Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Има и нещо друго. Паркинга пред фирмата в която работя е частна собсрвеност (не работим с клиенти), но предполагам има изисквания за обозначаване на поне едно паркомясто като инвалидно.
Единствения потомствен квебекуа спира по диагонал на двете инвалидни, но не обозначени със знак такива.
Доста инвалидни паркоместа вероятно са просто "фиктивни" сложени поради административни изисквания.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Има и нещо друго. Паркинга пред фирмата в която работя е частна собсрвеност (не работим с клиенти), но предполагам има изисквания за обозначаване на поне едно паркомясто като инвалидно.
Единствения потомствен квебекуа спира по диагонал на двете инвалидни, но не обозначени със знак такива.
Доста инвалидни паркоместа вероятно са просто "фиктивни" сложени поради административни изисквания.
Такива изисквания има, защото никой не може да гарантира, че една фирма няма да бъде посетена от инвалид или да наеме такъв в бъдеще. Всички паркинзи около мен са частни и всички имат такива места.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Разхождам се вчера из даунтаун Ванкувър и за малко да нагазя в това нещо отдолу .. Това се случва на ъгъла на Seymour & Smithe

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

ablood написа:Вие какво очаквате? С такава кола да спре като простолюдието ли? Луксозното возило си изисква специално отношение - инвалидно място, две нормални по диагонал, или двойно паркиране направо пред входа.
Знака отзад ако си чел правилника няма изключения за возила над 100к или нещо такова. Има късмет, че е в Канада иначе може да види кирка на капака.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

jet написа:Има късмет, че е в Канада иначе може да види кирка на капака.
Нещо си фантазираш, или вярваш на дебилски оправдания. Едва ли някой по света е получил такава вандализация САМО заради арогантно паркиране. Не ги слушай, като разправят, че иначе са примерни граждани.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

ivandaman написа:Разхождам се вчера из даунтаун Ванкувър и за малко да нагазя в това нещо отдолу .. Това се случва на ъгъла на Seymour & Smithe

Във Ванкувър няма такива неща. Измисляш си.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Ракуните редовно ми оставят такива бомби, но се съмнявам да имате много от тях в Даунтаун.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ablood написа:Ракуните редовно ми оставят такива бомби, но се съмнявам да имате много от тях в Даунтаун.
Куче, някои собственици не си правят труда да почистват и заради тях страдат и останалите дето го правят. Заради такива мизерии индианците на 10-ина км от нас затвориха пъблик-достъпа до част от земята си, която преди бяха оставили за парк, а сега е с ограда. Общината също забрани кучета по променадата покрай океана.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Има и нещо друго. Паркинга пред фирмата в която работя е частна собсрвеност (не работим с клиенти), но предполагам има изисквания за обозначаване на поне едно паркомясто като инвалидно.
Единствения потомствен квебекуа спира по диагонал на двете инвалидни, но не обозначени със знак такива.
Доста инвалидни паркоместа вероятно са просто "фиктивни" сложени поради административни изисквания.
Такива изисквания има, защото никой не може да гарантира, че една фирма няма да бъде посетена от инвалид или да наеме такъв в бъдеще. Всички паркинзи около мен са частни и всички имат такива места.
Е, ако наемат инвалид ще му осигурим място до вратата която използваме, не до заключената в съседство с обозначените места. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

prace написа:
ivandaman написа:Разхождам се вчера из даунтаун Ванкувър и за малко да нагазя в това нещо отдолу .. Това се случва на ъгъла на Seymour & Smithe

Във Ванкувър няма такива неща. Измисляш си.
Има, има :)
Това е от кучето на К_урва мръсна :D
Има и много мюсулманки дето се обличат като животни, китайци които се блъскат навсякъде, но най-вече по сокър игрищата. Има много наркомани които са окупирали всички линейки в Метро ерията. Пълно е с индийци дето са по-добри от нас в работата и заради тях не можем да се реализираме. Ама най-голямата простотия е да живеем сред всичко това, да тънем в лайна, и съответно ги показваме в БГ Канада :)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

fighter написа: Има, има :)
Това е от кучето на К_урва мръсна :D
Има и много мюсулманки дето се обличат като животни, китайци които се блъскат навсякъде, но най-вече по сокър игрищата. Има много наркомани които са окупирали всички линейки в Метро ерията. Пълно е с индийци дето са по-добри от нас в работата и заради тях не можем да се реализираме. Ама най-голямата простотия е да живеем сред всичко това, да тънем в лайна, и съответно ги показваме в БГ Канада :)
:D
В едно хомогенно общество, примерно мюсулманско, наркоманите просто нямаше да виреят!

А ако кучетата се гледаха в колиби на двора , а не вкъщи вътре, нямаше да има нужда да се разхождат и да цапат улиците, нали?

А не можем ли ли да си живеем без да сме по-добри, реализираме и тям подобни напъни..
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Постоянно се учудвам колко гламави шофьори има.
Ако бях по-умен като повечето форумци щях да кажа, че даже и не се учудвам ;-)

А то, не че е канадска простотия, то е световна, но на различните места е с
различни нюанси. Ако трябва да го обясня опростено, повечето канадски шофьори свеждат всичко
до 3 най-общи ситуации (даже две) и съответни реакции
А) Когато е очевидно: Тоя пред мен не забави не спря, следователно и аз не забавям и не спирам
Б) Когато не е очевидно: Айде минавай, ще те изчакам. Не, не ми махай. Аз вече съм решил че съм след теб
В) Ту един от тях ту един от нас - обикновено се свежда до (А) тъй като при задръствания, вливания и други подобни, вече е очевидно как върви.

95% от хората или никога не са знаели или са забравили, че мигач се дава за да изразиш намерение, а не за бог да прости вече започнала маневра.

Като изключим Монреал, за който Танграта със сигурност има друго мнение, като цяло тук положението е много по-благо отколкото в България (най-зле в София). Това което лично мен ме изнервя понякога е че прекалената толерантност се изродява до степен да не си ползваш правото а да го подариш на някого по този начин създавайки последователност от действия които по закон не би трябвало да стават така. Например запиняйки колона на по-голяма улица за да дадеш шанс на някой да излезе от по-малка. Премествайки се в лява лента за да може някой който се влива в магистралата да се влее като цар а не да се чуди как. Ако обаче в лява лента вече има някой така че няма как да се преместиш, набиваш спирачки, за да може галфона който няма предимство да получи такова. Съответно хората придобиват противозаконното чувство че понеже винаги им отстъпват, то сякаш е именно законния, позволения начин. Съответно - като си караш по голяма улица, от по-малка бавно се изнася галфон и ни най-малко не се напряга да се ускори. Ти набиваш спирачки да не го залепиш. Той дори не схваща че това не е нормално.

Това с мигачите също е изнервящо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Що се нервиш – ти нали имаше велосипед?

Е да, не може толерастията, превзела обществото, да не се прехвърли и на движението по пътищата. Примерно не глобяват за неправилно престрояване и 60 други нарушения, дето се доказват трудно, а се хващат само за скоростта.
Embrace your climate change!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

7George написа: А не можем ли ли да си живеем без да сме по-добри, реализираме и тям подобни напъни..
Затова се реализираме. За да докажем, че сме по-добри, противно на логиката на повечето лузъри. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Освен недаването на мигач има и още една дразнеща простотия - даване на мигач прекалено рано - от предишното кръстовище.

Близо до моята къща редовно ми се случва спирам и чакам този срещу мен, защото мига на ляво, за да установя впоследствие, че той възнамерява да влезе в паркинга на магазина зад мен. Тоест прекосява си кръстовището направо, давайки ляв мигач.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено