Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

yahoo написа:
Ivan1007 написа:Все пак твърдението ти за над 50% данъци е простотия наистина :tmi:
Изглежда четеш по диагонал и не виждаш във връзка с какво съм го написал това. Естествено е да съм имал и доход например от заплата с който отдавна през годината да съм минал таксовия бракет от 54.8% сумарно федерален + провинциален данък за Квебек. Според теб с какъв данък биха таксували дивидентите в края на годината в този случай?

А и какво става ако дивидентите се изплащат през година, което не е невъзможно? Тази система на инсталмънтите е тъпа за мен и не искам да споря защо.
Не съм данъчен специалист, но би ли ми посочил данъчни таблици или калкутор с посочената от теб 54.8% marginal tax rate - било за доход от дивиденти, било от друг доход?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

Ivan1007 написа:Не съм данъчен специалист, но би ли ми посочил данъчни таблици или калкутор с посочената от теб 54.8% marginal tax rate - било за доход от дивиденти, било от друг доход?
Сега поглеждам къде живееш и разбирам защо се чудиш на данъци над 50%. Отиди на който и да е данъчен калкулатор като например този:

https://simpletax.ca/calculator"

задай Квебек и за всяка посочена сума за доход над $137,000 и ще ти даде че си влезнал в marginal tax rate = 54.8% (закръглено).
В действителност той е точно 54.75% понеже максималния федерален е 29%, а максималния провинциален е 25.75%. Но това е извън темата.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Ние се оплакваме от трансферните плащания към Квебек, ама социалните им придобивки май излизат най-солено на местните жители с добри доходи.

Една канадска простотия е начинът, по който много тукашни използват мигачите. И тук в Албърта, и преди в Ню Брънзуик всеки ден виждам шофьори, които ги включват когато вече е твърде късно. Карам зад някого, спирачките му светват и чак като намали до 5-10 км/ч пуска мигача. Или наближавам спряна кола в лявата лента при червен светофар. Спирам зад него и оня едва тогава пуска мигач. Браво, дисциплинирани са, научили са ги да ги използват радовно, но явно на концептуално ниво не разбират, че идеята е да сигнализират намеренията си навреме, за да могат останалите участници в движението да реагират. :fubar:

Пак е малко по-добре от Щатите - там едно 50-60 процента, особено в Юга, въобще не знаят, че колите им имат мигачи.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

yahoo написа:
Ivan1007 написа:Не съм данъчен специалист, но би ли ми посочил данъчни таблици или калкутор с посочената от теб 54.8% marginal tax rate - било за доход от дивиденти, било от друг доход?
Сега поглеждам къде живееш и разбирам защо се чудиш на данъци над 50%. Отиди на който и да е данъчен калкулатор като например този:

https://simpletax.ca/calculator"

задай Квебек и за всяка посочена сума за доход над $137,000 и ще ти даде че си влезнал в marginal tax rate = 54.8% (закръглено).
В действителност той е точно 54.75% понеже максималния федерален е 29%, а максималния провинциален е 25.75%. Но това е извън темата.
В действителност май не е така, особено пък за дивиденти. Максималното е 49.97% за други доходи за Квебек. За дивиденти е под 40% marginal tax rate
http://www.taxtips.ca/taxrates/qc.htm"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

ablood написа:Това за бетона ми направи впечатление веднага, но то си върви в комплект с цялото им строителство, оборудване, машинария и даже дрехи - Щом е голямо, здраво и работи, значи е Ок. Няма нужда да се харчат пари за естетика.
А колкото до скъсаните дънки.... Ако са естествено скъсани, то е на доста кофти места. Фабрично протритите са на места, които не нарушават функционалността на панталона.

На мен не ми е съвсем ясно дали: А) смятат че няма нужда да се харчи за естетика или Б) просто не виждат защо аджеба покритият бетон ще е по-красив от голия.

При мен се късат най-вече отзад точно под линията на джобовете и отпред на коляното. Всички ли са така ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

Голият бетон не е канадска измислица, а цял стил в архитектурата - брутализъм. Също и откритите елементи са в стил конструктивизъм. Навремето голият бетон е бил нещо ултрамодерно. Може би след 40 години по същия начин ще гледат и на сегашните стъклени небостъргачи.

Брутализмът е много широко представен в бг, не знам какво ви учудва. Всеки голям соц хотел или партиен дом са от гол бетон.
Bulgayrian
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

На мен не ми е съвсем ясно дали: А) смятат че няма нужда да се харчи за естетика или Б) просто не виждат защо аджеба покритият бетон ще е по-красив от голия.
То, и голите тухли не е много естетично, както си го карат в Европа, и от мизерия също. Ама в Америка го имитират - с плочки като голи тухли...
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

ХимЕнно !
В едно българско село ако тухлите са измазани - значи са по-паралиЙ. Ако са голи тухли - значи е по-бедно село.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

optics написа: При мен се късат най-вече отзад точно под линията на джобовете и отпред на коляното. Всички ли са така ?
И на глезените, където крачолите се докосват при ходене, ако са леко дълги и нагънати.

И предните джобове, където телефонът и ключовете ги издуват.

В някои случаи и чаталът се протрива от ходене.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
7George написа:Може би ще е добре и ние вече да задлъжнеем и да не пращаме излишъци на "източните ни братя" пък...
Защо Вече?! Вие от 5-6 години като изключим последната сте си все на червено.
Я погледни през тия 5-6 години колко изравнителни плащания е получила от федералния бюджет.

Правиш ли разлика между взимане на заем за инвестиции в инфраструктура и училища и изяждане?
100 000 идват годишно в Албърта.

Случайно да имаш информация каква лихва плаща на тези дългове?
Да ти поддкажа - Албърта и BC са единствени с ААА кредитен рейтинг, като само Албърта е със стабилна перспектива да го запази.
Да знаеш какъв процент от приходите е и как се сравнява с други провинции?
Никъде не е ставало въпрос за какво са харчени парите, какъв е кредитния рейтинг и какви лихви плащат!!!
Добре де на зелено сте. Храните цялата страна и без вас на изток ще сме по-зле от Русия.
Аз като купих къща и манифактура също си викам нямам дълг, защото е инфраструктура и кредитния ми рейтинг е ААА. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Хора с мастърс работят като секретарки.
Не знам обаче дали е простотия или по-скоро - излишък от мозъци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

optics написа:Хора с мастърс работят като секретарки.
Не знам обаче дали е простотия или по-скоро - излишък от мозъци.
За какви дисциплини става дума? Щото тука за много от хуманитарните не се изсиква особено много мозък, дори и за докторат. Съответно и на работния пазар не се търсят особено, така че една секретарска работа, особено държавна, на 50-60К годишно е поне два пъти повече от реалната им пазарна стойност.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:Аз като купих къща и манифактура също си викам нямам дълг, защото е инфраструктура и кредитния ми рейтинг е ААА. ;)
Това също е простотия - защо не спести парите първо пък тогава да купуваш?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от bucca »

В магазините в края на декември няма зимни детски грейки, за сметка на това вече са пуснали бански... :punch: астрономическата зима започна едва преди 5 дена!
Посъветваха ми да си ги купувам октомври... Да, като че ли аз си планирам ходенето на ски с 3 месеца по-рано.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Декември банските са силно необходими, ако ходиш на почивка, аз съм взимала по това време и дори свършват размерите, специално за децата . Грейките би трябвало вече да са купени, поне в Монрел от грейка имаш нужда края на октомври - началото на ноември, декември - януари почти никой не търси, вече са изкупени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено