Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
Ivan1007 написа:Знам.
На теб само приказките ти са много, като за Теслата.
Опре ли до нещо реално свиваш перки :D
Ти какво очакваше, да стоя на линията и спирам влакове и да саботирам бензиностанции ? :rofl: Колко мозък се иска да разбереш, че нямам нищо против което и да е карбон-гориво, просто не искам мястото, в което живея да бъде осрано заради финансовите интереси на една малка групичка хора.

Едно от малкото положителни неща на това дето манекена откупи правата и проекта е, че поне ще се енфорсват мерки за безопасност и реакция при инцидент преди да се продължи ... ако изобщо се разбере с фърст нейшънс.

При нас има кукувици дето протестират и агитират срещу влаковете с въглища идващи от САЩ, разтоварвани в Делта (което ,се вижда от нас) и заминаващи за Китай с кораби. Е, аз нямам нищо против, защото с нищо не застрашава района и китайския смог в големите им градове си е техен проблем. По същите причини подкрепям и LNG проекта в Северна БК. Всеки нормален човек си гледа собствения интерес, ама на теб явно ти е особено трудно да го разбереш, иначе нямаше да ръсиш ония простотии за каравана в “Под Шипките”. :lol:

Румен - екоталибана ... my ass. :D За мен Дейвид Сузуки е точно толкова превъртял и biased, колкото си и ти.
Хахаха!
Нали беше за “зелената” Тесла заради затоплянето и за да не се позволява на арабите да богатеят и да се бъркат в световната политика. Не беле случайно, че пропусна рушняците.
Сега твърдиш, че не те интересува дали китайците ще горят въглища на поразия, важното е, че не опушват твойта барака :D
Теслата я забрави, купи си SUV, вместо велосипед, гориш газ за отопление вместо да си напълниш двора със соларни панели и ветрени мелници. :D
Е, ти си достоен последовател на хипокритите като Дейвид Сузуки и като много други подобни не виждаш по-далеч от пъпа си :D
Това за мястото, в което живееш, че ще бъде осрано вследствие на износа от Албърта е чиста манипулация, подобна на тези дето се разпространяваха за добива на нефт и газ от шисти и други нетрадиционни резервоари с фракинг.
Схемата е същата - лъжат, мажат с цел да уплашат простите хорица.
Водата ще бъде отровена, химикали се нагнетяват, скали се разплуват, земетресения разрушават къщите, сега пък танкерите щели да ви залеят с асфалт :D
Преди 3 години като се изляха 3 кубика гориво това от танкер ли беше?
Ми да затворим пристанището на Ванкувър за моторни кораби и се върнем на платноходки 8)
Ти си пределно ясен защо дрънкаш врели некипели - типичния Нане дето не иска на него да му е добре, а на Вуте да му е зле :D
Хайде продължавай за зифтаджията - ще се почустваш по-добре:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Трагедията не е в това, че не разбираш, а че си мислиш, че разбираш :tmi:
И той като оня другия голям разбирач, дето си мислеше, че разбира как петрола ще стигне $150 :tmi:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа: Веднага ти го обяснявам - китайците ще си го товарят ма джонки по десетина барела - 150 000 джонки дневно сме договорили с тях :D
Истината е, че не е въпрос до разбиране, а до елементарни познания, каквито е ясно, че нямаш
Трагедията не е в това, че не разбираш, а че си мислиш, че разбираш :tmi:
Vancouver-to-Asia oil shipments picking up; shows new market potential for Canada
Разбирам, успяли сте да натоварите няколко малки корабчета за 1 година, дето накуп могат да се съберат в трюма на танкера "Хан Аспарух".
Проблема при експорта до Китай се нарича Венесуела с подобен петрол за пътни настилки, където заплатите са смешни, няма зима и рано или късно и там ще ударите на камък (а то още не сте и почнали).
Според мен планът на Албърта винаги е бил експорт за САЩ, след като САЩ си увеличиха значително добива, може би е добра идея просто да изчакате по-добри времена (но пък САГД не можеш да го спреш лесно). Няма как да ме убедиш, че петрол с толкова ниско качество и толкова висока производствена цена, който за да е конкурентноспособен трябва да се превозва по тръбопроводи по най-евтиният начин изведнъж ще размаже конкуренцията от Русия, Иран, Саудитска Арабия и Венесуела в Китай.
Като се махнат транспортните разходи, отново ще се получи 20-25 долара спот цена за барел в Албърта.
Явно в момента целта е да се върне поне една част от вложените инвестиции в тези проекти.
А Китай скоро може да влезе в първата си рецесия от, да кажем, 40 години.

("удавник и за сламка се хваща")
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа: Веднага ти го обяснявам - китайците ще си го товарят ма джонки по десетина барела - 150 000 джонки дневно сме договорили с тях :D
Истината е, че не е въпрос до разбиране, а до елементарни познания, каквито е ясно, че нямаш
Трагедията не е в това, че не разбираш, а че си мислиш, че разбираш :tmi:
Vancouver-to-Asia oil shipments picking up; shows new market potential for Canada
Разбирам, успяли сте да натоварите няколко малки корабчета за 1 година, дето накуп могат да се съберат в трюма на танкера "Хан Аспарух".
Проблема при експорта до Китай се нарича Венесуела с подобен петрол за пътни настилки, където заплатите са смешни, няма зима и рано или късно и там ще ударите на камък (а то още не сте и почнали).
Според мен планът на Албърта винаги е бил експорт за САЩ, след като САЩ си увеличиха значително добива, може би е добра идея просто да изчакате по-добри времена (но пък САГД не можеш да го спреш лесно). Няма как да ме убедиш, че петрол с толкова ниско качество и толкова висока производствена цена, който за да е конкурентноспособен трябва да се превозва по тръбопроводи по най-евтиният начин изведнъж ще размаже конкуренцията от Русия, Иран, Саудитска Арабия и Венесуела в Китай.
Като се махнат транспортните разходи, отново ще се получи 20-25 долара спот цена за барел в Албърта.
Явно в момента целта е да се върне поне една част от вложените инвестиции в тези проекти.
А Китай скоро може да влезе в първата си рецесия от, да кажем, 40 години.

("удавник и за сламка се хваща")
Преди да продължиш да не разбираш (досега явно нищо не си разбрал) ти предлагам да се пробваш да превърнеш 514 000 барела в тона и да го сравниш с това което Хан Аспарух е возил в последния си рейс :D
Вземи прочети нещо за добива и износа от Венецуела и след това си свободен да продължиш да се излагаш

https://www.google.com/amp/s/www.forbes ... -zero/amp/"

Ти дори не си в състояние да разбереш написаното съвсем ясно, че рафинерии направени да преработват лек нефт не могат да преработват тежък и обратното и че търсенето точно на тежък нефт се увеличава вследствие на това че Венецуела е извън пазара, вече и Иран и намаляването на износа от Мексико

Експортът за САЩ винаги е бил най-изгодния, защото е най-близък и ще остане такъв. Никой не мисли да го спира или намалява, става въпрос за дияерсификация на износа и увеличаването му

Скучен си, щото типично за мамино синче на комунисти си доста объл и клониш към вдлъбнат.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа: Веднага ти го обяснявам - китайците ще си го товарят ма джонки по десетина барела - 150 000 джонки дневно сме договорили с тях :D
Истината е, че не е въпрос до разбиране, а до елементарни познания, каквито е ясно, че нямаш
Трагедията не е в това, че не разбираш, а че си мислиш, че разбираш :tmi:
Vancouver-to-Asia oil shipments picking up; shows new market potential for Canada
Разбирам, успяли сте да натоварите няколко малки корабчета за 1 година, дето накуп могат да се съберат в трюма на танкера "Хан Аспарух".
Проблема при експорта до Китай се нарича Венесуела с подобен петрол за пътни настилки, където заплатите са смешни, няма зима и рано или късно и там ще ударите на камък (а то още не сте и почнали).
Според мен планът на Албърта винаги е бил експорт за САЩ, след като САЩ си увеличиха значително добива, може би е добра идея просто да изчакате по-добри времена (но пък САГД не можеш да го спреш лесно). Няма как да ме убедиш, че петрол с толкова ниско качество и толкова висока производствена цена, който за да е конкурентноспособен трябва да се превозва по тръбопроводи по най-евтиният начин изведнъж ще размаже конкуренцията от Русия, Иран, Саудитска Арабия и Венесуела в Китай.
Като се махнат транспортните разходи, отново ще се получи 20-25 долара спот цена за барел в Албърта.
Явно в момента целта е да се върне поне една част от вложените инвестиции в тези проекти.
А Китай скоро може да влезе в първата си рецесия от, да кажем, 40 години.

("удавник и за сламка се хваща")
Преди да продължиш да не разбираш (досега явно нищо не си разбрал) ти предлагам да се пробваш да превърнеш 514 000 барела в тона и да го сравниш с това което Хан Аспарух е возил в последния си рейс :D
Вземи прочети нещо за добива и износа от Венецуела и след това си свободен да продължиш да се излагаш

https://www.google.com/amp/s/www.forbes ... -zero/amp/"

Ти дори не си в състояние да разбереш написаното съвсем ясно, че рафинерии направени да преработват лек нефт не могат да преработват тежък и обратното и че търсенето точно на тежък нефт се увеличава вследствие на това че Венецуела е извън пазара, вече и Иран и намаляването на износа от Мексико

Експортът за САЩ винаги е бил най-изгодния, защото е най-близък и ще остане такъв. Никой не мисли да го спира или намалява, става въпрос за дияерсификация на износа и увеличаването му

Скучен си, щото типично за мамино синче на комунисти си доста объл и клониш към вдлъбнат.
514,000/7.5 = 68,000 тона, водоизместването на "Хан Аспарух" е 100,000 тона. След като не можеш да направиш и тази проста сметка, не си струва да си губя времето с теб. Ясно е че ще ме залееш с тонове глупости, които няма да имам време и желание да оборя.

Статията, която си пуснал са едни тайни надежди и добри пожелания (Иран може да се спихнат, Венецуела може да го закъсат - то всичко може, ама не виждам солиден бизнес кейс с континдженси планинг).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Засега получаваш три с много минуси - не на релси, а на ЖП гара :D

7.6 е приблизително вярно за WTI
За домашно да намериш :

А .колко е за WCS
Б. колко за свръхтежък нефт с относително тегло приблизително равно на това на водата
В. Колко тона са 514 000 барела WCS
Г. колко тона са 514 000 барела свръхтежък нефт с относително тегло от точка Б
Д. Да намериш какъв е бил deadweight tonnage на Хан Аспарух, какво означава това и какво включва и каква е разликата с водоизместването дето си посочил :D
Е. Да намериш с колко тона нефт е бил натоварен Хан Аспарух при последния му рейс и защо естествено е по-малко от DWT
Ж. Да сравниш отговорите на В и Г с Е
З. Да ми благодариш за безплатния урок - това е за прогимназия, но от приет във ВУЗ с връзки чадо на номенклатурата не може да се иска да има подобни знания :D


Статията, която съм пуснал е голата реалност - по закъсала държава от Венецуела беше може би само Тошова България с АБПФК, децата и внуците им паразити. Може би и СССР-то, но се съмнявам САЩ и Канада да помогнат скоро на Венецуела да си възстановят нефтената индустрия, както направиха с Русия. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:Нали беше за “зелената” Тесла заради затоплянето и за да не се позволява на арабите да богатеят и да се бъркат в световната политика. Не беле случайно, че пропусна рушняците.
Пълни глупости говориш, мога да цитирам къде казвам, че Тесла искам заради технологията, не “зеленината”. И ти тогава пак се олендзи естествствено, обяснявайки че EV-тата щели да са по-вредни от ДВГ щото не знам си как правели тока и батериите и че язовирите били лошо нещо за разлика от tar sands. :rofl: Дали аз лично ще купя сега EV или следващата ще е не променя нищо, 2030-40 няма да можеш да купиш друга, освен на старо. А арабите наистина не ги обичам, за разлика от теб, и смятам, че е абсурд повечето съвременни войни да са заради цигани, които не могат нищо друго освен да смучат масло от животни умрели преди милиони години. Рушняците поне могат и някои други неща ...
И за втори път ще ти потретя, че нямам нищо против нова тръба или тръби на КМ, просто не ми харесва мястото на терминала. И това е единствения проект от подобно естество срещу който някога съм казал нещо.
Последно промяна от roumensp на Чет Ное 29, 2018 2:42 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

jovani написа:
Kpetrov написа:Не съм се интересувал дали това което казваш за големите танкери е вярно, но дори и малките такива са в пъти по-рентабилни от един единствен клиент увеличаващ собствения си добив.
Вариант #2 със сигурност участва в общата картина. Канада има много по-големи и апетитни, доказани запаси, а американския фракинг както знаем е с много голям decline rate.
Вариант #3: кое да е организирана кампания? Ниската спот цена ли?
Според мен е обратното. Ниската спот цена е резултат от организирано блокиране на няколкото вече одобрени тръбопровода.
Дали ще има решение преди изборите с надеждата за политически дивиденти скоро предстои да разберем.
Имах един колега, Канадец, който казваше: "Искам да съм спекулатор, а не инвеститор". Неговата дефиниция за "инвеститор" беше: "човек, който е вътре и чака да си върне загубите".
Дребни инвестиции, дребни инвестиции, хоп...
(Това го казвам на шега, за да разведря малко темата, да не вземеш се засегнеш)
Какво общо има това, което казваш с горното?
Ако имаш предвид личните ми инвестиции, то не това коментираме, а че цяла Канада губи като цяло, като възпрепятства излаз на международен пазар.
Инфраструктурата не позволява най-големите танкери (проверено ;) ), но и средните вършат работа. Суец и Панама също не пропускат най-големите.

Една интересна презентация:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Петров, това да не е единствения неосъществен проект, знаеш ли колко още бяха шкартирани (докато тоя не е) ? Просто за тоя се вдига най-много шум, това е.
Според теб не е ли 100-пъти по-глупаво да забраниш танкери на северното крайбрежие (Bill C-48) ? Това го измисли същия олигофрен, който се опитва да форсира танкери вътре в града Ванкувър.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Петров, това да не е единствения неосъществен проект, знаеш ли колко още бяха шкартирани (докато тоя не е) ? Просто за тоя се вдига най-много шум, това е.
Според теб не е ли 100-пъти по-глупаво да забраниш танкери на северното крайбрежие (Bill C-48) ? Това го измисли същия олигофрен, който се опитва да форсира танкери вътре в града Ванкувър.
Нямам предвид конкретно този проект.
Танкeрите е просто отговор към Jovani. Аз съм за и за energy east, макар че навярно нямаме рафинерия за този вид петрол, но не само битумен има в Алберта и Саскачуан.
Северното е доста по-недостъпно, но не съм за забрана ако е по-рентабилно, ефективно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
Ivan1007 написа:Нали беше за “зелената” Тесла заради затоплянето и за да не се позволява на арабите да богатеят и да се бъркат в световната политика. Не беле случайно, че пропусна рушняците.
Пълни глупости говориш, мога да цитирам къде казвам, че Тесла искам заради технологията, не “зеленината”. И ти тогава пак се олендзи естествствено, обяснявайки че EV-тата щели да са по-вредни от ДВГ щото не знам си как правели тока и батериите и че язовирите били лошо нещо за разлика от tar sands. :rofl: Дали аз лично ще купя сега EV или следващата ще е не променя нищо, 2030-40 няма да можеш да купиш друга, освен на старо. А арабите наистина не ги обичам, за разлика от теб, и смятам, че е абсурд повечето съвременни войни да са заради цигани, които не могат нищо друго освен да смучат масло от животни умрели преди милиони години. Рушняците поне могат и някои други неща ...
И за втори път ще ти потретя, че нямам нищо против нова тръба или тръби на КМ, просто не ми харесва мястото на терминала. И това е единствения проект от подобно естество срещу който някога съм казал нещо.
Дано да сме здрави да видим. какви коли ще се купуват 2030-Та.
:D
Засега звучиш като Йорко с неговата твърда увереност, че дотогава ше са стигнали Канада и Германия - екстраполацията е велика сила :D

Аз не обичам арабите - обичам жена си, децата ми, внуците, майка ми и баща ми, а те не са араби :D
За разлика от теб обаче не ги мразя - за мен те са хора като нас, не са цигани и могат много неща също като нас.
За разлика от теб аз считам, че в Канада не смучем газ и масло от земята, а даваме на хората нещо от което имаме нужда и което води до повишаване качеството им на живот.
Нещо повече - аз смятам, че сравнено с другите страни добиващи нефт и газ, в Канада това става при най- високи изисквания за опазване на околната среда, при най-добро спазване на основните човешки права и при най-добри условия за живот на хората, които го правят.
Та затова за разлика от теб, аз смятам, че не бива да се пречи на добива и износа, както и на която и да била друга канадска индустрия.
Когато казваш, че не те интересува какво горят китайците аз не мога да се съглася и считам, че е по-добре за всички, ако те горят природен газ от Канада, вместо въглища, че е по-добре да използват нефт добит в Канада, отколкото в Русия, Саудитска Арабия, Венецуела, Либия и сродните им режими.
Аз не искам да го налагам на никого, защото знам, че в Канада сме най- добрите и го правим най- добре. Доказали сме го - колко време Русия. ОПЕК биха издържали на цени на които ние продаваме? Канада и САЩ сложиха края на ОПЕК и Русия като картел определящ цените и свалиха драстично себестойността на добиваните нефт и газ.
За разлика от теб аз смятам, че тива стана възможно благодарение на частни компании, за разлика от всички останали големи в бранша, където има държавен монопол.
За разлика от теб аз не считам, че държавна компания па било тя и канадска, ще се справи по-добре с опазване на околната среда отколкото частните компании в Канада.
Ролята на държавата е да контролира спазването на правилата и тя го прави в Канада.
Прави го много добре, защото индустрията в Канада се саморегулира и си налага сама стандарти и изисквания, които са най-високите в света.

Добре ще е да престанеш с повтарянето “аз не съм против, само да е по-далеч от моята барака”, защото винаги ще е достатъчно близко до някоя барака.
Та, ако не го искаш близко до теб - откажи се от всичко свързано с него.
Ако не се откажеш, остави на компетентни специалисти да го направят.
Транспортирането на нефт и газ, както добива им, както всяка индустриална дейност носят риск. Този риск не е от вчера и е контролируем и управляем.
Добивът, транспортирането и преработката на нефт и газ, са много различни от преди 100-50-20-10 години. Те нямаше да се развиват и да са това което са и да ни дават това, което ни дават сега, ако бяха слушали тези, които са предлагали пред влака да върви човек с байраче, който да предупреждава всички да се пазят или ако бяха слушали екоталибаните да забранят фракинга в САЩ, както го забраниха в България и Квебек да речем.
Та затова те наричам екоталибан - неприятно е знам, но е истина, защото твоето мнение не се основава на знания било лични, било на компетентни специалисти, а на проповеди на зелени и индиански шамани.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Аз пък обичам всички хора на този свят, независимо от расата, особенно дамите :rofl:
Проблемът на мнението отгоре, както и на това от видеоматериала е, че като няма икономическа обосновка се вади националистическата карта.
С което не се отличават от мненията, които критикувате в темите за България.
Канадски нефт и газ в Китай - не стига, че ги излъгахте да купят Нексен, ами се надявате и петрол за асфалт да им продавате.
И все още Русия и Саудитска Арабия определят цените на петрола в световен мащаб, не Албърта, лошото е, че и за маргинален производител не ставате.
Мразите режимите в тези страни, но парите им обичате - знаем, че парите не миришат. В края на краищата не политиката, а икономиката ще определи дали ще купят нефт от Канада, Русия, Венецуела или Иран (и за съжаление аз знам какъв ще бъде логичният избор).
Както казах, пак ще изсерете лайно, но този път ще е по-голямо.
Сега, аз мога и да се замисля как да се реши проблема, но на мен в Канада никой не ми даде нещо наготово - всеки искаше да взима, никой не ми прости и аз се научих как да си вземам моето - защо реши, че някой ви дължи нещо безплатно, вие безплатно ли раздавате бензина по бензиностанциите?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Вчера ми спряха газ фърниса посред зимата - дойде някакъв инспектор и реши, че пускал газ - хубаво.
Роджърс ми спряха интернета - някакви тестове щели да правят, ок.
Както виждате това са дребни проблеми, дори и тока да ми спрат пак съм му намерил решението.

("Канадски простотии")
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

jovani написа: Както виждате това са дребни проблеми, дори и тока да ми спрат пак съм му намерил решението.
Акумулаторът на Ферарито включен към лаптопа? :?:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канадски простотии

Мнение от jovani »

Pyrelight написа:
jovani написа: Както виждате това са дребни проблеми, дори и тока да ми спрат пак съм му намерил решението.
Акумулаторът на Ферарито включен към лаптопа? :?:
Не, бензинов генератор на балкона :)
Ако се запали или падне билдинга тогава минаваме на мобилните варианти...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Заключено