Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Pyrelight написа:Абе, то тебе те разбрахме, че в гора си расъл...Чудно ми е, как ли се оправяш сега в Софето, дето всички са учтиви и навсякъде ти дават път? :rofl:
По-скоро селяндурите, са расли в гора, несъобразявайки се с нищо и никого, нямайки грам етикет и етичност и поставяйки наглостта като ценност с максимален приоритет.
Не искам нищо повече от това да има някакъв ред и реципрочност. Аз давам път винаги, когато смятам че е редно. Но мразя да ми се отнема това право, когато е редно друго.
По-скоро "в гора расли" е определение за хора, които не се съобразяват с другите по никакъв повод.

И не, не са всички учтиви в София. Но поне се съобразяват малко повечко.
Разбира се, зависи от квартала/заведението/магазина/деня от седмицата/часа и тн.
Т.е. зависи от прослойката, която движи на определеното място в определеното време.
Например, събота наобед, в Кауфланд шансът да срещнеш нагли и невнимателни хора, и семейства е доста по-голяма, отколкото през делничен ден в 6-7-8 вечерта.
Също, в Надежда и Люлин е доста по-вероятно да те засичат и да ти пречат да се включиш, отколкото в Центъра, Изток, Младост или Дианабад.
Също, младите сами хора са доста по-толерантни, отколкото някакви закоравели селяндуре, с просташки вид (а вероятно и без образование), дошли от кой знае кой край на Бгто, и мъкнещи орда чавета.
При хората средна възраст и среден и по-висок интелект, има всякакви, и толерантни и нетолрантни. Като там нещата по-скоро опират до комплекс, и вярването, че щом си малко забогатял, то непременно си нещо повече от другите. Като 100% мерят хората по външните финансови белези - кола, дрехи, кола и пак кола. За щастие, тази странна порода не е мнозинство.

Чудно как с една друга група (по-интелигентни) хора се разминаваме (пеш или с кола) като по вода, гладко и бързо, а в другия случай няма как да не се издразниш на простотията и селянията у хората.
Същото като да общуваш с тебе. ;) :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Не е лесна твоята, не е! Тряба ти специален график за пазаруване, да не би да срещнеш семейни и щастливи хора. :D
Ама, то в България е лесно - само старци останаха, така че имаш цял супермаркет на разположение по всяко време на деня. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:
optics написа: А, сега си спомням че Танграта май беше набил някой такъв, ма не помня защо?
Хмм, не помня да съм бил пешеходци.
То е ясно, че не си, но и аз си спомням това ти виртуално себедоказване. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Canada is failing to deport criminals. Here’s why it can take years, sometimes decades
As a result, a growing number of foreign citizens remain in Canada despite having been ordered out on public safety and security grounds. In 2012, they numbered just 291. In early 2018, there were almost 1,200.
VIDEO (Global News)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

ivandaman написа:Canada is failing to deport criminals. Here’s why it can take years, sometimes decades
As a result, a growing number of foreign citizens remain in Canada despite having been ordered out on public safety and security grounds. In 2012, they numbered just 291. In early 2018, there were almost 1,200.
VIDEO (Global News)
Иване, стига си поствал негативни новини от Канада! Не поощряваш нови българи да идват.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

prace написа:
ivandaman написа:Canada is failing to deport criminals. Here’s why it can take years, sometimes decades
As a result, a growing number of foreign citizens remain in Canada despite having been ordered out on public safety and security grounds. In 2012, they numbered just 291. In early 2018, there were almost 1,200.
VIDEO (Global News)
Иване, стига си поствал негативни новини от Канада! Не поощряваш нови българи да идват.
Убаво прави ... тия от които става нещо нямат нужда от поощряване.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

roumensp написа: Убаво прави ... тия от които става нещо нямат нужда от поощряване.
Хименно!

***

Това "намаление" направо ме грабна :clap:
Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

А тук? Казват, че е грешка и не искат да я дават :devil:

Изображение
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Вчера се заслушах в някаква реклама по радиото как хората които ползвали наркотици били напълно нормални, и как гавърмънта подемал борба с оувър-дозите. Да де, клиентелата трябва да се запазва, не да се изтребва. И няма значение кой всъщност плаща, важното е че парите отиват в един и същи джоб.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

fighter написа:И няма значение кой всъщност плаща, важното е че парите отиват в един и същи джоб.
В чий джоб отиват парите?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

miteto написа:
fighter написа:И няма значение кой всъщност плаща, важното е че парите отиват в един и същи джоб.
В чий джоб отиват парите?
А кой е обявил търговията с наркотици за незаконна?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

fighter написа:
miteto написа:
fighter написа:И няма значение кой всъщност плаща, важното е че парите отиват в един и същи джоб.
В чий джоб отиват парите?
А кой е обявил търговията с наркотици за незаконна?
Искаш да кажеш, че наркодилърите работят за говърнмънта ? :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
fighter написа:
miteto написа:
fighter написа:И няма значение кой всъщност плаща, важното е че парите отиват в един и същи джоб.
В чий джоб отиват парите?
А кой е обявил търговията с наркотици за незаконна?
Искаш да кажеш, че наркодилърите работят за говърнмънта ? :D
А говърнмънта винаги ли е един и същ, или има мандатност?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Е ти съвсем ме изгуби. Значи работят като наркодилъри, после си взимат 4-годишна отпуска да поработят в говърнмънта, и като изтече мандата - пак на старата работа. Според мен Пица-Гейт беше малко по-достоверно от това. :D


ПП
fighter написа:Да де, клиентелата трябва да се запазва, не да се изтребва.
Ако синът ти стане зависим (не дай си боже) и той ли ще е "клиентела" или за по-лесно да го изтребят ?
То хубаво естествен подбор, ама да не е свързан с теб, нали така ? ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

roumensp написа:Е ти съвсем ме изгуби. Значи работят като наркодилъри, после си взимат 4-годишна отпуска да поработят в говърнмънта, и като изтече мандата - пак на старата работа. Според мен Пица-Гейт беше малко по-достоверно от това. :D


ПП
fighter написа:Да де, клиентелата трябва да се запазва, не да се изтребва.
Ако синът ти стане зависим (не дай си боже) и той ли ще е "клиентела" или за по-лесно да го изтребят ?
То хубаво естествен подбор, ама да не е свързан с теб, нали така ? ;)
Румба, темата е доста обширна.
На мен пойнта ми е че с въпросната реклама по радиото се манипулират възприятията у хората. Защо говърнмънта не се бори с търговията с наркотиците, а ще се бори с овър дозите? Нима в днешно време държавите не са всесилни и нямат информация къде какво се случва? Пълен булшит е че не могат да ги хванат. Това е Държава, тя ако иска ще ги хване. Ама явно не иска.
Да ти дам ли пример с Пабло Ескобар? Могъщият наркобос, който преди да го убият е имал буквално тонове с пари и въпреки това като беглец даже и храна не е можел да си купи. Не ми казвай че Канада има по-малко ресурс от Колумбия да се бори с наркотрафика.
Румба, да продаваш наркотици е като да продаваш семки, хората винаги ще искат да ги купуват. Замисли се какво ще се случи ако тази търговия се легализира и на пазара се появят нови играчи? Какво ще се случи с печалбата на сега действащите ако трябва да плащат данъци и да се борят законно с конкуренция? Не е ли по-изгодно за тях тази търговия да остане извън закона и да си решават проблема с конкурентите както са си го решавали досега, малко по Сталински, има човек - има проблем, няма човек - няма проблем.
И тъй като тази търговия е обявена за незаконна, структурата й е много здраво организирана и безкомпромисна. Пирамидална структура - по-малкия винаги плаща на по-големия. Който спре да плаща, излиза от бизнеса. Дали отива в затвора или в гроба е все тая.

П.П. Аз имам двама сина и моята роля като баща е да им давам личен пример, опит и знания, да възпитавам у тях ценности които да им носят добродетели. Да им покажа как да различават добро от лошо. Да говорят истината и да защитават вярванията си. Който ги познава, може да каже що за деца са.
И грам страх няма у мен че някой от тях ще посегне към наркотиците :)
Заключено