Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Да се върнем за малко на Канадските простотиЙ, преди няклоко дни половинката ми разказва за един рисърч сред младите, така наречените Милениалс. Та питали ги какъв избор биха направили ако имат две предложения за работа - Като "Специалист" на ниска заплата, или биха избрали работа като "Асистънт" на по-висока заплата. 80% процента отговорили че за тях първостепенно важно е длъжността и биха избрали работата с "по-реномирана" титла.
Аз пък й разказах, че видях у фейса снимка на мъж на интервю за работа, и на въпроса "Какво сте работили преди?", той отговаря "Бях Главен специалист по релокация на средство за размножаване". Интервюиращия казва "Бихте ли ни разказали повече? В какво се състоеше вашата работа?". Кандидатът отговаря "Местих си го от единия крачол в другия". :)
Та в повечето случаи това означават титлите :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

optics написа:Оппааа:
https://www.itworldcanada.com/article/o ... her/418962"
Това изглежда да е обединено-арабско-емирска, а не канадска простотия.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Възприемат секса като нещо мръсно, хич не обичат да чуват тази дума, още по-малко пък да я споменават :D
Някой път като стане дума за секс, и повечето казват "Оо, ту мач информейшън" и почват да се червят, и да бягат от топика :D
Веднъж един колега имал някакви спорове с шефа си кога да тръгвал за следващия трип, и колегата се разкрещял на шефа си по телефона: "I haven't had sex yet.....". На което шефа му измънква "Оооу, дис ис ту мач информейшън фор ми", и затваря телефона като оставя моя човек на мира :D :D :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Кои така?
Може би не си уцелил провинцията. |(
П.П. BTW, такива разговори на работното място са изключително непрофесионални. Оттам и съответната реакция. (Направо не съм с всичкия си да обяснявам очевадни неща на....шофьор) |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено