Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Рона, Канадската гума и бензиностанциите скриват дървените въглища за барбекю наесен. Налага се да се запасявам за зимата, ко да правя като ми се ядат кебапчета. Канадска простотия...
А любимият скоч на Mr. Geek може да е $60 на запад, ама моя в La Belle Province е $80, пак простотия.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Тцъ. И не искам и да знам.
Правиш това, което прави всеки и това в никакъв случай не ме касае.
Простотия или по-скоро простащтина е когато правиш едно, а дрънкаш друго.
Простащтина (типично българска) e постоянно да гледаш завистливо в канчето на другите.
Виж мен ме засяга бюджета на Албърта, защото живея и работя тук, плащам данъци и искам да знам за какво се харчат - за инвестиции в училища, болници, пътища и подобни или за тези които не искат да работят. И хич нвма да съм на кеф, ако при условията в момента някой спестява в бюджета първо и после инеестира.
Бюджета на Квебек също ме интересува, защото вече 14 г одини част от данъците ми също отиват там за съжаление. И съдейки по празнословещите дървени философи, които са основно от там това ще продължи и занапред.
Хубаво е да се подпомагат тези в нужда, но пък да храниш куче, което да те лае си е канадска простотия.
Ха, ха, ха... ти ли ме храниш!
Простащтина (типично българска) било постоянно да гледаш завистливо в канчето на другите!
Виж се какво пишеш по-горе човече и се замисли кой в кое канче гледа. Как нахрани Квебек и колко ти били взели вече 14 години.
Виж до къде го докара. В опитите си да извъртиш едни прости факти че 5-6 години сте на червено изкара, че храните Квебек и най-гадното е, че няколкото празнословещи дървени философи, които лаят срещу теб са точно в Квебек и ти ги храниш. :D
Само да не се окаже, че пак си в грешка и Квебек не е единственото куче, което те лае, а ти храниш.

Newfoundland, Ontario have highest percentage of welfare recipients
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

bucca написа:
tonich написа:
bucca написа:В магазините в края на декември няма зимни детски грейки, за сметка на това вече са пуснали бански... :punch:..
Строго сезонните стока са така, за съжаление.
Малко стрелям напосоки, но пробвай в The Bay за детски грейки!
Мерси, Тонич, вече купих от Суперстора, но за момчета... :envy: за момичета бяха свършили...
При вас няма ли sports experts, atmosphere и winners. Точно сега там има грейки на намаления и добри цени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

IRA написа:При вас няма ли sports experts, atmosphere и winners. Точно сега там има грейки на намаления и добри цени.
Дори и да има такива предполагам че има значима разлика какво се продава през зимата в ВС и Квебек.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

roumensp написа:Там вино и бира се продават и в Костко, и във всеки "селски магазин", за разлика от BC, където трябва да ги купиш от специален liquor store (някои ги затварят още в 6 pm)...
Не за дълго, обаче: http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.2562953"
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

tonich написа:
roumensp написа:Там вино и бира се продават и в Костко, и във всеки "селски магазин", за разлика от BC, където трябва да ги купиш от специален liquor store (някои ги затварят още в 6 pm)...
Не за дълго, обаче: http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.2562953"

Тонич, това е за раздела "Добрата новина". :handshake:
Куиз - на коя Оскар носителка прилича сирийката от репортажа ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от Dino »

Хилари Суонк - "Million Dollar Baby" ?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

c200 написа:А любимият скоч на Mr. Geek може да е $60 на запад, ама моя в La Belle Province е $80, пак простотия.
Аха, а в Ню Брънзуик (държавен монопол) ако въобще го има сигурно е $100. Каса бира там е с десет-двадесет долара по-скъпа отколкото в Квебек и хората от пограничните градове редовно я купуваха от вашата провинция. Вместо да либерализират системата или намалят акцизите, гениите решиха да произвеждат и продават "Държавна Бира", която беше малко по-евтина, но пак много по-скъпа отколкото в Квебек. Хората разбира се продължиха да купуват от Квебек. Полицията почна да прави чекпойнтс на границата между двете провинции и да конфискува бира плюс глоба от близо 300 долара. Та те тва е простотия, да можеш да внасяш повече алкохол от чужбина, отколкото от друг град в същата държава. :rofl:

А в САЩ години живях в т.н. "dry county". За нея простотия въобще не ми се говори.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

