Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

prace написа:Да.. То аз се научих в Канада, че е нормално да не се дава мигач.
Не знам в Канада, щото не съм живял в цялата за разлика от теб (или май не си). Но във Ванкувър основните проблеми са недаване на мигач и тейлгейтинг. Което е нищо в сравнение със София: като си бях в 2013 се ужасих като видях как карат - пешеходците ги нямат за нищо, паркират където и както им падне, свирят с клаксоните като простаци ... неам думи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

roumensp написа:Но във Ванкувър основните проблеми са недаване на мигач и тейлгейтинг.
В Монреал повече ми прави впечатление колко шматки карат вечер само с дневни светлини, напълно тъмни от зад.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Не са само в Монреал. Напоследък километражите и другите джунджурии по таблото се осветяват като запалиш колата. В тъмнното направо заслепяват, ако си шматка и не включиш фаровете, но на шматките не им прави впечатление. В старите автомобили, като почнеш да не виждаш с колко километра караш и се сещаш да включиш късите.

Мен ме спасява това, че фаровете ми се включват автоматично.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

speedy написа:Не са само в Монреал. Напоследък километражите и другите джунджурии по таблото се осветяват като запалиш колата. В тъмнното направо заслепяват, ако си шматка и не включиш фаровете, но на шматките не им прави впечатление. В старите автомобили, като почнеш да не виждаш с колко километра караш и се сещаш да включиш късите.

Мен ме спасява това, че фаровете ми се включват автоматично.
Нищо не се осветява. На мен таблото ми е тъмно като в кучи *** (а е нов модел). Това ме спасява, защото на старата ми кола всичко беше автоматик и нямам изработен рефлекс да пускам светлини.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
roumensp написа:Е кой да обвиним ? Партията която спечели най-много гласове в BC се беше разбрала с Албърта за тръбата ... докато НДП и зелените не узурпираха властта.
Казах не можем да обвиним само.
В този момент те са виновните, но мисъта ми е че трябваше много отдавна тези въпроси да са решени.
Между другото по-голяма част от жителите на Ван-метро са против тия тръби, така че въпросът не е толкова лесен за решаване. И ги разбирам, туризъм и риболов са важни за района и не искат да поемат риска от нещо, което така или иначе не им носи никакви приходи или директна печалба.
Почва да ми намирисва, че манекена ще го отнесе в крайна сметка и при следващите избори може да не събере и половината от това, което успя да събере в BC при последните. Ще му лъсне задника на фалшив енвиронменталист, който е такъв единствено когато става дума за нови такси и подаръци на разни бимбилистанци да се борели с глобалното затопляне.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:
speedy написа:Не са само в Монреал. Напоследък километражите и другите джунджурии по таблото се осветяват като запалиш колата. В тъмнното направо заслепяват, ако си шматка и не включиш фаровете, но на шматките не им прави впечатление. В старите автомобили, като почнеш да не виждаш с колко километра караш и се сещаш да включиш късите.

Мен ме спасява това, че фаровете ми се включват автоматично.
Нищо не се осветява. На мен таблото ми е тъмно като в кучи *** (а е нов модел). Това ме спасява, защото на старата ми кола всичко беше автоматик и нямам изработен рефлекс да пускам светлини.
Ами като имаш акъл колкото гъза на едно куче, няма как да знаеш, че отдясно на спидометъра (над "компютърчето" показващо температурата, разхода и др.), се намира една малко копче, което се врътка наляво, ако исаш да затъмниш таблото или надясно, ако искаш да излезеш от тъмницата на кучия ***. Друг път питай Шерьо по мъжки въпроси, преди да ръсиш глупости, щото тук някой може да се усъмни, че си Бистра :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Голям си дървен философ! Никакво копче няма. Включваш на къси и таблото ти грейва като ден. : :fubar:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Pyrelight написа:Голям си дървен философ! Никакво копче няма. Включваш на къси и таблото ти грейва като ден. : :fubar:

2 см по-нагоре Щерян написа: "Нищо не се осветява. На мен таблото ми е тъмно като в кучи *** (а е нов модел)"
От което всеки, дори ненадървен филосов, ще си помисли, че или таблото на Мазда CX-9 не се осветява, или Бистра, като повечето жени, разбира от коли колкото аз от плетки :rofl:

Копче №4 - Dashboard Illumination

http://www.mazda.ca/en/digital-owners-m ... 20500.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Не си редовен, ама както и да е! Може би аз не се изразих добре. Не това табло имам предвид, (То си свети, та се къса. Нали трябва все някъде да видиш, на какви фарове си в момента. :tmi: ) ами командния панел, който е ниско вдясно под дисплея на радиото.
Само че проблемът е, че габаритите светват автоматично и на таблото са означени като къси. Като завъртиш още веднъж манета за светлините при позиция дълги ти светват действителните къси заедно с командния панел, но символът на таблото остава същия. Айде бегай пак да четеш и да се дообразоваш! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

ablood написа:
roumensp написа:Но във Ванкувър основните проблеми са недаване на мигач и тейлгейтинг.
В Монреал повече ми прави впечатление колко шматки карат вечер само с дневни светлини, напълно тъмни от зад.
Поне има някакви светлини. Не е никак приятно в сумрака да те изпреварва някой или пък да ти идва насреща без светлини, или пък с включени дълги. То не е само в Канада това, в цяла Северна Америка ползват светлините както им падне. Най-големите шматки са в Орегон. Най-арогантните и нетолерантни шофьори са в Уошингтън. Калифорнийците/Мексиканците правят всичко толкова бързо че нямат време да дават мигачи.
Любимите ми ситуации са в дъжд, понеже съм с 18 колелета и яко пръскам вода, да ме изпревари лека кола, да застане отпреде ми и да започне да кара по-бавно, и да не ми дава да го изпреваря. Хич не им идва на ум че аз не съм на състезание, а съм на работа. Ама ако има по-остри завои и ги "лекувам", на завоите ги е страх ;)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:Не това табло имам предвид, (То си свети, та се къса. Нали трябва все някъде да видиш, на какви фарове си в момента. :tmi: ) ами командния панел, който е ниско вдясно под дисплея на радиото.
Трябвало да видиш, на какви фарове си в момента! Нали това каза speedy и всички мъже го разбраха, освен един.
Преди таблото, важното - необходимото, а не това за топлото, беше тъмно когато се движиш без светлини и освтено, когато ги включиш и много добре се разбираше на какви фарове си.
Мазда много добре са направили, че таблото което ти гледаш е затъмнено, поне нещо да подсеща.
Pyrelight написа:Като завъртиш още веднъж манета за светлините при позиция дълги ти светват действителните къси заедно с командния панел
Това го бях пропуснал... :rofl: :rofl: :rofl:
Бистра, ти знаеш ли в действителност как се включват дълги?
Като се замисля по-добре да не научаваш.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа:Е кой да обвиним ? Партията която спечели най-много гласове в BC се беше разбрала с Албърта за тръбата ... докато НДП и зелените не узурпираха властта.
Казах не можем да обвиним само.
В този момент те са виновните, но мисъта ми е че трябваше много отдавна тези въпроси да са решени.
Между другото по-голяма част от жителите на Ван-метро са против тия тръби, така че въпросът не е толкова лесен за решаване. И ги разбирам, туризъм и риболов са важни за района и не искат да поемат риска от нещо, което така или иначе не им носи никакви приходи или директна печалба.
Тогава политиците да им обяснят, за това са лидери. Ако жителите не вдяват, да им спрат всичко произведено със суровини които не се копат в Ван-метро.
За начало една седмица без бензин, би трябвало да ги научи.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Ти да не мислиш, че нашия бензин идва от Албърта ? Пълня на Шеврон, Шел и Есо, такива са ни повечето бензиностанции, тук-таме някоя на Петро Канада. Тая тръба е за “bitumen”, който се рафинира в САЩ и после продукта ми се внася на двойна цена, затова и вчера платих 1.44 за литър.
Газта си е наша, както и тока, така че какво точно могат да обяснят политиците ? Че ще умрем без техния бийф, а те без нашето вино ? :D Всякакви допълнителни мерки от страна на Албърта биха имали точно обратен ефект - да засилят съпротивата в BC.
Не е ли същото и при вас, вместо от тръби - от танкери ? Или както се казва вода гази жаден ходи.

Аргументът на някои, че за САЩ се изнасял тоя bitumen, а не преработен продукт е, че ако се рафинирал тука щял много да се оскъпи. Това ми звучи доста измислено, да не би труда в САЩ да се заплаща по-евтино ?
Факт е, че ние плащаме поне 30% повече за бензин отколкото плащат в Албърта и ако щат и още 10 тръби за нерафиниран ойл да прокарат, пак ще си е същото.
Предният говърнмънт договори една (малка) част от печалбата да се дава на BC, ама като имаш впредвид, че тия пари не стигат дори за направата на един по-голям мост, не е толкова голяма далавера.
Единственият начин, който аз виждам повечето хора да бъдат убедени е да се подпише някакъв документ, че всички щети и разходи от едно евентуално замърсяване ще бъдат поети от Албърта и Kinder Morgan (която между другото също е американска, а не канадска компания).

Ти май не си разбрал, че тия НДП нещастници изобщо не мислят за Канада, а за предстоящите избори и как да запазят властта (и са били първи дружки доскоро доколкото чувам). Същото важи и за манекена, затова и не смее да се намеси решително.
Последно промяна от roumensp на Чет Фев 08, 2018 1:05 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:Като завъртиш още веднъж манета за светлините при позиция дълги ти светват действителните къси заедно с командния панел
Това го бях пропуснал... :rofl: :rofl: :rofl:
Бистра, ти знаеш ли в действителност как се включват дълги?
Като се замисля по-добре да не научаваш.
Разбира се. Оставаш на същата позиция и натискаш лоста напред или назад (за еснафите, не е важна посоката, а че му сменяш нормалното положение на остта). Тогава символът на таблото се сменя разбира се. Както казах разликата между габарити и къси е само в осветеността на командния панел, но не и в символа на таблото.
Т.е. да резюмирам за някой неразбрал. Има 2 позиции на въртене 1 и 2 символ на лоста и таблото като за къси, но разлика в осветеността на командния панел
И позиция 3 символ на лоста за дълги, но на таблото за къси. Символът на таблото се сменя само при промяна в остта на лоста.
Пропуските се попълват като се вслушваш в гледната точка на другите. :!:
Инак си оставаш цял живот шматка.
Не си мисли, че ти всичко най-добре знаеш! Това не е като пикаенето седнал. :tmi:
П.П. Мен лично това ме дразни и го слагам в графата канадски простотии, защото
За да почна да подгрявам задното стъкло и да включа духалката да духа към предното при подгряване и откопаване, както вчера ни се наложи, имам 2 възможности:
а) да включа на къси без колата да е в движение
б) да си пусна лампата на тавана за да видя къде е бутона, защото командния панел е тъмен като кучи ***, макар че на таблото имаш индикация за включени къси. :(
Трябва да си наистина абсолютна шматка за да не го забележиш.
Последно промяна от Pyrelight на Чет Фев 08, 2018 1:16 pm, променено общо 1 път.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:Ти да не мислиш, че нашия бензин идва от Албърта ? Пълня на Шеврон, Шел и Есо, такива са ни повечето бензиностанции, тук-таме някоя на Петро Канада. Тая тръба е за “bitumen”, който се рафинира в САЩ и после продукта ми се внася на двойна цена, затова и вчера платих 1.44 за литър.
Газта си е наша, както и тока, така че какво точно могат да обяснят политиците ? Че ще умрем без техния бийф, а те без нашето вино ? :D
Не е ли същото и при вас, вместо от тръби - от танкери ? Или както се казва вода гази жаден ходи.

Аргументът на някои, че за САЩ се изнасял тоя bitumen, а не преработен продукт е, че ако се рафинирал тука щял много да се оскъпи. Това ми звучи доста измислено, да не би труда в САЩ да се заплаща по-евтино ?
Факт е, че ние плащаме поне 30% повече за бензин отколкото плащат в Албърта и ако щат и още 10 тръби за нерафиниран ойл да прокарат, пак ще си е същото.
Предният говърнмънт договори една (малка) част от печалбата да се дава на BC, ама като имаш впредвид, че тия пари не стигат дори за направата на един по-голям мост, не е толкова голяма далавера.
Единственият начин, който аз виждам повечето хора да бъдат убедени е да се подпише, че всички щети и разходи от едно евентуално замърсяване ще бъдат поети от Албърта и Kinder Morgan (която между другото също е американска, а не канадска компания).
Цената на бензина ви е висока заради данъците и високите транспортни разходи до потребител.
Независимо, къде е произведен бензина цената преди данъци и транспортни разходи е приблизително една и съща и варира около цените на NYMEX.
Причината да не се преработва нефта добит в Канада в Канада включително и в Британска Колумбия са зелените любеници (обикновено отвътре са червени) , които веднага скачат против всеки проект за нефтопровод, газопровод, рафинерии и химически заводи.
Аргументите им са пълна дивотия, щото пренасянето на нефт към САЩ с влакове и на нефтпродукти и химикали към BC и другите провинции с влак, цистерни и кораби е свързано с много повече рискове.
Аз мисля, че като си купувате бензин, нафта и каквото и да било зелените (дето отвътре сте червени ) трябва да подписвате декларации, че щетите от всякакви замърсявания ще бъдат поети от вас, щото не искате рафинерии и тръби дето намаляват риска. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено