Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

ivandaman написа: нямам идея защо асоциираш горните твърдения с мен.
Тъй като със сигурност си чувал многократно твърдения за заразността на хомосексуализма те иронозорам за изявленията ти че няма пушек без огън. Писал си го поне два пъти тук.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа: Изключително авторитетния източник NewsGram, seriously? След като от самата Асоциация на американските психиатри пишат в сайта си, че няма такова нещо (линка, който ти дадох), кой според теб е лъжеца? Всъщност аз напълно подкрепям основната идея в линка за фалшивата новина в NewsGram, щото все пак там говорят за "an obsessive compulsive disorder of taking too many selfies", а не изобщо за правене на селфита. Както винаги не ти се получи със заклеймяването на гадните англосакси. :D
Абе на толкова опашати лъжи от суперавторитетни източници станахме свидетели, че вече не се впечатляваме от авторитети, Гийк. :)

А и това, че решението за selfitis не е намерило място в официалните документи на АРА и го няма на сайта им, съвсем не означава, че на въпросната среща на board of directors миналата година в Чикаго не е било дадено подобно предложение и не е било взето съответното решение. Каквото, всъщност, се твърди в публикацията.

Пък облечените в бяло и окичени с ангелски крилца англосакси, сами си показват мръсните душици и уродливата си същност, не е нужно аз да се опитвам да ги калям. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Това всъщност трябва да е в раздела топ канадски простотии:

Climber on the Lions Gate shuts down bridge during morning commute!

За тези, които не са от тук важно пояснение - тази сутрин беше една от най-студените (ако не най-студената) за зимата досега. :x :crazy:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Яко! Щом са го арестували значи е минал без да падне и е жив и здрав. Не е ясно майка му колко псувни е отнесла обаче.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

MrGeek написа:Това всъщност трябва да е в раздела топ канадски простотии:

Climber on the Lions Gate shuts down bridge during morning commute!

За тези, които не са от тук важно пояснение - тази сутрин беше една от най-студените (ако не най-студената) за зимата досега. :x :crazy:
Всъщност, канадските простотии в цитирания случай са две - самият топ директор на Канадската ментал хелт асоциация е ментъл кейс (леворезбар) :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonny »

Като чух тази новина по радиото тази сутрин си казах йеееее, веднъж да ида преди шефа на работа. :D
Доиде в 10:30 с думите finally... :rofl:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

optics написа:Не е ясно майка му колко псувни е отнесла обаче.
Ако съдя по себе си - два часа в трафика попържайки. Умножи го това по няколко десетки хиляди. Единственият късмет, който идиота извади е, че тогава в колата все още не знаех причината за затварянето на моста, която излезе малко по-късно в медиите, та затова попържах на посоки. И аз се довлякох малко преди 10.30 в офиса, точно навереме за първата ми среща с един от тия с трибуквените титли. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

MrGeek написа:
optics написа:Не е ясно майка му колко псувни е отнесла обаче.
Ако съдя по себе си - два часа в трафика попържайки. Умножи го това по няколко десетки хиляди. Единственият късмет, който идиота извади е, че тогава в колата все още не знаех причината за затварянето на моста, която излезе малко по-късно в медиите, та затова попържах на посоки. И аз се довлякох малко преди 10.30 в офиса, точно навереме за първата ми среща с един от тия с трибуквените титли. :D
Когато тука паднаха 2см сняг, някои хора не можаха да дойдат на работа, та включително и големи шефове. Една такава личност, проджект мениджър ако трябва да сме точни провела митинга на съответното комити от някъв паркинг насред път с лаптоп на колене, през скайп. Направо кризисна ситуация. :lol: Накрая батерията (на лаптопа, не на колата) свършила и с това и митинга - съответно скоростта на последния била през цялото време синхронизирана с процентите на батерията, тъй че всички проекти били прогласувани своевременно)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Kpetrov написа:Нуждаещите се от хирургическа интервенция, чакат с месеци, а по СБС вече редовно показват предавания в които предозирали ги обработват по няколко пъти на ден.
Преди ден два, даваха предаване... изписват я и докато чака такси предозирана отново в тоалетните. Друг пък за един ден го приели в интензивното седем пъти!
Защо не оставят естествения подбор да си свърши работата подяволите?!

От 2 месеца във всички тукашни болници на всеки 30 минути се проверяват публичните тоалетни за предозирали джънките. Повечето тоалетни имат шнур, свързан със звънец за помощ, ако ти се наложи такава докато си в тоалетната. Джънките сядат на пода, увиват си шнура около врата и почват да се друсат. Ако предозират, съответно се свличат надолу, като по този начин задействат алармата и хоп - help is on the way. И независимо от това, тоалетните се проверяват нон-стоп - да не би някой боклук да даде фира, щото е особено ценен за обществото и загубата ще е огромна.
Ако предозира на улицата и има късмет да го намерят преди да е гушнал букета, на място идват пожарна, линейка и полиция. След като му окажат първа помощ, линейката го кара в бърза помощ, полицията след нея. Там боклука престоява минимум един ден, ако няма усложнения, като бива настаняван в специализираната кардио част на отделението. Веднага след приемането в ER задължително му се прави CT scan, защото като е намерен да лежи на земята, автоматично се предполага травма на главата. После следват кръвни тестове, системи, закачване към монитор, който постоянно следи сърдечната дейност и кръвно налягане. Цялата тази процедура струва минимум $5000 на ден. Много често ги преобличат в нови дрехи. Като ги изпишат, се мръщят на безплатен билет за рейса и искат ваучери за такси. Ако не го получат почват да вдигат луди скандали. Повечето боклуци повтарят номера поне няколко пъти в месеца - викат им frequent flyers. В същото време, неспециалните пациенти биват настанявани в коридорите на болниците, защото няма място в бърза помощ. Миналата година имаше куриоз, в RCH ги бяха настанили в кафетерията. Нормален човек, който си плаща данъците и здравните застраховки, чака м/у 6 месеца и 1 година за MRI. Ако не му изнася да чака, му предлагат "на частно" срещу $1200 - става още на другия ден.
Ние чакахме 11 месеца за поставяне на тюбс в ушите на детето, което правеше по 3-4 ушни инфекции на година. Нашата лекарка не работи на частно.

Сега чакам Румбата да дойде и ме порицае за отношението ми към наркоманите.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Павел написа:
Kpetrov написа:Нуждаещите се от хирургическа интервенция, чакат с месеци, а по СБС вече редовно показват предавания в които предозирали ги обработват по няколко пъти на ден.
Преди ден два, даваха предаване... изписват я и докато чака такси предозирана отново в тоалетните. Друг пък за един ден го приели в интензивното седем пъти!
Защо не оставят естествения подбор да си свърши работата подяволите?!

От 2 месеца във всички тукашни болници на всеки 30 минути се проверяват публичните тоалетни за предозирали джънките. Повечето тоалетни имат шнур, свързан със звънец за помощ, ако ти се наложи такава докато си в тоалетната. Джънките сядат на пода, увиват си шнура около врата и почват да се друсат. Ако предозират, съответно се свличат надолу, като по този начин задействат алармата и хоп - help is on the way. И независимо от това, тоалетните се проверяват нон-стоп - да не би някой боклук да даде фира, щото е особено ценен за обществото и загубата ще е огромна.
Ако предозира на улицата и има късмет да го намерят преди да е гушнал букета, на място идват пожарна, линейка и полиция. След като му окажат първа помощ, линейката го кара в бърза помощ, полицията след нея. Там боклука престоява минимум един ден, ако няма усложнения, като бива
настаняван в специализираната кардио част на отделението. Веднага след приемането в ER задължително му се прави CT scan, защото като е намерен да лежи на земята, автоматично се предполага травма на главата. После следват кръвни тестове, системи, закачване към монитор, който постоянно следи сърдечната дейност и кръвно налягане. Цялата тази процедура струва минимум $5000 на ден. Много често ги преобличат в нови дрехи. Като ги изпишат, се мръщят на безплатен билет за рейса и искат ваучери за такси. Ако не го получат почват да вдигат луди скандали. Повечето боклуци повтарят номера поне няколко пъти в месеца - викат им frequent flyers. В същото време, неспециалните пациенти биват настанявани в коридорите на болниците, защото няма място в бърза помощ. Миналата година имаше куриоз, в RCH ги бяха настанили в кафетерията. Нормален човек, който си плаща данъците и здравните застраховки, чака м/у 6 месеца и 1 година за MRI. Ако не му изнася да чака, му предлагат "на частно" срещу $1200 - става още на другия ден.
Ние чакахме 11 месеца за поставяне на тюбс в ушите на детето, което правеше по 3-4 ушни инфекции на година. Нашата лекарка не работи на частно.

Сега чакам Румбата да дойде и ме порицае за отношението ми към наркоманите.
Павка, те са клиенти. Ти си данъкоплатец. Проследи пътя на парите. Отккъде идват и на къде отиват
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonny »

Павел написа:От 2 месеца във всички тукашни болници на всеки 30 минути се проверяват публичните тоалетни за предозирали джънките. Повечето тоалетни имат шнур, свързан със звънец за помощ, ако ти се наложи такава докато си в тоалетната. Джънките сядат на пода, увиват си шнура около врата и почват да се друсат. Ако предозират, съответно се свличат надолу, като по този начин задействат алармата и хоп - help is on the way. И независимо от това, тоалетните се проверяват нон-стоп - да не би някой боклук да даде фира, щото е особено ценен за обществото и загубата ще е огромна.
Ако предозира на улицата и има късмет да го намерят преди да е гушнал букета, на място идват пожарна, линейка и полиция. След като му окажат първа помощ, линейката го кара в бърза помощ, полицията след нея. Там боклука престоява минимум един ден, ако няма усложнения, като бива настаняван в специализираната кардио част на отделението. Веднага след приемането в ER задължително му се прави CT scan, защото като е намерен да лежи на земята, автоматично се предполага травма на главата. После следват кръвни тестове, системи, закачване към монитор, който постоянно следи сърдечната дейност и кръвно налягане. Цялата тази процедура струва минимум $5000 на ден. Много често ги преобличат в нови дрехи. Като ги изпишат, се мръщят на безплатен билет за рейса и искат ваучери за такси. Ако не го получат почват да вдигат луди скандали. Повечето боклуци повтарят номера поне няколко пъти в месеца - викат им frequent flyers. В същото време, неспециалните пациенти биват настанявани в коридорите на болниците, защото няма място в бърза помощ. Миналата година имаше куриоз, в RCH ги бяха настанили в кафетерията. Нормален човек, който си плаща данъците и здравните застраховки, чака м/у 6 месеца и 1 година за MRI. Ако не му изнася да чака, му предлагат "на частно" срещу $1200 - става още на другия ден.
Ние чакахме 11 месеца за поставяне на тюбс в ушите на детето, което правеше по 3-4 ушни инфекции на година. Нашата лекарка не работи на частно.

Сега чакам Румбата да дойде и ме порицае за отношението ми към наркоманите.
Много съдържателен коментар. Аз също бих нарекъл тези важни за обществото субекти - боклуци!
Това беше и причината да искам по бързо да се разкарам от даунтаун, не мога да ги гледам тея боклуци. Днес отидохме на разходка и на всеки ъгъл :o ти да видиш...по един такъв боклук.
Леко уточнение, аз разлика между бъмове и наркомани не правя, все са...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Ние чакахме 11 месеца за поставяне на тюбс в ушите на детето, което правеше по 3-4 ушни инфекции на година. Нашата лекарка не работи на частно.
Точно преди нова година се наложи да заведа жена ми в emergency-то и чакахме 6 часа. Докато тя се гърчеше от болки линейките докараха поне 4ма наркомани.. не знам дали бяха оувърдоузд или измръзнали но директно влизаха "с предимство" на носилките. Даже и полиция имаше с тях.
Жена ми можеше и да пукне през това време но нали щяха да спасят бъмовете. Приоритети братче.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

ivandaman написа:
Павел написа: Ние чакахме 11 месеца за поставяне на тюбс в ушите на детето, което правеше по 3-4 ушни инфекции на година. Нашата лекарка не работи на частно.
Точно преди нова година се наложи да заведа жена ми в emergency-то и чакахме 6 часа. Докато тя се гърчеше от болки линейките докараха поне 4ма наркомани.. не знам дали бяха оувърдоузд или измръзнали но директно влизаха "с предимство" на носилките. Даже и полиция имаше с тях.
Жена ми можеше и да пукне през това време но нали щяха да спасят бъмовете. Приоритети братче.
Наркоманията се е разраснала с невиждани размери в БС. Децата ги образоват и информират в училище какво се случва, когато посегнат към наркотиците. Филмчета, беседи и т.н , но не помага особено. През последните години са се увеличили тройно и четворно потребителите на твърди наркотици. Обществото е просто болно.
Не знам как е в останалата Канада, но за съжаление, тези пациенти ще бъдат много често срещани в емърджансито в БК. Налоксонът явно не може за компенсира липсата на семейни ценности.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

prace написа: През последните години са се увеличили тройно и четворно потребителите на твърди наркотици.
Това е пълна измислица.
prace написа: Обществото е просто болно... липсата на семейни ценности.
:D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

Свиркай си Марто,
това не се отнася за тебе, особено частта за ценностите.
Заключено