Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

NightMartini написа:
kiro написа:
NightMartini написа:
Киро въпросът ми беше само един и то много елементарен - какво е мнението ти за присъствието и как си обясняваш радостта в очите на малките деца, тинейджарите и майките с колички начело на парада. Не коментирам хората които бяха облечени като кучета, котки, които се влачат по земята и изпълняват заповеди, мъжете с противогази, Трудо с бял панталон и розова риза.
Просто съвсем несъзнателно съпоставих това в главата си с фестивала в Жеравна и ми стана тъжно.
Всеки има право да живее и празнува както си иска. Ако ти харесва ходи на прайд, ако не - има Фестивал на народната носия в Жеравна и Събор на овцевъдите в Лясковец. Ако намекваш, че едното е просташко, а другото извисено си в грешка
Да Киро точно това имах предвид.
Благодаря за отговора.
Тука съм 99% съгласен с Киро. :handshake: С няколко допълнения към общия случай:
- както си иска, ама да не пречи на другите - било с шум и светлини, било с лозунги на омраза
- За тия два случая също не бих казал - нито просташко нито чак извисено. То идеята на МАСОВИ събирания никога не е просташка. Но пък на ВСЯКО масово събиране, без значение степента му на извисеност има простаци.
- съдейки по себе си, някой път съм ходил заради идеята (естествено, въпреки простаците), друг път защото приятели отиват/"перформват" (за зевзеците: нямам предвид гей-паради, мислете по-нашироко), а понякога съм се омесвал с тълпата, просто минавайки оттам, зяпайки и снимайки.
- На масови събития всеки човек се чувства приятно щото сред единомишленици му е "леко на душата". Тука анти-мулти агитаторите могат да почерпят идеи - вероятно ни е останало в гените това от животинско време - да се чувстваме застрашени от всичко различно, сиреч непредсказуемо. Обратно - в еднородната среда си "safe", разбран и т.н. Затуй се приема като кръвна обида като се върнеш от такова мероприятие и майка ти ти каже - що ходиш на тия простотии. ;-) Че е безмислено, загуба на време и т.н. Което в българската култура си е норма (vs канадското "лицемерие") - да си кажеш както си го мислиш кое е простотия, кой е идиот, тъп, прасе, кон, пъпчив, жаба, тиква, татарин, циганин и други подобни прякори които известни и неизвестни хора редовно получават, без да се съобразяваш със симпатиите на слушателите ти към същите тия хора. Слушатели които са ти роднини, приятели и т.н. (не някакви си непознати форумци).
Специално за майките с колички, почти съм сигурен че имат нещо в собствената си или на близки роднини и приятели биография което ги е подтикнало да отидат на гей парад. Но дори и да нямат - помислете си следната хипотетична ситуация - неутрален отива на някаква масовка. Ако не гледа лошо а малко от малко се усмихва, скоро ще забележи как всички му се усмихват, всички са добри и приятни хора и ще му стане леко и приятно.
- В масовки човек може да прави прости и детински неща и да се радва които за странични зрители изглеждат странни. Например да извършва прости танцувални движения и пее прости текстове/мелодии отново и отново (Харе Кришна и др.).

На който не го е гледал, препоръчвам филма за Уудсток https://www.imdb.com/title/tt0066580/"
Времената се менят, технологиите напредват, но психологията е същата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

agent Ozo написа:
klisurov написа:Не, че нещо, ама за First Nations ние се явяваме навлеците, успели по един или друг начин да се превърнат в мнозинство ;)
Tочно така е. Както и ние българите и славяните сме били навлеци на Балканите за траките или византийците и т.н. Тези и ред други подобни примери само доказват, че ако не разбереш навреме къде е опасността, след това вече става много късно да реагираш.
Не че нещо ама ама the so called "first nations" са по-скоро the firsт "No-nations"

Когато европейците установяват Канада като държава, на тази територия не е имало "Нация" с конституция, общо законодателство, инфраструктура, правосъдие, образователни институции и т.н. Имало е племена които са били в постоянен конфликт и взаимно са се избивали и само унищожавали.
Това е бруталната истина въпреки че в момента не е полит-коректно да се признае

Канада като нация е установена, създадена и построенна изцяло от Европейци и базирана изцяло на Европейски и Християнски ценности
Canadian law has several sources, including laws passed by Parliament and the provincial legislatures,
English common law, the civil code of France and the unwritten constitution that we have inherited from Great Britain.
an 800-year old tradition of ordered liberty, which dates back to the signing of Magna Carta in 1215 in England (also known as the Great Charter of Freedoms
The Constitutional Act of 1791 divided the Province of Quebec into Upper Canada (later Ontario), Protestant and English-speaking, and Lower Canada (later Quebec), heavily Catholic and French-speaking.
....The name Canada also became official at this time and has been used ever since
Източник....
"The official study guide for the Canadian citizenship test" А сеа де ... :D

Нека погледнем реално на нещата и да си дадем сметка че рано или късно Северна Америка щеше да бъде "открита". Някой задавал ли си е въобще въпроса ако беше първо открита от Мюсулмани какъв щеше да бъде ходът на историята?
Щяха ли местните племена да са по-добре и техните права да си съхранят традициите по-зачитани? Щяха ли сегашните лидери на халифата да съзадат "truth and reconciliation commission" и да им се извиняват под път и над път да инвестират милиарди и да дондуркат наследниците на така наречените "първи нации" от люлка до гроб?

