взели или върнали, но видях картонени кутии които първо че не бяха накъсани на плоски парчета и второ не бяха с синята торба. И то на няколко различни къщи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

optics написа:Проблем не знам дали има, щото не знам дали са им го взели или върнали, но видях картонени кутии които първо че не бяха накъсани на плоски парчета и второ не бяха с синята торба. И то на няколко различни къщи.
Ако това стане при нас ще си носят последствията, защото няма да им ги вземат. Наште боклуджии са адски капризно племе.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Price tag for fixing Phoenix pay system now tops original cost
http://www.cbc.ca/news/canada/ottawa/ph ... -1.4129049"

Сега, вярно че Канада е богата държава, но намирам горното за вопиюща простотия.
Едни 2-3 бона на калпак, за да си получиш чека, ово е стандарт.
Типична канадска управленска простотия, с разпределена (т.е. никаква) отговорност между последните две правителства.
Некои съображения:
- да платиш на 300 000 души не струва нито 300, нито 700 милиона и местни фирми го правят от години без особени проблеми. CGI и Desjardins например предлагат pyaroll services в тоя мащаб, сигурно има и други.
- христоматийната издънка на CGI при разработката на сайта на Obamacare беше за около половин милиард ако си спомням правилно, но ставаше дума за десетки милиони досиета и се оправиха сравнително бърже.
- така както е тръгнало ще отиде към милиард и още 2 години оправянето на 300 000 заплати, машалла

Та в тоя ред на мисли проблемите на optics с картоните ми се виждат бели кахъри :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

:@

Видях едно заглавие, че правителството "инвестира" още еди-колко си милиона в тази каша.

Един познат канадец програмист (Sr. Software Manager в GE Digital) вика, познавайки хората, които работят ИТ в държавния сектор, че съвсем не е изненадан от това.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Вчера видях нещо, което не бях срещал от години. Когато дойдох в Канада бях потресен от модното увлечение известно като car bra (въпреки, че по-правилно би било бурка).

Нещо като това:

Изображение
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

кожен салон ;-) когато си отвън на колата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Аз им виках намордници за коли и наистина бяха голяма простотия, която обаче далеч не е канадска, защото ги имаше доста и в щатите в периода преди 2005 г. За мен е сравнимо с простотията (не знам дали е само българска) да си опаковаш дистанционното за ТВ-то в найлон.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

"бра" е по-приятно за ухото ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Без "бра" е по- за окото. По принцип....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Marto написа:Без "бра" е по- за окото. По принцип....
Зависи от големината и формата на...колите
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

roumensp написа:Аз им виках намордници за коли и наистина бяха голяма простотия, която обаче далеч не е канадска, защото ги имаше доста и в щатите в периода преди 2005 г. За мен е сравнимо с простотията (не знам дали е само българска) да си опаковаш дистанционното за ТВ-то в найлон.
Колегите ми италиянци и гърци твърдят, че като са били деца у тях в дневната всичко било опаковано в найлон, включително мебелите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:(не знам дали е само българска) да си опаковаш дистанционното за ТВ-то в найлон.
Аз не съм забелязъл в БГ но в Коста Рика го правят същото... бъркаше ми в мозъка щото трудно налучквах клавишите през найлона.. Те дори ги продават специални със цип.
Верно простотия
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Примерно, мен са ми грозни пластмасите, които са като щит и предпазват от камъчета.
Но пък камъче на магистрала ми е пуквало предно стъкло (в Канада), (от идиот, който се изфорсира пред мен, а беше зима и магистралата беше пълна с камъчета), така че ...

Иначе само тази опаковка е малко цигания. Така и не се вижда предпазител за предното стъкло на нея.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

IRA написа: Колегите ми италиянци .... твърдят, че като са били деца у тях в дневната всичко било опаковано в найлон, включително мебелите.
Това е за да не остават следи от кръв като застрелят някой предател на фамилията. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

По темата, направо от "извора на мъдростта" а.к.а. "Най-големият български форум":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464403"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Заключено