Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Гърците също не протестираха за черния Ахил от Troy на Нетфликс. За сметка на това рейтинга му е 3.8/10 на IMDB, хората не си падат по подобни простотии.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
Ivan1007 написа:
roumensp написа:Montreal jazz festival cancels Slav production over criticism
The Montreal International Jazz Festival has cancelled performances of a controversial show heavily featuring African-American slave songs.

The festival announced cancellation of the show Slav on Wednesday over criticism of cultural appropriation.

The show features a white lead artist and a mostly white cast.

The decision came a day after one musician dropped out of the festival in protest.

..................................

Slav, described as "a theatrical odyssey based on slave songs" was created by performer Betty Bonifassi and stage director Robert Lepage, known for his collaborations with Cirque du Soleil and The Metropolitan Opera in New York City.

The festival said the decision to cancel the remaining performances was made with Ms Bonifassi.

The Quebec singer has been performing slave songs for some 15 years and had previously defended the production, which was billed as a "tribute to music as a tool for resilience and emancipation" through traditional African-American, Serbian, Bulgarian and Métis songs.
Да трябва да прекратиш участието си в джаз-фестивал (считан за най-големия от тоя род в света), защото си бял ... :x Все едно някой да беше изпротестирал, че тоя черния свири на електрическа китара, защото както е известно Африка и черните нямат нищо общо с откриването на електричеството. :D
Би било интересно да видим каква ще е реакцията в България, ако на фестивал на български възрожденски песни се изправи Мехмед Мюун да речем и изпълни "Стани, стани юнак балкански",. "Вятър ечи,. Балкан стене" и "Обесването на Васил Левски". Убеден съм, че ще спечели наградата на публиката.
Абсолютно неподходящо сравнение. В първия случай имаме дискриминация спрямо половината човечество заради цвета на кожата им. Ти лично чувстваш ли някаква вина заради робството в САЩ ? Аз не.
Хм ... Поне моя цвят на кожата е различен от този на китайци, пакистанци и индийци, които са доста над половината човечество май.
Това всъщност е без значение.
Та, Мехмед трябва ли да чувства вина заради потушаването на Априлското въстание?
Гюнтер от Германия трябва ли да чувства вина заради загиналите в концентрационните лагери или в Ленинград? Мисля, че не, но все пак не вярвам да се яви на фестивал там и да изпълни " Ставай страна огромна" или да рецитира " Дневника на Таня Савичева"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
roumensp написа:Montreal jazz festival cancels Slav production over criticism
The Montreal International Jazz Festival has cancelled performances of a controversial show heavily featuring African-American slave songs.

The festival announced cancellation of the show Slav on Wednesday over criticism of cultural appropriation.

The show features a white lead artist and a mostly white cast.

The decision came a day after one musician dropped out of the festival in protest.

..................................

Slav, described as "a theatrical odyssey based on slave songs" was created by performer Betty Bonifassi and stage director Robert Lepage, known for his collaborations with Cirque du Soleil and The Metropolitan Opera in New York City.

The festival said the decision to cancel the remaining performances was made with Ms Bonifassi.

The Quebec singer has been performing slave songs for some 15 years and had previously defended the production, which was billed as a "tribute to music as a tool for resilience and emancipation" through traditional African-American, Serbian, Bulgarian and Métis songs.
Да трябва да прекратиш участието си в джаз-фестивал (считан за най-големия от тоя род в света), защото си бял ... :x Все едно някой да беше изпротестирал, че тоя черния свири на електрическа китара, защото както е известно Африка и черните нямат нищо общо с откриването на електричеството. :D
Би било интересно да видим каква ще е реакцията в България, ако на фестивал на български възрожденски песни се изправи Мехмед Мюун да речем и изпълни "Стани, стани юнак балкански",. "Вятър ечи,. Балкан стене" и "Обесването на Васил Левски". Убеден съм, че ще спечели наградата на публиката.
Вече видяхме. Никой не протестира на представленията "Шекспир в парка - Ромео и Жулиета" провеждащи се в Монтреал.
Все си мислех, че Монтреал е в Квебек, а не в България но май съм се лъгал.
Та кои са били робите - Монтеки или Капулети?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Бла, бла, бла... ключова дума "Montreal jazz festival"
Мокрите ти сънища за реакции в други страни малко ме вълнуват.

Когато Мехмед Мюун се изправи, изпълни и реакцията е такава каквато предполагаш тогава мнението ти ще има някаква тежест, дотогава STFU.

От заведението ли те пуснаха, че ровиш в теми от преди месец!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Kpetrov написа: От заведението ли те пуснаха, че ровиш в теми от преди месец!?
Така изглеждат нещата... Неадекватните закъснели реакции на постове които отдавна не са релевантни са меко казано странно поведение..


Иначе нещо по темата....


John A. Macdonald (Canada's first prime minister) statue removed from Victoria City Hall
Въпреки че 76% от хората са против... Къде е демокрацията питам аз ? (и отговор не искам щото го знам много добре, Въпроса е по-скоро реторичен)...
Е, няма значение че махат статуята на основателя на Канада, важното е че отзад се вижда гейската пешеходна пътека с цветовете на дъгата..

Абсолютен идиотизъм..
За пореден път се потвърждава твърдението ми че Канада в момента е под Диктататура на перверзниците/извратеняците и малцинствата..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

ivandaman написа:
Kpetrov написа: От заведението ли те пуснаха, че ровиш в теми от преди месец!?
Така изглеждат нещата... Неадекватните закъснели реакции на постове които отдавна не са релевантни са меко казано странно поведение..


Иначе нещо по темата....


John A. Macdonald (Canada's first prime minister) statue removed from Victoria City Hall
Въпреки че 76% от хората са против... Къде е демокрацията питам аз ? (и отговор не искам щото го знам много добре, Въпроса е по-скоро реторичен)...
Е, няма значение че махат статуята на основателя на Канада, важното е че отзад се вижда гейската пешеходна пътека с цветовете на дъгата..

Абсолютен идиотизъм..
За пореден път се потвърждава твърдението ми че Канада в момента е под Диктататура на перверзниците/извратеняците и малцинствата..
Както искаш така ми приемай мнението, но гейовете, преверзниците и китайците ще ти бъдат най-малкия проблем след 10-15 години когато гавърмънта ще бъде съставен само от онези с точките на челото. Не знам дали си минавал скоро граница, но повече от 50% от бордър офицерите в момента са индийци. Научи се да дийлваш с тях и свиквай :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:John A. Macdonald (Canada's first prime minister) statue removed from Victoria City Hall
Въпреки че 76% от хората са против... Къде е демокрацията питам аз ? (и отговор не искам щото го знам много добре, Въпроса е по-скоро реторичен)...
За сметка на това парк в Уинипег бе кръстен на името на пакистански лидер, който няма нищо общо с Канада.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Да, спомням си за този парк.. Ако нe се лъжа беше преди няколко месеца..

В интерес на истината по този въпрос (с Пакистанеца) дори и не знам какво да кажа.. I'm lost for words. :rofl:

Това рядко ми се случва както знаеш, но наистина, нито знам от къде да започна и от какъв ъгъл да подема дискусията.. Това е една от тези свръх абсурдни ситуации които буквално те парализират и те оставят "Speechless" ...
От къде да знам .. може би точно това да е целта.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Да, спомням си за този парк.. Ако нв се лъжа беше преди няколко месеца.
JINNAH PARK: While Leftist Elites Pull Down John A. Macdonald, Politicians Name Winnipeg Park For The Founder Of Pakistan

И когато някой като Максим Берние спомене, че е абсурдно, го обвиняват в расизъм, bigotry и т.н.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Белия човек е направил поразии/престъпления с индианците.
Сега продължава да прави глупости. Махането на съра, захласването по индианската "музика" и изграждането на индиански културни центрове нито подобрява живота на сегашните индианци нито на вече умрелите.
Трябва да се помага реално.
В един университет се стига до такива изцепки, че декана вика виден професор по математика (неканадец) и му държи реч че трябвало да поднася лекциите си по по-индиджиниъс начин. Математика?!!!
Професора изслушал, взел си шапката и си заминал за родната страна. Без повече разговори, без писма, без никакви обяснения. Това го знам от друг професор в същия университет.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

optics написа:В един университет се стига до такива изцепки, че декана вика виден професор по математика (неканадец) и му държи реч че трябвало да поднася лекциите си по по-индиджиниъс начин. Математика?!!!
Професора изслушал, взел си шапката и си заминал за родната страна. Без повече разговори, без писма, без никакви обяснения. Това го знам от друг професор в същия университет.
Аз все си мислех, че полит-коректните простотии в университетите са ограничени във факултетите по Liberal Arts. Явно и точните науки почват да страдат :D
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

Да не е преподавал физиката на Савелиев?!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Този пич (Видеото отдолу) е един от най-талантливите независими гео-политически аналисти. Мисля че и преди съм пускал негови материали. Родом е от Ванкувър но от години живее в Япония.. Самият той признава че не издържа на шизофренишко-либерасткият тоталитаризъм налаган в Канада..

Видеото обобщава в 10 минути това за което аз и други тук коментираме в последните няколко години.. Според мен отдавна вече сме преминали точката на дискусията "кой е крив и кой е прав".. Дори и Максим Бърниър не издържа и им каза къде е проблема но веднага му се нахвърлиха отгоре дори от собствената му партия..

Проблемът е че в момента е установена диктатура на либерастите (Чети Педерасти, джендъри, "малцинства" и т.н) .. Тъжната истина е че това което се случва в Канада е тенденция за целият западен свят.. И жестоката истина е следната..
На Глобалните либерасти не им пука за социална справедливост, правата на малцинствата, "първите нации" и all that crap.

Ако някой все още не е разбрал и се съмнява, заявявам го най-отговорно в прав текст..
Целта е унищожаването на Европейската култура и европейският етнос.
Това е жестоката истина и всеки който все още отказва да я признае, поне пред себе си, не е в час с бруталната реалност
Сега, защо са го решили това какви са мотивите и прочие.. спекулации много.. Аз за себе си знам отговора, но темата е комплексна..

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
ivandaman написа:
Kpetrov написа: От заведението ли те пуснаха, че ровиш в теми от преди месец!?
Така изглеждат нещата... Неадекватните закъснели реакции на постове които отдавна не са релевантни са меко казано странно поведение..


Иначе нещо по темата....


John A. Macdonald (Canada's first prime minister) statue removed from Victoria City Hall
Въпреки че 76% от хората са против... Къде е демокрацията питам аз ? (и отговор не искам щото го знам много добре, Въпроса е по-скоро реторичен)...
Е, няма значение че махат статуята на основателя на Канада, важното е че отзад се вижда гейската пешеходна пътека с цветовете на дъгата..

Абсолютен идиотизъм..
За пореден път се потвърждава твърдението ми че Канада в момента е под Диктататура на перверзниците/извратеняците и малцинствата..
Както искаш така ми приемай мнението, но гейовете, преверзниците и китайците ще ти бъдат най-малкия проблем след 10-15 години когато гавърмънта ще бъде съставен само от онези с точките на челото. Не знам дали си минавал скоро граница, но повече от 50% от бордър офицерите в момента са индийци. Научи се да дийлваш с тях и свиквай :)

искаш да кажеш че на руменсп наследника дето опитвам да му го втълпя че за да оцелее за в бъдеще в тая южноазиатска джунгла в която баща му го е натресъл не по негова вина трябва да научи няколкото основни китайски езика за да е конвертируем на местния пазар на труда че ще му се наложи да научи и няколкото основни индийски такива
и това не се отнася само за пазара на труда а и твърде вероятно заради добрата комуникация в бъдещето семейно гнездо със съпруга,деца ,сватове и свати и неизброимия им брой роднини,близки и далечни братовчеди
защото едва ли бъдещата му снаха с точка на челото би си направила труда да научи такъв екзотичен език като българския
и така до пълно асимилиране и претопяване до тотална загуба на индентичноста :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Канадски простотии

Мнение от kiro »

ivandaman написа:
Работя в типичен от към националности офис в Торонто.

Около мен са следните хора: швед, испанец, 2 филипинци, 2 китайки, китаец, индиец сикх, индиец не-сикх, италианка, джамаец, кот д'ивоарец, шотландка от шотландия, българин, гъркиня, канадка от онтарийско село, канадка от северно онтарио (тези двете последните са доста тъпи, но като теб смятат, че "културата" им изчезва), албанец, американец, мексиканец, италиано-чешка канадка, 2 англо-ирландски канадеца

60% не са родени в Канада, 30% родителите им не са родени в Канада
Имаме представители на всички раси и няколко сексуални ориентации
CEO-то е рефюджи

Дали мислиш, че можем да работим заедно или скоро ще се разпадне скромния ни офис поради липска на каквито и да е ценности?
Bulgayrian
Заключено