Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Когато в офиса сте по един индивид от всички раси и националности всичко опира до лични качества и характер и е напълно ясно, че няма да има кой знае какви търкания.
Когато останете същия микс но прибавите и една групичка от мнозинство брадати до гърдите или някакви с друго културно богатство, то тогава нещата може драстично да се променят.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канадски простотии

Мнение от NightMartini »

optics написа:Хехе, това беше добро.

Понеже питаш Киро, той нека да каже, но и други може да ни хрумнат разни неща. Например тоя от влака. Той тинейджър ли беше? Спомних си че като тинейджър съм правил аналогични неща. Един възрастен човек ми направи забележка, а аз искрено се учудих "еее, какво па толко". Сега като си спомня - жива простотия си беше това дето го правех.
Тийнейджърите както знаете имат излишък от енергия и неистово желание да се открояват, да направят нещо впечатляващо.
От тая гледна точка трябва да се обясняват и изявите на тийнейджъри по целия свят.

Не Оптикс, беше мъж между 40-50. Близо до него седеше китайка, която се гримираш близо 40 мин и никакво впечатление не и направи поведението на мъжа. Пак опираме до изречението, че проблемът на давещият се е проблем само на давещият се - след като само на мен в метрото това ми направи впечатление.
Киро въпросът ми беше само един и то много елементарен - какво е мнението ти за присъствието и как си обясняваш радостта в очите на малките деца, тинейджарите и майките с колички начело на парада. Не коментирам хората които бяха облечени като кучета, котки, които се влачат по земята и изпълняват заповеди, мъжете с противогази, Трудо с бял панталон и розова риза.
Просто съвсем несъзнателно съпоставих това в главата си с фестивала в Жеравна и ми стана тъжно.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

kiro написа:
NightMartini написа:Киро искам мнението ти по една тема.
Първо имам уважение към теб, защото винаги си покзвал, че си възпитан човек.
Преди да си задам въпроса, днес в метрото. Един пич влезе. Обикновено пътувам 40 мин с метрото.
През тези 40 минути той - първо направи гимнастика, после закуски, след това си изми зъбите, после се избръсна и накрая за капак си изряза ноктите.
Та моят въпрос.
Преди това искам да кажа, че познавам и съм играл с Мариус Куркински и го намирам за прекрасен човек.
Миналата седмица в продължение на 3 дни в България, Жеравна имаше фестивал на народната носия. История, традиция, култура и никакви технологии.
Миналата седмица тук в продължение на 10 дни имаше парад на разнообразието. Какво мислиш за екзалтираните тинейджъри, за малките деца в първите редици и майки с колички. Какво ги кара да се чувстват радостни и щастливи, да развяват знамето на дъгата и т.н.
Не знам честно какво ме питаш. Ако някой откачен си реже ноктите в метрото някъде по света, това трябва ли аз точно да ти го обяснявам защо не е наред? Каква е точно връзката с темата? По въпроса за Жеравна и Монреал прайд. Никога не съм ходил и на двете, защото това са безсмислени масовки, но познавам хора, които са били и на двете събития тази година. Август е все пак, всеки уважащ себе си гей е на остров Миконос в момента, believe me .:)

PS Пишете по темата
значи и вие се делите на касти
випа,вишата каста т.е уважаваните сте гейове и си правите оргиите на миконос
а нишата каста т.е. неуважаваните или по малко уважаваните са обикновенни п.дераси и си правят сбирките по разни селски събори

и нека мухата 2 да обърне внимание ,че не съм лицемер и си питам направо директно без недомлъвки и заобиколки ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

Pavel M написа:
kiro написа:
NightMartini написа:Киро искам мнението ти по една тема.
Първо имам уважение към теб, защото винаги си покзвал, че си възпитан човек.
Преди да си задам въпроса, днес в метрото. Един пич влезе. Обикновено пътувам 40 мин с метрото.
През тези 40 минути той - първо направи гимнастика, после закуски, след това си изми зъбите, после се избръсна и накрая за капак си изряза ноктите.
Та моят въпрос.
Преди това искам да кажа, че познавам и съм играл с Мариус Куркински и го намирам за прекрасен човек.
Миналата седмица в продължение на 3 дни в България, Жеравна имаше фестивал на народната носия. История, традиция, култура и никакви технологии.
Миналата седмица тук в продължение на 10 дни имаше парад на разнообразието. Какво мислиш за екзалтираните тинейджъри, за малките деца в първите редици и майки с колички. Какво ги кара да се чувстват радостни и щастливи, да развяват знамето на дъгата и т.н.
Не знам честно какво ме питаш. Ако някой откачен си реже ноктите в метрото някъде по света, това трябва ли аз точно да ти го обяснявам защо не е наред? Каква е точно връзката с темата? По въпроса за Жеравна и Монреал прайд. Никога не съм ходил и на двете, защото това са безсмислени масовки, но познавам хора, които са били и на двете събития тази година. Август е все пак, всеки уважащ себе си гей е на остров Миконос в момента, believe me .:)

PS Пишете по темата
значи и вие се делите на касти
випа,вишата каста т.е уважаваните сте гейове и си правите оргиите на миконос
а нишата каста т.е. неуважаваните или по малко уважаваните са обикновенни п.дераси и си правят сбирките по разни селски събори

и нека мухата 2 да обърне внимание ,че не съм лицемер и си питам направо директно без недомлъвки и заобиколки ;)
обърнах ! ;)

сега остава да разберем кой е мъжо ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

NightMartini написа:
Киро въпросът ми беше само един и то много елементарен - какво е мнението ти за присъствието и как си обясняваш радостта в очите на малките деца, тинейджарите и майките с колички начело на парада. Не коментирам хората които бяха облечени като кучета, котки, които се влачат по земята и изпълняват заповеди, мъжете с противогази, Трудо с бял панталон и розова риза.
Просто съвсем несъзнателно съпоставих това в главата си с фестивала в Жеравна и ми стана тъжно.
Всеки има право да живее и празнува както си иска. Ако ти харесва ходи на прайд, ако не - има Фестивал на народната носия в Жеравна и Събор на овцевъдите в Лясковец. Ако намекваш, че едното е просташко, а другото извисено си в грешка
Bulgayrian
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канадски простотии

Мнение от NightMartini »

kiro написа:
NightMartini написа:
Киро въпросът ми беше само един и то много елементарен - какво е мнението ти за присъствието и как си обясняваш радостта в очите на малките деца, тинейджарите и майките с колички начело на парада. Не коментирам хората които бяха облечени като кучета, котки, които се влачат по земята и изпълняват заповеди, мъжете с противогази, Трудо с бял панталон и розова риза.
Просто съвсем несъзнателно съпоставих това в главата си с фестивала в Жеравна и ми стана тъжно.
Всеки има право да живее и празнува както си иска. Ако ти харесва ходи на прайд, ако не - има Фестивал на народната носия в Жеравна и Събор на овцевъдите в Лясковец. Ако намекваш, че едното е просташко, а другото извисено си в грешка
Да Киро точно това имах предвид.
Благодаря за отговора.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
Pavel M написа:
kiro написа:
NightMartini написа:Киро искам мнението ти по една тема.
Първо имам уважение към теб, защото винаги си покзвал, че си възпитан човек.
Преди да си задам въпроса, днес в метрото. Един пич влезе. Обикновено пътувам 40 мин с метрото.
През тези 40 минути той - първо направи гимнастика, после закуски, след това си изми зъбите, после се избръсна и накрая за капак си изряза ноктите.
Та моят въпрос.
Преди това искам да кажа, че познавам и съм играл с Мариус Куркински и го намирам за прекрасен човек.
Миналата седмица в продължение на 3 дни в България, Жеравна имаше фестивал на народната носия. История, традиция, култура и никакви технологии.
Миналата седмица тук в продължение на 10 дни имаше парад на разнообразието. Какво мислиш за екзалтираните тинейджъри, за малките деца в първите редици и майки с колички. Какво ги кара да се чувстват радостни и щастливи, да развяват знамето на дъгата и т.н.
Не знам честно какво ме питаш. Ако някой откачен си реже ноктите в метрото някъде по света, това трябва ли аз точно да ти го обяснявам защо не е наред? Каква е точно връзката с темата? По въпроса за Жеравна и Монреал прайд. Никога не съм ходил и на двете, защото това са безсмислени масовки, но познавам хора, които са били и на двете събития тази година. Август е все пак, всеки уважащ себе си гей е на остров Миконос в момента, believe me .:)

PS Пишете по темата
значи и вие се делите на касти
випа,вишата каста т.е уважаваните сте гейове и си правите оргиите на миконос
а нишата каста т.е. неуважаваните или по малко уважаваните са обикновенни п.дераси и си правят сбирките по разни селски събори

и нека мухата 2 да обърне внимание ,че не съм лицемер и си питам направо директно без недомлъвки и заобиколки ;)
обърнах ! ;)

сега остава да разберем кой е мъжо ! :lol:

не казва.страх Я е да не и го вземат :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Поредното фиаско на манекена: Trans Mountain pipeline approval quashed by court
Kinder Morgan shareholders approved the sale of the pipeline with more than 99 per cent support Thursday, less than an hour after the federal government learned the pipeline construction permits had been quashed.
А кой купува е ясно - ние. Пари закопани за години напред, чудесна инвестиция.

Сега като се oсерат и на преговорите за НАФТА или подпишат неизгоден за Канада договор и портфолиото му ще е пълно.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Alberta pulls out of federal climate plan.
Не че реално това променя нещо!

Сега ако могат и да спрат парите за всякакви подаяния на всякакви first nations и Квебек в това число, това е друго нещо.
Канада се превръща в една голяма бутафория. Скоро ще трябва да се допитват до всеки индивидуално за всичко.
Представям си колко ще ви стане бензина в БК.

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Alberta pulls out of federal climate plan.
Не че реално това променя нещо!
Променя. Някой трябваше да подкрепи Онтарио и даде знак, че търпимостта към простотиите на манекена си има граници.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Alberta pulls out of federal climate plan.
Не че реално това променя нещо!
Променя. Някой трябваше да подкрепи Онтарио и даде знак, че търпимостта към простотиите на манекена си има граници.
Да, подкрепата не е излишна, но случая простотията е на либерасткия съд.
Манекена е следствие на либерастките настроения в Канада не причината.
Консерваторите и те почват да говорят пълни глупости само за да са в крак с модата.
Не ме очудва, реално до това и трябва да доведе демокрацията.

Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.

П.П. Тук имаме едно друго извращение на природата, водач на партия, която щяла да забрани двигателите с вътрешно горене след 10 години!!!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.
Това да не ти е България, да се заобикаля съда. :D
А аз се надявам той и тия, които го избраха да си носят последствията.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Всеки се почесва където го сърби... и аз виждам и в случая с трабата нефункционалноста и контра-продуктивноста на "мултикултурализма"
Де факто федералният съд се обоснова с това че правителството не се консултирало с първите нациЙ :^)
С други думи ако нямаше първи, втори, трети и прочие нациЙ а само една хомогенна, монолитно-етническа нация която не е разяждана отвътре с политики на идентичност, въобще нямаше да се стигне до цирковете в момента..
Да, еколозите щяха да си пискат както обикновенно, но докато те си лаят кервана щеше да си върви..

Тръбата най-вероятно пак ще се прокара след като правителството се "КОН$УЛТИРА" "с първите нации "appropriately" и ги компенсира екологично.. така де прилично..

---------------------------------------

Припомням че парт-тайм драма инструктора, публично циври и се моли за прошка на първите наций и им се натягаше за процес на рекънсилиейшън (Даже и специална комисия си има за това) .. Ама явно такова животно като "рекънсилиейшън без компенсейшън" не съществува..
Както и да е.. поинта е че колкото и да се натягаш и мазниш на некое малцинство, докато съществуват политиките на идентичност и т.нар малцинства се ползват със специални права и привилегии, те винаги ще дърпат чергата към себе си при всяка появила се възможност.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от klisurov »

ivandaman написа:Всеки се почесва където го сърби... и аз виждам и в случая с трабата нефункционалноста и контра-продуктивноста на "мултикултурализма"
Де факто федералният съд се обоснова с това че правителството не се консултирало с първите нациЙ :^)
С други думи ако нямаше първи, втори, трети и прочие нациЙ а само една хомогенна, монолитно-етническа нация която не е разяждана отвътре с политики на идентичност, въобще нямаше да се стигне до цирковете в момента..
Да, еколозите щяха да си пискат както обикновенно, но докато те си лаят кервана щеше да си върви..

Тръбата най-вероятно пак ще се прокара след като правителството се "КОН$УЛТИРА" "с първите нации "appropriately" и ги компенсира екологично.. така де прилично..

---------------------------------------

Припомням че парт-тайм драма инструктора, публично циври и се моли за прошка на първите наций и им се натягаше за процес на рекънсилиейшън (Даже и специална комисия си има за това) .. Ама явно такова животно като "рекънсилиейшън без компенсейшън" не съществува..
Както и да е.. поинта е че колкото и да се натягаш и мазниш на некое малцинство, докато съществуват политиките на идентичност и т.нар малцинства се ползват със специални права и привилегии, те винаги ще дърпат чергата към себе си при всяка появила се възможност.
Не, че нещо, ама за First Nations ние се явяваме навлеците, успели по един или друг начин да се превърнат в мнозинство ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

klisurov написа:Не, че нещо, ама за First Nations ние се явяваме навлеците, успели по един или друг начин да се превърнат в мнозинство ;)
Tочно така е. Както и ние българите и славяните сме били навлеци на Балканите за траките или византийците и т.н. Тези и ред други подобни примери само доказват, че ако не разбереш навреме къде е опасността, след това вече става много късно да реагираш.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Заключено