Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:Аз като купих къща и манифактура също си викам нямам дълг, защото е инфраструктура и кредитния ми рейтинг е ААА. ;)
Това също е простотия - защо не спести парите първо пък тогава да купуваш?
Е как защо, уча се от Алберта, както ти спомена.
Да знаеш какъв процент лихва плащам на този дълг?
А да знаеш какъв процент от приходите ми е? ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Тцъ. И не искам и да знам.
Правиш това, което прави всеки и това в никакъв случай не ме касае.
Простотия или по-скоро простащтина е когато правиш едно, а дрънкаш друго.
Простащтина (типично българска) e постоянно да гледаш завистливо в канчето на другите.
Виж мен ме засяга бюджета на Албърта, защото живея и работя тук, плащам данъци и искам да знам за какво се харчат - за инвестиции в училища, болници, пътища и подобни или за тези които не искат да работят. И хич нвма да съм на кеф, ако при условията в момента някой спестява в бюджета първо и после инеестира.
Бюджета на Квебек също ме интересува, защото вече 14 г одини част от данъците ми също отиват там за съжаление. И съдейки по празнословещите дървени философи, които са основно от там това ще продължи и занапред.
Хубаво е да се подпомагат тези в нужда, но пък да храниш куче, което да те лае си е канадска простотия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Това също е простотия - защо не спести парите първо пък тогава да купуваш?
Щото така се прави бизнес - ако загубим, губи (предимно) банката.. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

optics написа:Хора с мастърс работят като секретарки.
Не знам обаче дали е простотия или по-скоро - излишък от мозъци.
Простотия ми изглежда, когато хора даже без секретарски курсове стават министри, но това е в една далечна страна. Иначе винаги ме е кефило да си поговоря с атомен физик примерно, работещ като продавач.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Аз познавам атомен физик който работи като кранист, а един друг, пак атомен, всички го познавате - работи като поп, но такива случаи не ме кефят а депресират по-скоро.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

optics написа: а един друг, пак атомен, всички го познавате - работи като поп
Кой това?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

miteto написа:
optics написа: а един друг, пак атомен, всички го познавате - работи като поп
Кой това?
Фори Събев
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от umeiko »

fighter написа:Маринована риба със захар :)
Забрави да споменеш шоколад със морска сол :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

bucca написа:В магазините в края на декември няма зимни детски грейки, за сметка на това вече са пуснали бански... :punch:..
Строго сезонните стока са така, за съжаление.
Малко стрелям напосоки, но пробвай в The Bay за детски грейки!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от bucca »

IRA написа:Декември банските са силно необходими, ако ходиш на почивка, аз съм взимала по това време и дори свършват размерите, специално за децата . Грейките би трябвало вече да са купени, поне в Монрел от грейка имаш нужда края на октомври - началото на ноември, декември - януари почти никой не търси, вече са изкупени.
Да, ще ходя на почивка, но бански си имаме. Тук от грейки няма нужда, защото няма сняг. Трябват ни само ако ходим на ски. Някакси не е логично да не се търсят грейки през зимата, за мен това си е чиста "канадска простотия".
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от bucca »

tonich написа:
bucca написа:В магазините в края на декември няма зимни детски грейки, за сметка на това вече са пуснали бански... :punch:..
Строго сезонните стока са така, за съжаление.
Малко стрелям напосоки, но пробвай в The Bay за детски грейки!
Мерси, Тонич, вече купих от Суперстора, но за момчета... :envy: за момичета бяха свършили...
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Няма по-голяма канадска простотия от акцизите върху алкохола, както и безумните закони по продажбата и разпространението му. Например не можеш като отидеш в Албърта да си купиш по-евтино уиски и да си го докараш в BC, поне по закон, WTF! Една от любимите ми марки едномалцов скоч, която тук върви за $60 бутилката в магазините на държавния алкохолен монополист е буквално на половината цена в щатите.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

bucca написа: Мерси, Тонич, вече купих от Суперстора, но за момчета... :envy: за момичета бяха свършили...
http://www.walmart.ca/en/ip/george-kids ... 0188354207"

http://www.walmart.ca/en/clothing-acces ... wear/N-373"

http://www.walmart.ca/en/clothing-acces ... wear/N-414"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:Няма по-голяма канадска простотия от акцизите върху алкохола, както и безумните закони по продажбата и разпространението му. Например не можеш като отидеш в Албърта да си купиш по-евтино уиски и да си го докараш в BC, поне по закон, WTF! Една от любимите ми марки едномалцов скоч, която тук върви за $60 бутилката в магазините на държавния алкохолен монополист е буквално на половината цена в щатите.
Това си е наистина глупост.
Преди няколко години даваха мисля по CBC, как можеш напълно законно да се поръча и достави пушка онлайн от BC май в Онтарио, но е незаконно да си купиш бутилка вино от Оканаган не само по пощата, но дори лично и да се превози през границата.

В Албърта не се продава бира на бензиностанциите както в САЩ, но магазина за алкохол може да е на 5 м от бензиностанцията.

В интерес на истината и в доста щати или отделни county има подобни абсурди.

В WA например май все още трябва да се дигнеш до индиански резерват, ако искаш да си купиш твърд алкохол в неделя. Вино и бира, а май отскоро и канабис не е проблем. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:В WA например май все още трябва да се дигнеш до индиански резерват, ако искаш да си купиш твърд алкохол в неделя. Вино и бира, а май отскоро и канабис не е проблем. :D
Там вино и бира се продават и в Костко, и във всеки "селски магазин", за разлика от BC, където трябва да ги купиш от специален liquor store (някои ги затварят още в 6 pm). В BC след 10 pm по-лесно ще си намериш марихуана, отколкото бира. :D
Заключено