Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

Ако питаш и тези "канадка от онтарийско село, канадка от северно онтарио" сигурно родителите им не са канадци. А се ловя на бас, че тези същите са и най-слабата брънка в компанията.
Имам един колега Македонец - израстнал е в Канада, не говори македонски, родителите му са македонци, но си е типичен балканец и по физика и по манталитет.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

jet написа:но си е типичен балканец и по физика
Ко туй "типичен балканец по физика"?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

ivandaman написа:Целта е унищожаването на Европейската култура и европейският етнос.
Това е жестоката истина и всеки който все още отказва да я признае, поне пред себе си, не е в час с бруталната реалност
Сега, защо са го решили това какви са мотивите и прочие.. спекулации много.. Аз за себе си знам отговора, но темата е комплексна..
Е раздуй малко де, не ни дръж така в напрежение :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

miteto написа: Е раздуй малко де, не ни дръж така в напрежение :D
Мите не дръпай гявола за опашката ако обичаш... :D ...

И без това имам време за убиване днес.... та в момента се "обяснявам" на Киро.. След малко ще постна фермана.. Най-вероятно ще отворя отделна тема.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

miteto написа:
jet написа:но си е типичен балканец и по физика
Ко туй "типичен балканец по физика"?
Изображение
Въпроси?!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

jet написа:
miteto написа:
jet написа:но си е типичен балканец и по физика
Ко туй "типичен балканец по физика"?
Изображение
Въпроси?!
Сигурен ли си, че твоя колега е македонец, а не афганистанец, щото единствените които съм виждал да носят днешно време такива калпаци са афганистанци :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

jet написа:
miteto написа:
jet написа:но си е типичен балканец и по физика
Ко туй "типичен балканец по физика"?
Изображение
Въпроси?!
Ахх,ама това е Щерю.А Мара Балканска къде се затри последните дни. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

kiro написа:
Работя в типичен от към националности офис в Торонто.

Около мен са следните хора: швед, испанец, 2 филипинци, 2 китайки, китаец, индиец сикх, индиец не-сикх, италианка, джамаец, кот д'ивоарец, шотландка от шотландия, българин, гъркиня, канадка от онтарийско село, канадка от северно онтарио (тези двете последните са доста тъпи, но като теб смятат, че "културата" им изчезва), албанец, американец, мексиканец, италиано-чешка канадка, 2 англо-ирландски канадеца

60% не са родени в Канада, 30% родителите им не са родени в Канада
Имаме представители на всички раси и няколко сексуални ориентации
CEO-то е рефюджи

Дали мислиш, че можем да работим заедно или скоро ще се разпадне скромния ни офис поради липска на каквито и да е ценности?
Киро, Имам малко време днес и ще се опитам да отоворя с подробности.
Твоят пост само потвърждава това което аз твърдя, така че не ми е ясно какъв ти е точно аргумента освен ако не искаш да наблегнеш на това че "Тъпите Канадки" мислили като мен..

Динамиката в "Скромния ви офис" не доказва абсолютно нищо, освен факта че група случайни хора са принудени от нужда да се търпят един друг защото трябва да си плащат сметките. Единственото което свързва хората там са работните задължения. Едва ли хора от различни етноси и сексуална ориентация са завързали истински и доживотни приятелства и връзки..
Вие сте група наемници, нищо повече..

И аз работя и съм работил и най-вероятно ще продължавам да работя в такива офиси.. Избягвам да влизам в общата кухнята на сегашният ми офис, като дявол от тамян, защото постоянно вони на екзотични пумии от които ми се вие свят и чувам мляскането на китайците през няколко "стени" (drywall of course). Добре че съм постоянно в движение и не се задържам много в офиса, а когато съм там нахлузвам диджейски слушалки за да се изолирам напълно от тази мултикултурна идилия.. За съжаление не ни позволяват да носим противогази в офиса (не е полит-коретно) за да мога да се защитя и от смръднята на екзотичните кулинарии.

Продължението на отговора ми е в новата тема която отворих..
Написах един огромен ферман и мисля че усилието ми заслужава отделна тема, плюс това въпреки че не отричам че Мултикултурализма е основната канадска простотия, тази тема тук е за всички простотиЙ , а основната простоия (според мен) има нужда от отделна тема.

MULTICULTURALISM - The Last nail in the coffin of the WEST
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Pavel M написа:

искаш да кажеш че на руменсп наследника дето опитвам да му го втълпя че за да оцелее за в бъдеще в тая южноазиатска джунгла в която баща му го е натресъл не по негова вина трябва да научи няколкото основни китайски езика за да е конвертируем на местния пазар на труда че ще му се наложи да научи и няколкото основни индийски такива
и това не се отнася само за пазара на труда а и твърде вероятно заради добрата комуникация в бъдещето семейно гнездо със съпруга,деца ,сватове и свати и неизброимия им брой роднини,близки и далечни братовчеди
защото едва ли бъдещата му снаха с точка на челото би си направила труда да научи такъв екзотичен език като българския
и така до пълно асимилиране и претопяване до тотална загуба на индентичноста :lol:
Ти на Румен наследника не го мисли ;)
Ти кажи къде си, че в момента съм България и още ме тресе джет лаг-а, да доида да почерпиш по една ракия :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

jet написа:
miteto написа:
jet написа:но си е типичен балканец и по физика
Ко туй "типичен балканец по физика"?
Изображение
Въпроси?!
Ако за типичен балканец съдиш по собственото си отражение в огледалото, което си постнал тук доста се заблуждаваш!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

Oплакванията към бай Алеко.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Какви оплаквания към бай Алеко!?
Да се оплакваме на писател живял през 800-те години на миналото хилядолетие... коментар на типичен балкански трол.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

ivandaman написа:
kiro написа:
Работя в типичен от към националности офис в Торонто.