Marto написа:
c200 написа:А любимият скоч на Mr. Geek може да е $60 на запад, ама моя в La Belle Province е $80, пак простотия.
Аха, а в Ню Брънзуик (държавен монопол) ако въобще го има сигурно е $100. Каса бира там е с десет-двадесет долара по-скъпа отколкото в Квебек и хората от пограничните градове редовно я купуваха от вашата провинция. Вместо да либерализират системата или намалят акцизите, гениите решиха да произвеждат и продават "Държавна Бира", която беше малко по-евтина, но пак много по-скъпа отколкото в Квебек. Хората разбира се продължиха да купуват от Квебек. Полицията почна да прави чекпойнтс на границата между двете провинции и да конфискува бира плюс глоба от близо 300 долара. Та те тва е простотия, да можеш да внасяш повече алкохол от чужбина, отколкото от друг град в същата държава. :rofl:

А в САЩ години живях в т.н. "dry county". За нея простотия въобще не ми се говори.
ха,ха.отиваме на гости на братовчедката на приятел от мтл която бачка в една кръчма в събърбите на бостън.
носят ни менюто,избираме храна.питаме за менюто с напитките.
ок.покажете си личните карти.
ок.на
о сори не можем да ви сервираме алкохол/бира/
ма що ние сме всичките на 2 по 21
ахха,ама не можем да ви сервираме алкохол щом не сте жители на нащо каунти.ако сте толкова жадни и работата отива на умирачка вървете отсреща в полицейското управление да се регистрирате и да ви дадат алкхол пермишън тикет
е няма такава държава
в някои щати покупката,а не самата употребата на алкохол/разбирай бира/ на трък стопа от професионални шофьори е забранена и се наказва с глоба или затвор до 3 месеца
на фризерите с бира се виждат лепенки с надпис
от рода на нещо такова
consider this before being arrested
онагледен със снимка на белезници
точиш лиги като мастия пред месарски магазин,оглеждаш се,ослушваш се някоя камера да не те забележе и преливаш в ххл кофи къп със сламка да минеш чек контрола на касата
ееееееееееееееее няма такава държава
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

tonich написа:
roumensp написа:Там вино и бира се продават и в Костко, и във всеки "селски магазин", за разлика от BC, където трябва да ги купиш от специален liquor store (някои ги затварят още в 6 pm)...
Не за дълго, обаче: http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.2562953"
От 1-ви април ще е:
http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.2840986"
The B.C. government announced Wednesday that the province's grocery stores will be permitted to sell alcohol beginning April 1, 2015.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Румене, ти ми правиш впечатление, че пиенето го приемаш много сериозно :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от yahoo »

Само да не кажат на първи април че е било първоаприлска шега :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Marto написа:Румене, ти ми правиш впечатление, че пиенето го приемаш много сериозно :D
Само понякога. :D Интересът ми е насочен предимно към бирата, от поне 7-8 години не пия никакви концентрати в чист вид и мога да ги приема единствено под формата на коктейли. Славните ми пиячески години са спомен от далечното минало. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Marto написа:Румене, ти ми правиш впечатление, че пиенето го приемаш много сериозно :D
Марто, това беше уникален бисер за колекцията на форума ;-)

Напомни ми за един набор в казармата, Геша, който беше слабо, скромно и свито момче. На въпроса "ти пийш ли?", още докато никой никого не беше опознал просто каза скромно - "Аз пия много". Без патос, без примери, без нищо. Всички подигнахме вежди с недоверие. Обаче послеееее, леле майко, колко прав беше Геша.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
Marto написа:Румене, ти ми правиш впечатление, че пиенето го приемаш много сериозно :D
Само понякога. :D Интересът ми е насочен предимно към бирата, от поне 7-8 години не пия никакви концентрати в чист вид и мога да ги приема единствено под формата на коктейли. Славните ми пиячески години са спомен от далечното минало. :D
и аз така след много години стаж къде по здравословни причини,къде от мисълта за по дълго съхранение на черния дроб минах на пикливото питие ,но много дълго не издържах и на него и най накрая ми дойде акъла че от червеното винце по хубаво няма
даже се чудя с какъв акъл съм ги изпил тия цистерни с водка ,ракия и уиски
сега като си ударя едно ботилче с винце спя като къпан и се събуждам свеж като репичка,освен това и като карам и ме спрат и дрегера не ме лови
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Заключено