Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Не съм забелязала такова нещо. :P На мен ми повишават заплатата. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

mortigur написа:
Bistra написа:
mortigur написа: Е ти след 4 години работа ако още те хващат по бели гащи трябва да се замислиш дали тая работа е за теб въобще.
Ти за дипломация не си ли чувал? Или подобно на всички българи - специалисти по всичко, първо посягаш към клавиатурата първосигнално. Понякога хващането не е въпрос на свършена работа, а на политически уговорки на по-високо ниво. В такъв случай предпочитам да съм последната, която опира пешкира. И да благодарение именно на това съм толкова години все още на тази работа. ;)
Ами чувал съм, тия дипломатите тука обикновенно не оцеляват много гонят ги на 3-4 месец. Все пак работа трябва да се върши не да се плямпа по седянките :)
Квебек е рая на дипломатите.
Даже ги предпочитат. Нашата фирма тендециозно се пълни с такива.
И взаимно се покриват. А работа нъц.
:)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
mortigur написа:
Bistra написа:
mortigur написа: Е ти след 4 години работа ако още те хващат по бели гащи трябва да се замислиш дали тая работа е за теб въобще.
Ти за дипломация не си ли чувал? Или подобно на всички българи - специалисти по всичко, първо посягаш към клавиатурата първосигнално. Понякога хващането не е въпрос на свършена работа, а на политически уговорки на по-високо ниво. В такъв случай предпочитам да съм последната, която опира пешкира. И да благодарение именно на това съм толкова години все още на тази работа. ;)
Ами чувал съм, тия дипломатите тука обикновенно не оцеляват много гонят ги на 3-4 месец. Все пак работа трябва да се върши не да се плямпа по седянките :)
Квебек е рая на дипломатите.
Даже ги предпочитат. Нашата фирма тендециозно се пълни с такива.
И взаимно се покриват. А работа нъц.
:)
Не знам дали е от провинцията или от бизнеса, ама най-сигурния начин да пратиш при нас клиент при конкуренцията е да го пратиш на гласова поща. И "дипломатите" с булшит не вървят - особено с тия цени на нефта и природния газ напоследък.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Ivan1007 написа: Не знам дали е от провинцията или от бизнеса, ама най-сигурния начин да пратиш при нас клиент при конкуренцията е да го пратиш на гласова поща. И "дипломатите" с булшит не вървят - особено с тия цени на нефта и природния газ напоследък.
:y: :y: :y: :y: :y: :y:
Taxation is theft.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от sunrise16 »

"Квебек е рая на дипломатите."
:y:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

То да беше само Квебек! Да им погледнеш на повечето фирми сайтовете, правени като от 10 годишни деца, няма цени няма нищо. Само по телефона и се почва с надлъгването.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Петров, като споменахте за сайтовете. Другата велика канадска простотия е магазинчетата по летищата. Значи бил съм във Ванкувър, Калгари, Едмънтън, Торонто, Халифакс, Отава, Форт Макмъри, Монтреал и още няколко които не ми идват на акъла. Във всяко от тия летища съм срещал този тип магазинчета в които нямат цени!!! Това е отвратително и никой не поема инициативата да ги накара да слагат цени. И това само тук в Канада съм го виждал.
Taxation is theft.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от ZanzibarHero »

Bistra написа:... Трябва да си много заспал, за да не похарчиш навреме нещо, което ти е подарено.
Няма подарени неща ако си на заплата...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Щом казваш... :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

mortigur написа:Петров, като споменахте за сайтовете. Другата велика канадска простотия е магазинчетата по летищата. Значи бил съм във Ванкувър, Калгари, Едмънтън, Торонто, Халифакс, Отава, Форт Макмъри, Монтреал и още няколко които не ми идват на акъла. Във всяко от тия летища съм срещал този тип магазинчета в които нямат цени!!! Това е отвратително и никой не поема инициативата да ги накара да слагат цени. И това само тук в Канада съм го виждал.
Тия магазинчета са за краен случай. Списание ли да си купя от там или топла шапка ? Повечето артикули, са за хора с излишни пари, дето нямат време да пазаруват другаде и пазаруват като здравей-здрасти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Аз си купих веднъж слънчеви очила от там. Носех моите на диадема, обаче забравих. Наведох се. Те паднаха и се разбиха на хиляди парченца. Много неприятно чувство е като слезеш от самолета да ти блесне онова ми ти слънце, така че се наложи да си купя какво да е за да избегна неприятното усещане. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

A бе като стана дума за цени.. (Става дума за североамериканса не само канадска простотия)

Това което най-дразни хора които ми идват на гости от извън Северна Америка е че на етикета пише едно пък на касата плащаш друго с таксите. Аз лично съм свикнал но разбирам тези които се дразнят..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Паспортния контрол на влизане в Канада: "Къде си бил, колко време си бил, ама защо си ходил там, какво работиш, ама какво си купил, ама за колко пари, имаш ли пачки в багажи си, ама заразен ли си с нещо, ама имаш ли цигари или алкохол..." И намръщени, все едно ще ме изплашат.

Оня ден ги засичах с хронометъра на телефона ми - 1.5 минути средно на човек, и то канадски граждани, а не за някой от Уазиристан.

Докато излезем, половината багаж вече си беше тръгнал, включително и един от куфарите ни, но за сметка на това г-н Сингх, който ни го взе, беше си оставил неговия идентичен куфар (двойно по-лек от нашия, как не се е усетил) на конвейера.

В Европа - усмихнати, никакви подобни въпроси и отнема секунди. Дори с канадски паспорти тримата минавахме за няма половин минута. В София минахме толкова бързо, че после чакахме 30 минути преди да пуснат багажа ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Марто,
по-интересен е разговора с американския паспортен контрол:

- Къде отивате ?
- Ми ще караме до Йелоустоун и после на връщане ще видим още туй онуй.
- В кой хотел отивате, адрес ?
- Не знам в кой, където завърнем.
- Е нямате ли резервации ?
- Е, нямаме.
- Че как сте тръгнали тъй без резервации.
- Ми от опит, ние все така си ходим.
- Хм... Поглежда в монитора и след малко казва (на български!!!) - "Добър ден!"

И това става гледайки канадските ни паспорти, не българските !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Майтап!

Това лято след като се видяхме с вас тръгнахме за Сиатъл, също с канадски паспорти и на границата американеца ни пита какво сме правили в БЦ - ами тука имаме едни приятели. Вика, а браво, българи ли бяха?

После ни пита дали във Ванкувър сме ходили да ядем нещо на китайски (той самият беше от такъв произход) и ми се развика как така не ме е било срам, на жена ми много й се е ядяло това, а тя се кискаше отзаде в колата. Пълно шоу и най-приятното пресичане на американска граница.
Заключено