Около мен са следните хора: швед, испанец, 2 филипинци, 2 китайки, китаец, индиец сикх, индиец не-сикх, италианка, джамаец, кот д'ивоарец, шотландка от шотландия, българин, гъркиня, канадка от онтарийско село, канадка от северно онтарио (тези двете последните са доста тъпи, но като теб смятат, че "културата" им изчезва), албанец, американец, мексиканец, италиано-чешка канадка, 2 англо-ирландски канадеца

60% не са родени в Канада, 30% родителите им не са родени в Канада
Имаме представители на всички раси и няколко сексуални ориентации
CEO-то е рефюджи

Дали мислиш, че можем да работим заедно или скоро ще се разпадне скромния ни офис поради липска на каквито и да е ценности?
Киро, Имам малко време днес и ще се опитам да отоворя с подробности.
Твоят пост само потвърждава това което аз твърдя, така че не ми е ясно какъв ти е точно аргумента освен ако не искаш да наблегнеш на това че "Тъпите Канадки" мислили като мен..

Динамиката в "Скромния ви офис" не доказва абсолютно нищо, освен факта че група случайни хора са принудени от нужда да се търпят един друг защото трябва да си плащат сметките. Единственото което свързва хората там са работните задължения. Едва ли хора от различни етноси и сексуална ориентация са завързали истински и доживотни приятелства и връзки..
Вие сте група наемници, нищо повече..
Примерът, който ти дадох е напълно реален, с реални хора. Той не е изключение в Торонто, а по-скоро правило. Торонто е доказателство, че може да събереш представители на абсотно всички нациналности, религии, ориентации, странности и.т.н. в един град, и те при определени условия биха живели заедно сравнително хармонично.

От хората от офиса ми в горния пример има също много примери от живота им извън работа, които предполагам, че ти е трудно да възприемеш:

Шведът е женен за филипинка
Едната китайка излиза само бели мъже
Сикхът е женен за италианка от Италия
Американецът е женен за квебекарка
Другият индиец не е женен, а връстниците му зад океана вече мислят за абитюриентския бал на детето :D

и има хиляди други примери от ежедневието на всеки, които могат да ти докажат, че различни култури могат много успешно да живеят заедно.
Bulgayrian
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

kiro написа:
ivandaman написа:
kiro написа:
Работя в типичен от към националности офис в Торонто.

Около мен са следните хора: швед, испанец, 2 филипинци, 2 китайки, китаец, индиец сикх, индиец не-сикх, италианка, джамаец, кот д'ивоарец, шотландка от шотландия, българин, гъркиня, канадка от онтарийско село, канадка от северно онтарио (тези двете последните са доста тъпи, но като теб смятат, че "културата" им изчезва), албанец, американец, мексиканец, италиано-чешка канадка, 2 англо-ирландски канадеца

60% не са родени в Канада, 30% родителите им не са родени в Канада
Имаме представители на всички раси и няколко сексуални ориентации
CEO-то е рефюджи

Дали мислиш, че можем да работим заедно или скоро ще се разпадне скромния ни офис поради липска на каквито и да е ценности?
Киро, Имам малко време днес и ще се опитам да отоворя с подробности.
Твоят пост само потвърждава това което аз твърдя, така че не ми е ясно какъв ти е точно аргумента освен ако не искаш да наблегнеш на това че "Тъпите Канадки" мислили като мен..

Динамиката в "Скромния ви офис" не доказва абсолютно нищо, освен факта че група случайни хора са принудени от нужда да се търпят един друг защото трябва да си плащат сметките. Единственото което свързва хората там са работните задължения. Едва ли хора от различни етноси и сексуална ориентация са завързали истински и доживотни приятелства и връзки..
Вие сте група наемници, нищо повече..
Примерът, който ти дадох е напълно реален, с реални хора. Той не е изключение в Торонто, а по-скоро правило. Торонто е доказателство, че може да събереш представители на абсотно всички нациналности, религии, ориентации, странности и.т.н. в един град, и те при определени условия биха живели заедно сравнително хармонично.

От хората от офиса ми в горния пример има също много примери от живота им извън работа, които предполагам, че ти е трудно да възприемеш:

Шведът е женен за филипинка
Едната китайка излиза само бели мъже
Сикхът е женен за италианка от Италия
Американецът е женен за квебекарка
Другият индиец не е женен, а връстниците му зад океана вече мислят за абитюриентския бал на детето :D

и има хиляди други примери от ежедневието на всеки, които могат да ти докажат, че различни култури могат много успешно да живеят заедно.

доста подробно описваш невидимия с невъоръжено око офисен бит.
а ти като човек от кухнята с директен поглед върху менюто би ли казал хомосексуалисти в офиса имате ли без да пропускаш и себе си в това число ,че ми стана интересно. ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Аз съм единственият хомосексуален, всички се знаем. И не се казва хомосексуал-ист, както не се казва и хетеросексуал-ист :D
Bulgayrian
Заключено