Другият важен факт за който не се говори много е, че има доказателства че първите жители на северна америка не са дошли от Азия през аляска, а между цели 6 и 10 хиляди години по-рано от изток (Европа Иберийският полуостров) през атлантическият океан по време на ледената епоха, когато голяма част от океана е бил замръзнал.
Така нареченият ice bridge.

Става дума за The Solutrean Hypothesis

Ето малко информация по темата.

Stone-age Europeans 'were the first to set foot on North America'
Stone-age Europeans were the first to set foot on North America, beating American Indians by some 10,000 years, new archaeological evidence suggests.
Дори канацката официална телевизия ЦБЦ излъчи документален репортаж по темата след което разбира се имаше сериозен баклаш заради това че са си позволили да излъчат материал противоречащ на официалната 'партийна' версия
Ето го тук
http://www.cbc.ca/natureofthings/episodes/ice-bridge"

Едно по-кратко видео




Така че въпроса кой е бил първа, втора, трета или четвърта нация е доста спорен, но по очевадни причини не се коментира особено.
Горните линкове са предостатъчни като за начало, но ако някой се итерусва от повече материали, в нета има изобилие въпреки че разбира се мейнстрийм медийте избягват тази тема-табу като дявол тамян
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

'We are winning': Several B.C. First Nations celebrate Trans Mountain victory
CBC news

Диваците празнуват. Щото няма кой да им каже, че няма пари за техните чекове, докато не дойдат пари от продажбите на нефт. Нямаме такъв Вожд още.
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Представяте ли си да трябваше да се строи транс-канада или пасифик-железницата!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от jet »

Kpetrov написа:Представяте ли си да трябваше да се строи транс-канада или пасифик-железницата!
Тогава на строителите на железници щяха да им дават пълен брой точки в имиграционната програма и готово.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

7George написа:
'We are winning': Several B.C. First Nations celebrate Trans Mountain victory
CBC news

Диваците празнуват. Щото няма кой да им каже, че няма пари за техните чекове, докато не дойдат пари от продажбите на нефт. Нямаме такъв Вожд още.
Диваците празнуват, щото ще продължават да получават чековете си от там от където са ги получавали и досега :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.
Това да не ти е България, да се заобикаля съда. :D
А аз се надявам той и тия, които го избраха да си носят последствията.
Не е България, но съда се заобикаля.
'Pass this bill immediately': Senators implore feds to declare pipeline in national interest
Това не е ново и не знам дали точно с него ще прокарат тръбата, но може и всякакви други подобни неща да прокарат за заобикаляне интересите на всякакви групи и малцина протестиращи.

BTW последствията не са само за тези които са го избрали.
Ако я прокара ще излезе по-читав от консерваторите. Само измислената му политика да прибира всякаква shit-hole популация да не беше.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.
Това да не ти е България, да се заобикаля съда. :D
А аз се надявам той и тия, които го избраха да си носят последствията.
Не е България, но съда се заобикаля.
'Pass this bill immediately': Senators implore feds to declare pipeline in national interest
Това не е ново и не знам дали точно с него ще прокарат тръбата, но може и всякакви други подобни неща да прокарат за заобикаляне интересите на всякакви групи и малцина протестиращи.

BTW последствията не са само за тези които са го избрали.
Ако я прокара ще излезе по-читав от консерваторите. Само измислената му политика да прибира всякаква shit-hole популация да не беше.
Тръба вече има и за да строят допълнителна трябва да го направят както е по книгите, с всякакви проучвания, мерки за безопасност и план за реакция при разлив в океана. И като жител на района, в който се пълнят корабите от тръбата съм доволен, че в тая страна все още има съд, който не оставя нещата да се претупват, без да са спазени изискванията.

А последствията са за всички още откогато избраха либералите и тоя SJW идиот.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.
Това да не ти е България, да се заобикаля съда. :D
А аз се надявам той и тия, които го избраха да си носят последствията.
Не е България, но съда се заобикаля.
'Pass this bill immediately': Senators implore feds to declare pipeline in national interest
Това не е ново и не знам дали точно с него ще прокарат тръбата, но може и всякакви други подобни неща да прокарат за заобикаляне интересите на всякакви групи и малцина протестиращи.

BTW последствията не са само за тези които са го избрали.
Ако я прокара ще излезе по-читав от консерваторите. Само измислената му политика да прибира всякаква shit-hole популация да не беше.
Тръба вече има и за да строят допълнителна трябва да го направят както е по книгите, с всякакви проучвания, мерки за безопасност и план за реакция при разлив в океана. И като жител на района, в който се пълнят корабите от тръбата съм доволен, че в тая страна все още има съд, който не оставя нещата да се претупват, без да са спазени изискванията.

А последствията са за всички още откогато избраха либералите и тоя SJW идиот.
Пълно противоречие!!!
Щом като тръба вече има и е направено както е по книгите какво пречи да се построи и разширение по същите тези правила, което разширение даже ще доведе до намален риск от първата.
Мерки за безопасност и план за реакция при разлив в океана вече има. Ако вкарвате рафинирано гориво с танкери мерките би трябвало да са още по-крути.

Както прочетох обаче в канадски форум и тук изглежда важи правилото:
Land of eco-warriors pumps untreated sewage into ocean
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Щом като тръба вече има и е направено както е по книгите какво пречи да се построи и разширение по същите тези правила, което разширение даже ще доведе до намален риск от първата.
Вероятно нищо не пречи, но изглежда не е направено щом не могат да убедят заинтересованите и съда.

Ти по-добре питай кебекарския идиот с шарените чорапи защо не настояваше за Energy East тръбата, след като няма никаква за натам. Може би защото избирателите там са повече ...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Щом като тръба вече има и е направено както е по книгите какво пречи да се построи и разширение по същите тези правила, което разширение даже ще доведе до намален риск от първата.
Вероятно нищо не пречи, но изглежда не е направено щом не могат да убедят заинтересованите и съда.

Ти по-добре питай кебекарския идиот с шарените чорапи защо не настояваше за Energy East тръбата, след като няма никаква за натам. Може би защото избирателите там са повече ...
Аз съм заявявал нееднократно защо. Защото демокрацията е болна по една или друга причина и политиците се опитват да се съобразяват с тази действителност при която низшите прослойки на обществото - матряла както викат, вземат превес и контрол над хората движещи икономиката и бизнеса.

Може да има и други причини освен избирателите с които не съм запознат, като отдалеченост на евентуални клиенти от източното крйбрежие. Несъвместимост на източните рафинерии с вида петрол добиван в Алберта и т.н.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Това което трябва да се случи и манекена вероятно ще направи е да заобиколи всякакви измислени съдилища и да прокарат проекта в национален интерес.
Не съм наясно дали има такива правомощия, но предполагам и се надявам да.
Това да не ти е България, да се заобикаля съда. :D
А аз се надявам той и тия, които го избраха да си носят последствията.
Ето един начин:
Senator Doug Black thinks the Trudeau government should exercise both options and add a third by enacting Bill S-245, the Trans Mountain Pipeline Project Act, which is languishing on the order paper in the House of Commons.

Black’s bill would use a section of the Constitution Act to declare the pipeline expansion “for the general advantage of Canada.” It would effectively expropriate the pipeline corridor, allowing the federal government to ignore provincial and municipal laws.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Като го направи ще се обърнат към върховния съд и пак същото.
А и чорапите не иска да загуби всяка подкрепа в BC, според мен за него са гласували немалко от тия дето са против строителството (нали се правеше на много “зелен”).
Абе и неговата не е лесна, на всякаква маймуна се прави само и само да привлече малко избиратели ...

ПП
Задавам си следния въпрос: след като има опасения от завишен риск за разлив в океана в тоя силно населен район, зависещ от туризъм и риболов, и тия опасения не са от вчера, защо никой не предложи да направят терминал някъде на 100-ина км на север от града и да прекарат новите тръби до там ? Тогава едва ли щеше да има подобна опозиция.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Виждал съм предложения за тръба до Kitimat ако не се лъжа.
Даже и по екзотични съм виждал до Чърчил на Хъдсон бей и да се обслужва половин година когато е плаваем залива. През другото време в голямо хранилище.

Вероятно е по-удачно да се използва съществуващата и инфраструктурата и.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Виждал съм предложения за тръба до Kitimat ако не се лъжа.
Това беше Enbridge Northern Gateway Pipelines. И там индианците роптаеха както за всеки проект, от който те не гушват нещо. В крайна сметка идиота с шарените чорапи наложи бан на всякакъв ойл-трафик по северното крайбрежие на BC. Същият идиот обаче няма проблем, ако трафика е в сърцето на един от 3-те най-големи канадски града.
Заключено