Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа: П.П. Казваш - Не съм казвала никога, че одобрявам хомосексуалната любов.
Тук се разминаваме. Аз я одобрявам - между жени.
Хахаха...Да разбирам ли, че утре, ако жена ти ти заяви, че те зарязва заради една яка и мустаката кака, щото така или иначе е свикнала "мъжът" и да пикае седнал, няма да имаш нищо против?... :^)
Ще и отстъпиш къщата, детето, колата и месечна издръжка за да се чувствува щастлива с новата си любов? |(
Нещо много крив въпроса! Това означава ли, че ти ще си доволна твоя да те зареже заради друга жена щом одобряваш хетеросексуалната любов?
Яка не знам какво точно означава, много разтегливо понятие. (има много красиви яки жени). Колкото до мустаката, фантазиите ти да ме вкараш в някаква кофти ситуация са просто уникални.
Децата не са вещи за да ги отстъпвам. Те си имат мнение и могат да избират с кого да живеят.
С тоалетните навици не е свикнала, а просто много доволна от факта.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Това е по-скоро "простотия" от Британска Колумбия...
Предполагам другите които живеят тук са забелязали, че в момента в който провинциалното правителство заяви, че ще направи "разследване" за "Price gouging" цените на бензина се "сринаха от рекордните 1.70 (и нещо) до 1.45 за литър..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:Това е по-скоро "простотия" от Британска Колумбия...
Предполагам другите които живеят тук са забелязали, че в момента в който провинциалното правителство заяви, че ще направи "разследване" за "Price gouging" цените на бензина се "сринаха от рекордните 1.70 (и нещо) до 1.45 за литър..
Хахахаха.
В Калгари са на 98 цента за литър
Разликата от половин долър се държи.
Адаша си е за социализъма в Британска Колумбия 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:
ivandaman написа:Това е по-скоро "простотия" от Британска Колумбия...
Предполагам другите които живеят тук са забелязали, че в момента в който провинциалното правителство заяви, че ще направи "разследване" за "Price gouging" цените на бензина се "сринаха от рекордните 1.70 (и нещо) до 1.45 за литър..
Хахахаха.
В Калгари са на 98 цента за литър
Разликата от половин долър се държи.
Адаша си е за социализъма в Британска Колумбия 8)
А знаеш ли колко е литъра в Каракас ? Дреме му некой на дедовия колко бил в Калгари ...
На вас и жилищата ви са два пъти и половина по-евтини (явно хората не могат да оценят “най-доброто”), продължавай да дерзаеш ...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Най-доброто...май асс! На вас жилищата ви са най-скъпи, да си го речем направо без увъртания, заради китайците. :lol:
Продължавайте да си ги мразите, ама не ни карайте нас останалите да го правим! На нас не са ни сторили нищо лошо. ;) :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Говорят зад гърба си, ама яко ;) А когато са фейс ту фейс почва една любезност, мани мани :lol:
Много често правим конферентни разговори по телефона, свързваме се понякога по 5-6 човека в един разговор, обсъждат се различни теми.
По- късно почват да ми звънят един по един, и първият въпрос който чувам е “Павел, има ли някой друг на линията?”. От там нататък се почва “Ти чу ли го Джон какви ги приказва, това е толкова тъпо, той е глупав, и т.н.”
Веднъж питам един колега “Абе що толкоз му се усмихваш на сейфти мениджъра като не можеш да го понасяш?”, а той ми отговаря “Щото искам да съм найс” .....

Ей тва ги погубва като общество, фалшивите отношения, лицемерието, и най-вече идеята да се правят на такива каквито не са.
Ама тия неща съм ги виждал и и някои нашенски рефюджита, явно е заразно :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Не знам на по колко сте години, но аз съм израстнал във времената, когато продавачките в магазина можеха да си изкарат върху клиента цялото кисело настроение.

Смешни са ми тези дето искат искрени отношения. В реалността малцина ще ви обслужват от добросърдечност, рядко ще са щастливи, че им създавате работа и още по-рядко ще изпитват лични симпатии към вас. Тоест, ако сега ви псуват зад гърба ви, то в един искрен свят ще ви псуват в лицето.

Мен не ме интересуват личните проблеми и настоения на отсрещния. Искам да се държи добре с мен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Аблъде, с теб ще се отнасят така както ти позволяваш. Няма значение дали комуникираш с продавачката, шефа си, или Доналд Тръмп.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Б-Колумбийски простотии

Мнение от 7George »

Когато властниците заявят, че ще се борят със прането на мръсни пари и спекулата, те всъщност не го мислят. Тия не много миризливи пари пълнят провинциалния или други бюджети и им позволява да си разиграват конете както си искат, да отчитат успехи в икономиката, благоденствие на народа и прочее.
Къщите са скъпи, обаче климата е мек и може да се оцелява на открито, до първата свръхдоза най-често. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
Ivan1007 написа:
ivandaman написа:Това е по-скоро "простотия" от Британска Колумбия...
Предполагам другите които живеят тук са забелязали, че в момента в който провинциалното правителство заяви, че ще направи "разследване" за "Price gouging" цените на бензина се "сринаха от рекордните 1.70 (и нещо) до 1.45 за литър..
Хахахаха.
В Калгари са на 98 цента за литър
Разликата от половин долър се държи.
Адаша си е за социализъма в Британска Колумбия 8)
А знаеш ли колко е литъра в Каракас ? Дреме му некой на дедовия колко бил в Калгари ...
На вас и жилищата ви са два пъти и половина по-евтини (явно хората не могат да оценят “най-доброто”), продължавай да дерзаеш ...
Не знам и не ме интересува колко е в Каракас?
Ти да не си се запътил натам за повече социализЪм 8)

Дреме им във Ванкувър и в азиатското Surrey колко е в Калгари и що при вас е най-скъп в цяла Северна Америка :tmi:

Особено като се има напредвид, че доходите в Калгари са около 150% на тези в азиатското Surrey и че Local Purchasing Power in Calgary is 60.42% higher than in Surrey

8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

fighter написа:Аблъде, с теб ще се отнасят така както ти позволяваш. Няма значение дали комуникираш с продавачката, шефа си, или Доналд Тръмп.
Ми ти може да си псуваш като каруцар ... пардон truck driver, това никого няма да учуди 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:
fighter написа:Аблъде, с теб ще се отнасят така както ти позволяваш. Няма значение дали комуникираш с продавачката, шефа си, или Доналд Тръмп.
Ми ти може да си псуваш като каруцар ... пардон truck driver, това никого няма да учуди 8)
Това ли измисли бе Иванушка от приказките :lol:
Явно съдиш по себе си, щото май само от псувни разбираш. Непоправим нещастник си, Иванушка, ама и си прекалено глупав за да го осъзнаеш.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха
Нещастник е този, който не може да се зарадва на любезно и учтиво отношение между хората, щото като типично странджанско говедо е свикнало само на каруцарска/шоферска простотия
8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Отново нищо не казваш, ама толкоз ти е моженето.
Интерпретираш си както си искаш, и заради това смесваш нещата. Любезното отношение между теб и продавачката в магазина се гради върху основата “Услуга - Пари”.
Обаче когато лицемерието присъства в отношенията между хора, които наричат себе си приятели , е нещо съвсем различно. Ако ти не виждаш разликата, няма смисъл да продължаваме този разговор.
Или повече те кефи да се обиждаме? Няма проблем, Ама бързо ще ми доскучаеш, не ставаш.
Заключено